User
Pass
2FA
 
 

Situatia actuala @ Freakz
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message15989
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 05-06-2014, 01:08:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
pms wrote:
Shocker wrote:
pms wrote:

Ajungem la cum merge serverul . Dau un exemplu de atentie , de care vorbeam mai devreme , atentie pe care stafful o acorda. Cand se stie de bug-ul din arene ,exemplu la mine la mage : Dau Deep Freeze si in acelasi timp targetul intra in LoS dupa pillar , iar eu iau cd , dar targetul nu ia deep , bug la care gm-ul iti spune sa dai relog cand patesti , ca si la bug-ul de la cauterize de nu procuia. Faza cu relog o aud la diferite clase ca solutie finala.
Si ce frumos s-au musamalizat topic-urile cu rogue dmg , cand s-a pus frumos filmulet de pe blizz unde , comparativ cu freakz , un rogue ruth geared da mai bine ca unul cata de pe blizz , iar apoi se vine si se posteaza ca formulele sunt corecte , poate or fi , si luam in cazul oricarei clase , formulele or fi corecte , dar cu spune si Rage, care e singurul care aprofundeaza un bug report cand poate, formulele pot fi corecte, dar poate fi influentat de altceva.
No offence zohl , dar degeaba vii cu formulele corecte , daca per total efectul X al bug-ului Y e demonstrat si rezultatul final contrazice formula, dovada ca sunt alti factori la mijloc.
Exact ce ziceam, vii si vorbesti concret de "bugul asta si asta si asta", diverse situatii izolate, useless


Useless. Am dat exemple concrete , particularizand problema in sine. E un server privat , are buguri , da-l in ma-sa -, dar cand sunt ignorate chestii care schimba macazul pe unul din planurile de care apartin pvp / pve.... Hai sa nu zic ignorate , dar sunt tratate genul asta de PROBLEME (ca sa discutam acum per total) fara nici macar un criteriu, daca s-ar axa stafful pe problema X , chit ca e un bug major , raportat la tot serverul e o problema ca toate celelalte , dar daca impaca 'nspe mii de playeri chestia aia le da peste gura "pac , problema majora , v-am rezolvat-o".
Si-mi pare rau ca dau iar un exemplu "useless" , dar cand vine rageless si pune niste variabile de care ar putea depinde bug-ul X si vine zohl si zice ca formula e blizzlike si totul e ok , cam se bat unul cu altul aici - ex: that rogue topic.
Daca tot vrei sa fim concreti, o sa fiu concret legat de bugul ala cu pillarul, am spus acolo ca nu reusesc sa reproduc concret, m-am tot chinuit cu bugul, m-am uitat ce si cum, mi-e foarte greu (daca nu imposibil) sa repar ceva ce nu pot analiza. Deci nu, nu e nici o lipsa de interes, pur si simplu la unele nu am destule info/metoda de reproducere 100%/etc.
Si nu mai raspunde iar legat de buguri concrete aici, se pierde ideea topicului


Ala a fost primul exemplu care mi-a venit in minte si da am inteles gravitatea lui de la bun inceput, d-aia nici nu am condamnat pentru asta, ci am raportat totul la atitudinea staffului fata de problemele in sine aparute.
Dau un exemplu ce pare a fi banal, dar real . Playerul X isi ia rage de la un bug (major si sunt destule la care te poti da cu capul de perete si iar poate imi sari in cap ca particularizez problema astfel) , da quit se duce pe alt server ... cum suna asta o data la 2 zile sa zicem. Player Y bun , exceptional, de apreciat cum joaca .... event ... reward "-" , fuge pe alt server.
O sa imi sariti in cap ca particularizez astfel , dar nu am chef sa vorbim despre moralitate si conceptii de viata, nu vreau sa fac flame si nici sa dau in cap, problemele sunt si de-o parte si de alta , atat stafful cat si comunitatea, dar daca mentalitatea noastra e asa si nu are cu ce sa fie schimbata de ce ne sariti in cap?

