User
Pass
2FA
 
 

Religie!
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 25, 26, 27  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message40132
adiman0011

[Creep]



Status: Offline
(since 04-04-2019 14:25)
Joined: 05 Jun 2011
Posts: 676, Topics: 45
Location: Iasi

Reputation: 175
Votes: 17

 
Post Posted: 18-06-2015, 22:47:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cum ai spus "Teoria Evolutionismului" este o teorie, nimic concret. Charles Darwin a fost un membru iluminati asa ca stia 100% de existenta lui Dumnezeu. Teoria lui a fost numai o modalitate de a indobitoci omul cu idei noi care fac un anumit sens, ceea ce a facut marii intelectuali ai vremii sal conteste pe Dumnezeu.Nici pana acum marii savanti nu au gasit dovezi ca si cum Evolutionismul ar fi adevarat, doar de asta inca se cheama teorie. Insa dovezi ca Dumnezeu exista sunt cu zecile daca nu sutele, dar oamenii le ignora sau nu vor sa auda de ele.

Va dau dreptate o majoritate din preotii din romania iau avantaj de pozitia lor si poti sa te iei de patriarh, de preoti si de cine vrei tu ca fura, dar adevarul este ca toti oamenii corupti care folosesc religia pentru scopurile lor marsave au un loc special in adancul iadului si il vor avea ca si coleg de temnita pe insasi diavolul, asa ca nu este de datoria noastra sa judecam ca nici noi nu suntem prea departe aceeasta soarta la felul cum ne gandim, purtam si actionam.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 22-06-2015, 20:13:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adiman0011 wrote:
Insa dovezi ca Dumnezeu exista sunt cu zecile daca nu sutele, dar oamenii le ignora sau nu vor sa auda de ele.

Sa dai vina pe dzeu cand nu stii sa explici ceva nu inseamna ca e o dovada a existentei lui nea yahweh.
Nu EXISTA nici o DOVADA ca dzeu exista - CEVA CONCRET, nu o carte, daca ma iau dupa o carte pot spune ca si Superman exista.
Da-mi o dovada concreta ca dzeu exista, s-a aratat cuiva? al dracu dzeu ne da atatea dovezi si eu sunt chior si nu le vad.
Hai Adimane fi serios, pana la urma se ajunge la " coane daca e real se arata IN FATA MEA", daca e a tot puternic a tot full of shit de ce nu se arata? ii place sa ne jucam "pititea"? o sa imi spui " pai stai ca asta e un test si trebuie sa crezi in existenta lui fara dovezi " - cu alte cuvinte trebuie sa fi prost sa crezi CE SPUN ALTI OAMENI ( nimic mai diferit decat teroristii ).
Intr-un final adimane ramai tu cu dzeul tau care ti-a dat tie zeci si sute de semne si nu mai spune tu cine ce ignora, nu orice ***** cazut din cer e dat de dzeu.
Ah da, dupa parerea mea exista doua tipuri de "crestini":
- Prostul, aici intra majoritatea persoanelor, de la oamenii aia de la tara cu 2 clase care nu cunosc capitala romaniei pana la persoanele cu facultate care pur si simplu cred in dzeu doar pentru ca nu le afecteaza viata cu nimic, ei cred in dzeu cum eu ma spal pe dinti, e o rutina fara sa isi puna vreodata vreo intrebare.
- Nu o sa ii dau un nume sa nu il jignesc pe adminan pentru ca aici intra el, sunt acele persoane care trec printr-o intamplare "paranormala" si nimeni din jur nu le poate da o explicatie, cu exceptia bisericii care o clasifica ca pe o minune, ca pe o interventie divina. Ca sa dau un exemplu: sa spunem ca adiman sau un membru din familie a trecut printr-o operatie grea din care sansele de reusita erau f f mici, sau adiman a avut cancer si s-a vindecat..etc...aici bine inteles ca trebuie sa dam vina pe dzeu. de la faptele astea pana la modul cum am castigat un pariu sportiv din vina lui dzeu, nu mai e mult. Acum na Adiman, o sa te superi pe mine si o sa zici ca nu e asa, daca nu e asa, spune-mi te rog din ce motiv "crezi" tu in yahweh, ce "fenomen" te-a dat pe tine pe spate? si daca tu din cauza asta crezi in dzeu, noi restul care nu avem parte de fenomene de genul, ce o sa facem? o sa ajung in iad pentru ca dzeu nu a intervenit in operatia bunicii mele sa faca un miracol al stiintei moderne care la randul lui sa ma faca pe mine sa cred in existenta lui yahweh? intelegi unde bat?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Festy69

