User
Pass
2FA
 
 

[FIXED] [DK][BLOOD] DEATH Strike - Heal
Go to page Previous  1, 2    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message6770
durham

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2021 14:50)
Joined: 01 Feb 2012
Posts: 160, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 57.6
Votes: 9

 
Post Posted: 22-02-2012, 09:33:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cel care a deschis topicul are dreptate dar din nefericire nu stie sa explice mecanica.

spelul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=49998 (wowhead link)

Unleash a powerful strike that heals you for 15% of the damage you have sustained during the preceding 5 sec (minimum of at least 7% of your maximum health) , while also dealing 150% weapon damage plus 330 to an enemy if the attack is successful.

tooltipul este mai mult decat relevant:
iti da maxim 15% heal din damage-ul incasat in ultimele 5 sec si minim 7% din valoarea maxima a hp-ului tau.

talentul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=81138 (wowhead link)

Increases the damage done by your Death Strike by 120%, its critical strike chance by 30%, and its amount healed by 45%.

are acelasi tooltip simplu:

mareste damage-ul mareste crit chanse si mareste healul primit cu 45% astfel nu mai iei 15% maxim din damage-ul primit in ultimele 5sec si iei 15% + 6.75% ( adica 45% din ala 15%) si minim 7% + 3.15% (adica 45% din ala 7% minim)

atat face talentul si spelul si asta e macanica lui in orice prezenta (blood / frost sau unholy ) iti da maxim heal din damage-ul primit si acest heal este modificat la minim de hp-ul tau.

mai simplu de atat nu cred ca se poate.

in momentul cand tu vrei sa joci blood pvp si pui glyphul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=96284 (wowhead link) situatia se schimba si mecanica spelului se modifica si anume indiferent de cat damage primesti in cele 5 secunde dinainte sa dai death strike tu in prezenta de unholy sau frost iti dai 15% heal din max HP (anuleaza efectul de a adauga 45% heal primit pentru ca ar insemna sa-ti dai heal 30-40k in pvp odata la 6-7 secunde, cat de tampiti crezi ca erau aia de la blizzard sa faca asemenea prostie ce draq voi chiar nu ganditi , chiar si asa in next patch au nerfat glyphul pentru ca 15% heal din max HP pe o abilitate pe care o dai odata la 6-7 secunde este enorm si mega op in pvp)
daca esti in blood presence se aplica mecanica normala si anume procentele de heal din damage-ul primit la maxim si minim heal conform cu hp-ul tau.

dar logic ca trebuie sa vina toti habarnistii care habar nu au sa joace unholy sau frost si baga blood pvp (care este si imba op la heal) si trebuie sa zica o prostie sau 2 cum ca merge bine.

se vede clar cum glyphul limiteaza healul la 15% din max HP indiferent de cat damage primeste in cele 5 sec. dinainte sa dea death strike.
omul isi da cam 19k heal in pvp (el avand undeva pe la 130k hp) cu glyphul pus si in alta prezenta decat blood.
filmul este exact dovada ca am dreptate si sunt foarte exacte descrierile mele de mai sus in legatura cu macanica spelului / talentului si glyphu-lui.

https://youtube.com/watch?v=isBFRPRbIxk:



mai clar de atat nici cristalu' nu cred ca poate sa fie.
si da joc dk pe freakz si heal imens ca aici nu am vazut niciodata cat am jucat pe retail in patch 4.0.6 pana in 4.1

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gentleman143

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2012 16:27)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 168, Topics: 7
Location: Simeria , Jud Hunedoara

Reputation: 55.3
Votes: 5

 
Post Posted: 22-02-2012, 10:55:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hmm cred ca ai dreptate la faza ca nu se stackeaza glyphu si cu talentu da nu am gasit nimic pe net doar un post pe forum de pe battle.net http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/1776392818




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
schaka

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-10-2012 08:46)
Joined: 27 Dec 2011
Posts: 89, Topics: 8
Location: Germany

Reputation: 54.2
Votes: 3

Post Posted: 22-02-2012, 15:41:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

What is wrong with blood shield absorbing more than you even healed for or did damage?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
capmoq

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-09-2015 15:46)
Joined: 06 Apr 2011
Posts: 323, Topics: 71
Location: Estonia

Reputation: 181.3
Votes: 9

 
Post Posted: 24-02-2012, 02:05:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/1776392818

Enough said.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
webberas

[Big Booty Lover]



Status: Offline
(since 19-10-2020 12:03)
Joined: 14 Mar 2011
Posts: 576, Topics: 69
Location: Bucuresti

