User
Pass
2FA
 
 

[REJECTED] foarte enervant
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message6814
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 23-07-2012, 04:03:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

webberas wrote:
ca nu vreti voi sa fiti ownati in timpul unui duel si dupa asta e altceva, dar ar trebui sa fie sv as blizzlike as possible.... asa s-ar incuraja PVPul si mai mult, ca ar veni mai multi la campat in zona de dueluri ...

mai la toate filmuletele cu duels de pe blizz (check Swifty's videos) nu se da reset la CDuri + full HP dupa duel.

Da,dar acolo nu ramane mindfly pe target sau alte dots u know?




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 23-07-2012, 05:03:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De acord, pe Blizzard nu te da nici cu full HP, nici nu-ti reseteaza CDurile. But then again, serverul asta a deviat de la Blizzlike de mult timp. Cel mai bun exemplu este Transmogrification, care dabea pe 4.3 trebuia sa fie, nu acum.

Asa ca da, nu va place, go Blizz. Sunt multe lucruri pozitive la faptul ca se da full HP+reset CDs, chestii care depasesc cu mult lucrurile negative.

Cum spuneam, sa se faca script de autoforfeit in world arenas si problem fixed.

Cat despre "campat zona de PvP", da frate, sunteti niste zei in ale PvPului, sa campati in stealth playeri cu 1 HP si sa le dati last hit. Mari PvPisti ce-oti fi voi. Prin faza asta ati demonstrat ca n-aveti o treaba cu PvP. Voi probabil sunteti baietii care faceau spume sa se activeze World PvP, ca sa puteti campa playeri cu 30 de lvl mai mici, sa va simtiti adevarati. Un PvPist bun n-are nevoie sa ii atace pe cei slabiti, ca nu sunteti in Vestul Salbatic, sacalilor.

Va simtiti buni in ale PvP-ului? Aveti atatea posibilitati... Random Battleground, Arena, acum si Rated Battleground, go USE THEM. Ati plans dupa alea atata timp, pana si Arena Frames v-a fost reparat, in timp ce release-uri PvE n-au mai fost facute de luni de zile (asta pentru ca plangeati voi ca n-aveti ce face la PvP). Voi tot nemultumiti sunteti? Meritati ban "-1" toti care va plangeti ca niste copii mici legat de lucrurile astea, niciodata n-o sa fiti multumiti cu ce va da omul.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
andrei123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2016 00:49)
Joined: 10 Sep 2010
Posts: 50, Topics: 10
Location: Canada

Reputation: 172.1
Votes: 5

Post Posted: 23-07-2012, 05:35:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
De acord, pe Blizzard nu te da nici cu full HP, nici nu-ti reseteaza CDurile. But then again, serverul asta a deviat de la Blizzlike de mult timp. Cel mai bun exemplu este Transmogrification, care dabea pe 4.3 trebuia sa fie, nu acum.

exemplul asta nu-si are rostul pentru ca nu afecteaza gameplay-ul, un server bun ar trebuie sa fie cat mai blizzlike referitor la gameplay, faptul ca avem transmog, raid finder si vote system este un plus

LightPaladin wrote:
Cat despre "campat zona de PvP", da frate, sunteti niste zei in ale PvPului, sa campati in stealth playeri cu 1 HP si sa le dati last hit.


faptul ca dupa duel se da reset la cd's si HP nu este blizzlike, in wotlk asta era una din micile placeri ale rougului, faptul ca intre bg-uri puteam sa fur kill-uri la duele in fata la sw

personal sunt improtriva reset-ului la cd's si HP pentru ca pana la urma din cauza asta au unele spell-uri cooldown (atat timp cat se poate face un script care scoate corect toate dot-urile dupa duel)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 23-07-2012, 05:53:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

andrei123 wrote:
LightPaladin wrote:
De acord, pe Blizzard nu te da nici cu full HP, nici nu-ti reseteaza CDurile. But then again, serverul asta a deviat de la Blizzlike de mult timp. Cel mai bun exemplu este Transmogrification, care dabea pe 4.3 trebuia sa fie, nu acum.