[Stranger]



Status: Offline
(since 05-02-2020 18:14)
Joined: 17 Sep 2013
Posts: 523, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 180.9
Votes: 22

 
Post Posted: 24-06-2015, 13:52:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adiman0011 wrote:
Insa dovezi ca Dumnezeu exista sunt cu zecile daca nu sutele, dar oamenii le ignora sau nu vor sa auda de ele.


Care e? Eu nu vad niciunul.

Si Iluminati? Pe bune? Iar prostia cu teoria conspiratiei? La cate carti si produse cu Iluminati sunt, trebuie sa fii orb ca sa nu vezi ca-i doar o campanie de marketing.

Teoria evolutiei se numeste teorie pentru ca nu este dovedita 100%, iar acest dumnezeu, alah sau cum vrei sa-l numesti, este doar un zvon, o poveste, atat. Pai cum suntem de fel, niste organismne adaptabile, unele maimute au ramas in copaci iar altele au plecat sa exploreze adaptandu-se pentru acel mediu. La fel cum unii cred orbeste intr-un zeu si ignora toate progresete stiintifice, iar altii deschid mai atent ochii la lumea actuala.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiman0011

[Creep]



Status: Offline
(since 04-04-2019 14:25)
Joined: 05 Jun 2011
Posts: 676, Topics: 45
Location: Iasi

Reputation: 175
Votes: 17

 
Post Posted: 25-06-2015, 07:39:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

OK frate sa zicem cum spui tu, cum explici miracolele facute de sfinti, icoanele care plang sange, mir si cine stie ce alte substante, cum explici apa sfintita care sta buna zeci de ani ( bunica mea a avut o sticla de apa sfintita, a tinuto 15 ani in biblioteca si nu avea nimic pe fund, nici un fel de miros si nici un fel de gust stricat), cum explici predictiile facute de sfinti, si am un exemplu: Arsenie Boca a prezis caderea comunismului si al lui Ceausescu si nu numai asta, ci si intamplarile pe care lea facut cand era in inchisoare si alte zeci de exemple din Grecia, Rusia si restul tarilor ortodoxe din lume. Trebuie sa fii orb sa nu vezi Divinitatea. Si acuma o sa sara haterii si vor spune '' dar de ce numai tarile ortodoxe?'', raspunsul este simplu, Biserica Ortodoxa este singura biserica din lume care inca mai are invataturile, ritualurile si traditiile lasate de apostoli, adica de insusi Hristos.