Edit: REPET ... nu consider ca e usor ce se face , nu consider ca trebuie sa luati asta ca pe un job, e o munca de apreciat si e foarte mult de munca in primul rand, dar atitudinea staffului (nu-mi place sa-i bag pe toti intr-o oala prin cuvantul asta , dar altul nu exista) lasa de dorit in multe situatii.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 05-06-2014, 01:20:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
dar atitudinea staffului (nu-mi place sa-i bag pe toti intr-o oala prin cuvantul asta , dar altul nu exista) lasa de dorit in multe situatii.
Dar atitudinea voastra fata de ei? "ba cacatilor sunteti degeaba, hai si munciti in continuare pe gratis pentru noi". DA STIU, ati auzit de 1000 de ori asta cu "ei ce fac o fac pe gratis", dar CHIAR asa sta situatia. In loc sa ii sustineti si sa ii motivati sa faca stuffs, voi aruncati cu cacat in ei si sunteti mereu revoltati. E si normal sa se demoralizeze si sa nu mai aibe chef sa faca nimic. NU mai veniti cu exemple concrete ca "pai uite am facut post si blabla", sau nu stiu ce. Trebuie sa intelegeti ce am zis in postul asta si abia atunci o sa se schimbe toata starea generala


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-06-2014, 02:59:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

No sorry acum am ajuns acasa, o sa arunc si eu cateva cuvintele pe aici.
@Azwraith - Ai zis ca sunt multe exploituri in pve care nu sunt raportate. Sunt total de acord cu tine, DAR atat timp cat encounters pe freakz sunt mai grele decat erau pe blizz(Datorita bugurilor negative) nu vad de ce ar fi prioritara problema ca folosesc eu sau oricine altcineva 2 3 exploituri pentru un increase de 3k dps -big deal.
Cateva observatii:
Despre pvp arenas, am vazut ca se discuta de chestia cu reset mmr/rates, dar de ce asa tarziu? suntem pe un privat, daca o luam logic toti "gladiatorii" astia o sa faca iar arene 1 luna apoi pauza, bagati reseturi mai dese( odata la 3 luni nu cred ca ar deranja pe nimeni). Astfel cei ce vor sa se mentina in top trebuie sa frecventeze mai des arena.
Alta problema ce am vazut ca a fost ridicata @ forum http://forum.wow-freakz.com/Discutii-class-related-f503.html , jumate din cei care sunt acolo "class leaders" nici nu mai joaca wow sau s-au mutat pe blizz. Va dau un exemplu : Cum vine unu care joaca pe blizz sa imi explice mie ca la mage trebuie sa pui 3/3 in burning soul, daca pe freakz nu e diferenta ca ai 1 sau ca ai 3. Puneti oameni care sunt activi pe FREAKZ si se pricep cu clasa, nu wotlk players.
A spus cineva mai sus " la filme wow nu mai apare decat trollul de Sandake ", si i-ati dat un raspuns sec "ce vrei sa ma filmez eu ?". Persoana respectiva cred ca voia sa va sugereze eventurile cu filme pvp - care erau cat de cat reusite. Stiti voi acele eventuri unde dadeati ca premiu ceva item pentru cel mai reusit film pvp.
Despre eventurile pvp, era perioada cu premiile in $$, o idee foarte buna si e si in avantajul ownerului, deoarece castigurile nu erau destul pentru un item 410, astfel trebuia sa completeze de la el, era win win situation si pentru owner si pentru cei ce faceau pvp.

Meh cam atat am la ora asta, erau mai multe dar sunt putin pilit si nu sunt la locul lor.