exemplul asta nu-si are rostul pentru ca nu afecteaza gameplay-ul, un server bun ar trebuie sa fie cat mai blizzlike referitor la gameplay, faptul ca avem transmog, raid finder si vote system este un plus

LightPaladin wrote:
Cat despre "campat zona de PvP", da frate, sunteti niste zei in ale PvPului, sa campati in stealth playeri cu 1 HP si sa le dati last hit.


faptul ca dupa duel se da reset la cd's si HP nu este blizzlike, in wotlk asta era una din micile placeri ale rougului, faptul ca intre bg-uri puteam sa fur kill-uri la duele in fata la sw

personal sunt improtriva reset-ului la cd's si HP pentru ca pana la urma din cauza asta au unele spell-uri cooldown (atat timp cat se poate face un script care scoate corect toate dot-urile dupa duel)


Transmogrification nu afecteaza gameplay (mai ales in PvP, ca de asta e vorba)? 1 2 3 si ahahahahahahahahh.
E foarte misto sa n-ai nici cea mai vaga idee ce items are ala pe el de fapt, mai ales in Arene, nu? Daca nu stii despre ce vorbesti, nu te mai obosi sa-mi raspunzi.

Va sugerez sa terminati cu contrazicerile, asteptati sa raspunda un GM. Eu am spus ce-am avut de spus, nu stau sa-mi bat capul cu voi.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
andrei123

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2016 00:49)
Joined: 10 Sep 2010
Posts: 50, Topics: 10
Location: Canada

Reputation: 172.1
Votes: 5

Post Posted: 23-07-2012, 06:35:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
Transmogrification nu afecteaza gameplay (mai ales in PvP, ca de asta e vorba)? 1 2 3 si ahahahahahahahahh.
E foarte misto sa n-ai nici cea mai vaga idee ce items are ala pe el de fapt, mai ales in Arene, nu? Daca nu stii despre ce vorbesti, nu te mai obosi sa-mi raspunzi.


scuze de offtopic dar ma simt nevoit sa-ti raspund... nu mai juca zoomed in first person ca la shootere, ca daca stai si te uiti la cum arata caracterul celorlalti din arena din cauza asta pierzi meciuri (un mic sfat sa depasesti si tu 1700 rating), si daca chiar nu-ti place transmog fa o petitie sau vorbeste cu astia de la blizzard sa o scoata -

oricum discutia era despre reset la cd's si hp...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-07-2012, 08:32:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

andrei123 wrote:
LightPaladin wrote:
Transmogrification nu afecteaza gameplay (mai ales in PvP, ca de asta e vorba)? 1 2 3 si ahahahahahahahahh.
E foarte misto sa n-ai nici cea mai vaga idee ce items are ala pe el de fapt, mai ales in Arene, nu? Daca nu stii despre ce vorbesti, nu te mai obosi sa-mi raspunzi.


scuze de offtopic dar ma simt nevoit sa-ti raspund... nu mai juca zoomed in first person ca la shootere, ca daca stai si te uiti la cum arata caracterul celorlalti din arena din cauza asta pierzi meciuri (un mic sfat sa depasesti si tu 1700 rating), si daca chiar nu-ti place transmog fa o petitie sau vorbeste cu astia de la blizzard sa o scoata -

oricum discutia era despre reset la cd's si hp...

offtopic/
Se referea la faptul ca pe patchul asta nu ai cum sa iti dai seama daca un player are pve gear sau pvp gear pe el doar din hp/mana, la 3v3 tot mai multe teamuri vin cu setupuri de genul warr fury(vicious) pala(pve heroic full cu trans de vicious) si druid feral(full vicious), daca incerci sa ti paladinul in cc si in timpul bulei isi scoate 3 holypower.... cand ii cade bula arunca gardian + wings si iti da oneshot cum am vazut in topicul de bug report la guardian unde honorless a primit 81k pe 3,4k resil.
Deci da transmog are si o parte nasoala pe patchul asta si din pacate e in pvp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rizwan