Stii ce a adus stiinta? a adus boli pe acest pamant. Cati oameni mureau de cancer acum 100 de ani , dar acum 500 de ani. Cati oameni mor acuma din cauza mancarii alterate de marile companii , gen Monsanto. Eu traiesc in Statele Unite, in New York mai precis, cand ma duc la magazin sami cumpar ceva de mancare trebuie sa ma uit sa vad daca nu are GMO sau alte ***** daunatoare gen antibiotice sau mai stiu eu ce , cand imi cumpar un suc sau cine stie ce alta bautura tre sa ma uit cat zahar are ( o sticla de cola are 60 de grame de zahar, ia gandestete tu cat inseamna asta si ai sa vezi cat de rau este)sau mai rau daca are aspartame sau nu. Vreau sa cumpar un fruct si tre sa vad de unde este adus si daca e natural sau nu, bananele spre exemplu ele au seminite inauntru, dar ele sunt crescute si alterate in asa fel sa fie sterile, sa spunem asa, si sa nu faca nici macar o samanta. Sau ma duc la Supermarket si imi cumpar un pepene fara seminte(seedless), ia spunemi tu, este natural?Nu este si nici nu va fi , oricat vor incerca marile companii , media si cine mai stie ce. Toti lauda stiinta ca este buna si ne ajuta sa evoluam spre un viitor mai bun , dar eu tot ce vad este moarte. Marii cercetatori gasesc leacuri la boli inventate de predecesorii lor. Si nu neg , stiinta a ajuns un mare factor in viata noastra, sa ajuns la lucruri inimaginabile, dar cu ce ne ajuta daca nu putem sa avem grija de cei din jurul nostru? la cati dintre voi va murit un parinte sau un frate de o boala incurabila? Va bateti in piept ca viata nu este cinstita si va luati de Dumnezeu de ce nu va salvat persoana iubita. Leacuri pentru cancer, exista, pentru SIDA, exista,pentru leucemie, exista, pentru ce boala vrei tu, exista, dar tu sau eu , sau cine stie ce noname person, va avea acces la ea?Nu va avea, asa ca, de ce nu sa rupem bietu om de bani pana moare, cu tratamente ineficiente si extrem de scumpe, ca si asa la ce ne trebuie un om in plus, ii luam banii si stam noi bine acasa.
Stiinta incearca sal explice pe Dumnezeu, dar cum poti explica ceva care noi ca si oameni nul putem intelege?Daca vrei sal poti intelege pe Dumnezeu catusi de putin, nu stiinta este locul unde trebuie sa cauti raspunsuri, ci la tine in suflet, prin credinta Dumnezeu ni se arata. Uite un exemplu care explica cat de cat cum sta treaba: Ai niste miere, cea mai buna miere care a existat vreodata, si vrei sa o pui intrun borcan, dar borcanul este murdar in ultimul hal, ce faci? pui miere in borcanul murdar sau speli borcanul mai intai?normal ca speli borcanul. Asa si Dumnezeu cu oamenii, daca vrei ca Dumnezeu sa ti se arate trebuie sati curatesti sufletul si numai atunci duhul sfant va cobori in tine.Poti sa faci ce vrei ca Dumnezeu nu ti se va arata daca esti desfranat, ai vicii, esti egoist si nai nici cel mai mic interest in oamenii din jurul tau. Bottom line: Vrei sa ai un contact cu Dumnezeu? aspira sa fii fara de pacat, aspira sa fii exact ca si Hristos.

Tot ce se intampla noua oamenilor se intampla din cauza noastra. De ce? pentru ca ne adoram Egoul , tot ce facem este PENTRU MINE sau NUMAI EU sau AL MEU, felul cu gandim si actionam ne priveste doar persoana noastra, niciodata aproapele nostru, vezi un om care traieste pe strazi, mai degraba iai scuipa in fata decat sai dai un leu sau o bucata de paine( si multi vor spune ca daca le dai bani ei vor cumpara tigari, bautura si alte *****, dar tu tiai facut datoria, ai avut si ai impartit cum omul respectiv si iai oferit un ajutor, ce face dupa este strict problema lui, el va raspunde pentru faptele lui , nu tu). Aici in America toata lumea isi vede strict de persoana lui, poti sa mori pe strada ca nu te va ajuta nimeni, poate iti suna o ambulanta daca au timp, in fiecare zi merg prin Manhattan si vad oameni care au fost jefuiti sau batuti si iti cer un dolar sasi cumpere si ei ceva de mancare, din 10000 de persoane care trec pe langa ei, numai 3-4 daca li se fac mila de respectiva persoana. Daca maine toata lumea ar decide sa le pese de persoanele din jur mai mult decat de persoana lor, am trai in paradis.

