User
Pass
2FA
 
 

Next tier of PVE content.
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian

Ce credeti ca e prioritar in momentul de fata?
New boss @ DS
60%
 60%  [ 74 ]
New boss @ FL
6%
 6%  [ 8 ]
Dungeons 4.3
32%
 32%  [ 40 ]
Total Votes : 122

Author Message8537
side_fx

[Veni,Vidi,Vici]



Status: Offline
(since 10-07-2023 20:13)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 673, Topics: 68
Location: Bucuresti

Reputation: -97.7
Votes: 65

 
Post Posted: 20-09-2013, 14:39:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va rog frumos sa nu imi mai activati casuta vocala cu quoteul de la postul lui Zohl ca va dau bum-jos. Multumesc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ghosteyelol

[┌∩┐]



Status: Offline
(since 07-09-2015 08:34)
Joined: 07 Jun 2011
Posts: 433, Topics: 46
Location: Spain

Reputation: 196.2
Votes: 13

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-09-2013, 16:10:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce credeti ca e prioritar in momentul de fata?
New boss @ DS
58%
58% [ 54 ]
New boss @ FL
6%
6% [ 6 ]
Dungeons 4.3
35%
35% [ 33 ]
Voturi totale : 93

pe retail 4.3 warlord zon'ozz pe 25h il faceau foarte putine guilde, majoritatea de peste 80% se bazau doar pe 10h
nici globalul nu o sa faca firelands o sa va convingeti singuri de acest lucru
niste dungeons ok, dar nu firelands acum nu mai are nici un sens dupa ce ai 4/4 in ds e lipsit de logica
daca bagati firelans credeti ca o sa treaca 600de plaieri de zon'ozz pe hc ? eu ma indoiesc asa o sa fie pana la sfarsit acel boss nu e pentru toata lumea pe 25hc...
toti cand fac lvl 85 incearca sa faca gear cat mai repede sa intre in ds sa fim seriosi acum
acum ce vreti sa scriptati in continuare e decizia voasta dar...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Needlegunxz

[Dominus Nox]



Status: Offline
(since 01-01-2019 21:16)
Joined: 04 Sep 2013
Posts: 204, Topics: 11
Location: Russian Federation

Reputation: 133.6
Votes: 13

 
Post Posted: 22-09-2013, 13:20:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
In this moment , there are not more than 500 unique players that can kill Zon'ozz 25HC(I'm so amused when i hear a boss is hard and you still can't kill it with DPS exploits).
If we add Ultraxion, half of that 500 players that can beat Zon'ozz will profit(because , of course, you can't kill Ultraxion if you didn't kill Zon'ozz) , and again , many of them are exploiters.


cool story bro,but apart from 25 hc theres 10 hc and anyone can kill zonozz in 10 hc and get to ultraxion so ur majority agrument is invalid.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Dazz1

[Falcon Punch]



Status: Offline
(since 04-01-2019 09:23)
Joined: 18 Jun 2012
Posts: 547, Topics: 211
Location: Romania

Reputation: 175.3
Votes: 16

 
Post Posted: 22-09-2013, 13:27:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Oricum e deja stabilit, faceti drama pe tema asta degeaba.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihaytiger

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-07-2017 17:47)
Joined: 17 Nov 2010
Posts: 362, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 213.4
Votes: 7

 
Post Posted: 22-09-2013, 19:16:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dardrayx wrote:
Mai bine bagati Lich king decat un boss din firelands.


+1 , ar aduce distractia inapoi pe server -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hesgaroth22

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-06-2014 22:22)
Joined: 03 Mar 2013
Posts: 40, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 9.3
Votes: 11

Post Posted: 22-09-2013, 20:08:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
In momentul actual, nu sunt mai mult de 500 playeri unici care pot trece de Zon'ozz 25HC (mi se umpla inima mie sincer, cand aud ca un boss e greu si nu puteti sa-l bateti cu tot cu DPS exploits).
Daca am baga Ultraxion, ar profita majoritatea din aia 500 care il pot bate pe Zon'ozz (pentru ca evident, nu o sa-l poti bate pe Ultraxion daca nu ai facut Zon'ozz), dintre care multi, iar, sunt exploiteri.

Deci, urmatorul content PvE va fi sigur Firelands Boss (Probabil Baleroc din cate am vorbit cu Nexflame). Dar intre timp, avem aproape gata ultimii doi bossi din End Time (trebuie Nexflame sa se familiarizeze cu accesul la server primit de curand).