Shocker wrote:

Daca tot vrei sa fim concreti, o sa fiu concret legat de bugul ala cu pillarul, am spus acolo ca nu reusesc sa reproduc concret, m-am tot chinuit cu bugul, m-am uitat ce si cum, mi-e foarte greu (daca nu imposibil) sa repar ceva ce nu pot analiza. Deci nu, nu e nici o lipsa de interes, pur si simplu la unele nu am destule info/metoda de reproducere 100%/etc.
Si nu mai raspunde iar legat de buguri concrete aici, se pierde ideea topicului

Am 1 2 filmulete in care am patit treaba cu pillarul, o sa le uploadez poate ajuta la ceva, am incercat sa reproduc dar nu reusesc...se intampla random.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ClearMind

[Hater]



Status: Offline
(since 19-10-2022 19:13)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 614, Topics: 59
Location: Nowhere

Reputation: 243.7
Votes: 26

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-06-2014, 06:09:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu personal m-as oferi voluntar ca forum moderator (de dragul specimenelor ca ala care posteaza imagini ) si/sau gm ingame ca si "chat moderator". Vad ca de multe ori cand nu e gm online se face ori spam, ori tentative de account trading sau chestii de genul.

Sau daca considerati pe altcineva mai capabil de aceasta functie, give him a chance.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Anca

[Bad Kitty]



Status: Offline
(since 12-12-2021 05:06)
Joined: 24 Dec 2010
Posts: 5021, Topics: 240
Location: Hell

Reputation: 2575.2
Votes: 308

 
Post Posted: 05-06-2014, 06:29:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
pms wrote:
dar atitudinea staffului (nu-mi place sa-i bag pe toti intr-o oala prin cuvantul asta , dar altul nu exista) lasa de dorit in multe situatii.
Dar atitudinea voastra fata de ei? "ba ***** sunteti degeaba, hai si munciti in continuare pe gratis pentru noi". DA STIU, ati auzit de 1000 de ori asta cu "ei ce fac o fac pe gratis", dar CHIAR asa sta situatia. In loc sa ii sustineti si sa ii motivati sa faca stuffs, voi aruncati cu ***** in ei si sunteti mereu revoltati. E si normal sa se demoralizeze si sa nu mai aibe chef sa faca nimic. NU mai veniti cu exemple concrete ca "pai uite am facut post si blabla", sau nu stiu ce. Trebuie sa intelegeti ce am zis in postul asta si abia atunci o sa se schimbe toata starea generala


S-a creat o oarecare antipatie intre gmi si playeri pentru ca majoritatea nemultumirilor legate de server pica in capul staffului si de multe ori si gmi se poarta ..hmm ... nu tocmai ok cu playerii si de aici degenereaza situatia. Si mai sunt pe server si persoane care se considera ceva mai importante si mai superioare daca se iau de gmi si ii injura in wow/pe ts .. cand acestia nu sunt prezenti, logic.

Legat de ce a zis Azwraithz, cu majoritatea chestiilor are dreptate ... si nu exista timing nepotrivit, mereu o sa fie timing nepotrivit sa spui lucrurilor pe nume chit ca deranjezi pe unu sau pe altul.

@Radical: nu exista "nu vad de ce ar fi prioritara problema ca folosesc eu sau oricine altcineva 2 3 exploituri pentru un increase de 3k dps -big deal", e exploit, trebuie fixuit ... si datorita faptului ca e exploit are prioritate ceva mai mare. Exista buguri negative, exista exploituri dar daca te duci pe Blizz cu acelasi gear, aceleasi statsuri la un DS hc, nu cred ca o sa scoti acelasi dps, cred ca o sa fie ceva mai low.

Iar chestia cu GMs, cred ca trebuie sa va axati mai mult pe persoane care au timp si vor sa schimbe cu adevarat ceva pe server ... pentru ca degeaba cautati oameni care se pricep la scripting daca n-au chef/timp s-o faca ... si daca vor sa ajute serverul, cred ca pot sa invete si sa se ocupe de buguri care necesita un nivel mai low sau mediu de cunoastere cum au facut-o si altii in trecut




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Varulomida

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2015 18:46)
Joined: 25 Jan 2014
Posts: 61, Topics: 4
Location: Germany

Reputation: 37.1
Votes: 5

 
Post Posted: 05-06-2014, 08:29:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se poate lua in considerare colaborarea cu alte servere?Eu am mai zis intr-un topic mai demult ca s-ar putea face un schimb de "scripturi" sa zic asa.Sa nea dea ei ceva ce au bun in schimbul a ceva ce avem noi bun.Si sa aibe serverul un fel de delegatie si sa mearga pe serverul respectiv si sa vada ce merita luat si ce nu.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-06-2014, 08:49:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am vazut ca-s multe apropouri la forum si la modul de acordare al warnurilor/ banurilor si vreau sa imi dau si eu cu parerea pe partea asta.

