User
Pass
2FA
 
 

REALMS WILL BE MERGED | REALMURILE VOR FI UNITE
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old Announcements
Author Message49445
iovanut

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2015 17:48)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 11, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 46.4
Votes: 2

Post Posted: 13-07-2014, 15:52:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bring up a reason why this server shouldn't be international. If you come up with " WoWFreakz is the best romanian server and we are proud of that" it doesn't really matter because people know it's a romanian server hosted in Romania, so there is no reason to keep it romanian-only because the server need population and the majority of romanian players are playing here already.
Changing the language to international will only bring benefits to the server, especially in a long term. People need to get ride of this dogshit mentality and open their eyes.[/quote]


sa fim realisti populatia freakz va scadea semnificativ dupa fuzionarea realmurilor ,deoarece multi jucatori au jucat freakz doar pt ca au un sv doar al lor unde nu sunt discriminati si marginalizati ,acum ca se va ajunge ca pe alte sv sa primesti ban pt ca vorbesti romanest multi vor renunta la wow. Eu unul nu am problema ca tr sa vb in engleza dar altii nu sunt prea incantati de idee,mai ales incepatorii care nu stiu nimic despre cum functioneaza jocu si nici cu engleza nu se descurca .Acestea vor si descurajati sa se joace.Stiu din proprie experienta cand am inceput sa joc eu wow nu stiam o boaba engleza tot ce era in joc mi se parea chineza am jucat 5 minute si am renuntat un timp apoi un prieten mai mare ca mine m-a incat sa joc.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlasteR

["Everybody lies"]



Status: Offline
(since 15-08-2017 14:04)
Joined: 29 Jun 2011
Posts: 411, Topics: 28
Location: Pe scaun

Reputation: 196.7
Votes: 56

 
Post Posted: 13-07-2014, 16:54:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Se vor reseta cd-urile de la raiduri sau questul saptamanal dupa merge?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Miorlaw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-08-2014 00:27)
Joined: 18 Jun 2014
Posts: 5, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 39.2
Votes: 1

 
Post Posted: 13-07-2014, 17:19:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dupa ce se unesc realm-urile , n-ar fi cinstit ca sa adaugati la vote point faction change , ca cei de pe exodus sa se poata stabilii . Cum ar fi ... Pe genesis (Alliance) Se joaca foarte mult pvp (aproximativ) Si mai putin pve . Si cei de pe Exodus de la ally joaca mai mult pve decat pvp . Si in plus ca cei de pe genesis de la ally .. Sunt putin mai incepatori , si cam se jignesc din orice .. Etc , dar nici H nu e mai breaza sau cv de gen . dar .. ( Acum as prefera ca sa nu o luati ca pe o jignire ) . Si la H pe genesis se face numai PVE si pe exodus am obs. Ca se face mai mult PvP , unii . - -






After joining realmurile, it would be fair to add to the vote point faction change, as those on the exodus to be able to establish. Like ... The genesis (Alliance) is played much pvp (about) rather than pve. And those on the Exodus from ally play more PvE than PvP. And in addition to those on the genesis of the ally .. I am little novice, and a little offended any .. etc, but not any better either H or gender some but .. (Now I prefer not to take this the wrong way). And H on Genesis and Exodus only PVE I obs. As PvP is more than some. - -



Last edited by Miorlaw on 13-07-2014, 17:35:26; edited 3 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Active

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-12-2014 11:16)
Joined: 10 Jul 2014
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 48.2
Votes: 1

Post Posted: 13-07-2014, 17:26:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Parerea mea este ca ar putea sa bage un change race , deoarece multi jucam Freakz de ceva timp si am vrea sa ne schimbam rasa sa fie gen un cadou pentru vechime.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
winckler

[Copilul cu barbã]



Status: Offline
(since 15-08-2021 11:50)
Joined: 06 Aug 2010
Posts: 2659, Topics: 74
Location: Nu din Vaslui,oricum.

Reputation: 150.5
Votes: 172

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-07-2014, 19:24:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Active wrote:
Parerea mea este ca ar putea sa bage un change race , deoarece multi jucam Freakz de ceva timp si am vrea sa ne schimbam rasa sa fie gen un cadou pentru vechime.

Adica char-trade,macar o saptamana,ar reveni multi playeri care probabil s-au plictisit de caracterele lor.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
iovanut

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-07-2015 17:48)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 11, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 46.4
Votes: 2

Post Posted: 13-07-2014, 20:01:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dar stati ca nu pricep care duminica acum sau saptamana viitoare
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Schizophreny

[The Prime Evil ]



Status: Offline
(since 18-12-2015 11:08)
Joined: 04 Jan 2014
Posts: 320, Topics: 15
Location: The Sanctuary

Reputation: 143.5
Votes: 8

   
Post Posted: 13-07-2014, 20:18:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mâine dimineațã în jurul orei 2 A.M. . -

She's just another lost soul about to be mine again.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DisCosmin
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-01-2017 09:27)
Joined: 02 Jun 2012
Posts: 1830, Topics: 64
Location: Somewhere I Belong

Reputation: 568.1
Votes: 86

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-07-2014, 20:28:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Active wrote:
Parerea mea este ca ar putea sa bage un change race , deoarece multi jucam Freakz de ceva timp si am vrea sa ne schimbam rasa sa fie gen un cadou pentru vechime.

Tu si vechimea - ''joined 10 july 2014'', anyway, de ce toata lumea gaseste scuze de genu '' balantam side-urile and stuff'' , cand voi vreti race/faction change pentru voi insiva , vrei respectivele, doneaza, that's the server policy duuh - -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
francysk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2015 20:16)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 73, Topics: 11
Location: Baia Mare

Reputation: 175.7
Votes: 5

   
Post Posted: 13-07-2014, 20:31:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hm... mai nou joc wow de plictiseala, cand am timp liber, iar de un an nu tare am asa ceva.

