User
Pass
2FA
 
 

Cand se rezolva gainaria asta? E SUB ORICE CRITICA

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message3160
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 11-08-2014, 13:14:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok,a mai fost postata idiotenia asta insa a ramas totul ''mort''. SE AFLA/REZOLVA totusi CE anume sau de la ce se primeste DMG RANDOMLY in arene si playerii ies din cc din cauza dmg-ului sau daca faci LoS mori prin LoS ca iei damage de la ceva ce nu apare in combat log?

Bugul a mai fost postat aici -> http://forum.wow-freakz.com/view-post-3854343.html?#3854343



Also: https://youtube.com/watch?v=MMpjlpce1Lc:

.be (facut astazi) Bine,cameramanul a fost cam in stare de ebrietate (Fair),dar a fost ok ''reprodus''.


Pai acum apare ideea,cum poti juca Rogue/Mage/Hunter; cat si Paladin, pe serverul asta,daca ti se sparge cc-ul aiurea in arena si nu stii de la ce?

Mentionez also,ca bugul a aparut dupa ce a durat o perioada arena,adica dupa vreo 2-3 minute mai exact; Asta nu inseamna ca el nu e prezent si in arene scurte; Insa e chestia ca nu apare in combat log. Se ocupa cineva de prostia asta? E logic ca un player nu poate afla de la ce,decat un GM care ar trebui sa stea sa se uite peste arenele cuiva si sa observe cu atentie ce si cum.

Sa nu mai zic ca mi-am auzit vorbe de la aia vs care am picat '' Pai scatterul se sparge man,ca imi dai 500 damage cu el''. Adica tu vi pur si simplu si ma faci pe mine redus mintal ca ,dmg-ul meu de la scatter sparge propriul cc? Get *** real.



Daca restul sunt niste redusi si in arena nu observa ce le-a spart cc-ul, sau cum ies aia din ele;E bine,sunt un sfert care totusi mai folosesc si creierul.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skilz

[Roguetakeszeroskillz]



Status: Offline
(since 28-11-2018 15:28)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 621, Topics: 59
Location: Romania

Reputation: 122.9
Votes: 38

   
Post Posted: 11-08-2014, 13:16:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Adevaru e ca unii dau relog dar altii se rup in figuri si exploateaza chestia asta .


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Turbokill1337

[NoFriendsNoParty]



Status: Offline
(since 11-07-2021 15:46)
Joined: 20 May 2011
Posts: 908, Topics: 156
Location: nicaieri

Reputation: 363.9
Votes: 63

Post Posted: 11-08-2014, 13:53:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

normal ca era constient individul dat si evident savura exploitul, foarte rau ca asa buguri tampite inca persista la noi pe server.

drthbe5rt6jertjerthergvtbbreterr55byrtbyrt
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 11-08-2014, 15:03:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un alt exemplu e in elwynn, in afara arenei. Stai frumos linistit, entering combat ... 2-3 secunde, leaving combat... pe skada apare un world trigger.

Se discuta de wpe filters si other shits pt cc. Uite ca se poate ceva gen, nu stiu cum : http://forum.wow-freakz.com/Ban-Evka-Wpe-or-something-t313088.html

Faza e ca nu se teleporta, gen click-teleport. El mergea normal.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 11-08-2014, 16:16:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu imi spui mie ca-s redus mintal, deoarece dupa vreo 30 de minute de joc in care totul mergea normal, au inceput sa se sparga ultimele 3-4 Scatter Shot-uri? Apoi imi reprosezi faptul ca n-am observat, desi tu sustii c-ai vazut lucrul asta la ultimul 10 scatter-uri? (Aberatie) Replica ta a fost: ,,Am observat, dar am tacut din gura."
Esti penibil la faza asta, la fel ca si amicul tau Turbokill care urla in arena ,,Exploit" + alte injurii si fugea ca ultimul sarac prin arena desi a ramas 1vs2.
Am primit N Scatter-uri in aceeasi arena (culmea ca in trei sferturi din arena(30 de minute~), toate tineau 3 secunde) pana cand s-a intamplat deodata ca ultimele sa fie sparte in mod misterios, iar tu arunci cu noroi in mine, ca si cum as fi facut vreo magie de-mi dispareau Scatter Shot-urile.
Ti-am raspuns civilizat pe whisper, ti-am explicat ca nu este vina mea daca dupa aproximativ 30 de minute incep sa se sparga Scatter Shot-urile, desi stateam full Monkey Blind. Tu vii si spui ca-s redus, frumos din partea ta.



