User
Pass
2FA
 
 

IRESPONSABILI
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message9508
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 05-01-2014, 17:17:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spinner wrote:
Ce e de gandit este ca s-a intamplat tocmai unui player care este acuzat de peste 12 luni de exploituri legate de gcd , cand in sfarsit aduce cineva o dovada dati lock topic sa treaca mai jos ca poate uita lumea .



Ba o mai tineti mult langa cu acuzatu de GCD,voi sunteti batuti in cap? DE CATE ORI IN *** SA ZIC CA NU SI NU SI NU EXISTA GCD HACK SAU GCD REDUCE PROGRAMS PE CATACLYSM IN SINE,EXPANSIONUl. DE CATE ORI SA VA ZIC CA ODATA CU PATCH-ul 4.x.x BLIZZARD A IMPLEMENTAT UN ALT SYSTEM CE NU MAI PERMITE PROGRAMELOR SI INJECTURILOR DE GCD SA FUNCTIONEZE..e greu de bagat la cap srsly?

- http://www.arenajunkies.com/topic/168787-gcd-hack-being-fixed-in-cata/
- http://forums.jemss.com/thread-52619-1-1.html


Poate sa fie ORICE altceva,dar nu GCD HACK sau Injections pentru GCD Reduce...dar unii au niste probleme serioase. Asa au facut si pe LK cand venisem aici pe server,au inceput 5-6 imbecili sa strige ca am venit pe serveru asta cu GCD hack,si apoi fiind acuzati toti care jucau cu mine de asemenea ***** ,au inceput cu deadmouse,au continuat cu honourless,si au ajuns la turbokill si bossutai.A mers un rahat din gura la unu,si a ajuns la toti,si apoi cum e posta ...*** de gura,70% din server au inceput sa ii creada.


Da,pe WOTLK a existat GCD HACK si injections pentru reduce GCD,si am zis si ma repet de inca 50 ori,in al N*-lea post de genu, ca in season 8 a fost cel mai folosit. DOAR CA PE CATACLYSM, E SYSTEMUL IMPLEMENTAT IN ASA INFEL INCAT NU MAI POT FACE BYPASS toate astea.




Nu il apara nimeni,no nothing,daca asta o sa considere astia de citesc; E doar o alta problema, fie de la spellqueue fie de la ,idk.O tineti langa degeaba cu GCD Hack-u, daca ar fi aruncat vreunu un ochi 2 secunde pe arena junkies si pe battlenet posts ar fi citit despre tot ***** si tambalaul asta facut si nu o mai tinea intruna cu GCD Hack si alte ***** de genu.


Asa ati fost capabili si pe ***** ala de molten,cand ne-am dus (turbo,honourless,eu) din cauza ca era turbo floodat 24/7, peste 1 luna au aparut vorbe de la 4-5 playeri de aici(nu mai dau nume,se stiu singuri) cum ca noi suntem banati pe Freakz pentru exploits si hacks,si deaia am venit pe molten.

Acum culmea,a aparut alta vorba , ca ''ne-am luat ban pe ATR'' , si a ajuns vorba asta atat de celebra incat au ajuns mails la GM's de pe ATR cu intrebari daca noi chiar avem ban acolo. Asta e prea piece of shit ca sa mai fie discutat, una e sa acuzi,si alta e sa vii cu minciuni dinastea de cea mai josnica speta si sa zici ca avem ban in X si Y loc.



Si ca sa fie de inteles :

Daca era sa aiba unu din noi ceva, am fi luat ban pe cel putin unu din cele 3 servere (fie aici,fie pe ATR,fie pe mol10shit).


- Invatati sa jucati defensiv,si nu mai faceti overlap de cc's si CDS ,ca deaia muriti N insi in 2-3 secunde. Toti playerii care au jucat cu noi nu au spus nimic niciodata,si au vazut fiecare in parte daca X are ceva sau nu, si cand au primit ''jet'',au inceput sa faca gargara pe aici(aici vorbesc strict despre freakz).

Pe ATR nu am vazut un player de top sa se planga de careva,sau macar sa zica ''de ce dai in halu ala''sau orice alt ***** care apare in discutii pe aici, si eu si honourless si turbo am jucat cu N* players de acolo si unu nu a zis ceva macar.