Nu sta nimeni sa citeasca tot forumul, dati Report la posturi si la cazurile de multicont, iar GMs nu au acces la warn/ ban din diverse motive, insa chiar nu au nevoie de acces la asta, Report Zone-ul merge foarte bine cu oamenii care sunt acum.
Faptul ca unii iau decizii diferite fata de altii in cazuri similare e normal, fiecare analizeaza cazul inainte de a lua o decizie, aplicarea la sange a regulamentului nu e o solutie, in primul rand pentru ca regulamentul nu poate acoperi toate cazurile, iar in al doilea rand pentru ca sunt si alti factori care trebuie luati in considerare atunci cand se ia o decizie, UN MODERATOR BUN E CAPABIL SA ANALIZEZE UN CAZ SI SA IA O DECIZIE, FARA A-SI PIERDE OBIECTIVITATEA, iar decizia poate fi contestata aici. Scopul SuperModeratorilor nu e sa scape de userii problematici cat mai rapid, ci sa ii calmeze. Atat timp cat reusesc asta, nu inteleg care e problema voastra, faptul ca nu am dat ban persoanei pe care o urati voi si careia i-ati facut Report? Well, de asta nu puteti fi GameMasteri/ Moderatori, ca lasati chestiile personale sa va incetoseze judecata, si cu asta am raspuns apropourilor in privinta GMilor, astia care vor sa devina GMs, chiar daca au treaba cu jocul, sunt subiectivi, isi iubesc prea mult guildul si prietenii.

Tot pe subiectul forum, Moderatorii de la Class-related discussions pot fi inlocuiti. Nu s-a facut ceva special pentru inlocuirea lor, pentru ca sectiunile alea se prezinta destul de bine prin intermediul utilizatorilor de rand, dar suntem deschisi propunerilor, PM me daca vreti o clasa anume si aveti timp/ basic forum knowledge/ tangenta cu clasa pe care vreti sa o reprezentati in cadrul categoriei Class-related discussions

Azwraithz wrote:
E nu? Cand se certau Madness cu Ascension de au facut tambalau si ingame si pe forum,si nu se ocupa nimeni,a venit Raven le-a zis 2-3 lucruri,chiar crezi ca la vreunu din vreo guilda le-a pasat? nope..pentru ca nu s-au luat masuri serioase,deaia.

Am postat o singura data, sau de 2 ori in prima tentativa de a-i calma, apoi nu am putut urmari conflictul (personal matters), si s-a bagat Zohl. Insa au continuat sa faca pe magarii, si apoi am stat dupa curul lor, si da, Azwraithz, aparent, le-a pasat de ce am zis eu, cel putin asa zice Report Zone-ul, nu mai vad niciun Report de la Radical sau Many, iar ultimele pagini ale topicurilor de discutii par okay. Ca ingame conflictul asta Ascension - Madness inca se manifesta prin scapari si semi-rageuri, nu prea am ce face/ sau preveni/ controla astfel de situatii, fa-le mute request si vor primi mute la fel ca ceilalti. Pe forum, in schimb, cu prima ocazie, le restrictionez clasa de IP, astfel incat sa nu mai poata avea niciun cont (asta-i un chin pentru un GuildMaster), asa cum le-am zis, si aparent, au inteles.

