User
Pass
2FA
 
 

MOP Comeback
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian

Te intorci pe mop ?
da
53%
 53%  [ 88 ]
nu
25%
 25%  [ 42 ]
ma mai gandesc
21%
 21%  [ 35 ]
Total Votes : 165

Author Message30266
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 07-12-2014, 19:28:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avand in vedere ca staff-ul s-a mai desteptat putin ... no offense, dar acum aveti organizare and stuffs fata de patch change-urile trecute. Avand in vedere preorganizarea, sa-i zicem asa, facuta de acum (threads sticky or not si concluziile trase din greselile anterioare), iese treaba extrem de buna, asta daca nu se deviaza catusi de putin si se ajunge la ce a zis MorphinG mai sus cat sa fie un inceput de sfarsit pentru Freakz.

Poate o sa intru sa vad cu ochii mei cum merge Freakz.


Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
whisperica

[Oltean sh3F]



Status: Offline
(since 09-11-2016 17:59)
Joined: 13 Mar 2012
Posts: 543, Topics: 15
Location: Zimbabwe

Reputation: 147
Votes: 15

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-12-2014, 20:49:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mai bine ma apuc de crosetat sosete decat sa mai joc o data expansionul asta retarded si extrem de imbalansat..



Crescut pe stadion, pe umerii lu tata
Strãzile erau pustii când juca Universitatea
Înebuneau salcâmii, tre sã-nþelegi
Cã nimic altceva nu mai conta în zi de meci
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 07-12-2014, 22:07:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa zic si eu 2 vorbe legat de ce a scris Morphing, macar eu stiu foarte bine cum s-au facut fixurile si nu vorbesc din auzite ca el (sau sunt subiectiv ca jucam o anumita clasa).

In primul rand, Shocker nu a reparat buguri din cauza ca autorul topicului avea inca 50 de buguri postate.
In al doilea rand, a existat o perioada in care s-a incercat balansarea PVP-ului cat mai mult, perioada in care Shocker m-a pus sa fac o lista (si apoi altele si bla bla bla) cu cele mai importante buguri, pentru ca el nu mai joaca de cand dracu si nu are de unde sa stie ce si cum. Eu nu cunosteam atat de bine situatia pentru ca jucam foarte putin in perioada aia si am zis ca cea mai buna varianta ar fi sa intreb pe cineva care joaca si stie mai mult wow ca mine si ca 90% din GMs (si probabil 99% dintre voi). Indivizii astia sunt druidul si hunterul nostru favorit, cu care daca picati de 2 ori la 3s nu mai dadeati join. Moving forward, am primit niste liste (au fost mai multe runde), le-am verificat, le-am dat mai departe si s-au fixat majoritatea (unele buguri erau greu de reparat sau era mult de munca) bugurilor de acolo intr-un interval foarte scurt de timp.

Toata lumea si toate clasele au beneficiat de fixuri in perioada aia, singurul lucru care ar putea sa nu va convina ar fi faptul ca erau PVP oriented, daca influentau cu ceva PVE-ul nu ma interesa. Si nu, nu s-au facut doar fixuri la druid/hunter pentru ca nu erau subiectivi cum sunteti voi cand apreciati marimea penisului dumneavoastra, erau foarte obiectivi. Si nu, nu a ramas nereparat eu stiu ce bug pozitiv la druid/hunter din cauza lor, daca se putea fixa (aka reproduce 100%) era cap de lista sau il dadeam separat.

Stiu ca n-are legatura cu topicul ce am scris eu aici dar am zis sa lamuresc putin situatia. So, calm your tits boyz.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 07-12-2014, 22:21:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ Tu zici ca s-au facut fixuri la majoritatea claselor, dar totodata recunosti ca ai cerut parerea celor 2 care jucau NUMAI SI NUMAI acele clase Honourless - Druid / Azwraithz - Hunter. Nu zic ca nu au facut treaba buna, departe de mine gandul asta, dar in momentul in care va dadeau listele ei nu stiau toate bugurile care ar fi trebuit prioritizate in acel moment la fiecare clasa. Am vazut cam cum arata lista de obicei a lui Azwraithz, eu jucand paladin si vorbind cu el despre bugs ii mai sugeram 2-3 topics sa le treaca pe lista, dar presupun ca unele clase au avut major bugs care n-au fost trecute in lista, deoarece se cere opinia doar la 2 "Best in class" nicidecum la fiecare clasa in parte sa se puna un jucator care sa stie 99% din mecanicile vrajilor clasei lor.
Ce a fost a fost, sper sa fie mai ok critical bugs fix pe Pandaria, voi ajuta cum pot cu bugs reports & stuff, dar daca vad ca nu se va ocupa si vor fi unele clase bufate in draci, ma voi lasa de wow. Soz de off-topic




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ENJ

[Maniac]



Status: Offline
(since 18-11-2022 11:22)
Joined: 22 May 2011
Posts: 1004, Topics: 60
Location: Harare, Zimbabwe

Reputation: 1200
Votes: 42

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-12-2014, 23:25:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Depinde cum o sa schimbe mop-ul pvp-ul. Asta va conta foarte mult.

