User
Pass
2FA
 
 

PvP-ul @ Freakz
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message11323
Inoffensiv3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-06-2017 13:33)
Joined: 03 Jan 2012
Posts: 153, Topics: 12
Location: Petrosani

Reputation: 116.7
Votes: 9

 
Post Posted: 20-05-2013, 11:11:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De unde sa incep? ESTE LA PAMANT. Nu e cel mai bun mod de a incepe un topic, dar macar este unul obiectiv.


2v2 Bracket, bad joke. Sunt playeri care nu au o treaba cu jocul la 2600 rating. In cateva luni s-a ajuns la 3200+ rating. Mai faci un MMR exploit ai Top 10 cu 2200 MMR. Sa nu mai zic de playerii care au ajuns la 3500-4000 MMR.


3v3 Bracket, what's that? Problema majora aici este lipsa de motivatie (De ce sa dea Gigel join la 3v3 ,mai bine face 2v2 ca deja are 2500 rating).
Dupa ce face Gigel 2v2, intra si el la 3v3 pentru ca vede anunt pe Global. In que este (de obicei) un team de 2k+, Gigel ia bataie si simte nevoia de a se exprima: "Moldovenilor", "Ungurilor","Exploiterilor"etc.

Gigel are nevoie de mai mult de 2 teamuri in que pentru a nu fi farmat (nu cred ca este player pe serverul acesta care sa dea que dupa 10 lose-uri consecutive in care si-a luat one-shot).

Mai este si Sorinel care da leave que imediat ce x,y,z has come online.

Primul lucru bun pe care l-ati putea face ar fi sa grabiti fix-ul MMR system-ului. Si sa fie calumea, nu cum a fost pe 4.0.6 unde daca aveai 3000 MMR dadeai join noaptea si faceai 30-0, 2900 rating pe playeri de 1500MMR.

Pe alte servere se poate si pe Freakz nu? (de aici ma abtin ca presimt mare warn daca continui)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
maracine

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-10-2013 08:04)
Joined: 09 Jul 2010
Posts: 23, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: 32.4
Votes: 4

 
Post Posted: 20-05-2013, 12:19:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amin to that brother.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 20-05-2013, 12:53:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

as mai adauga si lipsa world PVP-ului. E naspa rau fara.

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Inoffensiv3

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-06-2017 13:33)
Joined: 03 Jan 2012
Posts: 153, Topics: 12
Location: Petrosani

Reputation: 116.7
Votes: 9

 
Post Posted: 20-05-2013, 13:02:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
as mai adauga si lipsa world PVP-ului. E naspa rau fara.


Sa nu exageram. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
girox

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-03-2016 17:14)
Joined: 20 Oct 2011
Posts: 95, Topics: 28
Location: Romania

Reputation: 238.8
Votes: 6

 
Post Posted: 20-05-2013, 14:17:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

te sustin mane eu care fac doar pvp.... cand intru in 2vs2 si pic cu aia full cata nici nu pot sa imi fac puncte sa imi iau piese din armura sau altcv
stiu ca este in curs de rezolvare si ca sunt putini dar am impresia ca PVE are prioritate si sincer nu cred ca este corect

parerea mea -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 20-05-2013, 15:13:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Problema la 3v3 nu este serverul, este mentalitatea a 80% dintre playeri. Multi se plang de diferite combouri la 2v2 ca sunt op, dar continua sa faca numai 2v2, chiar daca 3v3 e cel mai balansat brachet.
Singurul mod in care o sa se faca 3v3, este daca se inchide 2v2-ul. Este extrem, dar asta e singura solutie care chiar ar da rezultate.
Eu acum fac gear de holy pe retul meu, cu speranta de un team de tsg cu prietenii pe viitor.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 20-05-2013, 18:22:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Au zis ca repara MMR system cat de curand, ok poate au avut problemele cu crash-urile, dar de ce la bossu' nou nu a fost nici o amanare? Eu deja intru, fac 2-3 bguri si ies, ma plictisesc prea mult.

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ghinghis
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-07-2013 14:55)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 21, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 70.7
Votes: 2

 
Post Posted: 21-05-2013, 13:04:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sa nu mai spunem de bguri.... ba is deja expirate la dracu... numai 3 bguri ... mori cu draci parca e tbc . Sa bage twin peaks sau Gilneas sa mai bage ca deja pvpul nu mai are rost. A devenit monoton
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 21-05-2013, 15:34:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si cu ce te incalzeste un bg in + daca nu merge clasa X si Y ?