Si pentru astia de se tot plang de dmg am***lea: Uitate in primu rand la CD-urile tale,la buff-urile tale , in acelasi timp o faci si cu adversaru, constientizeaza momentul in care vrei sa faci manevra respectiva,si tine cont de consecinte. Asta e doar un mic sfat pentru care multi sunt globalizati,si ajung pe forumuri.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 05-01-2014, 17:19:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NoNameGlad wrote:
bossutai wrote:

Btw ar trebui sa LUATI ODATA O PAUZA SAU SA ADUCETIO EXPLICATIE PENTRU DIFERENTA DE TIMP DIN PRIMUL SS (repet masina timpului e doar la moldoveni). Raised eyebrow


Nici tu nu stii sa citesti un combat log ? Al 2-lea screenshot este defapt primul iar primul screenshot este al 2-lea. Easy ? Simple as that ?


STII tu despre ce diferenta vorbesc....intr-un singur ss ai x timp dupa care y timp DUPA CARE IAR X TIMP

Ce rezulta de aici? Cumpara-ti net sau impusca flooderiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (jk cine sa te flodeze pe tine care dai sap -> dance -> shadowstep @totem -) )

Sunteti siguri ca asta nu e ponyzone0998723897498437430?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 05-01-2014, 17:39:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:

Sunteti siguri ca asta nu e ponyzone0998723897498437430?

Hei hei, usor ca nu ne-am luat de tine, da? Vine Padurarul cu ceata peste tine, ai grija.


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bobocvlad
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-02-2014 23:06)
Joined: 21 May 2012
Posts: 123, Topics: 22
Location: Constanta

Reputation: -126.8
Votes: 16

   
Post Posted: 05-01-2014, 17:41:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Moldoveanu ATM https://youtube.com/watch?v=1CvWoTUNVBw:


Enjoy music

WARN INC <3


Haters don't really hate you, they hate themselves, because you're a reflection of what they wish to be.
Duduferalul Baws
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 05-01-2014, 17:46:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Marvelouz wrote:
Ce abuse ii ala ca stai cu spatele la perete - ? maine, poimaine aud ca nici fake n-ai voie -

La fel cum si ice block in defile e abuse, abuse de prostie.


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-01-2014, 18:18:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Pentru ca din seria spellqueue si pentru ca GCD, cand a fost introdus spellqueue eu pe hunter, spamand arcane shot ca animalu, dadeam si cate 3 arcane shoturi in acelas GLOBAL COOLDOWN, culmea, fara sa imi consume focus (toata lumea a jucat hunter beast mastery in acea zi trololo), dupa aceea a fost introdus hotfixul la spellqueue.

Sunt destul de sigur ca acest lucru inca se poate realiza, dar nu am incercat deoarece ma enerveaza spellqueue in general + nu imi folosea decat pe hunter, pe care nu prea il joc.

Sigur este o combinatie de latency settings, impreuna cu spellqueue activat care a adus la acest lucru :<

^

Nu imi pasa cat de hated/ admired e persoana implicata, as fi spus acelasi lucru. Singura acuzatie care mi-ar fi putut fi adusa e ca il favorizez, insa asta nu e cazul, as fi raspuns exact la fel si in cazul altei persoane. E dubios cum tocmai acum s-a adus o dovada pe care voi o catalogati drept "clara", dupa atat de mult timp pe 4.0.6 si 4.3.4. Inteleg ca sunteti frustrati si vreti sa il vedeti banat, si va agatati de orice pentru asta, insa nu se dau bans asa blind mode (s-au dat atunci pentru DDoS, iar atunci Zohl a cerut banurile, nu eu; cum el insusi a zis, ca ar fi dat si in cazul asta). Am zis ca daca e prins cu musca pe caciula va primi perma ban si se va face de *****, ce e hard in asta? Asta inseamna ca va fi verificat constant, insa deocamdata ramane nebanat.

Also, o sa afle si Shocker de asta cu redusul gcd-ului sau eliminarea lui totala pe care o invocati voi, a facut un hack pentru asta acum ceva timp si stie stuff -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gabhi

[SARCASTIC A$$HOLE]



Status: Offline
(since 19-01-2014 22:52)
Joined: 12 Jul 2012
Posts: 78, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 87.8
Votes: 3

 
Post Posted: 05-01-2014, 18:22:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deci scoatem stunul la unguri sau nu ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spinner

[Scary Is Near !]