Orice alt QQ legat de tema asta este pur hatereala sau din stupizenie. Am spus si am mai spus-o, vom prefera mereu binele majoritatii contra minoritatii, asa cum este si normal.

Va fi si Ultraxion, nu stiu sa dau un ETA, dar credeti-ma, nu e vorba absolut deloc ca da a 4-a piesa din Tier.
LE: Va fi si Ultraxion cand vor fi descoperite/raportate si destule exploits ca sa nu-l mai vad pe Fhuur din Unstoppable cu 150k dps. Sau pe Gabano/Sydef/alti exploiteri care curand vor lua si ban cu 100k la Zon'ozz.

//If anyone is kind enough, please translate this into english, i've got myself a headache right now.

Ok.Actualmente avem 4 Bossi in DS.3 intr-o instanta din ET.Dar:mai sunt 13 Dungeons care trebuie bagate.Si vine si intrebarea mea:Vor fi bagate vreodata?Sau vom avea acelasi content ca pe 4.0.6?Nu toti suntem interesati de "GEAR,GEAR,GEAR,GEAR".Sa nu mai spun de aspectul PvP.Arenele lipsa(Dalaran Sewers,Ring of Valor),Bg's,Rated Bg's etc etc.V-a fi vreodata serverul ce a fost pe WOTLK adica Full Content(cat s-a putut si atunci dar totusi) sau v-a fi repet:contentul de pe 4.0.6?Pe 4.0.6 nu am avut Chogall,Sinestra,Nefarian.Temple of the Four Winds nu mai intra in ecuatie.Scria la un moment dat pe forum ca angajati developeri si ca contentul v-a fi livrat mult mai repede ca pe 4.0.6.Ideea este ca foarte multi playeri stateau pe Freakz pe WOTLK fiindca repet:era full content.Si da,esti liber sa pleci.Dar nu esti chiar asa fericit sa pleci de pe un server pe care ti-ai petrecut 3 ani.Si va rog nu ignorati intrebarea cum faceti in 90% din cazuri.Nu o spun cu rautate,cu vreun fel de scop ascuns.Am investit timp in caracterul meu,de aici si dorinta de a sti.Aaa si inca ceva,nu o spun cu lipsa de respect dar:Fratilor,oricine "scripteaza" questurile,nu-l mai lasati sa o faca.Ca nu e normal sa fie scriptate questurile cu auto-complete.Nu il pun la zid sub nicio forma,ca nu e dreptul meu.E doar parerea mea si spunandu-mi parerea:Omule,ce faci nu e ok.Questurile se scripteaza,nu le dai auto-complete.Multumesc anticipat pentru raspuns!O seara placuta!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Acty
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-10-2013 13:32)
Joined: 24 Apr 2013
Posts: 280, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 39.7
Votes: 6

Post Posted: 22-09-2013, 20:40:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hesgaroth22 wrote:

Ok.Actualmente avem 4 Bossi in DS.3 intr-o instanta din ET.Dar:mai sunt 13 Dungeons care trebuie bagate.Si vine si intrebarea mea:Vor fi bagate vreodata?Sau vom avea acelasi content ca pe 4.0.6?Nu toti suntem interesati de "GEAR,GEAR,GEAR,GEAR".Sa nu mai spun de aspectul PvP.Arenele lipsa(Dalaran Sewers,Ring of Valor),Bg's,Rated Bg's etc etc.V-a fi vreodata serverul ce a fost pe WOTLK adica Full Content(cat s-a putut si atunci dar totusi) sau v-a fi un boss repet:contentul de pe 4.0.6?Pe 4.0.6 nu am avut Chogall,Sinestra,Nefarian.Temple of the Four Winds nu mai intra in ecuatie.Scria la un moment dat pe forum ca angajati developeri si ca contentul v-a fi livrat mult mai repede ca pe 4.0.6.Ideea este ca foarte multi playeri stateau pe Freakz pe WOTLK fiindca repet:era full content.Si da,esti liber sa pleci.Dar nu esti chiar asa fericit sa pleci de pe un server pe care ti-ai petrecut 3 ani.Si va rog nu ignorati intrebarea cum faceti in 90% din cazuri.Nu o spun cu rautate,cu vreun fel de scop ascuns.Am investit timp in caracterul meu,de aici si dorinta de a sti.Aaa si inca ceva,nu o spun cu lipsa de respect dar:Fratilor,oricine "scripteaza" questurile,nu-l mai lasati sa o faca.Ca nu e normal sa fie scriptate questurile cu auto-complete.Nu il pun la zid sub nicio forma,nu ii critic actiunile sub nicio forma.E doar parerea mea si spunandu-mi parerea:Omule,ce faci nu e ok.Questurile se scripteaza,nu le dai auto-complete.Multumesc anticipat pentru raspuns!O seara placuta!