[Retired Moderator]



Status: Offline
(since 17-04-2022 04:52)
Joined: 29 Dec 2009
Posts: 4461, Topics: 177
Location: Tadjikistan

Reputation: 874.6
Votes: 71

   
Post Posted: 23-07-2012, 13:39:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, hai sa pastram o discutie bazata pe primul post referitor la CDs.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dwarf

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-08-2023 20:40)
Joined: 17 Jun 2011
Posts: 53, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 19.4
Votes: 3

 
Post Posted: 23-07-2012, 15:14:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In primul rand topic-ul este inutil. Este foarte bun reset-ul cd-urilor deoarece incurajeaza duelurile, dispar multe frustrari de genul " am luat bataie pt. ca am avut cd pe un anumit spell". Nu mi se pare normal sa astepti 3 min dupa un cd, doar pt. ca unui copil tampit ii face placere sa omoare chare de 1 HP in fata la SW. In loc sa-i multumiti lui Shockeru pt. acest script, cat si pt. cel cu transmogrification, voi veniti cu idei absolut tampite.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Allerias

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2015 08:50)
Joined: 04 Nov 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 151
Votes: 6

 
Post Posted: 23-07-2012, 17:34:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dwarf wrote:
In primul rand topic-ul este inutil. Este foarte bun reset-ul cd-urilor deoarece incurajeaza duelurile, dispar multe frustrari de genul " am luat bataie pt. ca am avut cd pe un anumit spell". Nu mi se pare normal sa astepti 3 min dupa un cd, doar pt. ca unui copil tampit ii face placere sa omoare chare de 1 HP in fata la SW. In loc sa-i multumiti lui Shockeru pt. acest script, cat si pt. cel cu transmogrification, voi veniti cu idei absolut tampite.



Cd-urile mari sunt puse cu un motiv,face ca un anumit caracter sa fie pentru cateva sec. op,prin urmare playerul decide cand este nevoie sa le foloseasca.Iar legat de Hp.. mancarea am vazut ca e inutila.. foarte bine poate fi scoasa din joc.Daca vrei sa faci duel in siguranta exista si ale zone nu numai ,,in fata la SW" iar daca unui ,,copil tampit,, ii face placere sa te omoare la 1 hp...nu e frumos sa te ca..i in ,,placerile'',,gusturile" omului.Un duel e frumos si cu abilitati pe Cd.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 23-07-2012, 18:13:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Allerias wrote:
dwarf wrote:
In primul rand topic-ul este inutil. Este foarte bun reset-ul cd-urilor deoarece incurajeaza duelurile, dispar multe frustrari de genul " am luat bataie pt. ca am avut cd pe un anumit spell". Nu mi se pare normal sa astepti 3 min dupa un cd, doar pt. ca unui copil tampit ii face placere sa omoare chare de 1 HP in fata la SW. In loc sa-i multumiti lui Shockeru pt. acest script, cat si pt. cel cu transmogrification, voi veniti cu idei absolut tampite.



Cd-urile mari sunt puse cu un motiv,face ca un anumit caracter sa fie pentru cateva sec. op,prin urmare playerul decide cand este nevoie sa le foloseasca.Iar legat de Hp.. mancarea am vazut ca e inutila.. foarte bine poate fi scoasa din joc.Daca vrei sa faci duel in siguranta exista si ale zone nu numai ,,in fata la SW" iar daca unui ,,copil tampit,, ii face placere sa te omoare la 1 hp...nu e frumos sa te ca..i in ,,placerile'',,gusturile" omului.Un duel e frumos si cu abilitati pe Cd.


