User
Pass
2FA
 
 

PVP flag obligatoriu ON?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts

Vreti world PVP on?
Da
61%
 61%  [ 96 ]
Nu
38%
 38%  [ 61 ]
Total Votes : 157

Author Message25175
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 26-05-2013, 16:31:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atiti wrote:
ovidiu_2311 wrote:
atiti wrote:
LightPaladin wrote:
Sunt total impotriva unei asemenea chestii. Chiar n-am chef sa vina toti gladiatorii de Orgrimmar/Stormwind sa-mi taie cheful cand poate am chef de niste PvE

Cum sa te incurce asta in pve cand blizard ti-a facut jocul ca pentru retarzi cu tp si ai doar 2 pasi pana la intrarea in instanta?


In primul rand se pare ca tu esti cel retard si pe retail daca nu stii nu ai .raid teleport si celelalte comenzi de genul pentru a primi direct teleport langa instanta

Atunci shockeru ti-a facut jocul ca pentru retarzi , cand iti pune teleport si atatea comenzi care sa te ajute tu esti adormit si nu poti intra ca ai pvp on. spui ca pe retail pe serverele pve ai pvp off, de cand e serverul nostru strict pve?


Daca nu ai habar atunci nu mai vb aiurea, cand dai teleport te da in mijloc la caverns of time iar pana in ds este ceva de mers, si nu inteleg ce te intereseaza pe tine sa fie pvp on in zonele de raiduri? cand am mai zis si mai sus in vreo 2-3 posturi ca poate pune pvp on dar in zonele de intrare in raiduri/dungeons sa puna sanctuary, daca cum tu ai lipsa cativa neuroni bineinteles ca nu iti convine, ca fix acolo iti trebuie tie sa faci gank. Cat despre server nu o zis nimeni ca trebuie sa fie strict pve dar trebuie sa se gaesasca o modalitate de a multumii ambele parti adica si pe cei pve si pe cei pvp.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
atiti

[dã sî ti pup]



Status: Offline
(since 07-03-2016 21:29)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 447, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 72.9
Votes: 8

Post Posted: 26-05-2013, 17:16:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ovidiu_2311 wrote:
atiti wrote:
ovidiu_2311 wrote:
atiti wrote:
LightPaladin wrote:
Sunt total impotriva unei asemenea chestii. Chiar n-am chef sa vina toti gladiatorii de Orgrimmar/Stormwind sa-mi taie cheful cand poate am chef de niste PvE

Cum sa te incurce asta in pve cand blizard ti-a facut jocul ca pentru retarzi cu tp si ai doar 2 pasi pana la intrarea in instanta?


In primul rand se pare ca tu esti cel retard si pe retail daca nu stii nu ai .raid teleport si celelalte comenzi de genul pentru a primi direct teleport langa instanta

Atunci shockeru ti-a facut jocul ca pentru retarzi , cand iti pune teleport si atatea comenzi care sa te ajute tu esti adormit si nu poti intra ca ai pvp on. spui ca pe retail pe serverele pve ai pvp off, de cand e serverul nostru strict pve?


Daca nu ai habar atunci nu mai vb aiurea, cand dai teleport te da in mijloc la caverns of time iar pana in ds este ceva de mers, si nu inteleg ce te intereseaza pe tine sa fie pvp on in zonele de raiduri? cand am mai zis si mai sus in vreo 2-3 posturi ca poate pune pvp on dar in zonele de intrare in raiduri/dungeons sa puna sanctuary, daca cum tu ai lipsa cativa neuroni bineinteles ca nu iti convine, ca fix acolo iti trebuie tie sa faci gank. Cat despre server nu o zis nimeni ca trebuie sa fie strict pve dar trebuie sa se gaesasca o modalitate de a multumii ambele parti adica si pe cei pve si pe cei pvp.