Dude Illuminati si Masoneria exista, ca ei controleaza economia asta este alta poveste. Illuminati au aparut, deoarece niste oameni vroiau sa se apropie de Dumnezeu, sa aibe grupul lor unde sa discute intelesurile bibliei, semnele care apareau prin lume si tot felul. Si au continuat pana cand au inceput sa adauge din toate religiile, si au ajuns in contact cu ''dumnezeul'' din aceste religii, fiind insui diavolul( Nu ma credeti? cautati pe youtube Ex-masoni care au confirmat aceste lucruri, ex-satanisti care au venit la crestinism, pentru ca le era frica, un imens exemplu este Sfantul Ciprian antiohul, a fost un satanist in anii ~300 care facea vraji si farmece, si sa ajuns la un punct in care Sfantul Ciprian a fost angajat de un om sa faca farmece unei femei, ca acesta sa se poate casatori cu ea. Sfantul Ciprian crezand ca Satana este cea mai puternica fiinta, trimitea diavoli dupa diavoli, dar fata respectiva nu avea nici o problema. Cand a aflat de ce nu aveau efect diavolii, Sfantul Ciprian sa botezat imediat. De ce? Pentru ca el cand era in slujba satanei, il slujea, Satana ii oferea numai frica, durere si majoritatea simturilor legate de acestea, insa cand sa intors la Hristos, Sfantul Ciprian primea numai dragoste, de atunci Sfantul Ciprian are cele mai puternice rugaciuni impotriva vrajilor) si uite asa toti Illuminati si Masonii il urmaresc pe diavol. De asta familiile Rockefeller si Rothschild conduc economia mondiala, pentru ca lau urmat pe diavol in toate planurile sale. Si diavolul nu va avea liniste pana cand toti oamenii vor fi morti si putrezind in iad.



Stiu ca am scris un wall of text , daca vreti, cititi , daca nu, nu cititi, nu va obliga nimeni, asta a fost parerea mea si raspunsul la ce ati spus mai sus.

1 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2015, 07:55:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu cred ce ai zis adiman .... prin cunoastere poti prezice si u ceva ... asta nu inseamna ca esti crun om sfant

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
adiman0011

[Creep]



Status: Offline
(since 04-04-2019 14:25)
Joined: 05 Jun 2011
Posts: 676, Topics: 45
Location: Iasi

Reputation: 175
Votes: 17

 
Post Posted: 25-06-2015, 08:14:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Normal ca ai spus asta ,ca habar nu ai detaliile, Arsenie Boca a prezis cu strictete ce se va intampla, a spus ca la 3 saptamani dupa moartea sa, ceausescu va muri si comunismul va cadea. Ce fel de cunoastere iti trebuie sa poti face asta? Inafara de cea Divina nu este alta.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Festy69

[Stranger]



Status: Offline
(since 05-02-2020 18:14)
Joined: 17 Sep 2013
Posts: 523, Topics: 65
Location: Romania

Reputation: 180.9
Votes: 22

 
Post Posted: 25-06-2015, 12:03:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bun, ce ai spus tu despre sunatul la politie cand cineva este agresat este dovedit psihologic, de ce si in ce fel, mai citeste si altceva inafara de Biblie.

Si faza cu leacul pentru cancer...hai sa fim seriosi. Ce companie farmaceutica n-ar vrea sa faca profit cu leacuri pentru asa boli? Stiinta a adus boli? Dar cand oamenii mureau de la o simpla gripa cum era? Sau de la o pneumonie usoara?

Se vede ca stai in america ca nu prea folosesti cratima, dar sa lasam asta la o parte. Daca traiai in Romania as mai fi inteles de ce ai o minte asa de ingusta la adresa religiei si a stiintei, dar fiind intr-o tara cu un nivel de dezvoltare superior, chiar nu-mi pot explica.

Si toata treaba cu iluminati si masonerie este clar pentru cei care pun botul, ca sa distraga atentia de la problemele reale ale lumii. Si chiar daca ar exista asa ceva, eu unul n-as avea nimic impotriva sa vorbim toti aceeasi limba si sa fim o singura tara. Ti se pare ceva rau in asta? Eu as zice ca masonii vor pacea mondiala, nu distrugerea lumii.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
adiman0011

[Creep]



Status: Offline
(since 04-04-2019 14:25)
Joined: 05 Jun 2011
Posts: 676, Topics: 45
Location: Iasi