Nu-mi zi ca te-a afectat episodul asta relativ minor, avand in vedere tot ceea ce s-a intamplat pe forum, asa de tare. Sau ai simtit nevoia sa vorbesti pentru guildul tau? Sau te-a marcat conflictul asta pentru ca ti-am mentionat numele in unul din posturi, la invitatia cuiva?
Stiu cand sa las de la mine si cand si cum sa actionez, stiu sa fac diferenta intre un rage pueril sau un conflict temporar si unul de durata, serios; intre un user care merita ban, si unul care se poate calma si altfel, nu am failuit iremediabil pana acum, am urmarit interesul Freakz-ului, nu pe al meu. Personal, nu imi inspira nimic niciunul din guilds alea. Faptul ca nu "s-a luat o masura serioasa" e dincolo de intelegerea ta, pentru ca pentru tine conflictul asta e ceva personal. Cand depaseste stadiul asta, cauta-ma.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-06-2014, 09:18:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dat fiind faptul ca sunt pe freakz de pe la sf 2010 ,ideea este ca:

Intradevar freakz acum e asa...nu din vina GM's ci din vina jucatorilor ,mai ales celor care cum a zis Schocker ca acestia au devenit atasati si cer mai mult calitate dtpdv
Analizarea anumitor buguri este grea si este greu sa vii cu o solutie rapida...trebuie foarte multe teste ,pana gasesti ce anume nu merge...si uneori chiar nu reusesti sa gasesti

Off-topic: Savage combat la rogue ,nu ramane pe targetul tau ,cineva potrivit sa posteze o detaliere etc.ar fi frumos,eu nu am timp ,daca exista deja postat,atunci imi pare rau

Edit:Am gasit bug confirmat la reports,dar nu scrie si faptul ca ,nu doar cand sunt 2 rogues,dar si cand este dk ,sau orice alt clasa care are propriul debuff de increse physical damage



Last edited by ryangg on 05-06-2014, 11:38:55; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Uzzydk

[Lost in the Offline]



Status: Offline
(since 10-11-2016 13:14)
Joined: 15 Apr 2011
Posts: 587, Topics: 83
Location: Bucuresti

Reputation: 34.1
Votes: 24

           
Post Posted: 05-06-2014, 09:33:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Voi chiar nu aveti lucruri mai bune de facut decat sa va plangeti non stop de starea server-uilui?Si pe mine ma enerveaza o gramada de lucruri pe freakz,animatiile buguite,crash-ul de la ora 21 care e aproape in fiecare zi si multe altele care deja au fost spuse mai sus si nu are rost sa le repet dar in acelasi timp sunt constient de faptul ca toate se vor rezolva cu timpul si Freakz este si va ramane cel mai bun server privat de WoW.Nu am sunt pupincurist,n-am nici un avantaj daca iau partea staff-ului,eu unul(vorbesc prin reducere la absurd) nu as sta GM nici o secunda aici la ce oameni rai si nemultumiti sunt unii,de cate ori am avut o problema am fost ajutat cu promptitudine,chiar si de catre cei care ziceti voi ca stau afk pe ts degeaba.Aveti rabdare si se vor rezolva toate cu timpul,ar trebui sa fiti mandrii ca jucati aici si ca niste romani de ai nostri au reusit sa faca un asemenea server,ciudat e ca strainii de pe exodus nu se plang atat de mult ca noi romanii,poate ca din cauza faptului ca majoritatea vin de pe molten si au gasit ceva mult mai bun aici.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 05-06-2014, 10:40:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum spuneam,apar 50 insi sa faca off-topic si sa comenteze niste chestii care nu isi au rostul, guess what , au postat gm's in topic insa niciunu nu le-a dat warn/ban alora , again. (Cum spuneam,in legatura cu astia ca nu se aplica nicio masura)