Hai sa incepem sa ne injuram sa vedem cine are mai multe cuvinte in vocabular, vrei? atat te duce capul ,cand nu mai stii ce sa spui incepi sa arunci cu injurii, in fine nu e problema mea ca nu ai fost tu educat. Si nu am zis niciodata ca vreau neaparat sa fie pvp on in zonele in care sunt instante , spuneam ca odata ce ai tp de ce si-ar mai bate gmii capul sa puna sanctuary. Si nu ai niciodata cum sa multumesti toate partile, trebuie multumita majoritatea si aici se vede clar care este majoritatea si ce vrea.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Erudax

[Spear of the Church]



Status: Offline
(since 08-09-2022 17:57)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 1663, Topics: 202
Location: Ringed City

Reputation: 8276.7
Votes: 211

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-05-2013, 17:32:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa se puna PvP on, ca sa ne dam uni altora cu maciucile in cap si sa ne credem GG.
Pe de alta parte, daca chiar se implementeaza acest lucru, macar sa puna Sanctuary in zonele instantelor.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 26-05-2013, 17:44:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atiti wrote:
Si nu ai niciodata cum sa multumesti toate partile, trebuie multumita majoritatea si aici se vede clar care este majoritatea si ce vrea.


Care majoritate PRIETENE? 55 de oameni? Pe serverul asta joaca ~3000 (adica TREI MII BAAAA), unde-i majoritatea?

In fine, ramane la latitudinea conducerii, eu sper sa lase cum e acum.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 26-05-2013, 17:49:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

3000+ sunt on acum - playeri sunt mult mai multi...chiar daca sunt addicted pve, partea asta de world pvp imi place dar raspunsul o sa fie nu 99%.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
atiti

[dã sî ti pup]



Status: Offline
(since 07-03-2016 21:29)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 447, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 72.9
Votes: 8

Post Posted: 26-05-2013, 17:52:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
atiti wrote:
Si nu ai niciodata cum sa multumesti toate partile, trebuie multumita majoritatea si aici se vede clar care este majoritatea si ce vrea.


Care majoritate PRIETENE? 55 de oameni? Pe serverul asta joaca ~3000 (adica TREI MII BAAAA), unde-i majoritatea?

In fine, ramane la latitudinea conducerii, eu sper sa lase cum e acum.

Pai tu crezi ca majoritate care joaca efectiv pe server are o parere diferita fata de majoritatea de pe forum? Aici sunt reprezentatii ambelor partii si se vede care sunt mai multi.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 26-05-2013, 18:01:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

eram sigur ca apar cativa PVE heroes, incep sa se injure, "herp derp nu puneti ba pvp on ca ma bate aliacii cand intru in instanta si nu poate marea majoritate care suntem toti in afara de 1 sa faca PVE".

aduceti argumente, fratilor, si nu mai ziceti voi ce vor majoritatea playerilor, cand la voting se reflecta altceva. Vrem si noi sa facem niste PVP...ca ne-am saturat sa dam in moving training dummies din DS, sa vedem cat scoatem pe recount.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
jumbo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-10-2013 17:16)
Joined: 05 Feb 2013
Posts: 14, Topics: 8
Location: Azerbaijan

Reputation: 51.7
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2013, 18:07:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

da trebuie pus pvp on pur si simplu pentru a avea ceva in plus de facut in wow, si voi cei care faceti pve nu va temeti ca nu o sa va strice nimeni placerea de a te duce impreuna cu 24 de baieti sa faceti acelasi lucru in fiecare saptamana pana vomitati, omorati aceeasi bosi saptamanal in acelasi fel pentru a va lua armuri ca sa omorati din nou acelasi bos putin mai rapid. Deci vrem pvp , wow-ul pentru asta e facut, cei care nu stiu sa faca pvp fac pve.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LightPaladin

[.: -Light Inside- :.]



Status: Offline
(since 25-01-2022 20:01)
Joined: 11 Jun 2011
Posts: 1162, Topics: 116
Location: Bucureºti - Ferentari

Reputation: 322.1
Votes: 17

           
Post Posted: 26-05-2013, 18:16:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
eram sigur ca apar cativa PVE heroes, incep sa se injure, "herp derp nu puneti ba pvp on ca ma bate aliacii cand intru in instanta si nu poate marea majoritate care suntem toti in afara de 1 sa faca PVE".

aduceti argumente, fratilor, si nu mai ziceti voi ce vor majoritatea playerilor, cand la voting se reflecta altceva. Vrem si noi sa facem niste PVP...ca ne-am saturat sa dam in moving training dummies din DS, sa vedem cat scoatem pe recount.


