User
Pass
2FA
 
 

World PVP on / off
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 30, 31, 32  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts

World PVP?
On
43%
 43%  [ 728 ]
Off
56%
 56%  [ 929 ]
Total Votes : 1657

Author Message100509
Catalinacx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-11-2016 05:31)
Joined: 31 Jan 2015
Posts: 88, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: -39.3
Votes: 10

 
Post Posted: 22-05-2015, 16:12:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trololox wrote:
PVE e mult mai complex si mai jucat decat pvp deci cred ca este bine sa ramana off,defapt ar fi bine sa se scoata si bgurile ca ne face lag in raiduri si sa ramana doar arenele.Si sa faceti in asa fel incat sa pot sa fac party si cu horde asa ar fi super misto serveru . Auzi cica sa bage pvp on...sa vina spartii care nu stiu decat pvp sa atace aiurea lumea de pe server care nu le-a facut nimic...

Sa-mi bag **** in mm. Uite ma, d-asta e teroare pe server, ca vin toti copii astia de 9 ani si comenteaza a prost...
Sii apropo ba sarmanilor, astia cu pve, credeti ca noi, alta treaba nu avem decat sa va farmam pe voi cand va farmati voi ierburi, etc?
Nu c***e, noi vrem raiduri OGG sau Shrine, etc... Vrem sa mearga gurrubashi arena, nu stau eu sa farmez toti nabii!


UITE-TE LA DONATII SOCKERE SI ALEGE TU DIN CARE PARTE AI VENITURI MAI MARI SI NU BAGA TOTI BORACII IN SEAMA.

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 22-05-2015, 16:40:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai ca se face 1 saptamana de cand e acest poll, iar tot ce am vazut pe aici in multime is doar "argumente" idioate de la aia care vor pvp off...
Shocker un raspuns ceva ? Ce aveti de gand sa faceti cu situatia asta penibila?

Posturi unite automat, 22-05-2015, 17:40:34

Catalinacx wrote:
noi vrem raiduri OGG sau Shrine, etc... Vrem sa mearga gurrubashi arena, nu stau eu sa farmez toti nabii! UITE-TE LA DONATII SOCKERE SI ALEGE TU DIN CARE PARTE AI VENITURI MAI MARI SI NU BAGA TOTI BORACII IN SEAMA.
Nu neaparat raiduri, ca oriucm or sa bage gurads cu enrage la intrari in shrine/capitale.
Eu de exemplu vreau sa pot lupta pentru mobul/loot-ul care il gasesc prin world, nu sa stau langa inamic sa vedem cine primul da click pe mob/herb/vein etc, momentan e o porcarie ce se intampla prin world.

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drain

[fan nrultimate]



Status: Offline
(since 30-04-2020 22:31)
Joined: 04 Feb 2010
Posts: 635, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 55.4
Votes: 32

 
Post Posted: 22-05-2015, 17:14:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Eu de exemplu vreau sa pot lupta pentru mobul/loot-ul care il gasesc prin world, nu sa stau langa inamic sa vedem cine primul da click pe mob/herb/vein etc, momentan e o porcarie ce se intampla prin world.

1 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-05-2015, 17:17:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drain wrote:
Quote:
Eu de exemplu vreau sa pot lupta pentru mobul/loot-ul care il gasesc prin world, nu sa stau langa inamic sa vedem cine primul da click pe mob/herb/vein etc, momentan e o porcarie ce se intampla prin world.

1 2
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
zazarSm

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-11-2016 16:38)
Joined: 08 Jun 2012
Posts: 55, Topics: 7
Location: Oriunde

Reputation: 119.4
Votes: 10

Post Posted: 22-05-2015, 18:36:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

WolfReager wrote:
dvveller wrote:
daca ramina sa fie off, eu plec pe blizz, sorry

Nu se supara nimeni,stai linistit.

Rep107 wrote:
Deci pana la urma e pvp sau pve serveru ca nu mai inteleg... sa stiu si eu la ce sa ne asteptam mai departe.Fara World pvp chiar nu vad rostul acestui joc.