Ai avut un argument de "aur".Din ce zici tu,reiese ca daca da unu forfeit celalalt ramane in duel si e carne de tun ptr ca ala cu forfeitul isi da cd-urile non-stop si il macelareste.In caz ca nu ti-ai dat seama inca,exista si altceva pe langa PVP,mai precis dueluri.Ceva imi spune ca aia nu au bagat cd-urile din cauza ca erau duelurile prea seci fiindca toti isi dadeau burstul,dar na,fiecare cu ideile lui.Si referitor la topic,nu prea mi se ca afecteaza cu ceva important gameplay-ul pe server daca ti se reseteaza cd-urile si hp-ul dupa fiecare duel.Si ptr aia cu placerile de a omori un player la 1 hp,cati ani aveti?4?Ca altfel nu pot intelege cum poti avea vreo placere facand asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arrowZ

[The QQ Giver]



Status: Offline
(since 09-12-2019 05:00)
Joined: 26 Dec 2010
Posts: 399, Topics: 37
Location: Suceava

Reputation: 228.1
Votes: 15

 
Post Posted: 23-07-2012, 18:23:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

It's ok,you can do the same. -


http://www.vine4you.com/v/5816803057991680

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ylfor

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-11-2014 21:13)
Joined: 21 Dec 2011
Posts: 399, Topics: 51
Location: Romania

Reputation: 34.9
Votes: 6

 
Post Posted: 23-07-2012, 18:56:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca rogue , fdrod poti farma honor in fata la sw , orgrimmar si asa cum numai ca ai o fereastra de numai 1-3 sec in care il poti omora inainte sa se termine duelul .

Partea urata este in Gurubashi arena , nu stiu cine a propus ca in world arenas sa nu se dea reset la cds ceea ce pare o idee buna dar nu prea vad cum ar putea sa o aplice ^^

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bigblackjoey
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 29-10-2013 11:53)
Joined: 08 May 2010
Posts: 619, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -145.8
Votes: 24

Post Posted: 23-07-2012, 22:41:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ideea este urmatoarea...
Cativa se plang de script-ul care ne da reset cd's. Personal , eu acel script il consider cel mai bun la ora actuala , pentru ca nu vreau sa astept 4 minute pana se duc toate . In 4 minute poti sa faci minim 5 duele , depinde...(burst .. player..etc..)
Chestia cu full HP , la fel , este buna , pentru ca nu vreau sa mor dupa duel dintr-un crit la bane of doom , sau alte porcarii...

Singurul lucru ce incurca..este ca nu poti sa te duci SW , sa faci niste kills...dar personal , tot raman la ideea ca acel script trebuie sa ramana !!
Este esential..



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
santinel01

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-07-2012 05:13)
Joined: 10 Dec 2011
Posts: 52, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: -47.2
Votes: 5

Post Posted: 24-07-2012, 07:12:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scriptul este perfect pentru cei carora le plac duelurile si fac des lucrul asta, majoritatea dintre voi cand dati un duel cu cineva si pierdeti vreti si o revansa imagineaza-ti ca dupa fiecare duel sa stai pe tusa 5 minute pana iti trec toate CD, exact pentru acest lucru a fost facut acest script, sa poti da dueluri in continuare fara ca abilitatile tale sa fie afectate............
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-07-2012, 07:16:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fixurile la clase nu va plac, bgurile nu va plac, preturile si suferinta altora nu va plac, transmog nu va place, bossi bagati nu va plac.. acum o dati in cd de la /duel ?
E foarte bine gandit:
- iau un wipe /duel reset cds hai inapoi in raid.
- astept sa se spawneze chestu in gurubashi? /duel reset cds si sarim iar in ei.
- dau dueluri si prefer sa nu raman cu 1% HP si sa vina un fail troll de la ally in stealth si sa ma sparga.
- dau un duel si poate vrea revansa, are cds reset si full hp.
Nu va mai luati dupa 80% din playeri, nici ei nu stiu ce vor.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Alexander0810, 02 August 2012 20:36



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 12-08-2024, 10:50:13
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x