User
Pass
2FA
 
 

O schimbare :)
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts

Vrei o schimbare?
Da
78%
 78%  [ 29 ]
Nu
21%
 21%  [ 8 ]
Total Votes : 37

Author Message6419
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 17-03-2014, 17:04:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myhay25 wrote:
Puccasita wrote:

Comparativ cu alte servere care doresc sa se afirme mai mult,vad la "vecinii" nostri ungurii vorbesc de serverul lor (ala ala,mare ,da ala) unde sugestiile jucatorilor au fost implementate,au fost promise multe lucruri pentru a incuraja PVP-ul (si ma refer aici la random bg`s,chest-ul din Gurubashi si multe altele) si nimica.

Daca tu compari monster cu Freakz .. clar nu ai o treaba cu jocul si cu se intampla defapt.


Puccasita wrote:
ca doneaza fraieri" iar apoi cand donatiile o sa scada aproape de 0,bagam MOP sa doneze iara fraieri.

Daca ai juca si 10 minute MoP pe blizz, ai intelege ca nu se poate baga peste noapte.

Intr-adevar unul din principalele motive la care am plecat pe blizz fara sa stau prea mult pe ganduri este plictiseala si monotonia severa pentru cei care joaca inca de cand s-a bagat 4.3 (reset DS>curatat DS > alt Tab in valley of honor>reset DS). Deja 4.0.6 mi se parea mult mai fun decat 4.3.

Nu am zis niciunde ca este Monster ,mai exista si altul.
Nu ai de unde sa stii simplul fapt daca joc sau nu pe blizz/daca am jucat /daca mai am contul sau nu,contul meu a fost cedat la o alta persoana,deci mai usor cu niste afirmatii.
Pot sa zic foarte usor,ca pot sa compar orice server cu freakz,why?
Pentru ca acele site-uri au o dorinta,o dorinta ce a avut si freakz candva,care s-a pierdut pe drum datorita............(Nu o sa mentionez motivele aici,ca este clar pentru toata lumea ce si cum.)



NICIODATA nu am zis sa se implementeze MOP ,dar ba frate sa zica ,acesta e "targetul" nostru ,mai stam 2 ani pe cata,apoi MOP,something like that

Sa iti zic cand o sa se impelementeze MOP?O sa fie exact ca pe WoLTK ,cand se implementeaza full DS(nu prea repede) serverul o sa mai ramana asa 1 an de zile apoi MOP,apoi bugs bugs bugs(bunny) sa inceapa lumea cu $$ again and again.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 17-03-2014, 17:04:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am promis ca voi face eventuri gen 1vs1, 20vs20, stair event si-o sa ma gandesc si la altele. Deocamdata SUNT foarte ocupat cu job-ul si mi-e greu sa ma impart.

O sa fac o zona speciala, sa nu se poata ajunge decat cu teleport din partea unui GM.

Si same shit cu reprosurile. Celalalt server care tot mancati la ***** despre el e un rahat de server, care au jucat STIU despre ce vorbesc. TOATE, dar TOATE scripturile principale au fost furate de aici, pvp-ul e sub orice critica acolo. Acum NUMAI PUNETI BOTUL la vrajeala aia ieftina c-ar fi 10k players pe server, sunt o groaza de booti + se poate modifica ceea ce arata pe pagina, pe unii nu va duce capul ala deloc.

Vreti sa fie si pe Freakz asa? Sa intrati pe pagina si sa vedeti ca arata 7000 online? Cu ce dracu va ajuta?

90% nu aveti idee cat de greu este sa faci un script pentru o amarata de instanta 5man, dar pentru una de 10/25. Credeti ca daca era usor nu se implementa? Dar mentalitatea romanului este si va fi mereu aceeasi. DA FA CEVA IN **** MEA, esti GM, *** YOU, nu aveti o treaba, ratati, etc.

Dar macar 10% din voi daca s-ar interesa un pic si sa citeasca cat de cat cam cum se face un script, ce trebuie pentru a mentine un server, sa nu fie lag, CAT COSTA, ar fi perfect.

Acum daca s-ar pune FULL script la tot in 2 luni MAXIM ar veni lumea si ar sari ..da pune in **** mea Pandaria, ***** de gm, n-au o treaba si spectacolul vostru de 2 lei va incepe IAR si IAR. Cum am zis NEMULTUMITI sunteti si asa va fi mereu.

Good day.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 17-03-2014, 17:16:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bacchus wrote:
Am promis ca voi face eventuri gen 1vs1, 20vs20, stair event si-o sa ma gandesc si la altele. Deocamdata SUNT foarte ocupat cu job-ul si mi-e greu sa ma impart.