Dude, cum zicea cineva,daca vrei sv de pvp gasesti cu gramada...ai iteme de 496+ la shop , world pvp, arene bg-uri full tot ce iti trebuie acolo.Adica sa fim seriosi,de exemplu esti player de pve si stai nus cate zile sa iti pice si tie un anumit item care iti trebuie sau vrei sa te duci prin diferite locuri si te gasesti cu 2-3 hoardaci/aliaci care stau baietii acolo si omoara tot ce gasesc...sau stai cateva zile sa imi fac o reputatie de exemplu si esti nevoit sa ii suporti pe aia cu full pvp 496+ care nu au ce face si simt ei nevoie sa ii bata pe aialaltii si tu avand iteme full pve nu ai ce sa le faci.
Sa zicem ca acuma poti sa iti faci iteme de pvp si sa megi in raid-uri etc pt ca au stats asemanatoare dar cand vine siege of orgrimmar si o sa fie diferite itemele de pvp/pve ce o sa faci ? Iti faci seturi si pentru pvp si pentru pve?

trololox wrote:
PVE e mult mai complex si mai jucat decat pvp deci cred ca este bine sa ramana off,defapt ar fi bine sa se scoata si bgurile ca ne face lag in raiduri si sa ramana doar arenele.Si sa faceti in asa fel incat sa pot sa fac party si cu horde asa ar fi super misto serveru . Auzi cica sa bage pvp on...sa vina spartii care nu stiu decat pvp sa atace aiurea lumea de pe server care nu le-a facut nimic...


De acord,mai ales la partea
trololox wrote:
sa vina spartii care nu stiu decat pvp sa atace aiurea lumea de pe server care nu le-a facut nimic.."

Cum poti tu spune ca pve este mai complex decat pvp?
Pve-ul este complex pana in momentul in care stii scriptul,dupa e mereu aceeasi idee,spre deosebire de pvp care este intotdeauna diferit pentru ca nu stii cum reactioneaza adversaru`.
Toti cei care ati votat impotriva pvp on,nu ati adus niciun argument care sa conteze cu adevarat.

4 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
trololox

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-05-2015 09:23)
Joined: 12 Feb 2015
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 30.1
Votes: 1

Post Posted: 22-05-2015, 23:16:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Jocul asta este facut pentru a face pve inca de la inceput se poate deduce asta pentru ca ne batem cu mobi nu cu playeri si asta ar trebui sa insemne ceva....daca PVP inseamna a te duce la altii care isi vad de jocul lor si ai ataca fara sa ii cunosti macar atunci spun NU PVP! E ca si cum ai fi pe strada si s-ar lua unu de tine degeaba SHOCKERE nu baga pvp !!!!
2 3
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sizzle

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-06-2015 17:24)
Joined: 17 May 2015
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 31.1
Votes: 1

Post Posted: 23-05-2015, 06:59:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trololox wrote:
Jocul asta este facut pentru a face pve inca de la inceput se poate deduce asta pentru ca ne batem cu mobi nu cu playeri si asta ar trebui sa insemne ceva....daca PVP inseamna a te duce la altii care isi vad de jocul lor si ai ataca fara sa ii cunosti macar atunci spun NU PVP! E ca si cum ai fi pe strada si s-ar lua unu de tine degeaba SHOCKERE nu baga pvp !!!!


Nu sunt de acord cu asta , adica ce ai vrea sa faci questuri omorand playeri ? Nu fiindca jocul e facut ca pana pe la lvl 70 sa nu te poti intalni cu adversarul ( nu ma refer la camping ) ..... Eu joc PvE , dar in PvP sunt si oameni serios care isi vad de gear-ul lor , lasand la o parte ceilalti ratati care campeaza .

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Facgaura

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 11-01-2016 19:48)
Joined: 18 Sep 2012
Posts: 13, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 3

Post Posted: 23-05-2015, 09:36:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dvveller wrote:
daca ramina sa fie off, eu plec pe blizz, sorry


Ai uitat sa pui .

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Reallitare

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-06-2015 11:44)
Joined: 26 Dec 2013
Posts: 43, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 62.5
Votes: 10

Post Posted: 23-05-2015, 11:36:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba, vorba aia, " aia putini si buni sunt trasi in jos de aia multi si prosti", asa se va intampla acum cu world pvp din cauza retarzilor care campeaza, asa ca voi, pvp masteri care nu atacati berserkeri toti inamici, pare rau de voi, cat despre restul retarzilor care ataca tot ce prind, d***n p**a m**. Numerele o spun pana in prezent, ca e democratie, ce naiba?, ca world pvp va fi off.
2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drain

[fan nrultimate]



Status: Offline
(since 30-04-2020 22:31)
Joined: 04 Feb 2010
Posts: 635, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 55.4
Votes: 32

 
Post Posted: 23-05-2015, 12:14:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

trololox wrote:
Jocul asta este facut pentru a face pve inca de la inceput se poate deduce asta pentru ca ne batem cu mobi nu cu playeri si asta ar trebui sa insemne ceva....daca PVP inseamna a te duce la altii care isi vad de jocul lor si ai ataca fara sa ii cunosti macar atunci spun NU PVP! E ca si cum ai fi pe strada si s-ar lua unu de tine degeaba SHOCKERE nu baga pvp !!!!


pve e k jy qm ai loa totz kainii la shuturi p strada fara sa itz fak nimik.


astia cu dunga rosie in buletin au drept la vot?

