User
Pass
2FA
 
 

[Season 1][23.09.2013->21.10.2013] Merciless Gladiator [Ended]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events
Show only staff posts
Author Message57394
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 20-10-2013, 23:13:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

I feel ya. Eu am incercat sa aduc resetul maine noapte ca sa mai aveti 24h sa va luati iteme and shits, dar nu sunt eu cel care ia ultima decizie aici, asa ca nu a tinut de mine.

Azwraithz wrote:
Reset-ul la teams in mod normal ar trebui sa se faca dupa ce se termina toata harmalaia cu event and shit,dupa sa urmeze alt event si pt el sa fie reset,nu asa alandala gata,hai dam reset,be srs.


Dupa mine e mai ok asa, de ce sa pierd timp ? Actually wait, nu pierd eu timp, voi pierdeti timp. O saptamana dadeati join degeaba. E aceeasi chestie.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 20-10-2013, 23:21:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Dupa mine e mai ok asa, de ce sa pierd timp ? Actually wait, nu pierd eu timp, voi pierdeti timp. O saptamana dadeati join degeaba. E aceeasi chestie.



Cui ii pasa sincer?si asa se da join degeaba,o spui de parca au fost cine stie ce mari playeri la high rate sau cine stie ce mari jucatori la arene...sau ratinguri enorme etc... a fost ce a fost si pana acu,a batut vantu,a castigat X Y Z din cauza ca N clase sunt debalansate, 2v2-u nu s-a oprit deloc,inca e in floare,si mai nou e in floare cu MMR exploit, nothing new,doar titlu ala de il poate castiga oricare *** si sa stea cu /afk in elwyn/durotar cu el alaturi de ceilalti 1500 de au rude prin BCR.

Aici,iti zic eu,pana nu o sa vina vreun Hitler GM nu o sa fie nici PvP serios,nici ''comunitate cu cei 7 ani de acasa''; Dai un .gmn cu join 3v3,iei mute 50 minute ca deh,dupa ce ca nu sunt q-uri hai sa dam si mute alandala ca avem gm,who cares.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 20-10-2013, 23:35:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

It's not like who cares si it's not like I didn't try to do something about all this shit.
Crezi ca mie imi convine de toti idiotii care au titlurile alea de la banca ? Dar ce pot eu ca GM sa fac in legatura cu asta ?
Am vorbit cu Shocker pe tema asta si i-am propus sa dea wipe la toate titlurile existente in momentul de fata si alora care au donat pentru ele sa le dea refund si sa le scoata de la donatii totodata, dar nu a fost de acord si il inteleg ca a ales sa nu faca asta.
Nu o sa faca nimic un Hitler GM iti zic eu, pentru ca in primul rand nu are cum sa fie Hitler GM, ar zbura in clipa 2, nu e totul asa de roz precum pare, nu suntem noi cine stie ce zei printre playeri, pana la urma exista niste reguli si intre noi.

Mai vi si spui toate chestiile astea ca si cum noi am putea sa schimbam mentalitatea playerilor de pe server. Cu ce sa-l mai motivam pe Gigel in momentul asta ? You tell me. Cred ca deja e cam tarziu pentru toate astea, poate un patch nou o sa aduca o schimbare majora.
Sau stii ce ? Cred ca cel mai bun lucru care s-ar putea intampla ar fi un wipe.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 21-10-2013, 00:02:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Raster wrote:
It's not like who cares si it's not like I didn't try to do something about all this shit.
Crezi ca mie imi convine de toti idiotii care au titlurile alea de la banca ? Dar ce pot eu ca GM sa fac in legatura cu asta ?
Am vorbit cu Shocker pe tema asta si i-am propus sa dea wipe la toate titlurile existente in momentul de fata si alora care au donat pentru ele sa le dea refund si sa le scoata de la donatii totodata, dar nu a fost de acord si il inteleg ca a ales sa nu faca asta.
Nu o sa faca nimic un Hitler GM iti zic eu, pentru ca in primul rand nu are cum sa fie Hitler GM, ar zbura in clipa 2, nu e totul asa de roz precum pare, nu suntem noi cine stie ce zei printre playeri, pana la urma exista niste reguli si intre noi.

Mai vi si spui toate chestiile astea ca si cum noi am putea sa schimbam mentalitatea playerilor de pe server. Cu ce sa-l mai motivam pe Gigel in momentul asta ? You tell me. Cred ca deja e cam tarziu pentru toate astea, poate un patch nou o sa aduca o schimbare majora.
Sau stii ce ? Cred ca cel mai bun lucru care s-ar putea intampla ar fi un wipe.


