User
Pass
2FA
 
 

[PvP] Arms Warrior 4.3 Discussion
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message53791
Seal Team 6

[cheeki breeki]



Status: Offline
(since 30-04-2015 07:40)
Joined: 10 Mar 2012
Posts: 134, Topics: 11
Location: Uranus

Reputation: 50.2
Votes: 4

 
Post Posted: 08-03-2014, 10:00:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spune-mi si mie,ca war de succes,aici pe freakz, cum bati tu 1vs1 un frost mage sau un feral...de palac nu mai zic,te omoara cu shield wallu si enraged regenu pe tine


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 08-03-2014, 11:47:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Seal Team 6 wrote:
Spune-mi si mie,ca war de succes,aici pe freakz, cum bati tu 1vs1 un frost mage sau un feral...de palac nu mai zic,te omoara cu shield wallu si enraged regenu pe tine


Poti sa fii si dumnezeu...oricum nu castigi aproape nimic 1v1. Poate daca ii se face foame unuia si pleaca in mijlocul duelului....ai o oarecare sansa.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fkjavca

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-12-2020 19:40)
Joined: 23 Jun 2013
Posts: 141, Topics: 44
Location: Chisinau

Reputation: 90.1
Votes: 9

 
Post Posted: 09-03-2014, 12:37:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Seal Team 6 wrote:
Spune-mi si mie,ca war de succes,aici pe freakz, cum bati tu 1vs1 un frost mage sau un feral...de palac nu mai zic,te omoara cu shield wallu si enraged regenu pe tine


ok...

Mage frost - doar ii ignor, deacord ca sanse nu ai, doar daca ai cu tn un healer

Feral - e simplu, BURST cu bladestorm... feral poarta leather armor, de aia primeste dmg destul ptru a da bladestorm... ar fi mai bn sa burstezi fara bs, dar baga nature grasp si fuge drq... aici nu e nev de rotatie taare smechera, doar un macro cu heroic strike si hamstring ptru a il mentine mereu in slow... cand baga bear form, incerc sa il tin la distanta ptru a nu face regen... il tin prin fear, stun, improved hamstring... e simplu ca buna ziua, sau ptru ca sa strici openeru la feral, dai fear imd dupa ce trece pounce sau bagi trinket daca joci cu

Retri - deacord, daca e donat cu gurth nu ai sanse... dar daca nu are gurth, il poti bate, tre doar tot sa faci totul cand trebu: IMEDIAT dupa charge bagi improved hamstring ptru asi da hand of freedom, rend si burstezi... pana isi baga el burstu reusesc sa ii dau vreo 4-5 bucati de 20k-40k! imd ce baga burstu ii dau un stun, dupa, hamstring ptru ca sa pastrez distanta, nu isi va da freedom ptru ca e in cd, dupa ce iese din hamstring, ii dau un fear, daca da trinket e foarte perfect, ptru ca ii cadonez 9 sec de disarm... daca nu vrei sa isi dea word of glory tre doar sa dai totul la momentru potrivit

totul e foarte simplu, tre doar sa stii ca DEFF CD nu e doar regen si shield wall
si inca cva, important nu e sa castigi, dar sa te lupti frumos chiar daca pierzi -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Seal Team 6

[cheeki breeki]



Status: Offline
(since 30-04-2015 07:40)
Joined: 10 Mar 2012
Posts: 134, Topics: 11
Location: Uranus

Reputation: 50.2
Votes: 4

 
Post Posted: 12-03-2014, 09:07:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nici dk frost nu mai bati 1vs1 pe patchu asta si pe 4.0.6 fugeau de tine ca de dracu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fkjavca

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-12-2020 19:40)
Joined: 23 Jun 2013
Posts: 141, Topics: 44
Location: Chisinau

Reputation: 90.1
Votes: 9

 
Post Posted: 12-03-2014, 18:15:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

il bati... si iti zic si cum

totul e simplu, doar de un macro ai nevoie: Heroic strike + Hamstring ce e echivalent la howling blast... Burstezi cu bladestorm la sf, cand are mai putin de 50% HP pentru a nu-i ajunge healu de la death coil, death strike si ghoul...