Reputation: 100.6
Votes: 9

Post Posted: 24-02-2012, 10:06:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

durham wrote:
cel care a deschis topicul are dreptate dar din nefericire nu stie sa explice mecanica.

spelul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=49998 (wowhead link)

Unleash a powerful strike that heals you for 15% of the damage you have sustained during the preceding 5 sec (minimum of at least 7% of your maximum health) , while also dealing 150% weapon damage plus 330 to an enemy if the attack is successful.

tooltipul este mai mult decat relevant:
iti da maxim 15% heal din damage-ul incasat in ultimele 5 sec si minim 7% din valoarea maxima a hp-ului tau.

talentul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=81138 (wowhead link)

Increases the damage done by your Death Strike by 120%, its critical strike chance by 30%, and its amount healed by 45%.

are acelasi tooltip simplu:

mareste damage-ul mareste crit chanse si mareste healul primit cu 45% astfel nu mai iei 15% maxim din damage-ul primit in ultimele 5sec si iei 15% + 6.75% ( adica 45% din ala 15%) si minim 7% + 3.15% (adica 45% din ala 7% minim)

atat face talentul si spelul si asta e macanica lui in orice prezenta (blood / frost sau unholy ) iti da maxim heal din damage-ul primit si acest heal este modificat la minim de hp-ul tau.

mai simplu de atat nu cred ca se poate.

in momentul cand tu vrei sa joci blood pvp si pui glyphul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=96284 (wowhead link) situatia se schimba si mecanica spelului se modifica si anume indiferent de cat damage primesti in cele 5 secunde dinainte sa dai death strike tu in prezenta de unholy sau frost iti dai 15% heal din max HP (anuleaza efectul de a adauga 45% heal primit pentru ca ar insemna sa-ti dai heal 30-40k in pvp odata la 6-7 secunde, cat de tampiti crezi ca erau aia de la blizzard sa faca asemenea prostie ce draq voi chiar nu ganditi , chiar si asa in next patch au nerfat glyphul pentru ca 15% heal din max HP pe o abilitate pe care o dai odata la 6-7 secunde este enorm si mega op in pvp)
daca esti in blood presence se aplica mecanica normala si anume procentele de heal din damage-ul primit la maxim si minim heal conform cu hp-ul tau.

dar logic ca trebuie sa vina toti habarnistii care habar nu au sa joace unholy sau frost si baga blood pvp (care este si imba op la heal) si trebuie sa zica o prostie sau 2 cum ca merge bine.

se vede clar cum glyphul limiteaza healul la 15% din max HP indiferent de cat damage primeste in cele 5 sec. dinainte sa dea death strike.
omul isi da cam 19k heal in pvp (el avand undeva pe la 130k hp) cu glyphul pus si in alta prezenta decat blood.
filmul este exact dovada ca am dreptate si sunt foarte exacte descrierile mele de mai sus in legatura cu macanica spelului / talentului si glyphu-lui.

https://youtube.com/watch?v=isBFRPRbIxk:



mai clar de atat nici cristalu' nu cred ca poate sa fie.
si da joc dk pe freakz si heal imens ca aici nu am vazut niciodata cat am jucat pe retail in patch 4.0.6 pana in 4.1


te rog sa ma scuzi dar o sa iti spun o mica chestie... ESTI INCOMPETENT
15% of the damage YOU HAVE SUSTAINED se refera la dmg-ul pe TU l-ai dat .. nu la dmg-ul pe care l-ai incasat.
eu nu am vazut nicaieri ca acel glyph ar anula acel 45% heal in plus luat din talente...
daca nu ai acel talent bagat si ai decat glyph of Dark succor, indiferent de cat damage ai dat in ultimele 5 sec, intotdeauna vei lua heal 15% din total hp.
Daca apoi bagi si talentele este absolut normal ca acel 45% sa se aplice la cel 15% din total HP...

stiu ca vi se pare imposibil sa bati un DK blood... dar chiar nu e
mai ales daca esti warr arms... sau orice caster dps... si de fapt... cam orice team cu healer, poate bate un blood DK... tot ce trebuie e sa ii stiti punctele slabe.

in fine.. voi stati si jeliti ca vai Blood in arena... boo hoo hoo



nu dati click >>> Scrubilicios <<<

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
durham

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-02-2021 14:50)
Joined: 01 Feb 2012
Posts: 160, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 57.6
Votes: 9

