User
Pass
2FA
 
 

Aveti de gand sa faceti ceva referitor la ninja?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1074
feudalism

[Account disabled]



Status: Offline
(since 28-04-2013 09:56)
Joined: 27 Feb 2013
Posts: 51, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 62.3
Votes: 3

Post Posted: 03-04-2013, 15:37:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E foarte usor sa stati cu mainile-n san si sa nu faceti nimica impotriva fenomenului ninja. De cand cu Morchok din Dragonsoul, n-am prins un raid cu globalul in care sa nu se faca ninja: ori kick la tot raidul, ori te ninjeaza pe fata. Si nu sunt singurul, mai sunt cel putin 80% dintre playeri in aceasta situatie.

De ce nu luati atitudine? De ce vreti ca comunitatea sa sufere de pe urma unor mucosi care vor sa-si geareze caracterele prin exploit? (daca stam sa ne gandim, ninja = exploit, sunt 100% sigur ca Blizzard-ul nu a inventat master loot-ul ca sa fie folosit pentru a fura iteme). La urma urmei omorarea bossului constituie un efort colectiv, deci prim urmare toti trebuie sa avem sansa la loot.

Pe tot forumul acesta de wow nu am gasit nicio regula referitoare la ninja, prin urmare E LEGAL. Si ceea ce ne doare pe toti: VOI VRETI SA FIE ASA. O fi Freakz-ul unul dintre cele mai bune servere private, dar cu ce ma incalzeste pe mine,in calitate de PUGer, ca ati scriptat nu stiu cati bossi intr-o instanta cand se face ninja la primul boss si raidul se destrama?



Stiu ca pe Blizzard nu se baneaza asa ceva, insa, tineti minte, suntem pe un server de romani, vorba lu' gigiferalu:
Quote:
acolo nu is atatia tigani si melteni prosti care ninjeaza in orice raid ca aici
Si va rog, nu veniti cu dume gen "join a guild", multi (printre care si eu) nu pot sa isi faca un program fix de raiduri,deci nu pot intra la o ora exacta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bL0ood eLf

[Assasin]



Status: Offline
(since 08-12-2019 13:59)
Joined: 02 Jan 2012
Posts: 4340, Topics: 32
Location: Cluj/Manastur

Reputation: 205.3
Votes: 54

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-04-2013, 15:42:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

feudalism wrote:


Stiu ca pe Blizzard nu se baneaza asa ceva, insa, tineti minte, suntem pe un server de romani, vorba lu' gigiferalu:
Quote:
acolo nu is atatia tigani si melteni prosti care ninjeaza in orice raid ca aici
Si va rog, nu veniti cu dume gen "join a guild", multi (printre care si eu) nu pot sa isi faca un program fix de raiduri,deci nu pot intra la o ora exacta.


du-te in raid "cu globalu" pe blizz si ai poate aceleasi sanse sa fii ninjat ca aici
"join a guild" nu e duma, e cea mai buna optiune pe care o ai, daca nu poti merge la toate raidurile mergi la alea la care poti

de ce s-ar bana aici daca nu se banaeaza pe blizz?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-04-2013, 15:44:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu scrie nicaieri ca daca esti master loot trb sa dai itemele la lume pe roll sau alte chestii... eu unu daca as organiza raiduri cu global as da d/e la tot lootu, doar asa sa crape aia din raid si apoi sa dai malestrom la roll, asta ninja frumos.

ce am zis eu mai sus nici macar nu e ninja, doar un alt mod de distribuire a lootului -



Last edited by mihai25 on 03-04-2013, 15:50:19; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
v1p3r

[Takin' it Easy]



Status: Offline
(since 07-09-2013 20:42)
Joined: 22 Oct 2010
Posts: 92, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 183.8
Votes: 5

Post Posted: 03-04-2013, 15:50:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si ce te opreste si pe tine sa ninjezi? Daca tot nu se pedepseste profita si tu si ninjaza ce iti trebuie mare rahat.

Bravo celor care va iau de prosti si va ninjaza. E vina voastra ca faceti raid cu globalu'. Vrei sa faci ceva impotriva ninja-lailor? Fa un topic degeaba sau fa-ti tu raidu' daca nu vrei sa-l faci cu guild.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-04-2013, 15:50:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

inainte de freakz am jucat pe un alt server romanesc, si acolo se ajunse in situatia asta in care 99% din toate global raids erau ninja iar stafful a luat pana la urma masuri, au dat ban o perioada de cateva zile + iteme ninjate sterse celor care au fost raportati cu dovezi clare ca au ninjat, in scurt timp nu a mai ninjat nimeni nimic in global raids stiind ca isi iau ban si raman si fara item.

nu va mai luati dupa ideea ca "blizzardu nu face nimic contra ninja", daca si pe oficial din 100 de raiduri cu globalul 90 erau ninja fiti siguri ca ar fi luat si ei masuri.
mergeti pe blizz si faceti raids cu globalul sa vedeti acolo daca sunteti ninjati asa des ca aici -.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 03-04-2013, 18:17:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blizzardu a luat masuri impotriva ninjatului, acum pe LFR nu mai are bossu loot, fiecare palyer are sansa sa castige un item direct in bag.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Csvyo

[UNSTOPPABLE forever!]



Status: Offline
(since 18-10-2019 11:54)
Joined: 12 Jun 2012
Posts: 7694, Topics: 102
Location: Retired

Reputation: 395.4
Votes: 92

 
Post Posted: 03-04-2013, 18:31:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum am mai zis in aproape toate topicurile de acest gen:
Nici macar blizzardul nu pedepseste playerii pentru ninja.Este o parte din joc+(cum a mai zis si zohl)e problema voastra cu cine alegeti sa faceti raid.O faceti pe raspunderea voastra.


So many words untold...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Victoor

[Curious & Creative]



Status: Offline
(since 16-02-2022 20:35)
Joined: 23 Jan 2013
Posts: 1315, Topics: 19
Location: United Kingdom

Reputation: 284.6
Votes: 46

 
Post Posted: 03-04-2013, 18:31:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Victoor, 03 April 2013 16:31



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 27-09-2024, 21:19:54
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x