2. Ravenous se vede ca te-ai ''obosit'' sa citesti ce am zis eu,nici macar nu am batut apropo la ce spui tu sau ca am vreo legatura cu ce spui tu.Daca citeai ce am scris nu mai apareai sa postezi aici,cum si eu cand ai scris in legatura cu mine nu am aparut sa iti dau reply sau ceva,doar prin faptul ca stiu sa imi calculez miscarile si cand e nevoie sa vorbesc si cand nu.(Ar fi trebuit sa faci acelasi lucru,din pacate nu l-ai facut) Si nu,nu am postat in numele la vreuna dintre guilde,ci doar ca era cel mai ''cunoscut'' scandal pe forumuri dupa cum observi,atata tot. Si iti zic eu ca,nu esti tu suficient de atent sa vezi ca, chestia asta inca mai continua,degeaba consideri ca ''s-a ameliorat'' . Cum am spus si o mai spun, atentia e oarecum o chestie de baza la om,doar ca multi nu stiu cum sa o foloseasca la capacitate maxima. (anyway,off-topic aici)

@ Shocker,am discutat mai exact cam care ar fi ideile, daca vrei sa consideri ca, ceea ce am spus eu e bine,ok; Daca nu,iar ok.
Mi se pare cam idiotic sa tot vin mereu si sa ajut cu sugestii si N* masuri care ar trebui luate si sa vina 2-3 sa isi faca dreptate singuri,in loc sa incerce sa asculte exact cum sta treaba ( Iti pot da exemplu de 3 insi,gm's yes) care au venit in topicul asta imediat cum am adus vorba de ei sau ceva,sa posteze. Puteati pur si simplu sa va abtineti si sa intelegeti o chestie,dar na,nu se poate.


Ala de zice mai sus de aia de pe exodus, pai iti zic eu,aia sunt cei mai ''nedreptatiti'' sa spun asa,in legatura cu exodusul nu s-au mai facut improvements demult, ala continua pe drumul dead realm,si o sa se ajunga exact cum a ajuns Evolutionu' , no offense,dar mai bine se facea Genesis ( Mix realm) si exodus-ul PVP realm, ar fi fost mai ok asa decat cum e acum.


E greu sincer,pe freakz cand aduci vorba de unu,sa nu vina ala sa isi apere spinarea,pai normal; Va e greu cand discuta unu de voi pur si simplu sa va abtineti sa postati si sa intelegeti o chestie? Deaia si ignor restul posturilor,nu stau sa le dau reply la toti,imi calculez fiecare postare si nu o fac imediat cum simt ca imi iese ceva pe gura,doar de dragul de a arata eu cat de smart guy sunt si ca dau reply-uri la aia de mi-au scris numele undeva.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-06-2014, 11:01:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un conflict intre guilds nu moare decat daca 1) le schimbi liderul, 2) daca trece o perioada considerabila de timp, 3) daca ajung la o intelegere intre ei, fara interventia unui GameMaster. De ameliorat, s-a ameliorat, de eliminat complet, nu cred ca e posibila chestia asta fara multe bans, dar nu ma intereseaza daca se urasc sau nu, nu-s binefacator sa le sugerez sa se iubeasca intre ei. Atat timp cat nu deranjeaza pe altii si nu se plang ca fetele unul de comportamentul celuilalt, sunt liberi sa se atace cat vor. Pe topicurile lor de discutii e calma atmosfera acum, inainte se postau cate 3 pagini pe zi (95% flaming), acum e okay.

So, nu inteleg unde bati, trebuia sa fi dat ban fara discutii, nu a fost bine ca am vorbit cu ei? Sustine-ti punctul de vedere pana la final sau las-o asa.



I AM NO LONGER A GAMEMASTER, PLEASE SEE SERVER STAFF



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 11-04-2024 09:31)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-06-2014, 11:12:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:

Si ce frumos s-au musamalizat topic-urile cu rogue dmg , cand s-a pus frumos filmulet de pe blizz unde , comparativ cu freakz , un rogue ruth geared da mai bine ca unul cata de pe blizz , iar apoi se vine si se posteaza ca formulele sunt corecte , poate or fi , si luam in cazul oricarei clase , formulele or fi corecte , dar cu spune si Rage, care e singurul care aprofundeaza un bug report cand poate, formulele pot fi corecte, dar poate fi influentat de altceva.
No offence zohl , dar degeaba vii cu formulele corecte , daca per total efectul X al bug-ului Y e demonstrat si rezultatul final contrazice formula, dovada ca sunt alti factori la mijloc.
.