Nu trebuie sa aducem noi argumente ca sa ramana asa, ci tre sa aduceti VOI argumente ca sa SE SCHIMBE ceva. Poate n-ai aflat cum functioneaza deciziile. Nu demonstram noi ca e bine cum e, demonstrezi tu ca NU e bine cum e.

Pana acum nu vad decat QQ legat de faptul ca "va plictisiti in arene si BG-uri", argument invalid.


"Oh, you think darkness is your ally. But you merely adopted the dark;
I was born in it, molded by it." - Bane (The Dark Knight Rises)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
atiti

[dã sî ti pup]



Status: Offline
(since 07-03-2016 21:29)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 447, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 72.9
Votes: 8

Post Posted: 26-05-2013, 19:06:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:
Kinook wrote:
eram sigur ca apar cativa PVE heroes, incep sa se injure, "herp derp nu puneti ba pvp on ca ma bate aliacii cand intru in instanta si nu poate marea majoritate care suntem toti in afara de 1 sa faca PVE".

aduceti argumente, fratilor, si nu mai ziceti voi ce vor majoritatea playerilor, cand la voting se reflecta altceva. Vrem si noi sa facem niste PVP...ca ne-am saturat sa dam in moving training dummies din DS, sa vedem cat scoatem pe recount.


Nu trebuie sa aducem noi argumente ca sa ramana asa, ci tre sa aduceti VOI argumente ca sa SE SCHIMBE ceva. Poate n-ai aflat cum functioneaza deciziile. Nu demonstram noi ca e bine cum e, demonstrezi tu ca NU e bine cum e.

Pana acum nu vad decat QQ legat de faptul ca "va plictisiti in arene si BG-uri", argument invalid.

Daca ar fi sa judecam corect deciziile ar trebuii luate dupa voia majoritatii, oriunde majoritatea are puterea insa din pacate pare sa nu fie la fel si aici unde doua treimi sustin aceeasi ideie si raspunsul probabil va fi nu



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 26-05-2013, 20:07:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

LightPaladin wrote:

Pana acum nu vad decat QQ legat de faptul ca "va plictisiti in arene si BG-uri", argument invalid.

argument invalid pentru tine. sa zicem ca ar fi fost decat 1 boss in DS, n-ar fi aparut topicuri cu "vrem si alt boss, ca ne-am plictisit de asta"?
inteleg ca exista playeri care fac exclusiv PVE, ca altceva nu stiu, dar suntem si playeri PVP, si in momentul de fata pvp e destul de naspa. e TBC content cu cata spells. plus ca ideea de hoarda/alianta nu reflecta nimic in joc, momentan. imagineaza-ti si tu, daca ti-ai lua t13 cu valor, iar bossii nu ar avea loot, ti-ar conveni sa il bati pe illidan in fiecare saptamana? Asta e problema pvp-ului. O solutie ar fi PVP on, mai dai de unu cand iti faci quests, mai faci putin PVP.... e ceva mai imersiv jocul, e mai fun... Te gankeaza unu? chemi cativa prieteni si il faci.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 26-05-2013, 21:21:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook si jumbo au dreptate,PVE e bun dar PVP e mai interesant.
Cind ucizi boss in DS de doi ori pe saptamina ( ca daily quests)
iti vine sa vomiti.
PVP are duferite chestii -

BG
Arena
Manevre
World PVP
RP-PVP
Rated BG

si altele.
Dar PVE numai vii si ucizi pe boss care casteaza tot aceeasi si face tot pe script...Asta ca in dendy sau PS games cind stii pe de rost cum sa ucizi pe boss.
SI acum oameni vreau inca un boss is DS... pt ce?loot similar are.
Dar PVP nu vad aici deloc.
Nici macar bgs noi..imi place twin peaks,si altele.AS vrea in tol barad sa lucreaza pvp.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
conecterr
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 28-05-2013 00:10)
Joined: 10 May 2013
Posts: 9, Topics: 3
Location: iasi