2 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kyrax
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 11-11-2017 01:14)
Joined: 07 Feb 2014
Posts: 1793, Topics: 184
Location: Buzau

Reputation: 363.6
Votes: 154

   
Post Posted: 23-05-2015, 13:03:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"Jocul asta este facut pentru a face pve inca de la inceput se poate deduce asta pentru ca ne batem cu mobi nu cu playeri si asta ar trebui sa insemne ceva....daca PVP inseamna a te duce la altii care isi vad de jocul lor si ai ataca fara sa ii cunosti macar atunci spun NU PVP! E ca si cum ai fi pe strada si s-ar lua unu de tine degeaba SHOCKERE nu baga pvp !!!!" e clar ca nu ai habar despre ce e vorba in jocul asta -_- jocul asta e facut pe 2 factiuni alianta si hoarda de ce dracu crezi ca au fost facute 2 factiuni desteptule?jocul asta inseamna in primul rand aly vs hoarda nu dg-uri,nu raiduri,dar na nu ma astept sa intelegi la 9 ani ce inseamna wow.

Posturi unite automat, 23-05-2015, 14:03:12

Citesti post-urile celor care nu vor World PvP si realizezi ca 90% gasesc cele mai tampite argumente gen "sa ma campeze retardati""imi cresc greu reputatia""nu pot sa culeg plante linistit""nu pot sa fac raid linistit"daca vreti sa faceti reputatii sau sa culegeti plante jucati metin,farmville etc. sper sa se tina cont si de posturi nu numai de niste voturi date aiurea.



https://www.youtube.com/watch?v=pamGqyxnohE
2 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 23-05-2015, 13:12:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu nu inteleg ce world pvp vreti voi cand jocul asta se poate juca din sw/orgr. Daca vreau sa fac dungeon dau que, daca vreau sa fac un bg/arena dau que, daca vreau sa ma duc la raid mi se da teleport, cand se termina raidu dau heart inapoi in orgr -. Raiduri in sw/orgr nu o sa permita pentru ca fac lag, deci ce ramane?
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vinkkk

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-01-2019 13:54)
Joined: 27 Jan 2013
Posts: 8, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: 27.3
Votes: 2

 
Post Posted: 23-05-2015, 13:37:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

World PvP ar însemna sa nu mai poți socializa cu cei de la Alianta/Hoarda,ar mai însemna sa te chinui in realizarea quest-urilor,a achivement-urilor si evident ca vei fi campat daca nu ai un gear prea bun.

In concluzie,nu sunt de acord cu activarea World PvP-ului.

2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kyrax
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 11-11-2017 01:14)
Joined: 07 Feb 2014
Posts: 1793, Topics: 184
Location: Buzau

Reputation: 363.6
Votes: 154

   
Post Posted: 23-05-2015, 13:41:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

"World PvP ar însemna sa nu mai poți socializa cu cei de la Alianta/Hoarda" deja ma doare capul cand vad unele posturi -_-tu chiar crezi ca noi astia care vrem World pvp nu avem nimic de facut decat sa campam un om pt un f***t de hk?


https://www.youtube.com/watch?v=pamGqyxnohE
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 23-05-2015, 14:43:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu, nu vreau sa socializez cu hoarda cand joc la alianta si invers(ajunge ca in pve stam toti clai gramada), si nu, nu vreau sa intervina un random fara gear cu pvp off prin world sa faca troll sa-ti joace pe nervi, iar tu sa fii nevoit sa il suporti?
Daca era Pvp On nu se mai bagau toti spartii in gear verde la tine, iar daca cineva avea tupeul sa se bage il omorai de cateva ori pana se calma... dar asa ce naiba sa faci?

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 24 June 2015 21:39



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 30, 31, 32  Next    


The time now is 25-09-2024, 07:20:50
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x