Last edited by Maelstorm06 on 11-08-2014, 16:27:02; edited 4 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 11-08-2014, 18:15:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Flashmoo wrote:
Chill Maelstorm... Azwraithz daca pierde o arena iti face o carte cu injuraturi nerepetate si se abtine sa nu o faca publica... tipic "modavia" .


Nu ai nicio legatura cu subiectul; Asta 1 la mana.
2. la mana nu stiu ce ma categorizezi tu pe mine in ultimul cuvant ca as avea vreo ''legatura'' cu turbo ; Nici eu nici bosutai nu avem.
3. Nu i-a facut nimeni nici o carte cu injuraturi; M-a deranjat doar faptul ca mi-a bagat replica cu ''scatter-ul da damage'' atata tot. Eu din contra,nu i-am spus nimic,si daca i-am spus i-am zis pe privat nu pe say/etc; Asa ca nu te mai baga tu aiurea in topicuri;
4. Stai calm,eu i-am spus lu' turbo sa dam join vs ei,vroiam sa vad diverse chestii,si la ce combo jucam nu asteptam sa castig sau ceva;


Ce rezulta din toate astea ? Well,faptul ca va bateti cu pumnii in gura multi,dar tare multi, prin faptul ca fierb anumite lucruri in unii din voi si trebuie sa gasiti o metoda sa va ''expuneti'' fie pozitiv,sau negativ.

Si asa,iar apar posturi de genul (da,ca asta al tau) ,unde nici1 gm nu apare sa dea war/ban userului de se baga aiurea in topic; In fine,nu are rost,nu ai cu cine.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 11-08-2014, 18:21:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Maelstrom, ti s-a cerut sa dai dovada de fair-play si sa dai relog si tu ce ai facut? nici nu ii bagai in seama. Asa ca nu te mai bate cu pumnul in piept si nu veni cu replici de genul :
" Apoi imi reprosezi faptul ca n-am observat, desi tu sustii c-ai vazut lucrul asta la ultimul 10 scatter-uri? (Aberatie) Replica ta a fost: ,,Am observat, dar am tacut din gura."
Esti penibil la faza asta"
1. N`ai observat? El ti-a spus.
2. Da, au fost vreo 10 scatter, mi-a luat ~ 1 minut sa dau drumul la program de filmat si asta dupa ce ai fost scot din vreo 2 traps.
3. Cine a tacut din gura?
4. Cine e penibil? El ca ti`a cerut sa dai relog sa fie un meci corect sau tu ca il ignorai si acum ai venit pe forum cu astfel de vrajeli?
5. Nu e vina ta, dar totusi macar de ai fi mai calm dupa ce ai fost rugat sa dai relog sau dupa ce a murit hunterul sa da-ti rematch pentru ca nu putea sa faca niciun cc.. Chiar daca nu ti se spargea monkey blind, eventual traps ti se spargeau din senin.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spynux

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-12-2016 21:36)
Joined: 08 Feb 2010
Posts: 267, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 147.7
Votes: 27

 
Post Posted: 11-08-2014, 18:41:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

armand2oo2 wrote:
@ Maelstrom, ti s-a cerut sa dai dovada de fair-play si sa dai relog

relog -> no arena frames
asta insemna sa dea toti 4 relog
si sa joace fara frames toti

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spin

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-12-2014 23:02)
Joined: 30 Oct 2011
Posts: 152, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 67.3
Votes: 19

   
Post Posted: 11-08-2014, 18:43:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@maelstrom gg bro n-ai nici o vina ca este serv buguit astia fac emorage ca nu castiga 10 rating btw"ce face wow-ul din om" nu trebuia sa se faca atata scandal dar naa cand traiesti in lumea warcraft se ajunge si la chesti de genu asta..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Flashmoo

[Skill Capped]



Status: Offline
(since 18-01-2022 12:25)
Joined: 15 May 2011
Posts: 2046, Topics: 394
Location: 127.0.0.1

Reputation: 705.3
Votes: 140

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-08-2014, 18:46:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraithz wrote:
Flashmoo wrote:
Chill Maelstorm... Azwraithz daca pierde o arena iti face o carte cu injuraturi nerepetate si se abtine sa nu o faca publica... tipic "modavia" .