Pe cata pana acum, daca venea un jucator cu skill, lua batatie de la un random de 1600 in arene care avea ghurtalak, vreo 400 ore up-time si juca retri, feral sau hunter.


Cum se fac fixurile pe blizzard:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 07-12-2014, 23:26:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inca am pastrat MOP in pc pt orice eventualitate...vom vedea..
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
magyarfasz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-12-2014 22:48)
Joined: 01 Dec 2014
Posts: 2, Topics: None
Location: Europe

Reputation: 31.1
Votes: 1

Post Posted: 08-12-2014, 00:31:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dar nu mai bine stergem wow si bagam metin? serios acu, la metin nu e atata bataie de cap nici pt playeri si nici pt gmi sa tot scripteze atata !
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Masti

[Warlock Master]



Status: Offline
(since 10-03-2024 11:41)
Joined: 28 Feb 2010
Posts: 249, Topics: 43
Location: Azeroth

Reputation: 309.6
Votes: 25

 
Post Posted: 08-12-2014, 01:45:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe MOP nu o sa mai puteti face asa usor 2v2, expansionul in sine ingurajeaza si te forteaza sa joci 3v3, lucru care este de apreciat. Cred ca voi juca in continuare, sunt curios ce sistem de reset la arene veti face ca nu va da lumea join ca o sa aiba multe wins cu rate mic si mno(no more teams). Nu vreau sa ma gandesc la primele luni cand vor fi clase OP si pvp unbalanced. Chiar si 100% Blizzlike tot o sa fie compuri la 3s care vor domina fara drept de apel si tot felul de lucky burst care sa iti dea one shot in full deff...asta e mop. Stats de nu sti sa le citesti cu arene interminabile, cu nervi intinsi la maxim. Din experienta mea cu mop, este cel mai prost expansion facut vreodata de blizzard...sunt sigur ca si pe freakz voi avea aceasi parere.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 08-12-2014, 04:27:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Raster wrote:
Sa zic si eu 2 vorbe legat de ce a scris Morphing, macar eu stiu foarte bine cum s-au facut fixurile si nu vorbesc din auzite ca el (sau sunt subiectiv ca jucam o anumita clasa).

In primul rand, Shocker nu a reparat buguri din cauza ca autorul topicului avea inca 50 de buguri postate.
In al doilea rand, a existat o perioada in care s-a incercat balansarea PVP-ului cat mai mult, perioada in care Shocker m-a pus sa fac o lista (si apoi altele si bla bla bla) cu cele mai importante buguri, pentru ca el nu mai joaca de cand dracu si nu are de unde sa stie ce si cum. Eu nu cunosteam atat de bine situatia pentru ca jucam foarte putin in perioada aia si am zis ca cea mai buna varianta ar fi sa intreb pe cineva care joaca si stie mai mult wow ca mine si ca 90% din GMs (si probabil 99% dintre voi). Indivizii astia sunt druidul si hunterul nostru favorit, cu care daca picati de 2 ori la 3s nu mai dadeati join. Moving forward, am primit niste liste (au fost mai multe runde), le-am verificat, le-am dat mai departe si s-au fixat majoritatea (unele buguri erau greu de reparat sau era mult de munca) bugurilor de acolo intr-un interval foarte scurt de timp.

Toata lumea si toate clasele au beneficiat de fixuri in perioada aia, singurul lucru care ar putea sa nu va convina ar fi faptul ca erau PVP oriented, daca influentau cu ceva PVE-ul nu ma interesa. Si nu, nu s-au facut doar fixuri la druid/hunter pentru ca nu erau subiectivi cum sunteti voi cand apreciati marimea penisului dumneavoastra, erau foarte obiectivi. Si nu, nu a ramas nereparat eu stiu ce bug pozitiv la druid/hunter din cauza lor, daca se putea fixa (aka reproduce 100%) era cap de lista sau il dadeam separat.