E e o solutie si merge realms pt populatie...

Insa apar intrebari inevitabile:

1. va fil lag/delay pe noul server?

Acest raspuns va garanta sau nu succesul operatiunii, nimeni nu vrea sa joace pe lag excesiv, in rest freakz a dovedit ca stie sa le rezolve pe toate.

Eu personal, ideia, mi se pare buna, mai multa populatie inseamna sa creezi mai usor evenimnete pvp/pve, iar socialiazare in jocuri MMORPG este cheia succesului, nici nu conteaza daca scripul X e ok sau nu, cat timp poti face bossul -

Pe de alta parte faptul ce scade pupulatia, inseaman ceva:

S-a saturat lumea de WOW? - posibil e vechi jocul S-a saturat lumea de Cataclysm si vrea ceva nou?
Cu siguranta sunt jucatori care au cautat servere Mop cat timp noua expansiune Warlords of Draenor bate la usa.

Asa ca Freakz, cand jucam si noi MOP?

Cine stie, poate e mai bine asa, probail un server (la hardwere ma refer) va fi vandut, respectiv vor fi bani pentru serverul ramas, e important un singur lucru, ca oameni cu pasiune sa se ingrijeasca de serverul nou creat, cand se stinge pasinea stafului pentru server, e gata povestea.

In rest sunt probleme minore, rename etc....


Totl vine si trece, dar ce ramane?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 13-07-2014, 20:50:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

francysk wrote:
1. va fil lag/delay pe noul server?

Genesis a tinut peste 3000 de players (si poate mai mult) fara probleme ..atunci serverul nu era la fel de stabil ca acum. La 2,5k care o sa fie nici nu o sa simta hardware-ul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
francysk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-09-2015 20:16)
Joined: 30 Dec 2010
Posts: 73, Topics: 11
Location: Baia Mare

Reputation: 175.7
Votes: 5

   
Post Posted: 13-07-2014, 21:01:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

myhay25 wrote:
francysk wrote:
1. va fil lag/delay pe noul server?

Genesis a tinut peste 3000 de players (si poate mai mult) fara probleme ..atunci serverul nu era la fel de stabil ca acum. La 2,5k care o sa fie nici nu o sa simta hardware-ul.


La prima vedere e cum zici tu, insa om trai si om vedea, gandestete acuma e vacanta, majoritatea are alceva de facut ( e vacanta, timp frumos afara).


Totl vine si trece, dar ce ramane?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Active

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-12-2014 11:16)
Joined: 10 Jul 2014
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 48.2
Votes: 1

Post Posted: 13-07-2014, 21:07:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai joc de mult Freakz contul de forum e nou deci nu vorbi fara tine -.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dani.adrian

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-10-2017 11:12)
Joined: 23 Jun 2014
Posts: 23, Topics: 9
Location: Europe

Reputation: 74.8
Votes: 3

Post Posted: 14-07-2014, 01:46:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce nu intelegti din "TOTODATA INCETATI SA MAI POSTATI LEGAT DE CHAR NAMES CU SUGESTII CARE MAI DE CARE MAI GENIALE, DECIZIA E FINALA ! " ? Chiar nu pot sa imi explic faptul ca toata lumea posteaza sugestii din moment ce vi s-a spus CLAR, dupa cum se vede si mai sus, sa nu se mai faca asa ceva.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 14-07-2014, 01:59:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Sa fim realisti populatia freakz va scadea semnificativ dupa fuzionarea realmurilor ,deoarece multi jucatori au jucat freakz doar pt ca au un sv doar al lor unde nu sunt discriminati si marginalizati ,acum ca se va ajunge ca pe alte sv sa primesti ban pt ca vorbesti romanest multi vor renunta la wow. Eu unul nu am problema ca tr sa vb in engleza dar altii nu sunt prea incantati de idee,mai ales incepatorii care nu stiu nimic despre cum functioneaza jocu si nici cu engleza nu se descurca .Acestea vor si descurajati sa se joace.Stiu din proprie experienta cand am inceput sa joc eu wow nu stiam o boaba engleza tot ce era in joc mi se parea chineza am jucat 5 minute si am renuntat un timp apoi un prieten mai mare ca mine m-a incat sa joc.


Ghicesti in cafea cumva ? Romanii sunt marginalizati din cauza prostiei...cel putin cei la care te referi tu. Engleza este limba internationala; si daca x sau y ajunge in secolul 21 cu peste 15 ani si are pc si nu stie sa scrie si sa citeasca in engleza macar la nivel ~mediu, atunci ori are nevoie de o scoala pentru copii cu nevoi speciale, ori poate sa mearga linistit la carat pamant cu roaba. World of Warcraft nu este pt cei cu IQ <70.


PS: Pentru cine nu are scoala "<" = mai mic.


“No greater love hath a man than he lay down his life for his brother.”
Not for millions…not for glory…not for fame. For one person, in the dark, where no one will ever know or see.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mstrongest

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-08-2014 22:07)
Joined: 13 Jul 2014
Posts: 21, Topics: 6
Location: Sibiu

Reputation: 36.9
Votes: 2

Post Posted: 14-07-2014, 08:31:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana te plangi aici ca vrei "race change" mai bine iesi frumos din casa sa mai iei putin aer, cumperi un paysafecard de 50 de lei si ai rezolvat problema.
Nu vreti si "1 flying mount" la pachet cu fuziunea serverelor?

Stiti vorba aia... D-aia n-are ursul coada!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 14 July 2014 15:16



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash -> Old Announcements  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    


The time now is 16-05-2024, 18:35:16
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x