User
Pass
2FA
 
 

Guild recruitment
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 35, 36, 37  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message89962
sashalopez

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-01-2013 18:49)
Joined: 01 Oct 2012
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50
Votes: 2

 
Post Posted: 01-10-2012, 15:12:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?: Eu sunt deobicel on in cursul saptamani de dupa masa dar in wekend toata ziua.
2. Clasa: Warrior
3. Main Spec/OFF spec:Fury
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Sashalopez
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?:Este un spec care ma atrage dmg mare,si e unul dintre cei mai mare dmg dealer si dps.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). : In primul rand trebue sa iti faci o rotatie pt a scoate dmg mai mar,in princiu e bine sa joci la sochete cu srenght , la statusuri trebue s ajoci la expertise si crit.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). :Joc wow de pe tbc pe Wotlk am jucat tot pe freakz dar numa ca la hoarda iar pe cataclysm am full experienta stiu toate scripturile inclusiv concil.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.):Nu am mai avut guilda pana acuma.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?:Eu vreau s aintru la voi in guilda deoaece am vazut ca sunteti o guilda serioasa aveti progres si as vrea sa fac si eu parte din guilda voastra.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MasterMD

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2021 15:24)
Joined: 29 Aug 2011
Posts: 284, Topics: 3
Location: Birmingham

Reputation: 149.2
Votes: 14

 
Post Posted: 01-10-2012, 15:56:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Leagati contul de pe forum cu cel din joc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
zmR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2022 14:54)
Joined: 15 Jul 2010
Posts: 460, Topics: 51
Location: Romania

Reputation: 197.5
Votes: 30

 
Post Posted: 03-10-2012, 18:40:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) : Nu stiu sigur,dar cand e vorba de un raid/event sunt prezent.
2. Clasa: Mage
3. Main Spec/OFF spec: Fire Pvp/Fire Pve
4. Link Armory*: click
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pai fire e cam singurul spec acceptabil (nu e magul cine stie ce mass dps class acum)
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc) Aici oricine poate copia de pe un guide aflat pe site,dar voi da explicatii daca e neaparata nevoie.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Pai m-am apucat de wow pe TBC,am continuat cu Wotlk pe freakz,iar pe cataclysm de cand s-a deschis. Am experienta si pe retail,nu e problema.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)Nu prea am tinut-o prin guilde,nu de alta dar nu am dat de guilde cu adevarat serioase,fara copilarii (am fost in guilda si pe TS cu pusti de 9 ani..deci) Pe Wotlk am fost prin toate guildele mari,mai ales ENS,acolo am si terminat patchul 3.3.5
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pai am auzit ca voi sunteti o guilda destul de mare la Ally,si de cand m-am transferat imi doresc sa fac parte dintr-o comunitate cat mai mare.

Cateva cuvinte despre mine,sa nu las o impresie proasta: Luati-ma si va bag in Filmul de prezentare al serverului !!! (glumesc) Nu pot spune ca scot 30k de mii dps,sau alte laude fara rost,dar pot sa va asigur ca daca imi este atribuit un rol,il indeplinesc. Mereu am preferat in raiduri o atmosfera relaxanta,nu doar (DAI BA DPS DAI ODATA SARI DE ACOLO..etc)deci mereu o sa inveselesc putin treburile intr-un fel sau altu (cei care ma cunosc stiu la ce ma refer). Cam atat,sper sa ne intelegem cat mai bine (daca e sa ma acceptati)


Pepene's Return - by zmR

Antynya - Skinny love

zmR - Gravity

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marsik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-08-2015 20:32)
Joined: 23 Oct 2010
Posts: 123, Topics: 9
Location: Europe

Reputation: 130.6
Votes: 5

 
Post Posted: 04-10-2012, 12:42:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

/w unui ofiter online


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hrothghor22

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-10-2012 15:58)
Joined: 19 Sep 2012
Posts: 45, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: -108.5
Votes: 6