Stiu ca n-are legatura cu topicul ce am scris eu aici dar am zis sa lamuresc putin situatia. So, calm your tits boyz.



Nu stiu unde vezi tu subiectivism intr-un topic obiectiv, a carui tema e despre cum reparam greselile care s-au facut pe Cataclysm pentru a fi mai ok pe Mop. Sau cum sunt eu subiectiv, cand au plecat 2500 de playeri in mare parte din cauza acestor greseli. Sau e nimica toata, hai sa inchidem ochii.
Tu poate (poate) esti platit, dar eu am bagat bani in serverul asta. Oarecum am niste pretentii.



Nu stiu de ce-l aduci pe Shocker in discutie, cand el si-a facut treaba aproape ireprosabil. Voi ati avut o treaba de facut, si fiindca activitatea voastra in pvp se indreapta spre zero, ati apelat la cativa playeri care intradevar au postat multe buguri, si in general stiu despre ce vorbesc. Ati ales varianta lenesa (prostii astia se pricep, e prioritar ce posteaza ei). Practic, mi-ai confirmat asta in postul tau. Shocker a reparat ce i-ati dat voi sa repare.

Sunt mult mai multi oameni dornici sa gaseasca buguri, sa ajute, iar daca s-ar fi schimbat unpic prioritatile si poate si recompensele pentru bugurile postate, mergea mai bine treaba. Vorbesc de recompense, fiindca am vazut foarte multi exploiteri care n-au postat bugurile, tocmai ca sa beneficieze de ele.



Apropo de pvp, cum poti sa dai vina pe XYZ ca nu dadea lumea join la 3v3? Eu am facut arene cu baietii de care vorbesti tu. Oarecum sunt mai calificat ca tine sa vorbesc despre asta. Am ajuns la un moment dat rank1 la 1960 (unde majoritatea s-au blocat). Si pana acolo, n-am vazut niciun Raster la 3v3.

Despre pvp ar fi mai multe de vorbit, insa nu-si au rostul ca or sa para subiective. Am inteles, unele chestii nu s-au putut repara, la altele nu mai era timp. S-au dat titluri la amarati cu 1600 si la vendoru de 3v3 se cerea 2300 pt niste tabarduri pe care pe oficial le au toti parlitii, ok. Ce-a fost a fost!



Am inteles si ca tu ai fost responsabil de listele cu buguri la fel cum altii au fost responsabili de alte chestii. Asta e, nu bateam obrazul nimanui, eu mi-am lasat review-ul deocamdata negativ.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Raster

[ACNA]



Status: Offline
(since 02-09-2016 09:51)
Joined: 24 Feb 2011
Posts: 5377, Topics: 210
Location: In my mind palace

Reputation: 765.4
Votes: 81

     
Post Posted: 08-12-2014, 08:59:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ultimul post legat de treaba asta.

Dupa ce am plecat eu s-au facut niste big fancy posts in care fiecare spunea 'ce nu ii place' or whatever si cred ca ati vazut ce a iesit. Nu va convine ca am facut asa, dar nu intelegeti ca a fost cea mai buna varianta la momentul ala si toti ati beneficiat de alegerea mea. Si l-am adus pe Shocker in discutie ca el e cam singurul care repara si tu fix de asta te-ai luat.

N-am dat vina pe nimeni ca nu se dadea join la 3s, dar asta era mentalitatea, luai bataie de 2 ori de la o echipa si te duceai sa faci 2s. Nu e cazul tuturor, dar multi se baga in seama aiurea si sunt in oala aia. Normal ca nu m-ai vazut la 3s din moment ce eu nu mai jucam wow de mult si n-am jucat decat foarte putin 3s.

Stiu ca nu o sa va schimb parerea si am evidentiat si sus de ce, am zis sa va luminez putin si sa nu mai vorbiti doar din auzite, sa stiti exact cum a stat treaba.

Legat de rewards @ bug posting, serios dude ? Vrei sa ofere ce pentru buguri postate ? Eventual $$$ ? E un server privat si toata lumea joaca aici pe gratis, daca vor sa joace pe un server buguit sa o faca, dar daca vor sa fie mai bine se pun si ajuta, fiecare poate sa faca ceva, doar ca nu vor.

Have fun pe MOP.

LE: http://pastebin.com/iv5Kf4Kf exemplu de lista.