 
Post Posted: 24-02-2012, 10:25:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

webberas wrote:


te rog sa ma scuzi dar o sa iti spun o mica chestie... ESTI INCOMPETENT
15% of the damage YOU HAVE SUSTAINED se refera la dmg-ul pe TU l-ai dat .. nu la dmg-ul pe care l-ai incasat.
eu nu am vazut nicaieri ca acel glyph ar anula acel 45% heal in plus luat din talente...
daca nu ai acel talent bagat si ai decat glyph of Dark succor, indiferent de cat damage ai dat in ultimele 5 sec, intotdeauna vei lua heal 15% din total hp.
Daca apoi bagi si talentele este absolut normal ca acel 45% sa se aplice la cel 15% din total HP...

stiu ca vi se pare imposibil sa bati un DK blood... dar chiar nu e
mai ales daca esti warr arms... sau orice caster dps... si de fapt... cam orice team cu healer, poate bate un blood DK... tot ce trebuie e sa ii stiti punctele slabe.

in fine.. voi stati si jeliti ca vai Blood in arena... boo hoo hoo


doamne omule sunt pe jos de ras...sincer m-ai amuzat atat de tare incat ma dor falcile de la ras.
unde ai facut engleza ? sau cu ce profesor ? ha ha ha te faci singur de ras esti patetic.....

oricum sokerul stie bine cu ce se mananca wow-ul si va face modificarile sa fie si acest spell / talent blizzalike


dovada 1 glyph + heal
https://youtube.com/watch?v=isBFRPRbIxk:


full vici aproape 19k heal la 130k hp

dovada 2 abilitate + talentul de 45% heal + glyph ( dont stack pentru ca deja glyphul busteaza la 15% si zice clar HEAL FOR MAX 15% HP)
http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/1776392818

in rest ce sa zic este absolut normal ca sa va aparati clasa, asteptam un fix pt.ca healul este exagerat, si eu joc dk si sincer este jenant in arena cand la 6sec imi dau 40k heal
si daca luam in calcul si absorbul care vine din heal bugul este cu atat mai important deoarece mareste ambele lucruri heal + absorb.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gentleman143

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2012 16:27)
Joined: 20 Oct 2010
Posts: 168, Topics: 7
Location: Simeria , Jud Hunedoara

Reputation: 55.3
Votes: 5

 
Post Posted: 24-02-2012, 11:16:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Off: doamne ce am mai ras cand am citit traducerea la dmg you have sustained --
onn: cred ca video pus de durham este destul de clar si ar fi ok cei care va aparati clasa sa nu mai postati lucruri de genu "no bug" ca nu isi mai au rostul
freakz: dk in armuri din reputatie + arma visci 25k heal
blizz: dk full visci 19k heal
ambele cu glyph - Bine o sa fie dupa nerf -





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
edmmond

[Play Kinky]



Status: Offline
(since 27-02-2019 15:52)
Joined: 14 Feb 2010
Posts: 60, Topics: 7
Location: Orgrimmar

Reputation: 98.8
Votes: 7

 
Post Posted: 24-02-2012, 13:14:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)





Ca sa aveti ce discuta -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 25-02-2012, 23:43:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nimic din ce s-a postat aici nu dovedeste ca ar fi bugguit.
"sustained damage" = dealt damage


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dathDK

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 15-07-2013 13:28)
Joined: 17 Jan 2012
Posts: 138, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 9.7
Votes: 5

Post Posted: 26-02-2012, 07:58:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Plus ca nu scrie nicaieri ca cei 45% heal marit din talente, nu se stakeaza cu glyphul care garanteaza heal 15% din HP .......... una e talentul alta e glyphul dece sa nu se stackeze un talent cu un glyph? Atunci la orice clasa , orice Glyph ar neutraliza punctele puse din talente pt un anumit spel? Sau daor la dk blood sa fie asa, la celelalte clase glyphul imbunatateste talentul?