zi cinstit, nu pra stii warrioru, de crezi ca e asa kkt in 1v1 si tot zici ca nu bat pe nime... sunt deacord ca e f greu, dar nu cred ca ai ideie ce damage da waru daca ai o rotatie care compenseaza GCD, ceea ce putini stiu sa o faca... de aia, tot ce trebu in 1v1 e sa alegi momentul potrivit, si sa ai un opener pe target reusit -

ah btw... ca sa fii bun pe war, mai ai nevoie de degete lungi (pe war nnu poti fi clicker) ptru a ajunge la taste, un PC calumea, si muzica pe care o iubesti, care ptru mn e cel mai bun burst



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Annihilan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2019 19:12)
Joined: 06 Jun 2013
Posts: 131, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 163.7
Votes: 9

 
Post Posted: 03-04-2014, 05:45:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fkjavca wrote:
il bati... si iti zic si cum

totul e simplu, doar de un macro ai nevoie: Heroic strike + Hamstring ce e echivalent la howling blast... Burstezi cu bladestorm la sf, cand are mai putin de 50% HP pentru a nu-i ajunge healu de la death coil, death strike si ghoul...

zi cinstit, nu pra stii warrioru, de crezi ca e asa kkt in 1v1 si tot zici ca nu bat pe nime... sunt deacord ca e f greu, dar nu cred ca ai ideie ce damage da waru daca ai o rotatie care compenseaza GCD, ceea ce putini stiu sa o faca... de aia, tot ce trebu in 1v1 e sa alegi momentul potrivit, si sa ai un opener pe target reusit -

ah btw... ca sa fii bun pe war, mai ai nevoie de degete lungi (pe war nnu poti fi clicker) ptru a ajunge la taste, un PC calumea, si muzica pe care o iubesti, care ptru mn e cel mai bun burst


Ma, tu ce draci fumezi?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-04-2014, 09:28:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fkjavca wrote:
il bati... si iti zic si cum

totul e simplu, doar de un macro ai nevoie: Heroic strike + Hamstring ce e echivalent la howling blast... Burstezi cu bladestorm la sf, cand are mai putin de 50% HP pentru a nu-i ajunge healu de la death coil, death strike si ghoul...

zi cinstit, nu pra stii warrioru, de crezi ca e asa kkt in 1v1 si tot zici ca nu bat pe nime... sunt deacord ca e f greu, dar nu cred ca ai ideie ce damage da waru daca ai o rotatie care compenseaza GCD, ceea ce putini stiu sa o faca... de aia, tot ce trebu in 1v1 e sa alegi momentul potrivit, si sa ai un opener pe target reusit -

ah btw... ca sa fii bun pe war, mai ai nevoie de degete lungi (pe war nnu poti fi clicker) ptru a ajunge la taste, un PC calumea, si muzica pe care o iubesti, care ptru mn e cel mai bun burst

Esti paralel cu clasa..termina cu posturile tale ( Vs feral? E foarte simplu! Vs retri? E foarte simplu! Acuma sincer, nu stii nimic despre clasa ta si ai dovedit asta prin posturile tale. NU poti veni pe forum sa ne spui ca de usor e sa bati acele clase, cat de bine functioneaza clasa si ca suntem noi toti prosti ca nu stim cum functioneaza rage si toate cele. Invata warrior.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-04-2014, 11:00:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt un jucator mediocru de druid feral cu 2.3k resil si tot bat un warr cu 4.5k resil
Pt cei care cred ca warr e bun -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vaeda

[Unbreakable]



Status: Offline
(since 12-02-2019 11:15)
Joined: 20 Apr 2013
Posts: 491, Topics: 24
Location: Bucuresti

Reputation: 189.6
Votes: 24

 
Post Posted: 03-04-2014, 11:21:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fkjavca wrote:
il bati... si iti zic si cum

totul e simplu, doar de un macro ai nevoie: Heroic strike + Hamstring ce e echivalent la howling blast... Burstezi cu bladestorm la sf, cand are mai putin de 50% HP pentru a nu-i ajunge healu de la death coil, death strike si ghoul...