+1.

Si eu am investit foarte mult timp, si nu doar intr-un singur caracter, si chiar nu as vrea sa vad scenariul in care Freakz ar ignora populatia de "casual" players in favoare celor hardcore. Nu e normal asa ceva, cum nu e normal nici sa intri in DS doar daca ai 390+ ilvl, dar asta e alta poveste.

Sursele de gear-up sunt prea putine si prea vagi ( sunt playeri pe server care nu stiu nici macar cum sa creasca pana la lvl 85 singuri, cu atat mai putin ce/cum/unde sa farmeze, care iteme sa vanda la AH si cu cat, respectiv ce iteme sa-si cumpere ) iar cerintele de ilvl pt raids sunt prea mari, si nu toti vrem sa donam pentru iteme. Cele trei dungeons-uri din 4.3 ar fi bine primite, pe langa faptul ca ar avea in drop gear de ilvl 378 care e destul de bun, in special trinketele, ar reprezenta surse in plus pentru chaos orb, care se vinde destul de scump la ah (asta daca nu cumva farmezi gold). Sunt absolut sigur ca n-o sa se planga nimeni daca s-a implementa dungeons-urile si s-ar trece la partea a doua a DS-ului dupa ce ar fi rezolvate problemele de acest gen. Ultraxion/Spine/Warmaster mai pot astepta.


Eu unul sper din suflet ca atunci cand vom trece pe MOP nu se va mai face greseala de a se incepe cu Raidurile, iar dungeons-urile sa fie lasate balta; in schimb sa se scripteze content-ul de dungeons prioritar celui din raids.


Referitor la quest-urile cu auto-complete: sunt facute asa din lipsa de timp si pentru a da playerilor posibilitatea de a face Loremaster. Nu cred ca o sa se mai lucreze la acest capitol, din pacate.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Reever

[Isolate and devour]



Status: Offline
(since 06-08-2018 16:51)
Joined: 30 Sep 2012
Posts: 38, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 46.2
Votes: 5

 
Post Posted: 22-09-2013, 20:48:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Sunt absolut sigur ca n-o sa se planga nimeni daca s-a implementa dungeons-urile si s-ar trece la partea a doua a DS-ului dupa ce ar fi rezolvate problemele de acest gen. Ultraxion/Spine/Warmaster mai pot astepta.

Oamenii gasesc mereu un motiv sa se planga.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nexflame

[Newb Developer]



Status: Offline
(since 28-12-2022 15:28)
Joined: 19 Apr 2010
Posts: 1316, Topics: 24
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 1407.1
Votes: 58

   
Post Posted: 22-09-2013, 21:14:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Sunt absolut sigur ca n-o sa se planga nimeni daca s-a implementa dungeons-urile si s-ar trece la partea a doua a DS-ului dupa ce ar fi rezolvate problemele de acest gen. Ultraxion/Spine/Warmaster mai pot astepta.

Code:
Unu: Hah.. More class fixes... Voi nu faceti class fixes? WTF CE SERVER E SI ASTA?!?
Altul: EXACT ASTIA NU FAC NIMIC!!!
(Inca 20 dupa el)
...
Incep sa se faca class fixes...
...
UNU: CE BA!?!?!?!111 UNDE!?!?! ... NUUU !!!!!!!!!!!!!11111.. NU FACETI NIMIC??!?! A TRECUT O LUNA SI NU ATI BAGT UN BOSS!!!!!?!?!?1111 WTF CE SERVER E SI ASTA??!?!
Altul: EXACT ASTIA NU FAC NIMIC!!!
(Inca 200 dupa el)
...
Se lanseaza un nou encounter...
...
Unu: CE?!?! BA NU FACETI CHIAR NIMIC: NO PVP!??! NU VRETI PLAYERI SUNTETI RATATI!!! WTF CE SERVER E SI ASTA??!?!
Altul: EXACT ASTIA NU FAC NIMIC!!!
(Inca 200 dupa el)
...
Se lanseaza content PVP...
...
UNU: CE BA!?!?!?!111 UNDE!?!?! ... NUUU !!!!!!!!!!!!!11111.. NU FACETI NIMIC??!?! A TRECUT O LUNA SI NU ATI BAGT UN BOSS!!!!!?!?!?1111 WTF CE SERVER E SI ASTA??!?!
Altul: EXACT ASTIA NU FAC NIMIC!!!
(Inca 2000 dupa el)
.
.
.
.