Reputation: 49.3
Votes: 2

Post Posted: 26-05-2013, 21:37:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

plus unu sa se bage pvp on peste tot frate meleu sa ii farmam pe toti butthurts astia gen lightpaladin la intrare in instante -))
sau in bootybay si gadgetzan iar sa se lase cu bataie ca inainte bateai pe unu isi chema inca 3 sal ajute si incepea smardeala.

nu va luati dupa toti pve butthurts astia, daca pot sa joace pve si pe blizz pe realmurile cu pvp on pot si aici.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 26-05-2013, 22:09:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar ai dreptate)
Eu cind eram la alt server - tot ma ucideau hordaci.. ma asteptau si iar ucideau.Faceam un level = la o ora (x3 realm)
Dar o fost interesant..nu dormeai,te uitai atent cine este.
Erau situatii in care pe mine nu ucideau,dar ajutau la quests.

SI pe blizz tot - am intrat prima data si numai am venit la hyjal, o trecut 30 de secunde si mo ucis rogue)


Iaca asta jocul normal, si in asa situatii se vede ce guilda ai,cine sa te ajuta.
PT ca in raid la DS vin toti ca nebuni dupa loot...nu pentru aceea ca sunt in guild dupa emotii..amintiri.

PVP ( adica world pvp) este axat nu pe aceea ca sa cumperi gear bun sau sa ucizi boss in 5 minute..asta e pt fun!

Rau ca putini oameni inteleg asta,si sunt asa oameni care parasesc guild in care au prieteni - sa se duc in guild PVE.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu_2311

[Mentally unStable]



Status: Offline
(since 13-08-2019 10:46)
Joined: 30 May 2010
Posts: 1326, Topics: 65
Location: Medias

Reputation: 438.7
Votes: 41

 
Post Posted: 26-05-2013, 22:48:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

atiti wrote:

Hai sa incepem sa ne injuram sa vedem cine are mai multe cuvinte in vocabular, vrei? atat te duce capul ,cand nu mai stii ce sa spui incepi sa arunci cu injurii, in fine nu e problema mea ca nu ai fost tu educat. Si nu am zis niciodata ca vreau neaparat sa fie pvp on in zonele in care sunt instante , spuneam ca odata ce ai tp de ce si-ar mai bate gmii capul sa puna sanctuary. Si nu ai niciodata cum sa multumesti toate partile, trebuie multumita majoritatea si aici se vede clar care este majoritatea si ce vrea.


Cred ca ar fi cazul sa te duci cu cateva posturi in urma sa vezi cine o jignit primul, iti spun eu ca sa nu te mai obosesti, tu

atiti wrote:
LightPaladin wrote:
Sunt total impotriva unei asemenea chestii. Chiar n-am chef sa vina toti gladiatorii de Orgrimmar/Stormwind sa-mi taie cheful cand poate am chef de niste PvE

Cum sa te incurce asta in pve cand blizard ti-a facut jocul ca pentru retarzi cu tp si ai doar 2 pasi pana la intrarea in instanta?
.

Si va dau un exemplu concret de pe un vechi server romanesc de pe vremea tbc-ului, mergeam si noi ca tot omu sa facem Steamvault, pt necunoscatori este un 5 man dungeon din zona SSC-ului, noi eram 5 oameni iar alianta avea un raid de 25 man pt SSC, bineinteles ca imediat cum ne-au vazut au sarit pe noi, 4 am reusit sa scapam dar tankul nu, a fost gankat 10 min timp in care noi puteam frumos sa terminam toata instanta, fiind gm pe server s-a enervat a intrat pe contu de gm si le-o dat la toti .kill ca altfel nu ajungea sa intre in instanta. Eu si probabil si altii nu avem chef de asemenea experiente doar pt ca vreti voi sa faceti pvp in zona intrarilor in instante, dupa cum ziceam si mai sus, poate sa puna pvp on unde vreti voi dar nu la intrari in instanta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Raster, 06 June 2013 12:07



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next    


The time now is 15-05-2024, 08:51:58
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x