Reputation: 175
Votes: 17

 
Post Posted: 25-06-2015, 19:02:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru ca vad lucrurile intr-un anumit fel, nu inseamna ca sunt ingust la minte,dar inseamna ca vad lucrurile asa cum sunt. Ma eu nu as avea nimic impotriva crearii unui World Government, daca intentiile acestuia sunt pure si nu sa controleze oamenii. Pace mondiala?Masonii vor sa reduca populatia lumii la 500 de milioane de oameni, dar da vor pace, lol. Acest lucru se va intampla mai repede decat credem, ce crezi ?ca lucrurile ce se intampla in Orientul Mijlociu se intampla degeaba?Sa spunem ca incepe WW3 , cum crezi ca se va solutiona, daca nu prin crearea unei tari mondiale, cu aceeasi moneda, cu aceeasi limba si cu aceeasi RELIGIE. Si cu acest Guvern Mondial va veni Antihristul si falsul profet. Vor denigra numele lui Hristos si vor introduce religia lor, o religie compusa din toate religiile care nu sunt crestine. Asta se va intampla cand Masonii vor obtine ce vor. Cum ai spus mai sus, cine nu vrea sa profite din aceasta situatie. Nu mai trebuie sa explic, pentru ca ar trebui sati dai seama ce va insemna pentru umanitate.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Laur.

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 26-05-2019 05:56)
Joined: 31 Oct 2013
Posts: 2696, Topics: 168
Location: United States

Reputation: 758.5
Votes: 144

Post Posted: 25-06-2015, 19:11:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wow, nu cred ca ai avut rabdarea sa scrii romanul ala adimane - , ai primit like din partea mea... Nu asculta cand iti zice lumea ca esti "ingust la minte", mie imi pari foarte "larg" daca pot sa zic asa si te felicit ptr asta, doar ca esti muuuult prea credincios , ceea ce nu este chiar asa de rau... e bine sa crezi in ceva, intr-un idol, in ceva suprem ,pur ,D-zeu in cazul de fata , ptr ca asa aspiri in a devenii tu insuti ca si idolul tau, indiferent de ce zic "invidiosii sau gurile rele" ...

Cat despre profetii sau preziceri, am zis si mai sus parca, daca ai o minte destul de deschisa si cat de cat stralucita, sunt de parere ca prezicerile vor veni de la sine...este usor sa realizezi ce se va intampla in viitorul apropiat sau nu numai daca stai sa judeci putin evenimentele care au curs in prezent plus cele care s-au intamplat in trecut... "Prezicerile" legate de Ceausescu erau evidente de majoritatea, chiar si unii liderii mondiali se asteptau la asa ceva, la o revolutie , la o schimbare in regimul comunist din Romania... Asa ca doar o minte naiva ar crede intr-un profet (nu vreau sa jignesc pe nimeni) ...

Minunii? - scuze, dar nu cred nici macar o secunda in asa ceva...orice se intampla in jurul nostru si crezi ca nu are explicatie, este defapt o lipsa totala de interes si cunostinta asupra fenomenelor...evident ca este mult mai usor sa zici: "WOW este o minune" decat sa stai cateva secunde sa judeci fenomenul si sa-ti dai seama ca defapt "Exista o Expicatie"...


Casuta vocala: Laurines
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2015, 19:52:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

adiman0011 wrote:
OK frate sa zicem cum spui tu, cum explici miracolele facute de sfinti, icoanele care plang sange, mir si cine stie ce alte substante, cum explici apa sfintita care sta buna zeci de ani ( bunica mea a avut o sticla de apa sfintita, a tinuto 15 ani in biblioteca si nu avea nimic pe fund, nici un fel de miros si nici un fel de gust stricat), cum explici predictiile facute de sfinti, si am un exemplu: Arsenie Boca a prezis caderea comunismului si al lui Ceausescu si nu numai asta, ci si intamplarile pe care lea facut cand era in inchisoare si alte zeci de exemple din Grecia, Rusia si restul tarilor ortodoxe din lume. Trebuie sa fii orb sa nu vezi Divinitatea. Si acuma o sa sara haterii si vor spune '' dar de ce numai tarile ortodoxe?'', raspunsul este simplu, Biserica Ortodoxa este singura biserica din lume care inca mai are invataturile, ritualurile si traditiile lasate de apostoli, adica de insusi Hristos.