Intelegi ideea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
hesgaroth22

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-06-2014 22:22)
Joined: 03 Mar 2013
Posts: 40, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 9.3
Votes: 11

Post Posted: 22-09-2013, 21:22:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nexflame wrote:
Quote:
Sunt absolut sigur ca n-o sa se planga nimeni daca s-a implementa dungeons-urile si s-ar trece la partea a doua a DS-ului dupa ce ar fi rezolvate problemele de acest gen. Ultraxion/Spine/Warmaster mai pot astepta.

Code:
Unu: Hah.. More class fixes... Voi nu faceti class fixes? WTF CE SERVER E SI ASTA?!?
Altul: EXACT ASTIA NU FAC NIMIC!!!
(Inca 20 dupa el)
...
Incep sa se faca class fixes...
...
UNU: CE BA!?!?!?!111 UNDE!?!?! ... NUUU !!!!!!!!!!!!!11111.. NU FACETI NIMIC??!?! A TRECUT O LUNA SI NU ATI BAGT UN BOSS!!!!!?!?!?1111 WTF CE SERVER E SI ASTA??!?!
Altul: EXACT ASTIA NU FAC NIMIC!!!
(Inca 200 dupa el)
...
Se lanseaza un nou encounter...
...
Unu: CE?!?! BA NU FACETI CHIAR NIMIC: NO PVP!??! NU VRETI PLAYERI SUNTETI RATATI!!! WTF CE SERVER E SI ASTA??!?!
Altul: EXACT ASTIA NU FAC NIMIC!!!
(Inca 200 dupa el)
...
Se lanseaza content PVP...
...
UNU: CE BA!?!?!?!111 UNDE!?!?! ... NUUU !!!!!!!!!!!!!11111.. NU FACETI NIMIC??!?! A TRECUT O LUNA SI NU ATI BAGT UN BOSS!!!!!?!?!?1111 WTF CE SERVER E SI ASTA??!?!
Altul: EXACT ASTIA NU FAC NIMIC!!!
(Inca 2000 dupa el)
.
.
.
.


Intelegi ideea.


Nexflame.Eu nu sunt unul dintre acei retardati.Si imi cer scuze pentru limbaj.Pur si simplu vreau un raspuns pentru intrebarea mea de mai sus.Stiu cata munca ati depus de-a lungul timpului.Dar repet:V-a fi content PvE atat de bogat ca pe WOTLK sau v-a fi totul ca pe 4.0.6?Eu nu te-am,v-am intrebat de parerea flamerilor despre server,v-am intrebat ce v-am intrebat mai sus.Stim toti ca nu puteti impaca pe toata lumea.Ca nu poti.Ca multi are gasi motiv de "whining like a little b.itch" si daca ar fi full content.Repet:Answer the question cand ai timp.O seara placuta



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 22-09-2013, 21:46:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Acty wrote:
hesgaroth22 wrote:

Ok.Actualmente avem 4 Bossi in DS.3 intr-o instanta din ET.Dar:mai sunt 13 Dungeons care trebuie bagate.Si vine si intrebarea mea:Vor fi bagate vreodata?Sau vom avea acelasi content ca pe 4.0.6?Nu toti suntem interesati de "GEAR,GEAR,GEAR,GEAR".Sa nu mai spun de aspectul PvP.Arenele lipsa(Dalaran Sewers,Ring of Valor),Bg's,Rated Bg's etc etc.V-a fi vreodata serverul ce a fost pe WOTLK adica Full Content(cat s-a putut si atunci dar totusi) sau v-a fi un boss repet:contentul de pe 4.0.6?Pe 4.0.6 nu am avut Chogall,Sinestra,Nefarian.Temple of the Four Winds nu mai intra in ecuatie.Scria la un moment dat pe forum ca angajati developeri si ca contentul v-a fi livrat mult mai repede ca pe 4.0.6.Ideea este ca foarte multi playeri stateau pe Freakz pe WOTLK fiindca repet:era full content.Si da,esti liber sa pleci.Dar nu esti chiar asa fericit sa pleci de pe un server pe care ti-ai petrecut 3 ani.Si va rog nu ignorati intrebarea cum faceti in 90% din cazuri.Nu o spun cu rautate,cu vreun fel de scop ascuns.Am investit timp in caracterul meu,de aici si dorinta de a sti.Aaa si inca ceva,nu o spun cu lipsa de respect dar:Fratilor,oricine "scripteaza" questurile,nu-l mai lasati sa o faca.Ca nu e normal sa fie scriptate questurile cu auto-complete.Nu il pun la zid sub nicio forma,nu ii critic actiunile sub nicio forma.E doar parerea mea si spunandu-mi parerea:Omule,ce faci nu e ok.Questurile se scripteaza,nu le dai auto-complete.Multumesc anticipat pentru raspuns!O seara placuta!



