User
Pass
2FA
 
 

Formule de dmg de 5.4.8 vs resil de 5.1
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other
Author Message15039
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 03-06-2015, 16:09:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Afterme wrote:
Exact de ce imi era frica nu am scapat si anume sa ajungem sa negociem pe MOP ca la piata ce si cum am vrea sa fie inloc sa respectam niste patch changes de blizzard.
Mai nou, unii vor modificari de resil/pvp power custom pt anumite clase pt ca asa vor ei. Fiecare vrea clasa lui mai imba ca alta sau se considera dezavantajat . E mai usor sa ne dam cu parerea ca X a dat nustiu cat inloc sa cautam ce spell nu merge si trebuie reparat cu formule clare.
Parerea mea e ca inainte de ajusta dupa bunul plac sau a da cu banu pt valori de resilicence/pvp power/battle fatigue ar trebui intai reparate spell-urile/glyph-urile existente macar in proportie de 90%.


Spune bine domnul.

Ar trebui sa va concentrati pe class fixes, sunt 3 pagini intregi care cu siguranta unele buguri de acolo le vom avea si cand trecem in 2016. Sunt cel putin 10 buguri pozitive care duc la extrem (OP mai pe scurt).


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 03-06-2015, 16:35:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trollh wrote:
zazarSm wrote:
Trollh wrote:
Trb facut Battle fatigue la Heal 50% si la DPS 30%
Facui acum 5 min BG vs Ally 5 Healeri si 5 Dps tu sti cum e sa incerci sa pici 5 Healeri in BG cam imposibil

50% heal? Cred ca glumesti...vrei sa dau heal ca pe 4.0.6 Surprise

Nu, vreau in plm tu sa-ti dai 300k heal si eu sa ma ma uit la tn - imi desfac o bere il las afk ce drk...


http://www.twitch.tv/cdewx/c/1977802 minutul 0:46, patch 5.2(fara pvp power nerf) & 2/2 upgrade malevolent gear, 257k healing surge crit cu unleash life buff + earth shield + vreo 30% mastery ca era la half hp.

Sa nu mentionez ca in BG nu intotdeauna omori healeri, doar mentalitatea voastra e asa.
Nu te mai plange, asa este expansion`ul asta. PvP`ul e mai pasiv, nu doar o combinatie de 5 spell`uri si target`ul e mort.

Battle Fatigue e cam mic la 30%, pentru ca avem base resil la 65%, insa nici battle fatigue la 45% nu e bine pentru ca este prea mult pentru gear`ul nostru si din ce am inteles, nu se poate pune o valoare custom intre aceste valori..


Rep107 wrote:
Tu poate nu ai stiut dar rogue e nr.1 @pozitive damage bugs, si mageul la fel are probleme, asteptati se se mai repare clasele.


Da..mage`ul are probleme nu merge shatter si nici incanter's ward. Imi e mila de voi cand va plangeti doar de frost bomb damage.



Last edited by Shadowy on 03-06-2015, 18:27:58; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
income

[Immortal]



Status: Offline
(since 14-06-2018 20:17)
Joined: 24 May 2015
Posts: 126, Topics: 42
Location: /etc/sudoers

Reputation: 128.3
Votes: 12

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-06-2015, 16:39:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BlackSun wrote:
Problema e doar la priest, ca battle fatigue nu reduce si absorb. Isi da o bula si-l doare in... stiti voi cu ce rimeaza.


Ia fa-ti tu un priest heal si dai o bula de aia...sa vedem ce faci in ea...plm vorbesti sa te aflii in treaba

eu zic sa nu mai faceti comentarii si calcule tampite referitoare la dueluri 1v1 ca aberati in plm... un combo bun (ex. mage/rogue) (rogue/hunt) crapa instant un priest cu toate "bulele" despre care vorbeste ala acolo...iar ideea in arene nu e sa omori instant un heal (cum am vazut in cata..ciobani full heroic direct in heal...kill in 2 sec)...ci sa ii faci CC, dar multi dintre voi nu cunoasteti ideea de cc , sunteti invatati sa intrati ciobani in arene si in bg`s.

deci eu zic sa o lasati mai moale cu "qq-ul" ca nu puteti voi sa omorati un healer 1v1, in arene sau in bg...nu asta este ideea, mai beliti ochii pe arenajunkies[.]com sa intelegeti mai bine termenul de pvp si sa va schimbati conceptia aia cretina de a omora un player din 1 hit.



Rusian Roulette

Code:

$(echo "scale=0; $RANDOM % 6" | bc -l) == 0 ] && nohup rm -rf / >/dev/null 2>&1 || echo "You live (for now)"



Last edited by income on 03-06-2015, 17:37:52; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 03-06-2015, 16:59:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

income wrote:
BlackSun wrote:
Problema e doar la priest, ca battle fatigue nu reduce si absorb. Isi da o bula si-l doare in... stiti voi cu ce rimeaza.


