User
Pass
2FA
 
 

Bg's probleme majore
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message18774
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 12-05-2015, 06:16:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

care e problema cu avatarul meu?
este un goblin frumos
asta nu schimba cu nimic ideea idioata de CFBGS sau de free transfer
e posibil ca daca baga free transfer sa fie acelasi kkt
multi sa se mute de la ally la hoarda cica sa echilibreze si cand colo o sa fie hoarda mai tare decat ally si atunci ce faceti? iar free transfer?

Posturi unite automat, 12-05-2015, 07:16:15

? askyourself. este parerea ta si prea putin conteaza asa cum spui si tu despre noi asa putem sa spunem si noi despre tine sau despre voi

este un forum si fiecare isi spune parerea cu argumente pro si contra
balanta in pvp s-a distrus de cand s-au unit realmurile si va continua indiferent de ce faceti voi,CFBGS sau free transfer




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
ovidiu12345

[Ne plus ultra]



Status: Offline
(since 28-07-2015 20:44)
Joined: 15 Jan 2011
Posts: 263, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 19.6
Votes: 7

   
Post Posted: 12-05-2015, 11:14:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Va pripiti cu solutii radicale. Propun sa mai asteptam.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 12-05-2015, 14:32:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E o prostie ce ziceți voi, în primul rând, nu cred cã o sã gãsiți pe diferitele site-uri la freakz ceva de genu „ FULL PVP SERVER ” nu, nu e pvp, e ceva gen retail, nu e ATR, nu e nimic în sensul ãsta. Crossfaction RDF eu zic cã este destul, o sã fie mare bullshit și Crossfaction BG s, chiar dacã eu acum joc doar pe Hoardã, mare chestie, sunteți frustrați cã nu puteți face un premade cu 3 jucãtori de peste 1.7k și un healer clicker, dacã nu sunteți în stare sã ” vã adunați ” într-un party.. just, stop. Ce faceți voi e un cãcat, aliacii se plâng cã stau mult in que , hoarda cã pierde mereu. First of all. Așteptați, mare chestie, nu mã intereseazã de timpu vostru, și pentru Hoardã, am scris deja soluția.
PS : De ce toți se duc pe alianțã?
1. Nu știu tot lore-u din WOW.
2. Se fac toți copii de 12 ani „ Oameni ” cã na.. sunt „ Human ”
3. Toți își fac rãzboinici cã e frumos ca pe metin.
4. Toți își fac healeri, „ sã poatã ajuta lumea ”
Și cam atât. Asta le e mentalitatea, cu asta o sã rãmânã, degeaba ziceți ca e din cauza la RACIALÃ, bullshit 3/10 playeri joc pe Human din cauza asta.. So.. Stop cu frustrãrile, și mulțumiții lu Shockeru / Staffului / Playerilor care și-au dat din timpul lor ca sã repare CÂT au putut din spelluri/races/specs. -



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 12-05-2015, 14:40:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MihneaStefan wrote:
PS : De ce toți se duc pe alianțã?
1. Nu știu tot lore-u din WOW.
2. Se fac toți copii de 12 ani „ Oameni ” cã na.. sunt „ Human ”
3. Toți își fac rãzboinici cã e frumos ca pe metin.
4. Toți își fac healeri, „ sã poatã ajuta lumea ”
Și cam atât. Asta le e mentalitatea, cu asta o sã rãmânã, degeaba ziceți ca e din cauza la RACIALÃ, bullshit 3/10 playeri joc pe Human din cauza asta.. So.. Stop cu frustrãrile, și mulțumiții lu Shockeru / Staffului / Playerilor care și-au dat din timpul lor ca sã repare CÂT au putut din spelluri/races/specs. -


Spoiler:


Vorbesti numai prostii.

Cand vine vorba de PvP, un racial de genu este foarte OP. Daca tu nu ai cunostintele necesare sau experienta sa vezi tu cu ochii tai ce diferenta mare, atunci nu e vina noastra. Da, am caractere si la hoarda cu care am facut si PvP, insa se simte lipsa unui trinket.

La fel si in PvE. Orc/troll depinde de clasa pe care o joci, face diferenta cand ajungi intr`un punct al jocului in care stii cu ce se mananca dps`ul.

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 12-05-2015, 14:45:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
MihneaStefan wrote:
PS : De ce toți se duc pe alianțã?
1. Nu știu tot lore-u din WOW.
2. Se fac toți copii de 12 ani „ Oameni ” cã na.. sunt „ Human ”
3. Toți își fac rãzboinici cã e frumos ca pe metin.
4. Toți își fac healeri, „ sã poatã ajuta lumea ”
Și cam atât. Asta le e mentalitatea, cu asta o sã rãmânã, degeaba ziceți ca e din cauza la RACIALÃ, bullshit 3/10 playeri joc pe Human din cauza asta.. So.. Stop cu frustrãrile, și mulțumiții lu Shockeru / Staffului / Playerilor care și-au dat din timpul lor ca sã repare CÂT au putut din spelluri/races/specs. -


Spoiler:


Vorbesti numai prostii.