zi cinstit, nu pra stii warrioru, de crezi ca e asa kkt in 1v1 si tot zici ca nu bat pe nime... sunt deacord ca e f greu, dar nu cred ca ai ideie ce damage da waru daca ai o rotatie care compenseaza GCD, ceea ce putini stiu sa o faca... de aia, tot ce trebu in 1v1 e sa alegi momentul potrivit, si sa ai un opener pe target reusit -

ah btw... ca sa fii bun pe war, mai ai nevoie de degete lungi (pe war nnu poti fi clicker) ptru a ajunge la taste, un PC calumea, si muzica pe care o iubesti, care ptru mn e cel mai bun burst

stii, nu prea le am f mult cu pvp-u dar ca dk frost iti pot da hungering si am terminat povestea pana imi dau un first aid/lichborn.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Seal Team 6

[cheeki breeki]



Status: Offline
(since 30-04-2015 07:40)
Joined: 10 Mar 2012
Posts: 134, Topics: 11
Location: Uranus

Reputation: 50.2
Votes: 4

 
Post Posted: 18-04-2014, 21:07:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu warriorul extraordinar de bine PvP dar pot sa spun ca e slab in patchul asta,end of story. P.S. Ret. paladinul si Feralul,cu toate ca zici tu ca ii usor sa le bati (chiar si cu metodele tale) tot nu-i bati daca au gearul tau (gen de la cataclysmic la cataclysmic) si daca-s jucatori cu putina experienta.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ks18492

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-11-2019 11:25)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 1827, Topics: 49
Location: Germany

Reputation: 56.2
Votes: 77

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sugarushgod 
Post Posted: 18-04-2014, 21:35:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Depinde si de player,warrul e destul de slab in PvP patchul asta. Pe ala de mai sus lasati-l sa traiasca in lumea lui minunate,el bate pe toata lumea dar joaca cu haste pe el (fiind cel mai inutil stat atat PvP cat si PvE) si in plus nu e in stare sa faca macar 2000 rating la 2v2. A mai incercat el odata sa ne arate ce gladiator e. Oh,sa-i explice cineva ca in PvP nu a existat niciodata o rotatie.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
gazi

[-Like a baws-]



Status: Offline
(since 09-01-2019 02:28)
Joined: 25 May 2011
Posts: 2197, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 34
Votes: 38

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-05-2014, 21:19:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mi-a revenit chefu de wow si am si e u un warrior din 4.0.6(ii fac eu gear nu-i problema) dar intrebarea mea.....se merita?Nu ma astept sa fie ca in 4.0.6 dar nici echivalentul warlockului la inceput de cata(aici pe freakz).
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 08-05-2014, 23:53:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gazi wrote:
Mi-a revenit chefu de wow si am si e u un warrior din 4.0.6(ii fac eu gear nu-i problema) dar intrebarea mea.....se merita?Nu ma astept sa fie ca in 4.0.6 dar nici echivalentul warlockului la inceput de cata(aici pe freakz).


Cu gurthalak si bone-link ai ceva damage, dar survabilitate slaba rau, vs 2 dps mereu o sa ai probleme in arena. Deci meh se merita daca ai un healer skillat -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ks18492

[Maniac]



Status: Offline
(since 02-11-2019 11:25)
Joined: 31 Dec 2010
Posts: 1827, Topics: 49
Location: Germany

Reputation: 56.2
Votes: 77

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sugarushgod 
Post Posted: 09-05-2014, 04:22:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
nerv

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-07-2014 16:15)
Joined: 11 Nov 2009
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 110.1
Votes: 5

Post Posted: 16-05-2014, 21:11:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

druid, mage, etc .. dar de rogue ce ziceti? il bate vreo unu pe aici? ca eu tot incerc dar nu reusesc cam niciodata...e aiurea - warru e o clasa frumoasa dar cand intri sa te joci pvp mai mult te oftici si te enervezi decat te distrezi
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 27 January 2016 17:34



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Next    


The time now is 14-05-2024, 03:45:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x