Wall of text !

Cum spui tu amigo, dar nu uita ca si ultimul GM de pe freakz stie de acest mirabolizant random s**t bug, nu stiu ce te agiti ca sifonul... Popcorn si asteapta, asa se face treaba... de parca nu sti.
L.E.: Doar un singur GM m-a impresionat cu spusele: "Daca e bug de la server atunci de ce le cereti playerilor sa faca post pe forum or other s**ty stuff ?"



Retribution Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5
Protection Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5
Holy Paladin Guide PvE | In-Depth 7.3.5



Last edited by Flashmoo on 11-08-2014, 19:03:03; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MIGHTY NELLY
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-02-2015 11:44)
Joined: 12 May 2014
Posts: 268, Topics: 32
Location: Fjords

Reputation: 52.3
Votes: 15

 
Post Posted: 11-08-2014, 19:01:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din 10 posturi sau cate sunt la peste peste jumatate ii bate limba romana grav de tot, iar in legatura cu bugul asta.. eu dau strangulate in pilon, asa ca ce pot sa zic la bugul asta. Trebuie sa testezi si sa vezi din ce cauza e si cum se poate repara ca oricum astia nu testeaza ca nu au chef si sa fim seriosi nici nu au habar.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 11-08-2014, 19:19:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MIGHTY NELLY wrote:
Din 10 posturi sau cate sunt la peste peste jumatate ii bate limba romana grav de tot, iar in legatura cu bugul asta.. eu dau strangulate in pilon, asa ca ce pot sa zic la bugul asta. Trebuie sa testezi si sa vezi din ce cauza e si cum se poate repara ca oricum astia nu testeaza ca nu au chef si sa fim seriosi nici nu au habar.

E greu si pentru ei sa testeze bugul asta deodata ce nu se stie cum se reproduce si apare o data la 300 arene. Ala cu pillar poate fi reprodus la orice ora si tot nu e reparat so..




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maelstorm06

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-09-2017 14:58)
Joined: 28 Oct 2012
Posts: 274, Topics: 69
Location: Romania

Reputation: 76.7
Votes: 16

Post Posted: 11-08-2014, 19:22:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraith, dupa ce trec peste 30 de minute din arena, esti pe moarte si-mi semnalezi acest bug care a inceput sa se intample cu 1-2 Scatter Shot-uri in urma. Ai fi putut sa-mi spui acest lucru la primul Scatter, pe care eu nu l-am observat.
Asta e prima reactie a lui Turbokill cand mi-a semnalat bug-ul (dupa ce Azwraith moare) - asta e modul civilizat in care imi spune ca-s buguit, desi bug-ul a inceput sa se intample doar de 1-2 Scatter Shot-uri. (Arena a durat vreo 45~ de minute).
P.S. Tot eu sunt cel redus mintal, ca in loc sa imi spui civilizat de la primul Scatter, alegi s-o faci cand mori, la 1-2 Scatter-uri distanta), iar Turbokill in modul lui specific. Daca eram vreun rupt in gura dupa rating sau cerseam atentie, nici nu ma mai chinuiam sa ma justific ca nu este vina mea. O seara faina !
http://imgur.com/adSPFNL

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 11-08-2014, 19:54:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MIGHTY NELLY este un ratat si nesimtit. Data viitoare daca vei folosi un astfel de limbaj la adresa staff-ul vei lua ban permanent pe forum cat si in joc. N-ai o treaba cu acest joc, nu stii decat sa jignesti, sa comentezi ca un ordinar la orice se discuta, ca are sau nu legatura cu WoW. Pune-ma la incercare si vezi ce iese. Este primul si ultimul avertisment. WoW 1 - Tu - (minus) 1, in caz ca nu stii ce inseamna.

Azwraithz stim despre el, dar din pacate sunt unele probleme in legatura cu rezolvarea lui. Ne pare rau, dar sa speram ca vom face un fix cat de curand.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Bacchus, 11 August 2014 17:57



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 07-05-2024, 19:21:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x