+1.

Si eu am investit foarte mult timp, si nu doar intr-un singur caracter, si chiar nu as vrea sa vad scenariul in care Freakz ar ignora populatia de "casual" players in favoare celor hardcore. Nu e normal asa ceva, cum nu e normal nici sa intri in DS doar daca ai 390+ ilvl, dar asta e alta poveste.

Sursele de gear-up sunt prea putine si prea vagi ( sunt playeri pe server care nu stiu nici macar cum sa creasca pana la lvl 85 singuri, cu atat mai putin ce/cum/unde sa farmeze, care iteme sa vanda la AH si cu cat, respectiv ce iteme sa-si cumpere ) iar cerintele de ilvl pt raids sunt prea mari, si nu toti vrem sa donam pentru iteme. Cele trei dungeons-uri din 4.3 ar fi bine primite, pe langa faptul ca ar avea in drop gear de ilvl 378 care e destul de bun, in special trinketele, ar reprezenta surse in plus pentru chaos orb, care se vinde destul de scump la ah (asta daca nu cumva farmezi gold). Sunt absolut sigur ca n-o sa se planga nimeni daca s-a implementa dungeons-urile si s-ar trece la partea a doua a DS-ului dupa ce ar fi rezolvate problemele de acest gen. Ultraxion/Spine/Warmaster mai pot astepta.


Eu unul sper din suflet ca atunci cand vom trece pe MOP nu se va mai face greseala de a se incepe cu Raidurile, iar dungeons-urile sa fie lasate balta; in schimb sa se scripteze content-ul de dungeons prioritar celui din raids.


Referitor la quest-urile cu auto-complete: sunt facute asa din lipsa de timp si pentru a da playerilor posibilitatea de a face Loremaster. Nu cred ca o sa se mai lucreze la acest capitol, din pacate.



Hai frate ne lasi pentru cativa zeci de playeri noi care intra pe server trebuie ca toate guildele care au full progrss (cam toate au pe 10h) sa stea cu 4 bosi care ii farmeaza in 2 ore pe hc? Daca noi am putut sa ne geram de la 369 ilvl puteti si voi. Oricum se vede in pool ce vrea lumea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nexflame

[Newb Developer]



Status: Offline
(since 28-12-2022 15:28)
Joined: 19 Apr 2010
Posts: 1316, Topics: 24
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 1407.1
Votes: 58

   
Post Posted: 22-09-2013, 22:19:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nemultumit de cum scriptam/cat scriptam/gearul care il ai -> doneaza/pleaca. (punct)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
krayz_reloaded

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2016 21:28)
Joined: 22 Mar 2011
Posts: 124, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 133.5
Votes: 9

 
Post Posted: 22-09-2013, 22:24:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scott wrote:
Acty wrote:
hesgaroth22 wrote:

Ok.Actualmente avem 4 Bossi in DS.3 intr-o instanta din ET.Dar:mai sunt 13 Dungeons care trebuie bagate.Si vine si intrebarea mea:Vor fi bagate vreodata?Sau vom avea acelasi content ca pe 4.0.6?Nu toti suntem interesati de "GEAR,GEAR,GEAR,GEAR".Sa nu mai spun de aspectul PvP.Arenele lipsa(Dalaran Sewers,Ring of Valor),Bg's,Rated Bg's etc etc.V-a fi vreodata serverul ce a fost pe WOTLK adica Full Content(cat s-a putut si atunci dar totusi) sau v-a fi un boss repet:contentul de pe 4.0.6?Pe 4.0.6 nu am avut Chogall,Sinestra,Nefarian.Temple of the Four Winds nu mai intra in ecuatie.Scria la un moment dat pe forum ca angajati developeri si ca contentul v-a fi livrat mult mai repede ca pe 4.0.6.Ideea este ca foarte multi playeri stateau pe Freakz pe WOTLK fiindca repet:era full content.Si da,esti liber sa pleci.Dar nu esti chiar asa fericit sa pleci de pe un server pe care ti-ai petrecut 3 ani.Si va rog nu ignorati intrebarea cum faceti in 90% din cazuri.Nu o spun cu rautate,cu vreun fel de scop ascuns.Am investit timp in caracterul meu,de aici si dorinta de a sti.Aaa si inca ceva,nu o spun cu lipsa de respect dar:Fratilor,oricine "scripteaza" questurile,nu-l mai lasati sa o faca.Ca nu e normal sa fie scriptate questurile cu auto-complete.Nu il pun la zid sub nicio forma,nu ii critic actiunile sub nicio forma.E doar parerea mea si spunandu-mi parerea:Omule,ce faci nu e ok.Questurile se scripteaza,nu le dai auto-complete.Multumesc anticipat pentru raspuns!O seara placuta!



+1.

Si eu am investit foarte mult timp, si nu doar intr-un singur caracter, si chiar nu as vrea sa vad scenariul in care Freakz ar ignora populatia de "casual" players in favoare celor hardcore. Nu e normal asa ceva, cum nu e normal nici sa intri in DS doar daca ai 390+ ilvl, dar asta e alta poveste.

Sursele de gear-up sunt prea putine si prea vagi ( sunt playeri pe server care nu stiu nici macar cum sa creasca pana la lvl 85 singuri, cu atat mai putin ce/cum/unde sa farmeze, care iteme sa vanda la AH si cu cat, respectiv ce iteme sa-si cumpere ) iar cerintele de ilvl pt raids sunt prea mari, si nu toti vrem sa donam pentru iteme. Cele trei dungeons-uri din 4.3 ar fi bine primite, pe langa faptul ca ar avea in drop gear de ilvl 378 care e destul de bun, in special trinketele, ar reprezenta surse in plus pentru chaos orb, care se vinde destul de scump la ah (asta daca nu cumva farmezi gold). Sunt absolut sigur ca n-o sa se planga nimeni daca s-a implementa dungeons-urile si s-ar trece la partea a doua a DS-ului dupa ce ar fi rezolvate problemele de acest gen. Ultraxion/Spine/Warmaster mai pot astepta.


Eu unul sper din suflet ca atunci cand vom trece pe MOP nu se va mai face greseala de a se incepe cu Raidurile, iar dungeons-urile sa fie lasate balta; in schimb sa se scripteze content-ul de dungeons prioritar celui din raids.


Referitor la quest-urile cu auto-complete: sunt facute asa din lipsa de timp si pentru a da playerilor posibilitatea de a face Loremaster. Nu cred ca o sa se mai lucreze la acest capitol, din pacate.



Hai frate ne lasi pentru cativa zeci de playeri noi care intra pe server trebuie ca toate guildele care au full progrss (cam toate au pe 10h) sa stea cu 4 bosi care ii farmeaza in 2 ore pe hc? Daca noi am putut sa ne geram de la 369 ilvl puteti si voi. Oricum se vede in pool ce vrea lumea.

exact crede'ma ca nu pot intelege cum NU SE POT GEARA PLAYERI PE FREAKZ cand eu acum 2 luni eram absolut 0 LA PVE (eram si sunt PVP player) nu stiam absolut nimic (0 gear PVE), 0 golzi, fara profesii si acum am 395 ilvl si sunt in stare de tot contentul asta asa mic cum e. HABAR NU AM PE CE SERVER JUCATI VOI FRATE DAR PE FREAKZ TE POTI GEARA USOR.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-09-2013, 22:24:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai bine inchizi topicul ca sufera prea mult lumea
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sovereign
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-10-2013 13:05)
Joined: 25 Aug 2010
Posts: 2166, Topics: 119
Location: In ciorba.

Reputation: -485.9
Votes: 36

   
Post Posted: 22-09-2013, 22:26:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nexflame wrote:
Nemultumit de cum scriptam/cat scriptam/gearul care il ai -> doneaza/pleaca. (punct)


Ba, voi chiar credeti ca toata lumea vrea content neaparat pentru gear?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 22 September 2013 20:26



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 19-04-2024, 03:43:54
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x