User
Pass
2FA
 
 

MoP threads vs GMs

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message1747
Imbalanced

[Just for fun!]



Status: Offline
(since 15-02-2021 17:35)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 726, Topics: 62
Location: Romania

Reputation: 130.3
Votes: 74

 
Post Posted: 24-10-2014, 15:21:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok, am niste nelamuriri pe care tot incerc sa le clarific dar nu reusesc. De ce atunci cand un membru deschide un topic despre MoP se inchide in secunda 2? A pus Shokeru batul pe voi si v-a instruit sa inchideti orice topic pe tema asta imediat? Am observat ca si Shockeru face acelasi lucru si nu inteleg de ce, pur si simplu mi se pare o actiune destul de slab gandita. Majoritatea jucatorilor de pe freakz is plictisiti maxim de patch-ul asta inca de acum un an. Acum ca e deja full content @ DS, tot ceea ce-i mai tine pe jucatori pe server is ori prietenii ori asteptarea unui nou expansion (MoP), care dupa cum vad nu-i grabit deloc. Daca voi nu va grabiti cu MoP-ul, atunci macar lasati oamenii sa se amageasca cu discutii despre MoP intr-un amarat de thread, nu le inchideti pe toate ca nu-i cea mai stralucita solutie in momentul de fata. Luati exemplu serverul Molten care si-a deschis deja un realm de MoP; mancati voi rahat despre acel server ca nu-i bun, dar totusi realmul are cap-ul de 3500 si mai sunt si in queue inca 3000 de jucatori care asteapta sa intre sa joace, chiar daca asteapta 10 ore in queue pentru a putea intra. Asta ar trebui sa va dea de gandit, sa mariti un pic pasul cu MoP-ul pe freakz, ca multi dintre acei jucatori care-s pe Molten ar putea fi potentiali jucatori pe freakz, daca vad ca este si aici MoP. Cum faceti acum nu sunteti pe drumul cel bun deloc. Defapt freakz-ul e in cadere de ceva timp din pacate, si singura solutie e noul expansion mult asteptat de toti. PvP-ul e mort de ceva timp la noi, PvE-ul te tine in-game doar cateva ore ca in rest n-ai ce face, acuma le luati si discutiile despre MoP si ati terminat cu freakz-ul. Ziceti voi, cu ce-i mai puteti tine pe jucatori pe freakz?
Deci pe viitor poate faceti un thread sticky cu si despre MoP sa se mai amageasca jucatorii intre ei, sa-i mai amagiti voi...dar macar sa fie sa-i tina aici. Daca nu vreti, eu va urez succes oricum, ca aveti mare nevoie. :ok:



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nazzgull

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-04-2016 19:38)
Joined: 22 Jan 2014
Posts: 172, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 168.3
Votes: 7

 
Post Posted: 24-10-2014, 15:28:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Closed.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-10-2014, 15:32:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum zicea el....nu pot sa discute despre lucrul asta daca inca nu sa dat drumu la PTR si abia dupa ce este dat drumu ,mai dureaza cel putin 2 ,3 luni sa se mai repare bugurile ,acuma e si partea de hardware/software daca poate tine serverul de mop ...dar de discutat putem discuta


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 24-10-2014, 16:06:03 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si cam despre ce putem vorbi despre MoP pe freakz ?

Enumar cateva intrebari si raspunsuri pentru toti:

1. Cand o sa fie MoP pe freakz?

R: Freakz nu are 20 de developeri, nici mii de dolari de aruncat, sunt doar 2 developeri, atat. Deci cand skyfire o sa scoata ceva cat de cat stabil, sunt sigur ca o sa fie implementat ca PTR si pe freakz.

2. Ce patch o sa fie ?

R: 5.4 cel mai probabil.

3. O sa mearga ABCDEFG...?

R: In timp, da. Ganditi-va cum a fost la trecerea de la wotlk la cataclysm.