E ca si cum aizi ce la popa ca https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=15020&&name=improved-renew nuse stackeazacu glyphul https://www.wow-freakz.com/spells.php?spell=55674&&name=glyph-of-renew una o neutralizeaza pe alta......... si exemple ar fi destuel la orice clasa....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ciobuzzz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2018 11:48)
Joined: 15 Feb 2011
Posts: 200, Topics: 29
Location: France

Reputation: 165.5
Votes: 10

 
Post Posted: 26-02-2012, 12:52:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sustained damage = received dmg
nu am inteles exact engleza ta shockere

si webberas la tine nu am inteles nici engleza nici romana

"te rog sa ma scuzi dar o sa iti spun o mica chestie... ESTI INCOMPETENT
15% of the damage YOU HAVE SUSTAINED se refera la dmg-ul pe TU l-ai dat .. nu la dmg-ul pe care l-ai incasat"

mi-am permis sa folosesc un translator

http://engleza-online.ro/dictionar-englez-roman.php?k=sustained

si mai sunt alte siteuri daca chiar vreti sa imi ziceti ca ma insel

cat despre abilitate
mi se pare ca a explicat foarte bine mecanica abilitatii durham
mai mult se vede si pe video exact cat heal da acel dk
mai mult au aparut si intrebari ca dc glyphul si talentul nu se stacheaza

nu am vazut un video pana acuma cu dk pe 4.0.6 sa isi dea heal cat da la noi


IF IM SO WRONG WHY DONT U PROVE IT!


Last edited by ciobuzzz on 26-02-2012, 13:08:35; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 26-02-2012, 12:53:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dathDK wrote:
Plus ca nu scrie nicaieri ca cei 45% heal marit din talente, nu se stakeaza cu glyphul care garanteaza heal 15% din HP


BlackSun wrote:
Quote:
the 45% bonus only kicks in when the healing is increased beyond the 7 / 15% base health from damage taken


Topic despre DS
Cam cat heal da DS pe Blizz

In loc sa dau 19k heal in unholy presence, am ajuns undeva pe la 27k din cauza acestui bug, deci 8k heal in plus la care se adauga si absorb-ul.


Pot sa pun cate link-uri vreau, ratatii tot nu dau click pe ele.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
TopCat10k

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-01-2015 15:05)
Joined: 06 Feb 2011
Posts: 138, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 71.9
Votes: 3

 
Post Posted: 26-02-2012, 13:35:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Shocker... nu e adevarat ce ai scris acolo.
Sustained damage = damage pe care l-ai suferit in decursul a x secunde.

Revenind la topic :
BlackSun esti pe langa cu chestia aia.

45% bonus heal este aplicat INTOTDEAUNA.

DS obisnuit va face un MINIM de 7% max HP heal. Mechanics din DS nu cred ca sunt facute pe freakz ca sa calculeze si damage pe care l-a incasat DK in acele X secunde. Crede-ma...daca ar fi, ai vedea DS-uri si de 2 ori mai mari.

Pe freakz e chiar nerfed DS luand in considerare acest aspect.

Numerele : 131k HP dk
DS normal : 7% => 131k * 0.07 = 9 170 heal
DS cu talent : 7*1.45 = 10.15% => 131k*0.1015 = 13 296.5 heal
DS cu glyph + talent : 15*1.45 = 21.75% => 131k*0.2175= 28492.5

Am calculat la fix 131 000 hp. In primul post probabil mai mare ceva peste.

In concluzie, screen-urile din primul post arata cat de bine merge DS pe freakz.
Va multumim pentru participare -> CLOSE THREAD

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 26-02-2012, 13:39:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In contextul nostru sustained=primit

ex: my car sustained heavy damage when i hit a pothole

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 26-02-2012, 13:45:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Desi sustain mai are si sensul de "a mentine", intr-adevar, in contextul nostru sustain inseamna primit. Am reparat asta.

@TopCat10k: BlackSun are dreptate, uite-te peste linkurile care ti le-a dat
Quote:
Deathstrike Healing mechanic:

A = 0,15*<incoming damage within last 5 seconds> * (1 + 0,15*<talentpoints in improved Deathstrike>)
Without Glyph: B = 0,07 * <maximum hitpoints>
With Glyph: B = 0,15 * <maximum hitpoints>

Healing: max(A,B)

Meaning: Healing depends on which number is larger. And this mechanic already includes the improved DS talent - whenever A is being used. So yes, the improved DS talent works perfectly fine.

Daca calculele cu damage taken in past 5 seconds nu trec peste min 7/15% din HP, iei o valoare FIXA, 7/15% HP, deci Improved Death Strike nu isi face treaba aici, doar cand e vorba sa calculeze healul in functie de damage-ul primit in ultimele 5 secunde. Am reparat si asta. O sa inchid topicul si o sa consider bugul fixed, desi nu stiu in ce masura o sa afecteze asta healul pe Freakz ca sunt cu doua taisuri modificarile. Cred totusi ca o sa scada considerabil, ramane de vazut


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 26 February 2012 11:45



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2    


The time now is 28-04-2024, 02:35:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x