Post Posted: 04-10-2012, 23:06:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW:Joc in fiecare zi cam 5,6 ore pe zi.
2. Clasa:Warrior
3. Main Spec/OFF spec:Protection/Fury
4. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Hrothghor
5. De ce ai ales specul pe care joci acum?Fiindca imi place sa tankez.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Pai in primul rand nu joc la Incite fiindca sunt talente mult mai bune decat Crit-ul dat de Heroic Strike.Cu toate ca Tank-ul trebuie sa faca Dmg ca sa tina aggro,am o rotatie care imi permite sa tin aggro linistit fara acel talent.Joc la Gag Order fiindca consider ca un Silence e mereu binevenit pentru un Tank.Plus ca eu folosesc Heroic Throw cand nu e pe Cooldown mereu.Celelalte talente de pe Tree-ul Protection le au toti Tancii Warriori deci nu are rost sa explic ce face fiecare talent si de ce l-am ales.Am ales desigur Blood Craze-ul fiindca eu zic ca orice lucru care face viata mai usoara healerilor e un lucru bun.Si pentru mine conteaza un heal in plus oricat de mic ar fi el fiindca nu sunt Death Knight sau Paladin.Mergand pe Arms Tree,am pus doua puncte si in Deep Wounds pentru AoE Threat.Odata ce am stackat Rend-ul pe un mob,dau un Thunder Clap si Rend-ul merge pe toate targeturile iar atunci cand dau Crit Bleed-ul facut de Rend face un Dmg mult mai mare ceea ce repet:DMG=Aggro.Keep Aggro=Go Go Power Rangers.Rotatia mea single target e relativ simpla.Chiar cu 3 secunde inainte de a ataca boss-ul dau un Battle Shout pentru Rage si instant dau Shield Block.Motivul pentru care fac asta e ca eu imi incep rotatia cu Shield Slam.Shield Slam-ul loveste cu 100% mai mult atunci cand e Shield Block-ul activat.Daca dupa asta imi procuie Revenge atunci dau Revenge,daca nu dau un Devastate,apoi un Heroic Strike,apoi un Revenge din nou daca procuie,apoi pun celelate doua stack-uri de Devastate ramase.Sigur ca si un Rend merge pus pe Boss,si un Heroic Throw aruncat cum am spus.Dar in principal:Shield Slam,Revenge,Devastate,Heroic Strike.Rotatia mea Aoe e urmatoarea:Incep cu un Thunder Clap apoi imediat cu un Shockwave apoi pun Rend asteptand urmatorul Thunder Clap.Intre timp folosesc Cleave in toata rotatia asta.Motivul pentru care nu pun prima data Rend e ca eu vreau sa iau mobii instant pe mine.Fiindca stiti cum e,Magii sunt moartea Threath-ului Aoe.Deci Thunder Clap,Shockwave,Rend(intre timp Cleave),Thunder Clap and so on.Privind Gemmurile,am incercat sa stackez cat am putut de mult Parry si Mastery.Nu mai merge treaba ca pe Wotlk cand orice tank stacka full Stamina.Acum in legatura cu Gear-ul.Eu am reforge-uit absolut tot Dodge-ul pe care l-am avut in Mastery sau in Parry care sunt Stats-urile de baza ale Tancului Warrior acum pe Cataclysm.Sigur ca mai sunt Reforge-uri in Expertize dar asta doar ca sa ating cap-ul fiindca vreau sa lovesc mobii sau boss-ul nu sa dau miss.Fiindca eu ca Tank nu dispun de luxul de a avea vreun ragaz cand Warriorii sau Magii dau 45 k in Burst.Si un miss chiar la inceputul fight-ului cand acumulez threat poate face boss-ul sa sara pe unul din acei DPS iar acel DPS sa moara.Privind Stats-urile:Cred ca cele doua despre care trebuie sa discut sunt Expertize si Hit Rating.Expertize am Hard Cap-ul de 26/26% dar am lasat deoparte Hit Rating-ul.Asta fiindca nu prefer sa sacrific Parry si Mastery la greu doar ca sa bag intr-un stat in care oricum ar fi situatia,tot vei da miss cu Taunt-ul.Repet:Stats-urile pe care m-am axat sunt Mastery,Parry si Expertize.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).M-am apucat de World of Warcraft pe TBC.Nu am avut vreun progres fiindca nu cred ca exista vreun noob mai mare ca mine.Am fost atata de praf incat nu stiam ce sunt alea talente.M-am lasat o perioada iar apoi am revenit pe Wotlk.Am jucat o perioada pe Spidernet dar apoi am venit pe Freakz unde am reusit sa am full progres.Full Icecrown Citadel,Lich King down pe toate dificultatile,Full RS,TOC,ONYXIA,OBSIDIAN SANCTUM,NAXXRAMAS,EOE s.a.m.d.Am trecut pe Cataclysm si am si aici pana in momentul asta Full Progres HC inclusiv Ascendant Council.Ca Tank e foarte important ca tu sa stii ce face un boss si sa nu ti se explice.Deci stiu scripturile la fiecare boss.Stiu sa imi dau un Leap in raid cand am Shadow Conductor pe mine,stiu sa ma misc inainte de Eruption,stiu sa intru in foc atunci cand am Waterlogg pe mine s.a.m.d.
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)O sa fiu sincer.Acum vreo 6 luni am mai fost la voi.Ca sa fiusi mai sincer mi-am schimbat rasa de 6 miliarde de ori.Am plecat fiindca m-am dus la Hoarda fiind chemat de niste prieteni sa jucam acolo.Nu am probleme comportamentale ci pur si simplu sunt alergic la prostie.Repet:Nu vreau sa mint.Am fost in foarte multe Guilde.Unele s-au destramat,din altele am decis sa plec datorita oamenilor din acele guilde.Daca nu as fi fost impins de anumite circumstante(de exemplu in Opus Dei),nu as fi plecat nici in ziua de astazi de acolo.Fiindca sunt cativa oameni foarte de treaba acolo.Dar la fel,sunt o mana de oameni care...prefer sa nu comentez.Ideea este ca am venit cu ganduri serioase,m-am linistit,m-am saturat sa fiu nevoit sa plec din guilde si vreau dracului sa stau intr-o guilda la fel cum am stat pe Wotlk in Wanted 8 luni care pacat ca s-a desfiintat.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?Repet:Vreau o guilda cu o comunitate care sa pretinda respect dar sa-l si ofere in acelasi timp.Atat.Acum:fiind spus faptul ca am mai fost la voi sub numele de Minasmorgul,ramane la latitudinea voastra a staff-ului guildei daca imi dati un raspuns afirmativ.Multumesc anticipat,indiferent de raspuns.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dramatictimes