4. O sa se bage content pe rand, iar la final o sa fie Siege of Orgrimmar?

R: Da, sper ca da..

5. O sa putem dona pentru end-gear inca din primele luni din MoP?

R: Doar shocker stie

6. Dar kos, de unde stii tu toate astea?

R: {alt f4 browser}



Last edited by k0s on 24-10-2014, 20:10:58; edited 1 time in total
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Imbalanced

[Just for fun!]



Status: Offline
(since 15-02-2021 17:35)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 726, Topics: 62
Location: Romania

Reputation: 130.3
Votes: 74

 
Post Posted: 24-10-2014, 16:14:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Intrebari despre MoP sunt cu sutele. Poate unii vor sa stie ce clasa/spec e mai bun in PvP/PvE, ce clasa/spec e mai bun pentru leveling, ce schimbari sunt la fiecare rasa/clasa, cum e monkul, cum e pandarenul, cum e sa intri pe freakz si sa saluti lumea din guilda si dupa sa dai Alt+F4 ca n-ai nimic de facut in-game...chestii de genul.

Discutiile despre MoP sa fie ultima problema acuma. Si daca nu este despre ce sa se vorbeasca, atunci de ce se inchid TOATE topicurile despre MoP?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 24-10-2014, 16:22:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cred eu, pentru ca se vor repeta aceleasi intrebari de multe ori, si se va ajunge la flame cel mai probabil.
Pe de o parte, e ca si cum ai da apa la moara cu thread-uri despre mop fara sa fie anuntat macar de catre staff.

Pe de alta parte ar fi o idee bunicica sa avem un subforum cu discutii despre MOP (nu despre mop pe freakz neaparat), discutii in general despre acest expansion. Clase, pet battles, FAQ etc) . Zohl / Ravenous / Shocker

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Imbalanced

[Just for fun!]



Status: Offline
(since 15-02-2021 17:35)
Joined: 19 Nov 2011
Posts: 726, Topics: 62
Location: Romania

Reputation: 130.3
Votes: 74

 
Post Posted: 24-10-2014, 16:27:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pai eu despre MoP in general ma refeream, nu neaparat la MoP-ul pe freakz. Eu de exemplu as avea multe intrebari despre cum e rogue-ul pe MoP, despre spec si talentele cele mai bune, despre reforge-uri, etc.. As mai vrea sa stiu si cate ceva despre zonele de leveling 85-90. Ar fi super un thread de asta, lumea ar putea veni chiar si cu ghiduri, idei, etc..


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cheawhinangu

[Kili]



Status: Offline
(since 01-02-2015 08:31)
Joined: 15 Feb 2014
Posts: 361, Topics: 91
Location: Romania

Reputation: 54.2
Votes: 28

           
Post Posted: 24-10-2014, 17:46:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu m-am lasat de wow din vara, m-am plictisit de cataclysm si mai am vreo 5 prieteni care tot de asta s-au lasat.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 24-10-2014, 19:52:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Imbalanced nu-ti poti face planuri mari cu mop, avand in vedere ca sunt doar doi oameni care se pot ocupa de fix-ul a sutelor de bug-uri. Molten, de-a lungul timpului a adoptat strategii destul de bune, dovada fiind numarul de playeri care joaca acolo, ca despre asta este vorba pana la urma, asta tine un server privat in viata, playerii si nu calitatea scripturilor.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 24-10-2014, 20:20:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va mințiți singuri daca credeți ca MoP este soluția, întâi ar trebui sa se schimbe mentalitatea, si faptul cum vorbesc unele persoane din staff, si e pãcat ca pentru 1 sau 2, stricã toatã imaginea staffului cat si a serverului, s-au fãcut n topicuri , freakz mai are o șansã cu MoP ul, o șansã micã, care dorește revitalizarea serverului, cand mulți au plecat din cauza staff ului , ninja , si multe chestii mici, iar toate astea adunate la un loc , pleacã, cei drept temporar, mulți revin, pentru ca e una sa joci pe un server romanesc, si e alta sa joci pe un server strain , cu niște romani
Tot se comparã acest server cu molten, e ca si cum si compara romania cu germania, lucrãm si noi momentan cu ce avem, nu cred ca shockerul nu si-ar dorii ca acest server sã fie cu peste 6k playeri per total, asta e situația, cred si ca un sfat prietenesc nu mai închideți topicurile , legate de mop, rãspundeți frumos, si care înjurã cum a zis unu, a fãcut off topic dai warn pana se calmeazã mai nou in ultima perioadã au crescut numãrul de topicuri , am propus ca cei care au cont cu 1 zi vechime sa nu poți deschide topicuri si sa fie nevoie de 10 posturi si o vechime de 5 zile, dar la fel ca si faza cu like urile, cand am propus mi s-a zis, ce? Is pe reddit?