1. Nah..singura idee care a fost aiurea a fost cea cu donarea pentru tabards pvp/mounts/titles,atata tot...armele/setul puteau fi donate nu e problema,dar restul chiar nu meritau sa fie puse la donation shop,acum na, asta e.
2. Wipe nu o sa ajute la nimic trust me.Deja s-a inaintat destul cu cataclysmul and stuff,no way.
3. Ma repet again,lista aia de buguri + inca multe altele(de sunt postate la ''other'' persista sa traga in jos nu doar pvp-ul ci si altele.
4. Severitatea gm-ilor e aiurea in N momente, pe forum fiecare instiga la flame cat vrea ca nu primeste warn,in schimb la ''pony-shitstuff-zone'' e un fel de gradina zoologica unde fiecare cal se tavaleste in namol si face ce vrea,si X spameaza pe report button ca sa primeasca Y pentru un cuvant gen ''stupid'' warn.
5. Nu am zis sa faci ceva cu aia de au titluri sau etc,am zis doar ca idee.

-- Mai mult succes are ala cu pozele cu mosi dezbracati la discutii/pony zone decat are pvp-ul pe freakz.


-- Ah,and don't get me wrong, iti zic eu,daca lua unu care chiar poate da dovada de seriozitate (no offense) gm,iti zic eu ca se facea treaba excelenta,doar ca uite nah,nu s-a reusit sa fie convinsi, o persoana gen Honourless,gen Mr.Faith, si inca 2-3 care par persoane decente;Pentru ca daca se ocupa cineva de genul iti zic eu,chit ca X/Y avea Hateri,dar iesea o treaba de nota 20. Anyway now,nu are rost sa mai continui discutia asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
compulsiv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-04-2018 21:46)
Joined: 19 Nov 2012
Posts: 264, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 150.2
Votes: 13

Post Posted: 21-10-2013, 00:19:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O intrebare: ce se intampla daca un team din primele 8 nu are minim 3 playeri cu cel putin 30% meciuri jucate ramasi in team? Sau daca au mai ramas doar unul sau doi playeri intr-un team din primele 8?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 21-10-2013, 09:40:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pui si tu teams sa vedem cine s`a calificat?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 21-10-2013, 10:36:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraithz wrote:
Raster wrote:
It's not like who cares si it's not like I didn't try to do something about all this shit.
Crezi ca mie imi convine de toti idiotii care au titlurile alea de la banca ? Dar ce pot eu ca GM sa fac in legatura cu asta ?
Am vorbit cu Shocker pe tema asta si i-am propus sa dea wipe la toate titlurile existente in momentul de fata si alora care au donat pentru ele sa le dea refund si sa le scoata de la donatii totodata, dar nu a fost de acord si il inteleg ca a ales sa nu faca asta.
Nu o sa faca nimic un Hitler GM iti zic eu, pentru ca in primul rand nu are cum sa fie Hitler GM, ar zbura in clipa 2, nu e totul asa de roz precum pare, nu suntem noi cine stie ce zei printre playeri, pana la urma exista niste reguli si intre noi.

Mai vi si spui toate chestiile astea ca si cum noi am putea sa schimbam mentalitatea playerilor de pe server. Cu ce sa-l mai motivam pe Gigel in momentul asta ? You tell me. Cred ca deja e cam tarziu pentru toate astea, poate un patch nou o sa aduca o schimbare majora.
Sau stii ce ? Cred ca cel mai bun lucru care s-ar putea intampla ar fi un wipe.


1. Nah..singura idee care a fost aiurea a fost cea cu donarea pentru tabards pvp/mounts/titles,atata tot...armele/setul puteau fi donate nu e problema,dar restul chiar nu meritau sa fie puse la donation shop,acum na, asta e.
2. Wipe nu o sa ajute la nimic trust me.Deja s-a inaintat destul cu cataclysmul and stuff,no way.
3. Ma repet again,lista aia de buguri + inca multe altele(de sunt postate la ''other'' persista sa traga in jos nu doar pvp-ul ci si altele.
4. Severitatea gm-ilor e aiurea in N momente, pe forum fiecare instiga la flame cat vrea ca nu primeste warn,in schimb la ''pony-shitstuff-zone'' e un fel de gradina zoologica unde fiecare cal se tavaleste in namol si face ce vrea,si X spameaza pe report button ca sa primeasca Y pentru un cuvant gen ''stupid'' warn.
5. Nu am zis sa faci ceva cu aia de au titluri sau etc,am zis doar ca idee.

-- Mai mult succes are ala cu pozele cu mosi dezbracati la discutii/pony zone decat are pvp-ul pe freakz.


-- Ah,and don't get me wrong, iti zic eu,daca lua unu care chiar poate da dovada de seriozitate (no offense) gm,iti zic eu ca se facea treaba excelenta,doar ca uite nah,nu s-a reusit sa fie convinsi, o persoana gen Honourless,gen Mr.Faith, si inca 2-3 care par persoane decente;Pentru ca daca se ocupa cineva de genul iti zic eu,chit ca X/Y avea Hateri,dar iesea o treaba de nota 20. Anyway now,nu are rost sa mai continui discutia asta.