O sa fac o zona speciala, sa nu se poata ajunge decat cu teleport din partea unui GM.

Si same shit cu reprosurile. Celalalt server care tot mancati la ***** despre el e un rahat de server, care au jucat STIU despre ce vorbesc. TOATE, dar TOATE scripturile principale au fost furate de aici, pvp-ul e sub orice critica acolo. Acum NUMAI PUNETI BOTUL la vrajeala aia ieftina c-ar fi 10k players pe server, sunt o groaza de booti + se poate modifica ceea ce arata pe pagina, pe unii nu va duce capul ala deloc.

Vreti sa fie si pe Freakz asa? Sa intrati pe pagina si sa vedeti ca arata 7000 online? Cu ce dracu va ajuta?

90% nu aveti idee cat de greu este sa faci un script pentru o amarata de instanta 5man, dar pentru una de 10/25. Credeti ca daca era usor nu se implementa? Dar mentalitatea romanului este si va fi mereu aceeasi. DA FA CEVA IN **** MEA, esti GM, *** YOU, nu aveti o treaba, ratati, etc.

Dar macar 10% din voi daca s-ar interesa un pic si sa citeasca cat de cat cam cum se face un script, ce trebuie pentru a mentine un server, sa nu fie lag, CAT COSTA, ar fi perfect.

Acum daca s-ar pune FULL script la tot in 2 luni MAXIM ar veni lumea si ar sari ..da pune in **** mea Pandaria, ***** de gm, n-au o treaba si spectacolul vostru de 2 lei va incepe IAR si IAR. Cum am zis NEMULTUMITI sunteti si asa va fi mereu.

Good day.

Stiam ca se poate modifica ce "numar "arata acolo,eu nu vorbesc doar de numarul de jucatori ,eu nu m-am referit o secunda la serverul acela unguresc,mai este altul ,unde joaca si prietenii de ai mei(nu sunt ungur,si nici ei nu sunt unguri ).
Nu se poate doar tu sa "tragi" sa zic asa,doar tu sa faci eventuri,doar 1 GM sa faca tot,sunteti o echipa,nu am treaba in mod special cu scripturile PVE,pentru ca nu am asa mult timp incat sa fac PVE si sincer nu ma atrage,vreau cand vin acasa,sa pot sa intru sa ma relaxez,sa dau un BG, si sa stiu am atata HK ,mai trebe 20.000 si primesc titlu,fac 100.000 De HK primesc titlul X,y,z .

Au fost chestii si mai usoare de implementat,am dat si o solutie temporara la Random bg`s si nimica.

Nu vreau sa par rau ,sau hater,dar se repare ceea ce este inutil dupa parerea mea,in loc sa se repare bugurile care cu adevarat is prea...de tot.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Paine

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-05-2021 14:50)
Joined: 02 Dec 2013
Posts: 216, Topics: 26
Location: Romania

Reputation: 132.7
Votes: 9

 
Post Posted: 17-03-2014, 17:20:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca are rost sa faceti eventuri pvp, asta nu va creste numarul de teamuri.
Propun wipe pvp gear si implementarea preturilor de pe wotlk, sau un sistem mai bun.


POWER

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 17:26:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Paine wrote:
Nu cred ca are rost sa faceti eventuri pvp, asta nu va creste numarul de teamuri.
Propun wipe pvp gear si implementarea preturilor de pe wotlk, sau un sistem mai bun.


NU.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 17:29:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:

Nu am zis niciunde ca este Monster ,mai exista si altul.

Care e ala ca sunt tare curios.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(since 09-08-2024 15:52)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 17-03-2014, 17:35:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trebuie sa mai intelegeti si faptul ca majoritatea din staff avem varste cuprinse intre 20-27(?) ani.

Adica, asta inseamna foarte putin timp liber, munca, facultate( not me - ), iesit in oras, treburi personale, etc.
nu suntem niste golanei de 17 ani care nu au ce face toata ziua, decat sa stea pe internet sa joace wow -.

E logic ca ceea ce facem noi, cel putin o parte din noi(GM's/Fixers), o facem in limita timpului disponibil, care, de regula este foarte putin -.

Si da, cum zicea si zohl(parca?), nu sunt decat 2 oameni care lucreaza la contetul pve si fixurile majore din pvp. acele 2 persoane le stiti deja, Shocker si Nexflame, iar dupa cum ziceam, timpul nu este unul foarte bun, mai ales in perioada asta.