Ce topic s-a musamalizat? Raised eyebrow

Si ce vrei daca nu avem dovezi, sa facem custom fixes?

Azwraithz wrote:
Cum spuneam,apar 50 insi sa faca off-topic si sa comenteze niste chestii care nu isi au rostul, guess what , au postat gm's in topic insa niciunu nu le-a dat warn/ban alora , again. (Cum spuneam,in legatura cu astia ca nu se aplica nicio masura)


E un forum pe care majoritatea au sub 18 ani, nu toti gandesc mai mult de clasa a 4-a. Nu putem fi Hitleri sa-i omoram pe toti care posteaza ce le vine prin cap. Le-am sters posturile din topicu asta si ajunge.

"Nu puteti sa taceti si sa ascultati"

Si dupaia "Clasic, am facut topic frumos, iar nu ne baga nimeni in seama".

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 05-06-2014, 12:05:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu unul ajung la o concluzie avand in vedere progresul : nu sunt oameni destui care sa se ocupe.
Lasand la o parte reprosurile aduse pentru anumite cazuri si etc , dar eu unul asa vad situatia , nu are cine sa se ocupe.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(since 11-04-2024 09:31)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-06-2014, 12:20:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Eu unul ajung la o concluzie avand in vedere progresul : nu sunt oameni destui care sa se ocupe.
Lasand la o parte reprosurile aduse pentru anumite cazuri si etc , dar eu unul asa vad situatia , nu are cine sa se ocupe.


Nexflame are BACul, am incercat sa angajam foarte multi developeri pana acum, 30% erau praf, 70% nu mai raspund pe nicio retea de socializare dupa ce le dai serveru pe care sa scripteze.

Shocker e doar unul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 05-06-2014, 12:41:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da' ia-l barosane pe Dazz, am inteles ca a mai fost propus baj3atu si nu l-a vrut Shocker ca e prea pitic.

Acum serios, nu ca vreau sa-ti amintesc sau ceva dar, ti-am spus eu ca sunt gms care sunt degeaba, dovada ca i-ai si dat afara (cum ai mentionat pe prima pagina).

Degeaba incerci sa ANGAJEZI pentru ca fiecare ratat care crede ca stie sa modifice 2 linii in notepad o sa se dea drept developer pentru ca e Romania, e vorba de bani.

Pana acum s-a dat gm pe prietenii si colegialitate in guilde, e ok, ca tre' sa stii cui ii dai gm. Dar ce ar avea daca ai face un thread cu "inscrieri gm/mod/developeri" cum fac baietii de la filelist ? Ca nu tre' sa fie totul cu bani, ticketuri nu prea se mai fac deci ce era inainte cu GM points nu prea se mai aplica prin urmare GMs nu mai au cine stie ce motivatie sa isi faca treaba, deci e nevoie si de o alta idee pentru a recompensa GM's.

Dar stiu pe cineva care are destule mounturi din donatii, avea un cont cu tarecgosa, 2 no'kaleduri , l-a dat la cineva sa joace, ca ce *****, e fata. Prin urmare, acum au voie sa-si dea ce vor pectoralii lor?

Si inteleg ca doar unii au voie, pentru ca altora le trebuie aprobare de la Shocker sa puna X reward la locul 1 la un event.

Probabil o sa spuneti ca sunt hater ca mereu ajung la discutia "gm inapt, ala are voie si ala nu" , pai da, ajung la discutia asta pentru ca mi se pare o dezordine penibila venind de la un server care e pe locul 3/5/7 pe siteurile cu top servere wow.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 10 June 2014 07:54



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next    


The time now is 19-05-2024, 15:27:12
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password