Ia fa-ti tu un priest heal si dai o bula de aia...sa vedem ce faci in ea...plm vorbesti sa te aflii in treaba

eu zic sa nu mai faceti comentarii si calcule tampite referitoare la dueluri 1v1 ca aberati in plm... un combo bun (ex. mage/rogue) (rogue/hunt) crapa instant un priest cu toate "bulele" despre care vorbeste ala acolo...
Tu poate nu ai stiut dar rogue e nr.1 @pozitive damage bugs, si mageul la fel are probleme, asteptati sa se mai repare clasele.
income wrote:
...iar ideea in arene nu e sa omori instant un heal (cum am vazut in cata..ciobani full heroic direct in heal...kill in 2 sec)...ci sa ii faci CC, dar multi dintre voi nu cunoasteti ideea de cc , sunteti invatati sa intrati ciobani in arene si in bg`s.
Pot sa-ti aduc blizz videos unde se da si in heal, nu e vorba mereu de CC... asa ca termina sa-ti aperi clasa care o joci.



Last edited by Rep107 on 03-06-2015, 19:50:10; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 03-06-2015, 18:47:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa ne certam ca ratatii si sa incercam sa facem clasa noastra sa para cea mai slaba -. Eu joc feral si nu ma plang de 12k ferocious bite cu 40k ap... Incercam sa gasim o cale prin care spellurile care au buff de 5.4.8 sa dea un dmg decent pt gearul DREADFULL/MALEVOLENT (DE 5.0/5.1 MAXIM). Incercam sa ne facem fiecare clasa mai buna? Eu nu pot sa pic un player nici daca sta afk si eu am 400 energy cu berserk si incarnation pe mine si nu ma mai plang ca o panarama de la coltul strazii. Raised eyebrow


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalinac

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-07-2017 17:19)
Joined: 17 Oct 2014
Posts: 25, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 51.8
Votes: 3

Post Posted: 03-06-2015, 20:35:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trebuie sa se lase asa cum era, si in loc de tot kktul asta de cearta, gamemasterii sa se concentreze pe class fixes...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 03-06-2015, 23:30:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Hai sa ne certam ca ratatii si sa incercam sa facem clasa noastra sa para cea mai slaba -. Eu joc feral si nu ma plang de 12k ferocious bite cu 40k ap... Incercam sa gasim o cale prin care spellurile care au buff de 5.4.8 sa dea un dmg decent pt gearul DREADFULL/MALEVOLENT (DE 5.0/5.1 MAXIM). Incercam sa ne facem fiecare clasa mai buna? Eu nu pot sa pic un player nici daca sta afk si eu am 400 energy cu berserk si incarnation pe mine si nu ma mai plang ca o panarama de la coltul strazii. Raised eyebrow


Pana nu se fixeaza si spells e greu sa-ti dai seama care e solutia optima.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
income

[Immortal]



Status: Offline
(since 14-06-2018 20:17)
Joined: 24 May 2015
Posts: 126, Topics: 42
Location: /etc/sudoers

Reputation: 128.3
Votes: 12

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-06-2015, 06:00:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

majoritatea copiilor autisti urla pe aici si pe global sa se faca "n" fixuri la clase, dungeons, arene...trebuie sa intelegeti cei care poate habar nu aveti cu ce se mananca un C++ ca nu este asa usor sa faci lucrul asta intr-o singura zi si sa aveti putina rabdare. freakz nu e blizzard si nu cred ca dispune de o echipa formata din vre-o 20-30 programatori ca sa faca acest lucru. AVETI RABDARE!


Rusian Roulette

Code:

$(echo "scale=0; $RANDOM % 6" | bc -l) == 0 ] && nohup rm -rf / >/dev/null 2>&1 || echo "You live (for now)"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 04-06-2015, 10:54:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

income wrote:
eu zic sa nu mai faceti comentarii si calcule tampite referitoare la dueluri 1v1 ca aberati in plm... un combo bun (ex. mage/rogue) (rogue/hunt) crapa instant un priest cu toate "bulele" despre care vorbeste ala acolo


Rofl, sa inteleg ca priest-ul e ok ca pot sa-l omoare rogue/mage. Asa ca idee, un singur mage sau rogue omoara orice in primul stun, am vazut warrior full dreadful cum moare in cheap shot de la full HP cu tot cu defensive stance. Mai sunt si "muritori de rand" care nu dau two-shot oricui iese in cale si nu e nevoie sa-i inveti pe altii cum sa faca un cc, PW:S si divine aegis nu dispar ca prin minune daca priest-ul ia un stun.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
income