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-10-2012 07:23)
Joined: 01 Oct 2012
Posts: 6, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.2
Votes: 2

Post Posted: 05-10-2012, 15:50:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 5-6 ore pe zi.

2. Clasa: Warrior

3. Main Spec/OFF spec: Fury/Protection

4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Dramatic

5. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Pentru ca mi se potriveste si il gasesc destul de bun pentru PVE, am incercat si altele iar asta a fost cel mai bun.

6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Pai joc cu rotatia asta :
1. Colossus Smash
2. Bloodthirst
3. Raging Blow
4. Heroic Strike la cooldown.
5. Slam la Bloodsurge proc.
Iar cand targetul are <20% HP prioritatea devine Execute 5x pentru Executioner.

7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc WoW de la prima versiune, Vanilla, pe TBC si WOTLK am avut full progress BT si ICC.

8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am fost inactiv foarte mult timp pentru ca am fost plecat din tara, nu prea pot sa dau detalii despre fostele guilde pentru ca era o guilda intre prieteni.

9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Pentru ca vreau sa intru intr-o comunitate in care lumea e intelegatoare si serioasa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZoomZoom

[Cica Gica Hagi]



Status: Offline
(since 28-04-2019 10:39)
Joined: 13 Feb 2012
Posts: 509, Topics: 26
Location: in padure

Reputation: 191.5
Votes: 16

 
Post Posted: 05-10-2012, 19:40:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa`ti legi te rog contul de forum cu contul de wow.
si o mica precizare, heroic strike nu se da la cd, decat daca ai mult rage.


CE`S AIA HEALERI?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dramatictimes

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-10-2012 07:23)
Joined: 01 Oct 2012
Posts: 6, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.2
Votes: 2

Post Posted: 05-10-2012, 20:23:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ZoomZoom wrote:
sa`ti legi te rog contul de forum cu contul de wow.
si o mica precizare, heroic strike nu se da la cd, decat daca ai mult rage.

Nu pot sa fac asta, contul meu e deja legat de un cont de forum banat din alte motive care nu tin de WoW ci de Counter-Strike.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 06-10-2012, 11:37:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Gearu este in totalitate pvp, progresu pe cata in cate ne-ai povestit este 0, contu nu este legat, Sorry Respins

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ZoomZoom

[Cica Gica Hagi]



Status: Offline
(since 28-04-2019 10:39)
Joined: 13 Feb 2012
Posts: 509, Topics: 26
Location: in padure

Reputation: 191.5
Votes: 16

 
Post Posted: 06-10-2012, 13:43:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Boga, cand ai timp, sa editezi in primul post sa`si lege conturile. Majoritatea nu il au legat, si trebuie sa le zicem.