-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
crasher

[Hero of the Alliance]



Status: Offline
(since 29-10-2017 21:41)
Joined: 22 Apr 2012
Posts: 1151, Topics: 169
Location: Moldova, Republic of

Reputation: 90.7
Votes: 25

Post Posted: 17-03-2014, 17:39:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu vreau sa credeti ca sunt nemultumit dar situatie pe freakz e prea grava.

1) 53 bugs Multiple ( game mechanics)
2) 150+ class bugs
3) Nu lucreaza WAR games ( 4 tab pvp)
4) Nu lucreaza RATED BGS (pe 4 0 6 era)
5) Nui optimizare pe serveru ( lucreaza instabil cind 100+ oameni vin in capitala fractiei adversa , exemplu - 2-3 raids din sw la Ogg) si de aceea acolo sunt pusi guards cu berserk..World PVP e mort.
6) others sectie de buggs

si multe altele.. nu mai zic de PVE... acolo macar este ceva dar nu e full.

Problema e ca si PVE si PVP nu e la nivel bun.
Acest server o parasit aproape toata guilda a mea...pt ca PVE nu e scriptat pina la urma.Oameni buni.. fim seriosi - FL ala macar intro luna un boss se poate de facut... se poate si trash si multe altele.

PVP fixes - macar 1 pe zi.. eu stiu ca e posibil.


Spun asa cum este -
Joc cu warlocku meu - cind stau pe stinca si vreau sa dau pe cineva jos cu succubus - nu lucreaza ca succubus e sub textura...sau nu poate casta whiplash. = sunt mort. si asa mai departe.

Joc cu blood dk meu, tot asa - false available spells,deci icon active dar runes nai.. si apesi fiecare spell pt a casta macar ceva... nu vezi ce poti sa folosesti..Gms zic ca totul e OK... ca de la addons.. fratiori mei - pe alte serveri lucreaza normal,dar acest bug exista nu demult.Faceti ceva.

Joc cu Moonkinu - tot multe buggs are. in fly form cind schimbi form - cazi sub textura ( cel mai mult pe stinca)

Eu sunt multumit de tot dar sa fim seriosi - trebuie si de facut ceva.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Varulomida

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2015 18:46)
Joined: 25 Jan 2014
Posts: 61, Topics: 4
Location: Germany

Reputation: 37.1
Votes: 5

 
Post Posted: 17-03-2014, 17:58:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bacchus wrote:

Si same shit cu reprosurile. Celalalt server care tot mancati la ***** despre el e un rahat de server, care au jucat STIU despre ce vorbesc. TOATE, dar TOATE scripturile principale au fost furate de aici, pvp-ul e sub orice critica acolo. Acum NUMAI PUNETI BOTUL la vrajeala aia ieftina c-ar fi 10k players pe server, sunt o groaza de booti + se poate modifica ceea ce arata pe pagina, pe unii nu va duce capul ala deloc.


E doar chestia ca e mai mult content si ai mai multe de facut=>ceva mai putina plictiseala.Nu zic ca e mai bine asa,pentru ca intr-un final,ca sunt scriptate toate ca ceapa pe un server iar pe celalalt sunt scriptate bine,dar sunt putine,tot pe acolo ajungi.Unul are de partea lui varietatea contentului,celalalt calitatea,dar contentul considerabil mai putin.Pana la urma tine de player ce pare mai atragator.Am jucat si eu pe serverul ala,nu pentru scripturile fenomenale,ci sa mai fac si altceva si sa ies putin din monotonia asta.Dupa o saptamana-2 in care am iesit asa din rutina aia m-am intors pe freakz si probabil voi juca iar pana ma plictisesc,iar merg o saptamana-2 acolo si tot asa.Asta legat de partea PVE.In ce priveste PVP-ul,nu este partea pe care sunt axat,dar expansionul nu e grozav pentru aspectul asta.Si daca ar fi reparat totul,tot nu ar fi multumita lumea -.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 17-03-2014, 18:05:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum se poate fura un script de pe un server ? Faci print cand da bosul o abilitate si apoi scanezi pe serverul tau ? Chiar vreau sa stiu...
De ce nu se fura direct de pe blizz, totusi ?

Si in plus, ce s-a furat? Full Firelands ? Full dungeonuri 4.0-4.1-4.3 ?

Blackwing Descent-ul sigur nu s-a furat, din ce imi amintesc io ultima data cand am intrat in el pe 4.3, ziceai ca mai bine, in loc de bosi puneai vendori cu gear si tot era mai challenging/non-buguit.