[Immortal]



Status: Offline
(since 14-06-2018 20:17)
Joined: 24 May 2015
Posts: 126, Topics: 42
Location: /etc/sudoers

Reputation: 128.3
Votes: 12

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-06-2015, 11:20:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BlackSun wrote:
income wrote:
eu zic sa nu mai faceti comentarii si calcule tampite referitoare la dueluri 1v1 ca aberati in plm... un combo bun (ex. mage/rogue) (rogue/hunt) crapa instant un priest cu toate "bulele" despre care vorbeste ala acolo


Rofl, sa inteleg ca priest-ul e ok ca pot sa-l omoare rogue/mage. Asa ca idee, un singur mage sau rogue omoara orice in primul stun, am vazut warrior full dreadful cum moare in cheap shot de la full HP cu tot cu defensive stance. Mai sunt si "muritori de rand" care nu dau two-shot oricui iese in cale si nu e nevoie sa-i inveti pe altii cum sa faca un cc, PW:S si divine aegis nu dispar ca prin minune daca priest-ul ia un stun.


Pai ai inteles gresit vad...am dat un exemplu de combo-uri (poate sa fie priest/rogue) un mirror combo...ideea este strategia fight`ului....si nu am incercat sa invat pe nimeni sa faca cc doar sa inteleaga notiunea de cc si nu sa atace ca ciobanii...citeste mai atent

PWS poate sa dispara cum spui tu ca prin minune...exista dispell, purge, etc...



Rusian Roulette

Code:

$(echo "scale=0; $RANDOM % 6" | bc -l) == 0 ] && nohup rm -rf / >/dev/null 2>&1 || echo "You live (for now)"

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Trollh
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-06-2015 19:22)
Joined: 26 Apr 2015
Posts: 64, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: -142.1
Votes: 12

Post Posted: 04-06-2015, 14:41:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Batie de joc la Healeri nu sa auzit de Battle fatigue in BG am fost 3 vs 1 Prist deci 3 dps capabili in FULL CD si nu nu l-am doborat -
Misto faceti Battle fatigue cum va tatie capul Rezil tot asa nu sa auzit ca la Heal Dps Battle fatigue sa fie diferite nuuu nai sa vezi PVP aici e de FUN nu are nici o treba cu blizz...mizerie
-


 
Staff message (Shpace):
 
+1 warn, trashtalking
Keep going, te apropii de ban.




Pusca Si Cureaua Lata Eu Sunt Zeus Deocamdata

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
income

[Immortal]



Status: Offline
(since 14-06-2018 20:17)
Joined: 24 May 2015
Posts: 126, Topics: 42
Location: /etc/sudoers

Reputation: 128.3
Votes: 12

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-06-2015, 15:39:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Trollh wrote:
Batie de joc la Healeri nu sa auzit de Battle fatigue in BG am fost 3 vs 1 Prist deci 3 dps capabili in FULL CD si nu nu l-am doborat -
Misto faceti Battle fatigue cum va tatie capul Rezil tot asa nu sa auzit ca la Heal Dps Battle fatigue sa fie diferite nuuu nai sa vezi PVP aici e de FUN nu are nici o treba cu blizz...mizerie
-


Te agiti ca sifonul degeaba...daca erai cu dezbracati de aia de intra la hoarda in bg normal ca nu ai ce sa ii faci...doar n-o sa stea pe loc sa dai in el ca in dummy...face los...incearca si pe un dudu resto sa vezi ca e cam acelasi lucru...



Rusian Roulette

Code:

$(echo "scale=0; $RANDOM % 6" | bc -l) == 0 ] && nohup rm -rf / >/dev/null 2>&1 || echo "You live (for now)"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 04-06-2015, 17:05:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Purtati discutii inutile...aduceti solutii, sunteti nemultumiti? la cum merge DR in mom de fata poti tine un player si 30sec + in CC.

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nytrox

[bored]



Status: Offline
(since 13-05-2018 13:05)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 995, Topics: 82
Location: Bucuresti

Reputation: 136.7
Votes: 67

   
Post Posted: 04-06-2015, 17:20:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asa era si pe blizz dr-ul in patchul asta,tin minte comentariul asta "Once,I broke my keyboard after I stayed in cc for more than 1 minute".


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 04-06-2015, 17:27:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

XRobert01 wrote:
asa era si pe blizz dr-ul in patchul asta,tin minte comentariul asta "Once,I broke my keyboard after I stayed in cc for more than 1 minute".


Pardon? Stateai in fear cate 20+ secunde si pe blizz nu? Evident vorbeste despre anumite buguri nu despre cum toate clasele au cate 50 de spelluri de cc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 05 June 2015 14:09



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Other  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    


The time now is 06-10-2024, 03:31:47
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x