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
noxuris

[Blood Bath ]



Status: Offline
(since 04-01-2018 23:24)
Joined: 15 Nov 2011
Posts: 590, Topics: 99
Location: Mangalia

Reputation: 426.7
Votes: 19

Post Posted: 25-05-2013, 02:25:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tenzor aicia si da am vrut sa fac un post de genu,cam asta e motivu pentru care numai calc pe server decat sa mai vorbesc cu unii prieteni si sa aud "cacaciosi" cum sufera cu ratingu lor la 2v2 si sa nu sune gresit asta nu inseamna ca displac serveru , este o monotonie la nivel maxim cu PvPul aicia , stateam sa fac 3v3 decat impotriva la 2 echipe timp de ore intregi , am incercat sa ridic putin moralul dar nu m-am obosit am alte prioritati acuma dar o sa revin , world pvp , sigh cand am incercat sa fac alaturi de drunken badgers si alte guilde de pvp de la alianta putin world PvP vine GMu la noi ca facem lag si ca sa ne opreasca summonau diferiti gardieni in zone ce nu era necesar doar ca sa ne opreasca.

N-am ce comenta cu privire la duele , adica in cazu meu nu le mai vad interesante dupa atata timp dar duelele au un scop bun pentru a intelege ce poate sa faca alt player in functie de clasa si sa analizezi cand e bine sa joci agresiv si cand e necesar sa joci defensiv.
Sunt efectiv satul si nu dau importanta daca castig un duel sa nu , dar in mintea altora oamenii sunt ceva gen "OMGOMGOGM l-am batut pe Le Tenzor" si mentalitatea lu X se schimba intr-una de si curcile rad , adica scuze acuma dar e pur si simplu frustrant , inteleg poate am facut videouri pe server de ras , de plans , de bulina rosie sau neagra nu stiu cum ma vad unii si altii din punctele lor de vedere eu sunt cu zambetu pe buze.

In cazu oamenilor aroganti (in cel mai tampit caz posibil fiind un alt warrior ce a masterizat clasa) spun ceva de genu "pff ce e asta" "pfff e slab ce faci" "pff vreau ceva mai interesant" in cazu asta nu ma bag pentru ca scopul celor care intradevar stiu sa faca ceva cu o clasa anume vor defapt sa ajute la dezvoltarea unei alte mase de playeri in acest joc si sa dea o influenta pozitiva si sa fie motivati sa dea tot ce pot.
Am mentionat asta deoarece unele persoane (nu dau nume) is cv gen "yeh ce tare sunt pupama'n madular" "nu esti la nivelul meu" si alte lucruri de genu ei bine acele persoane din punctu meu de vedere is sub talpa piciorului meu pana cand si kktu de pe talpa mea este mai presus de ei.(hai sariti'n sus acuma astept !).Ce vreau sa zic este ca majoritatea celor ce au impresia ca au atins un nivel "extrem" nu au treaba cu ceilalti este echivalent cum persoana X ar fi un tata ce prefera sa se hraneasca mult si sa-i dea copilului mai putin.

Sincer imi cer scuze pentru unii si in cel mai penal caz acestia ce au venit in cataclysm pac pac au facut o alta clasa pac pac au reusit sa faca ceva "maret" pac pac si gata sunt jmecher de jmecher mafiot crezand ca INTRADEVAR au invatat sa joace sau sa faca ceva "maret" sa fiu asa putin nesimtit daca ii trantesti pe AT (Arena Tournament) incep a-si taia venele.

Eu am jucat in wotlk foarte putin(aicia pe Freakz) sunt sincer si am revenit prin intermediul unor vechi camarazi de WoW pe server cu 2-3 saptamani inainte ca WoW Freakz sa bage 4.3.4 patch ce vreau sa zic e ca nu sunt un player ce a prins radacini in aceasta comunitate dar cel putin am dorit si doresc pe viitor cand revin sa dau o mana de ajutor.Cum?Inca analizez.

Ok , considerati toate aceste spuse ca un Wall Text ce pare a fi plictisitor , dar asta e doar rezumatu. -
Spor la treaba pe Freakz si sa ne vedem cu bine.
Cu sinceritate , Tenzor.