Status: Offline
(since 25-07-2016 18:38)
Joined: 28 Jul 2010
Posts: 87, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 300.4
Votes: 11

 
Post Posted: 05-01-2014, 18:27:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic sa il ascultati pe Azwraith ca are experienta mare cu Gcd hacks / exploits ... sincer azwraith habar nu aveti ce sa ziceti si scoateteti din buzunar spellque care nu are absolut nici o treaba cu ss-urile postate , daca era vorba de spell que sau orice altceva care sa SCADA TIMPUL , repet pentru cei cu iq sub 100 SA SCADA TIMPUL il dadea in xx.xx.x+1 nu xx.xx.xx , cine nu intelege ii fac o prezentare powerpoint , cine intelege imi va da dreptate .

Pacat ca 3 playeri buni abuzeaza de tot ce se poate pe serveru asta de cand au venit .

REPET PENTRU TINE AZW CARE ESTI BLOCAT MINTAL PE GCD , GCD REPREZINTA GLOOBAL COOLDOWN - este doar o denumire , o prescurtare , nu a zis nimeni GCD HACK sau ce stii tu acolo ca nu mai merge , GCD POATE FI FACUT SI PRIN EXPLOIT DE LATENCY POATE CHIAR SI MACRO , fiind server privat sunt N posibilitati , NU CONTEAZA DACA E HACK SAU EXPLOIT , asa ceva nu ar trebui sa se ierte parerea mea .

P.S : astept sa reproduca cineva ce a facut turbo acolo .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 05-01-2014, 18:39:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spinner wrote:
Pacat ca 3 playeri buni abuzeaza de tot ce se poate pe serveru asta de cand au venit .


Macar apreciaza cineva moldovenii...oarecum -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
N e l l y
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2014 10:02)
Joined: 21 Nov 2012
Posts: 392, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: -31.5
Votes: 13

Post Posted: 05-01-2014, 18:39:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ravenous wrote:
Roshkatul wrote:
Pentru ca din seria spellqueue si pentru ca GCD, cand a fost introdus spellqueue eu pe hunter, spamand arcane shot ca animalu, dadeam si cate 3 arcane shoturi in acelas GLOBAL COOLDOWN, culmea, fara sa imi consume focus (toata lumea a jucat hunter beast mastery in acea zi trololo), dupa aceea a fost introdus hotfixul la spellqueue.

Sunt destul de sigur ca acest lucru inca se poate realiza, dar nu am incercat deoarece ma enerveaza spellqueue in general + nu imi folosea decat pe hunter, pe care nu prea il joc.

Sigur este o combinatie de latency settings, impreuna cu spellqueue activat care a adus la acest lucru :<

^

Nu imi pasa cat de hated/ admired e persoana implicata, as fi spus acelasi lucru. Singura acuzatie care mi-ar fi putut fi adusa e ca il favorizez, insa asta nu e cazul, as fi raspuns exact la fel si in cazul altei persoane. E dubios cum tocmai acum s-a adus o dovada pe care voi o catalogati drept "clara", dupa atat de mult timp pe 4.0.6 si 4.3.4. Inteleg ca sunteti frustrati si vreti sa il vedeti banat, si va agatati de orice pentru asta, insa nu se dau bans asa blind mode (s-au dat atunci pentru DDoS, iar atunci Zohl a cerut banurile, nu eu; cum el insusi a zis, ca ar fi dat si in cazul asta). Am zis ca daca e prins cu musca pe caciula va primi perma ban si se va face de *****, ce e hard in asta? Asta inseamna ca va fi verificat constant, insa deocamdata ramane nebanat.

Also, o sa afle si Shocker de asta cu redusul gcd-ului sau eliminarea lui totala pe care o invocati voi, a facut un hack pentru asta acum ceva timp si stie stuff -