Cand vine vorba de PvP, un racial de genu este foarte OP. Daca tu nu ai cunostintele necesare sau experienta sa vezi tu cu ochii tai ce diferenta mare, atunci nu e vina noastra. Da, am caractere si la hoarda cu care am facut si PvP, insa se simte lipsa unui trinket.

La fel si in PvE. Orc/troll depinde de clasa pe care o joci, face diferenta cand ajungi intr`un punct al jocului in care stii cu ce se mananca dps`ul.


În primul rând, nu e opinia mea, este mentalitatea pe care o au majoritatea (cã tot venii vorba doar de bg s ) - dacã toți de pe ally aveau r1, așa e, ai dreptate. Dar cine e mai sus de 2k? 300 playeri.



0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wizhero

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-02-2019 07:27)
Joined: 04 May 2014
Posts: 325, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 109.2
Votes: 15

 
Post Posted: 12-05-2015, 19:35:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MihneaStefan wrote:
Shadowy wrote:
MihneaStefan wrote:
PS : De ce toți se duc pe alianțã?
1. Nu știu tot lore-u din WOW.
2. Se fac toți copii de 12 ani „ Oameni ” cã na.. sunt „ Human ”
3. Toți își fac rãzboinici cã e frumos ca pe metin.
4. Toți își fac healeri, „ sã poatã ajuta lumea ”
Și cam atât. Asta le e mentalitatea, cu asta o sã rãmânã, degeaba ziceți ca e din cauza la RACIALÃ, bullshit 3/10 playeri joc pe Human din cauza asta.. So.. Stop cu frustrãrile, și mulțumiții lu Shockeru / Staffului / Playerilor care și-au dat din timpul lor ca sã repare CÂT au putut din spelluri/races/specs. -


Spoiler:


Vorbesti numai prostii.

Cand vine vorba de PvP, un racial de genu este foarte OP. Daca tu nu ai cunostintele necesare sau experienta sa vezi tu cu ochii tai ce diferenta mare, atunci nu e vina noastra. Da, am caractere si la hoarda cu care am facut si PvP, insa se simte lipsa unui trinket.

La fel si in PvE. Orc/troll depinde de clasa pe care o joci, face diferenta cand ajungi intr`un punct al jocului in care stii cu ce se mananca dps`ul.


În primul rând, nu e opinia mea, este mentalitatea pe care o au majoritatea (cã tot venii vorba doar de bg s ) - dacã toți de pe ally aveau r1, așa e, ai dreptate. Dar cine e mai sus de 2k? 300 playeri.


agree with u yung lean

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MihneaStefan

[IX-XII-MCMXCVI]



Status: Offline
(since 18-09-2023 22:30)
Joined: 03 Nov 2013
Posts: 248, Topics: 32
Location: Romania

Reputation: 50.3
Votes: 17

Post Posted: 12-05-2015, 20:20:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

The kappas are not enough for you, my bunny FIRST SINGLE FROM UNKNOWN DEATH 2002 OUT ON THE 9TH OF JULY.


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 12-05-2015, 20:34:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
MihneaStefan wrote:
PS : De ce toți se duc pe alianțã?
1. Nu știu tot lore-u din WOW.
2. Se fac toți copii de 12 ani „ Oameni ” cã na.. sunt „ Human ”
3. Toți își fac rãzboinici cã e frumos ca pe metin.
4. Toți își fac healeri, „ sã poatã ajuta lumea ”
Și cam atât. Asta le e mentalitatea, cu asta o sã rãmânã, degeaba ziceți ca e din cauza la RACIALÃ, bullshit 3/10 playeri joc pe Human din cauza asta.. So.. Stop cu frustrãrile, și mulțumiții lu Shockeru / Staffului / Playerilor care și-au dat din timpul lor ca sã repare CÂT au putut din spelluri/races/specs. -


Spoiler:


Vorbesti numai prostii.

Cand vine vorba de PvP, un racial de genu este foarte OP. Daca tu nu ai cunostintele necesare sau experienta sa vezi tu cu ochii tai ce diferenta mare, atunci nu e vina noastra. Da, am caractere si la hoarda cu care am facut si PvP, insa se simte lipsa unui trinket.

La fel si in PvE. Orc/troll depinde de clasa pe care o joci, face diferenta cand ajungi intr`un punct al jocului in care stii cu ce se mananca dps`ul.