Last edited by Puccasita on 24-10-2014, 20:28:49; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nexflame

[Newb Developer]



Status: Offline
(since 28-12-2022 15:28)
Joined: 19 Apr 2010
Posts: 1316, Topics: 24
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 1407.1
Votes: 58

   
Post Posted: 24-10-2014, 20:27:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu e vorba ca se inchid threads pe banda rulanta fara motiv. De-a lungul timpului s-a observat ca pe tema asta se face flame instant. Tin sa va reamintesc ca nu e prima data cand schimbam patch-ul. Atata timp cat flameul se mentine la un nivel rezonabil si fara intrebari incuietoare catre staff: "Merge x? CUM NU MERGE X, server de trompeta...", nu e o problema, insa nu iti dau mai mult de 5 pagini aici, fara ca subiectul sa degenereze. Sper sa te convingi.

Spoiler:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 24-10-2014, 20:30:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nexflame wrote:
Nu e vorba ca se inchid threads pe banda rulanta fara motiv. De-a lungul timpului s-a observat ca pe tema asta se face flame instant. Tin sa va reamintesc ca nu e prima data cand schimbam patch-ul. Atata timp cat flameul se mentine la un nivel rezonabil si fara intrebari incuietoare catre staff: "Merge x? CUM NU MERGE X, server de trompeta...", nu e o problema, insa nu iti dau mai mult de 5 pagini aici, fara ca subiectul sa degenereze. Sper sa te convingi.

Spoiler:
dai frate warn la ala, ban, se înjurã ca la usa cortului, vezi cereri ban, cum înjurã pepsi, zici ca e pe câmp cu animalele

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 24-10-2014, 20:44:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nexflame wrote:
Nu e vorba ca se inchid threads pe banda rulanta fara motiv. De-a lungul timpului s-a observat ca pe tema asta se face flame instant. Tin sa va reamintesc ca nu e prima data cand schimbam patch-ul. Atata timp cat flameul se mentine la un nivel rezonabil si fara intrebari incuietoare catre staff: "Merge x? CUM NU MERGE X, server de trompeta...", nu e o problema, insa nu iti dau mai mult de 5 pagini aici, fara ca subiectul sa degenereze. Sper sa te convingi.

Spoiler:


Ar trebui sa aveti si voi un FAQ, pentru ca playerii sa nu mai deschida "n" topic-uri pe aceeasi tema. Flame-urile pot fi evitate foarte usor, moderatorii facandu-si treaba, aici ma refer la warn-uri, aproape in fiecare topic sunt purtate discutii inutile.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(online 3 weeks ago)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 24-10-2014, 20:57:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca shocker a dat deja un raspuns, de ce mai continuati sa faceti over9000 topics pe tema asta?

https://forum.wow-freakz.com/WoW-Freakz-Mists-of-Pandaria-t323312.html


nazzgull wrote:
Closed.


-

0 3
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Juhziz, 24 October 2014 18:57



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 06-05-2024, 01:25:49
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x