Mr.Faith a refuzat acum vreo 2 luni si are `oferta` sa ia GM cand vrea el. -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Redlz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 14-12-2013 16:05)
Joined: 05 May 2013
Posts: 129, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: -190.7
Votes: 13

 
Post Posted: 21-10-2013, 12:08:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

armand2oo2 wrote:
Pui si tu teams sa vedem cine s`a calificat?

Cum adica cine s-a calificat ? Toti dodgerii.

@Raster. Chiar daca poate nu imi place sa recunosc (sau nu) azwr cam are dreptate in 90% din ce zice.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 21-10-2013, 16:27:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraithz cu a zis si Raster, nu putem face ce vrem noi. Mai Hitler ca mine crede-ma ca nu este in game. Crede-ma c-as da ban permanet la cel putin 100 de persoane fara sa clipesc si nu din motive personale.

Nu fac diferente ca ala mi-e cunostinta, amic, a gresit pa si la revedere si unii ar putea confirma, i-am ars fara sa ma gandesc de doua ori.

Crezi ca daca stau zi de zi sa fac check la armory pentru wintrade ce s-ar intampla? Ar da oamenii join la 3s? NU, same shit.

Sau sa fie X sau Y GM si sa faca CE? Sa vina cu idei? Astea le avem si noi, dar le putem pune in practica? NU! De ce? Pentru ca nu luam noi deciziile, ar fi trebuit sa-ti dai seama pana acum. Suntem GMs nu owneri. Pana la urma Shockeru spune DA sau NU si cum zice el asa ramane, ca ne place sau nu. Acest server este ca al lui, regulile lui, mofturile lui, etc. Vrei sa le accepti bine, daca nu tot bine.

Tot o dai cu "seriozitate" si-n acelasi timp ne jignesti pe noi. Ca si cum pe noi ne-ar durea in sula, uite ca nu ne doare si incercam mereu sa gasim cate o solutie dar mereu asteptam unda verde.

Am tot zis de multe ori si ma repet "Blizzard daca ne-ar da platforma lor si sa mearga perfect, tot n-ati fi multumiti" si e pacat, va ***** in munca si timpul nostru. Noi o facem de placere, nu suntem platiti, chiar daca voi mereu spuneti ca nu ne intereseaza, ca bla, bla, bla, uite ca ne intereseaza si incercam sa multumim si PVE players cat si PVP players. Dar asa-i omul, mereu nemultumit.

Te-am salutat si respectele mele ca esti printre putinii players care incearca si spun lucrurilor pe nume.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Victoor

[Curious & Creative]



Status: Offline
(since 16-02-2022 20:35)
Joined: 23 Jan 2013
Posts: 1315, Topics: 19
Location: United Kingdom

Reputation: 284.6
Votes: 46

 
Post Posted: 21-10-2013, 17:04:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu vad cum ar schimba honourless radical pvp'ul daca ar lua gm, s-a mai incercat ideea cu Event GM, dar nu a iesit cum trebuie, si practic ce spui tu acolo e tot cam acelasi principiu. Sunteti bineveniti intotdeauna cu idei, in special honourless, care isi are un loc totusi aici, datorita mmr fix'ului. Adica, una e sa vina o idee de la voi, care, pe buna dreptate o spun, nu stiu daca ati dat gres vreodata la idei in legatura cu pvp'ul, si alta e de la cineva care e doar reward hunter.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 21-10-2013, 17:22:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca are rost sa vorbim despre asa ceva. Sunt destule topicuri cu sugestii bune, care ar schimba ceva in legatura cu 3s (mai mult sau mai putin,dar tin strict legat de PvP). Bine ca in topicul asta vine tot neamul cand X zice ceva de cum se actioneaza in staff. Zici sa venim cu idei si nici pana in ziua de astazi nu am primit un raspuns "da/nu/nu se poate pentru ca etc" in legatura cu sugestiile mentionate de comunitate.


on topic: asteptam lista cu top8, avem doua echipe in top8 si cei de pe locul 9 sa stie ca pot intra in locul celei de a doua echipe.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 21-10-2013, 17:36:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca tot e shocker cel care ia pana la urma deciziile atunci sa ia odata deciziile alea nenorocite si sa avem si noi un pvp mai de calitate, chiar daca nu este in totalitate blizzlike...

Degeaba cred gmii ca noi de ei spunem ca nu-si dau interesul....cum ati spus si voi ....altcineva ia deciziile Raised eyebrow



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 21-10-2013, 18:21:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Genesis:

Exodus:


N-am timp sa postez acum si lista cu playeri si tot ce mai trebuie. Asta cu doua echipe, care sunt alea ?



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 21-10-2013, 18:43:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"quack" si "rank one on freakz". O sa intram in turneu cu prima echipa.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 21-10-2013, 18:44:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:

Mr.Faith a refuzat acum vreo 2 luni si are `oferta` sa ia GM cand vrea el. -


Sa nu se piarda ideea. Care il stiti mai bine, talk to him -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Raster, 27 October 2013 21:18



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Old Events  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next    


The time now is 28-04-2024, 21:05:37
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x