I drink your blood and I eat your skinn.
http://eu.battle.net/wow/en/character/sylvanas/Tenzor/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 29-05-2013, 08:47:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Numai visati "Cai Verzi Pe Pereti" poate e de vina si MMR system si il va repara cu siguranta dar tot degeaba cand concurenta de pe freakz a disparut, IS GONE. Sunt numai fakeri de gladiatori, fakeri de pvp-isti.
Poate peste jumatate de an va mai fi ceva, poate se va mai repara si specul pe care il joc de 4 ani curand....


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mcandrew

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-10-2015 20:04)
Joined: 13 Oct 2011
Posts: 227, Topics: 45
Location: United Kingdom

Reputation: -7.4
Votes: 6

 
Post Posted: 29-05-2013, 09:34:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Interesante probleme au anumite persoane , voi faceti 3v3 cand agility class e in perma evasion?! voi faceti 3v3 cand paladinu da 7 atacuri odata daca pune seal dupa seal consecutiv pe el?! voi faceti 3v3 cand iau 40k nocrit(Rpala) si 70k crit (Hunter) prin 4700 resilience? +)) 3hunter win then; or worse 3bubblewin . Sunt atatea buguri de clase si de mecanica incat cei ce contrazic bugurile astea sau invatat cu ele si pt multi freakz este "ASA TREBUIE SA FIE" cand realitatea este alta.

Ete rahat , daca ne-am lua toti dupa copii am ajunge in gradinita , la 9.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 29-05-2013, 11:15:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deja aberezi cu 70k, si iti pun eu ca nu ar face nimic 3 pala@3s.

"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
caciula

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-03-2016 13:53)
Joined: 22 May 2011
Posts: 16, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 45.2
Votes: 2

 
Post Posted: 29-05-2013, 15:06:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mcandrew wrote:
Interesante probleme au anumite persoane , voi faceti 3v3 cand agility class e in perma evasion?! voi faceti 3v3 cand paladinu da 7 atacuri odata daca pune seal dupa seal consecutiv pe el?! voi faceti 3v3 cand iau 40k nocrit(Rpala) si 70k crit (Hunter) prin 4700 resilience? +)) 3hunter win then; or worse 3bubblewin . Sunt atatea buguri de clase si de mecanica incat cei ce contrazic bugurile astea sau invatat cu ele si pt multi freakz este "ASA TREBUIE SA FIE" cand realitatea este alta.


Corect...problema este ca atunci cand le spui de ele, te iau in ras, te considera idiot. Tot pvp-ul este la pamant.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 30-05-2013, 13:07:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

+1 desi m-am resemnat de mult cand vine vorba de pvp.Am venit pe server cam de prin late 4.0.6 si nu stiu daca twin peaks a mers vreodata pe server.Ba chiar mai frustrant...(deja un an trecut) nu am vazut pic de interes adus pvp-ului...si nu neaparat din punct de vedere al claselor(fix de bugs) ci doar al arenelor/battlegrounds/world pvp(As in told barad si wintergrasp).Nu cred ca am vazut vreun post unde sa explice de ce nu se lucreaza la twin peaks/gilneas/sota....sau macar o minciuna de genul "O sa le dam open peste 6 luni "etc.Din cand in cand mai merg pe lista lor cu "De ce suntem noi awesome" si incerc sa ma amagesc cu "Pending-ul" din dreptul respectivelor battlegrounds.

PvP-ul pe care Freakz ni-l ofera momentan este jalnic.Trei battlegrounds timp de 3-4 luni?FPS LAG problem din AV pe care o ignora cu nesimtire....0 informatii sau macar promisiuni despre alte battlegrounds.Dar,cu toate astea...lumea tot joaca....dar nu joaca pentru ca "aoleu ce awesome e"...joaca pentru ca nu sunt altele mai bune....daca esti in tara ai lag infim...2 ms bucuresti... si pentru ca freakz e un brand.(Daca nu el atunci cine?)

Sper macar sa isi revizuiasca atitudinea fata de pvp.


PS:Spusese careva ca 70k pe 4,6k e cal sarit.....am print cu 78k Templar'sVerdict pe 4.3k(Si improved recup up...daca o merge).Dar nu ma plang...ne-am p**at pe noi de ras cand de la 50% HP in stunu de la HoJ parteneru a picat instant.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore




 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 06-05-2024, 22:20:03
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x