Cum sa nu-l favorizati ma? ma mir ca ai inca tupeu sa zici asta deci nu-mi vine sa cred -)) TII BA MINTE CAND AI DAT BAN PENTRU FLOOD? TII MINTE? CA EU TIN. In primul rand mi-ai dat mie fara NICI SA VERIFICI BA BAIATULE si dupa cand te-ai uitat in printuri si ai vazut iti cereai scuze si mi-ai scos banu, asta e omenie? explica-mi si mie ca nu prea inteleg. Tii minte cand i-ai dat ban lu deepinnlove pentru flood si am zis in vreo 3-4 pagini vreo 30 de oameni ca ala are net prin stick de la vodafone si are 500 ms in wow permanent si abia poate sa joace, dar ti-a pasat? DIN NOU NU. SI VII TU SA-MI SPUI MIE CA NU-L FAVORIZEZI ? CUM AM ZIS SI DE VREO 3-4 ORI PANA ACUM, EU AVEAM DEJA BAN DUPA PRIMA POSTARE.
Si cum nu am adus dovezi cand am tot facut topicuri si nici nu va uitati la ele, macar bunul simt sa fi avut sa va implicati putin. Am postat idei cu stimulari pentru 3v3 dintre care a mea este logic cea mai buna, dar voi ati ales-o pe a moldovenilor cu eventul la care nu vin decat 4 teamuri si ei daca pierd ii bagi din loose bracket direct in finala. Asa ca lasa abureala asta ca nu suntem ultimii analfabeti sa nu ne dam seama de nimic.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 05-01-2014, 18:43:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Haha ce noobi se poate reproduce bugul asta si la warr cu heroic strike fara nici un hack. E bug report trecut la confirmed so asteptati sa sa repare. Oricum se intampla foarte rar.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ravenous

[Retired E5150]



Status: Offline
(since 28-12-2023 12:30)
Joined: 01 Jan 2012
Posts: 10472, Topics: 307
Location: Bucharest

Reputation: 1863.9
Votes: 234

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-01-2014, 18:55:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N e l l y wrote:
Cum sa nu-l favorizati ma? ma mir ca ai inca tupeu sa zici asta deci nu-mi vine sa cred -)) TII BA MINTE CAND AI DAT BAN PENTRU FLOOD? TII MINTE? CA EU TIN. In primul rand mi-ai dat mie fara NICI SA VERIFICI BA BAIATULE si dupa cand te-ai uitat in printuri si ai vazut iti cereai scuze si mi-ai scos banu, asta e omenie? explica-mi si mie ca nu prea inteleg. Tii minte cand i-ai dat ban lu deepinnlove pentru flood si am zis in vreo 3-4 pagini vreo 30 de oameni ca ala are net prin stick de la vodafone si are 500 ms in wow permanent si abia poate sa joace, dar ti-a pasat? DIN NOU NU. SI VII TU SA-MI SPUI MIE CA NU-L FAVORIZEZI ? CUM AM ZIS SI DE VREO 3-4 ORI PANA ACUM, EU AVEAM DEJA BAN DUPA PRIMA POSTARE.
Si cum nu am adus dovezi cand am tot facut topicuri si nici nu va uitati la ele, macar bunul simt sa fi avut sa va implicati putin. Am postat idei cu stimulari pentru 3v3 dintre care a mea este logic cea mai buna, dar voi ati ales-o pe a moldovenilor cu eventul la care nu vin decat 4 teamuri si ei daca pierd ii bagi din loose bracket direct in finala. Asa ca lasa abureala asta ca nu suntem ultimii analfabeti sa nu ne dam seama de nimic.


Poate ca acolo ai dreptate, si ca ideea ta a fost mai buna. Nu stiu, nu am mai avut timp sa ma interesez
Ai citit postul ala cu atentie? Tocmai am zis cum a fost cu banurile alea pentru DDoS, tocmai am dat exemplul ala ca a fost singura data cand s-au dat bans blind mode, desi erau screenshots cu aia cum spamau pe Yell stuff, pentru promovarea flood-ului s-au dat bans, nu pentru actul propriu-zis. Decizia nu a fost a mea, eu doar am dat banurile. De ce l-as favoriza pe Turbokill? Nu am nimic de castigat, doar hateri. El e unul, cei care il urasc mai multi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-01-2014, 20:02:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stafful mereu o sa fie de partea lui turbo ze moldoveanous are el manariile lui bagate unde trebuie.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 05-01-2014, 20:06:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Moama la ce comunitate anti-moldova e pe serverul asta, pana si turbo ar uri moldova de nu ar fi chiar el moldovean -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-01-2014, 20:21:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce ma amuza topicul asta -)) . Teorii ale conspiratiei si alte chestii Bug
Nu stiu sigur daca are omu ceva , poate stie sa se foloseasca de micile erori are serverului ^^
Oricum...e greu de decis daca e de ban sau nu.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Raster, 05 January 2014 21:08



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 12-05-2024, 09:45:44
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x