CE`S AIA HEALERI?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dramatictimes

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-10-2012 07:23)
Joined: 01 Oct 2012
Posts: 6, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.2
Votes: 2

Post Posted: 07-10-2012, 08:08:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

boga4life wrote:
Gearu este in totalitate pvp, progresu pe cata in cate ne-ai povestit este 0, contu nu este legat, Sorry Respins

Am un singur item pvp pe mine, probabil te-ai uitat cand eram imbracat in gearu de pvp, progress full bwd normal, valiona si halfus heroic.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 07-10-2012, 12:34:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa dai un /w unui ofiter din guild pt invite si o sa fi testat dupa

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
keen_afganu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2014 20:00)
Joined: 01 Apr 2012
Posts: 88, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 152.2
Votes: 5

 
Post Posted: 08-10-2012, 22:24:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Cand nu lucrez stau si 7-8 ore...lucrez 1 zi la 4 zile.
2. Clasa: Druid
3. Main Spec/OFF spec: Restoration / balance
4. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Keenst
5. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pt heal,m-am saturat de dps.....si asa m-am rezumat pe heal.
6. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gamming, importanta unor stats in fata altora, etc). Rotatie: rejuvenation(si automat shiftmend,ma orientez la grupuri cand o dau) ,liebloom x1,x2,x3 depinde de target,wild grouth.Regrouth si healing touch cand trebuie.La fel si tranquility.
7. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). M-am apucat de jucat wow serios pe WOTLK pe Blizzard,am inceput pe mage am facut icc10/25 normal si hc.....in care nu l-am batut pe lichking.Ghinionul meu.Am mai facut uldoar 10/25 normal si hc.....am mountul de la uldoar 10 hc.Apoi a urmat cataclism.....si mi-am facut si druid....cu care am activat mai mult decat cu mageul...ca era cautat.Am facut BoT 25 normal fara primul boss,pe Halfus l-am facut in 10 man.La BwD am facut(magmaw,omnitron,maloriak,atremedes).Throne of the 4 winds(doar primul boss ca cadeau iteme naspa).Asta se intampla in februarie-martie 2011.De atunci nu am mai intrat pe cont....ca am plecat in Afganistan cu munca.Acum am ceva pb cu contu....ori mi-a fost spart ori blocat ...nus ce are...vb cu blizzard prin email...poate rezolv ceva.Tot ce va pot da e linku de la mage: http://eu.battle.net/wow/en/character/karazhan/Aellara/advanced
8. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Aici pe wow freakz sunt in Watchers,dar e o guilda mica ca sa spun asa.....intr-un cuvant NU SE FAC RAIDURI CU GUILDA.Si eu nu asta caut.
9. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pt raiduri cu guilda.Pe global te poti astepta de la NINJA,Multe failuri si nu pregresezi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
boga4life

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-10-2013 12:21)
Joined: 17 Nov 2011
Posts: 329, Topics: 47
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 88.1
Votes: 8

 
Post Posted: 09-10-2012, 01:07:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Incearca sa joci druidu la leather specialization si fara hit rating deloc, /w daca mai progresezi cu gearu

Only god can Judge me !


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
keen_afganu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2014 20:00)
Joined: 01 Apr 2012
Posts: 88, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 152.2
Votes: 5

 
Post Posted: 09-10-2012, 11:27:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Incearca sa joci druidu la leather specialization si fara hit rating deloc, /w daca mai progresezi cu gearu



Ca sa joci la leather specialization trebuie sa iei si gear leather.Fara o guilda buna ,fara niste raiduri bine organizat nu ai cum sa iei gear.Gearu se rezolva atunci cand o sa intru intro guilda si o sa fac raiduri.Gearu nu creste in copaci.Am reputatie cu toate 5 zonele de cataclism,farmez sa fac bani,am cumparat si de la AH ce s-a putut ... nu prea mai am de unde sa fac rost.Dak asta este intradevar marea problema...ok am inteles.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 35, 36, 37  Next    


The time now is 14-05-2024, 17:23:13
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x