Din ce vad eu aici, un fresh 90(nou venit pe sv) nu are cum sa isi faca rost de gear, deoarece cel mai slab gear de pve pe care il poti obtine e de ultim content. Nu ai alta solutie decat sa intri in bg cu iteme verzi si de la ah cu ce ai reusit sa strangi din quest, stricand jmecheria celorlalti ca nu poti sa rezisti la mai mult de 2 bucati, si asa faci gear numai din bg-uri pierdute pana cand faci ilvl sa te primeasca* lumea la ET, apoi aplici la ultima guilda ca progress, dupa care esti refuzat, si nu mai ai altceva de facut decat sa continui cu pvp-ul.

Si de asta sunt guilde stabile si neschimbate de pve, daca se gaseste sa rasara vreuna noua, e din cauza ca alta si-a dat disband, sau ca s-au certat ofiterii, etc.



Twitch
Vand wow gametime


Last edited by Barnie on 17-03-2014, 18:11:49; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 17-03-2014, 18:09:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai ca nu e vorba doar de pve & pve ,am propus sa se stimuleze votarea,mai exact am propus sa se adauge mai multe fun stuff gen http://www.wowhead.com/item=38578/the-flag-of-ownership

Change race /change faction pe vote points,nici un raspuns.

Acolo era asa de greu?
Am dat o lista cu cel putin 20 de iteme "fun" si nici un raspuns...

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 17-03-2014, 18:12:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Monotonie MAI mare ca pe Blizzard nu este pe nici un server.

Eu cel putin nu am ce face, decat sa frec duda. MI S-A acrit de Siege of Orgrimmar, de 3-4 ori pe saptamana SAME SHIT.

Si ganditi-va ca lumea plateste acolo si nu se plange cum o faceti voi. Urmatorul expansion (WoD) sigur va fi dupa luna noiembrie deci mai este mult de munca si asteptat. Vreti monotonie si sa platiti pentru ea? Go Blizzard.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 18:13:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ultimul boss introdus a fost "scriptat" acum 4 luni. Chiar mai mult, dau un citat de la un player care a scris la "Dragon Soul: Ultraxion" - bug report.. "Bossul asta are doar cateva abilitati banale si 2 din ele nu functioneasa bine"

Deci in ultimele 4 luni, am avut doar 1 boss nou, acel boss fiind unul cu un script extrem de usor, care inca nu functioneaza 100% pe 25h.

Zon'ozzul este functional, dar a fost introdus acum 9 luni.

In aproape 1 an am avut doar 2 bosi noi + o promisiune de Warmaster Blackhorn in luna februarie.. chiar circula o gluma pe server in ceea ce priveste data aproximativa, deoarece cel care a facut acel de Warmaster Blackhorn announcement nu a precizat anul in care va fi introdus..

Aici chiar nimeni nu are ce sa zica, atat in materie PvE cat si in materie PvP, fixurile si contentul au fost nesatisfacatoare pentru un server care are pretentia sa fie in top la voting sites, etc.

@Bachuss de 3-4 ori pe saptamana same shit, adica vreo 14 bosi, noi farmam aceeasi 5 bosi de 4 luni, iar morchokul il farmam saptamanal de 1 an si ceva incoace.. Si zici ca nu exista monotonie mai mare ca pe blizz?



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Datdudu

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-03-2014 19:41)
Joined: 12 Jan 2014
Posts: 44, Topics: 3
Location: Background

Reputation: 38.3
Votes: 2

 
Post Posted: 17-03-2014, 18:19:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

lul.. @Bachuss de 3-4 ori pe saptamana same shit, adica vreo 14 bosi, noi farmam aceeasi 5 bosi de 4 luni, iar morchokul il farmam saptamanal de 1 an si ceva incoace.. Si zici ca nu exista monotonie mai mare ca pe blizz?

mare dreptate ai -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 17-03-2014, 18:23:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu vreau un raspuns clar si concis,DE CE postul meu de aici http://forum.wow-freakz.com/Vote-Shop-update-t213912-60.html

nici nu a fost implementat un item de acolo.... era chiar asa de greu?!

Nu cred ca era asa de greu sa se imeplementeze acele chestii,vorbesc si de race change + faction change pe vote points fie ele si la 500 vote points each,doar sa voteze lumea ,pentru cei care nu doresc sa investeasca $$ in acest joc,sau mai bine zis in acest server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 17 March 2014 19:01



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 22-09-2024, 04:39:53
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x