Nu are rost sa te certi americane. Indiferent de ce argumente ai aduce, nu le poi schimba parerea.E adevarat faptul ca multi joaca la ally pentru raciala. Mai ales daca joci o clasa de dps, trinketul ala in plus face diferenta, ca healer nu e atat de mare. Pe mop treaba s'a mai echilibrat i privinta racialelor. Stats'urile dupa trinketele de stun si modificarea adusa badgurilor(trinketele on use) si a celor de proc au adus raciala de la orc destul de aproape cu cea a humanului(avand in vedere ca folosesti engineering enchant pt 2k strength, de exemplu, si trinket cu proc).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 12-05-2015, 21:21:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Amnezx wrote:
Nu are rost sa te certi americane. Indiferent de ce argumente ai aduce, nu le poi schimba parerea.E adevarat faptul ca multi joaca la ally pentru raciala. Mai ales daca joci o clasa de dps, trinketul ala in plus face diferenta, ca healer nu e atat de mare. Pe mop treaba s'a mai echilibrat i privinta racialelor. Stats'urile dupa trinketele de stun si modificarea adusa badgurilor(trinketele on use) si a celor de proc au adus raciala de la orc destul de aproape cu cea a humanului(avand in vedere ca folosesti engineering enchant pt 2k strength, de exemplu, si trinket cu proc).


Daca nu spui nimic in legatura cu aberatile unor persoane, staff`ul o sa creada ca asa e normal. Pana la urma de aia exista un forum ca sa discutam, pro sau contra, unele aspecte.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 12-05-2015, 22:07:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

S-a chinuit cineva sa verifice faction statistics? https://www.wow-freakz.com/stats.php?ladder=races
Surprinzator, SUNT EXTREM DE BALANSATE factiunile, nici nu se putea mai bine, e aproape 50% - 50%


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-05-2015, 22:13:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E chestia cã... Horde=PVE ally= PVP..
Toate guildele care fãceau PvP sau playerii care erau decenți în PVP s-au dus la ally. De aceea se plâng majoritatea.



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 12-05-2015, 22:16:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da, insa majoritatea playerilor si a guildelor care fac PvP s-au concentrat la ally, iar playerii PvE joaca in principal la hoarda. Eu unul spre exemplu nu am pus piciorul intr-un bg de cand s-a bagat mop live fiindca am fost ocupat sa-mi farmez gear/rdf-uri etc.

Chestia aia cu free transfer care s-a mai propus este o prostie, ar debalansa si mai mult situatia, cei de la hoarda care vor sa faca pvp s-ar putea transfera gratis la ally. Cea mai buna solutie imo este cross-factionul. O alta solutie ar fi bg-urile inter-faction, adica A vs A si H vs H, dar nu ar avea acelasi rezultat.




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8



Last edited by tudor1297 on 12-05-2015, 22:22:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Padurarul

[Ponyfag]



Status: Offline
(online 1 day ago)
Joined: 16 Jun 2011
Posts: 11086, Topics: 76
Location: Shitpost city

Reputation: 652.4
Votes: 169

Post Posted: 12-05-2015, 22:21:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-EDITED-.

 
Staff message (Snoppy):
 
terminã cu troll-ul ieftin


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fenriabis

[Account disabled]



Status: Offline
(since 30-07-2015 09:31)
Joined: 11 May 2014
Posts: 1254, Topics: 86
Location: Orasul Arogantei

Reputation: 1.8
Votes: 46

 
Post Posted: 13-05-2015, 08:38:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Normal ca toata lumea face PVE cum a spus si Snopy.cei care vor sa joace pentru storyline dar sunt unii care nu inteleg chestia asta
tudor te felicit pentru reply si sper sa il vada cat mai multi si sa inteleaga ca nu e bine free transfer si nici cfbgs decat A vs A sau H vs H ( poate )




[quote="bossutai"]Ca enha iti zic sa nu alegi shaman.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 13-05-2015, 13:37:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shocker wrote:
S-a chinuit cineva sa verifice faction statistics? https://www.wow-freakz.com/stats.php?ladder=races
Surprinzator, SUNT EXTREM DE BALANSATE factiunile, nici nu se putea mai bine, e aproape 50% - 50%

ca numarul de playeri factiunile sunt perfect balansate, dar faza e ca din cauza racialelor, sau din cauza ca asa e la moda pe freakz, hoarda nu joaca PVP. E lipsa de hordaci in BG-uri, de asta se plang astia.

Problemele:

1. Aliacii au queue time mare, si intra 20 v 5 in cazuri extreme

2. Hordacii iau bataie grava in BG-uri, fiindca 5 v 20, si mai nou fac gura ca n-au gear/ca aliacii au gear mai bun ca ei.

Ce te-as sfatui eu, in calitate de random player pe freakz, e sa mai astepti cam o luna si 2 saptamani, si sa iei o decizie in legatura cu cross faction(ca asta e singura solutie plauzibila care sa nu strice tot, desi are unele dezavantaje)

De ce o luna si 2 saptamani? fiindca se termina scoala, si prevad ca or sa stea online mai multi. Na, o sa zici ca vara=iesit pe afara, dar cine joaca pe freakz si mai are si viata sociala? Adica de ce sa te duci sa-ti dai tu pantalonii jos, cand iti pica pe freakz pantalonii de heroic si poti fi top 3 dps, adica s-o luam logic putin...


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 15 May 2015 22:41



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next    


The time now is 29-04-2024, 15:17:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x