воронья
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 08-12-2014, 16:19:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca sa ne intelegem de la inceput: nu facem off topic si nici nu vreau sa insistam prea mult in discutii contradictorii. Dar eu cred ca e momentul potrivit sa spunem lucrurilor pe nume. Si cred ca mai merita mentionat ca nu am nimic cu nimeni si tot ce zic, o fac constructiv.


In legatura cu bugurile, tu poate stii mai bine ce si cum a fost. Insa rezultatul a fost acelasi. Daca te uiti prin alte topicuri, inca se plange lumea @ eventuri pvp, unde eu ca warr, spre exemplu, nu am nicio sansa si nu cred ca e de la patch. Dar eu nu m-am plans fiindca nu am participat decat la guild event. Bugurile care le-am gasit si nu erau postate, le-am postat.


Legat de rewards, am dat un exemplu banal. Nu e datoria mea sa motivez lumea sa posteze buguri, desi mereu am stat cu gura pe ei. Daca mentalitatea unor copii e de rahat, ma gandesc ca voi aveti mai mari sanse sa o schimbati. Chiar nu are rost sa iti zic cum dau unii charge de 3 ori in 5 secunde, sau cum fac unii damage mai mare decat trebuie, sau cum te buguie sa nu mai poti casta niciun spell pana la relog etc.

Daca voi va bazati pe playerii de 14 ani corecti care or sa posteze anumite buguri, puteti sa asteptati si 100 de ani. Uita-te ce-a facut hunterul ala care a fost banat. Despre asta vorbim.



Sunt chestii grave si trebuia facut mai mult in privinta asta. In conditiile astea nu poti sa faci event 3v3 de exemplu sau sa dai titluri pvp mai ales la cei cu 1600 rating. La un event intre guilde, mai drege treaba.


Si in fine, am tras cateva concluzii doar. Nu vreau sa supar pe nimeni, eu vreau rezultate.



Last edited by MorphinG on 08-12-2014, 16:43:40; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Haresglad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2014 23:20)
Joined: 08 Dec 2014
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 30.1
Votes: 1

Post Posted: 08-12-2014, 16:35:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Turbo asta zice 'doritori de arene competitive' . ce arene competitive faci tu ma ?-)) made my day.
Tin minte ca aveam mana in ghips cand am dat de tine la 2s . ma dusesem si la baie si cand m-am intors aveam 70% hp.. vorba unui mare jucator daca te nasti o petarda de jucator , asa mori.
o sa intru sa-ti dau sa sari.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MIGHTY NELLY
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 12-02-2015 11:44)
Joined: 12 May 2014
Posts: 268, Topics: 32
Location: Fjords

Reputation: 52.3
Votes: 15

 
Post Posted: 08-12-2014, 23:33:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Haresglad wrote:
Turbo asta zice 'doritori de arene competitive' . ce arene competitive faci tu ma ?-)) made my day.
Tin minte ca aveam mana in ghips cand am dat de tine la 2s . ma dusesem si la baie si cand m-am intors aveam 70% hp.. vorba unui mare jucator daca te nasti o petarda de jucator , asa mori.
o sa intru sa-ti dau sa sari.


De cand asteptam sa postezi -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 09-12-2014, 00:08:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Haresglad wrote:
Turbo asta zice 'doritori de arene competitive' . ce arene competitive faci tu ma ?-)) made my day.
Tin minte ca aveam mana in ghips cand am dat de tine la 2s . ma dusesem si la baie si cand m-am intors aveam 70% hp.. vorba unui mare jucator daca te nasti o petarda de jucator , asa mori.
o sa intru sa-ti dau sa sari.


Eventual ti-ai facut si de mancare, ai batut pe altul pe alt server, te-ai dus pana la magazin si tu si partenerul si tot nu pierdusei inca.





Ratat... Raised eyebrow



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Haresglad

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-12-2014 23:20)
Joined: 08 Dec 2014
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 30.1
Votes: 1

Post Posted: 09-12-2014, 00:15:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce sa mai zic de bossutai chiar nu-mi amintesc cine e asta , daca ar fi dupa mine l-as baga in lagare de munca la asfaltari si la spart piatra in munti pazit de armata , cred ca juca warrior la 1800 sau era rdruid , the *** . oricum nu il stia nimeni.. dar vad ca e remarcat pe cataclysm cel mai bun patch de pvp si unde nu gasesti 2 jucatori in acelasi team cu binds..


Last edited by Haresglad on 09-12-2014, 00:55:05; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next    


The time now is 10-05-2024, 09:36:18
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x