Cand te vad cu " incoanele care plang " si ele se afla intr-o cocioaba cu tavanul spart, sau cum camera filmeaza fix pe icoana nu cumva sa mearga in spate sa vada pompita lipita de icoana...nu nu.
A prezis Arsenie Buci ceva CAND DEJA TOATA TARA ERA LA SATURATIE, vaiii ce a prezis el, toti o duceau din ce in ce mai rau si a venit boca sa spuna " frate curand totul se schimba"
Dap biserica ortodoxa inca ineaca noi nascutii in cazane, hai lasa-ne cu biserica ta si cu obiceiurile voastre preistorice de oameni inapoiati, indoctrinati si dusi cu pluta.
adiman0011 wrote:

Stii ce a adus stiinta? a adus boli pe acest pamant. Cati oameni mureau de cancer acum 100 de ani , dar acum 500 de ani. Cati oameni mor acuma din cauza mancarii alterate de marile companii , gen Monsanto.

Nu stiu daca sa rad sau sa plang cand citesc ce scrii, pai nu dzeu a adus bolile pe pamant? acum stiinta - superb, ba gigele oamenii au murit mereu la fel, DIFERENTA E CA ACUM 100 DE ANI, 500 DE ANI, NU SE STIA DE CANCER, STIINTA NU ERA EVOLUATA SI CEI CE MUREAU DE LA ACESTE BOLI AVEAU CAUZA NECUNOSCUTA.
Stii ce ti-a adus ba tie stiinta? telefonul/pcul/macul de pe care scrii tu acum, asta ti-a adus stiinta nerecunoscatorule, TI-A ADUS CEVA DE CARE TE POTI FOLOSII, CEVA CARE IL VEZI, CEVA CARE IL POTI CERCETA SI IL POTI CREA CHIAR TU, NU CEVA FICTIV, CEVA IMAGINAR CARE NU ITI DA NICI O DOVADA DE EXISTENTA LUI DECAT PRIN AMENINTARILE ALTORA SCRISE IN CARTI SAU DATE DIN GURA IN GURA.
adiman0011 wrote:

Eu traiesc in Statele Unite, in New York mai precis, cand ma duc la magazin sami cumpar ceva de mancare trebuie sa ma uit sa vad daca nu are GMO sau alte ***** daunatoare gen antibiotice sau mai stiu eu ce , cand imi cumpar un suc sau cine stie ce alta bautura tre sa ma uit cat zahar are ( o sticla de cola are 60 de grame de zahar, ia gandestete tu cat inseamna asta si ai sa vezi cat de rau este)sau mai rau daca are aspartame sau nu. Vreau sa cumpar un fruct si tre sa vad de unde este adus si daca e natural sau nu, bananele spre exemplu ele au seminite inauntru, dar ele sunt crescute si alterate in asa fel sa fie sterile, sa spunem asa, si sa nu faca nici macar o samanta. Sau ma duc la Supermarket si imi cumpar un pepene fara seminte(seedless), ia spunemi tu, este natural?Nu este si nici nu va fi , oricat vor incerca marile companii , media si cine mai stie ce. Toti lauda stiinta ca este buna si ne ajuta sa evoluam spre un viitor mai bun , dar eu tot ce vad este moarte. Marii cercetatori gasesc leacuri la boli inventate de predecesorii lor.

Pai sfatul meu e sa te muti in munte si sa traiesti ca acum 2000 de ani, traieste tu sanatos si vezi cat duci pe "alimentatia naturala", vai vai ce a facut stiinta, dar biserica ta ortodoxa de ***** ce pana mea a facut? zi ba? ce puii mei a facut biserica ta? s-a pisat pe toti si a luat bani de la stat sa isi duca mai departe afacerile cu hotele, restaurante, vinarii etc.

adiman0011 wrote:

Si nu neg , stiinta a ajuns un mare factor in viata noastra, sa ajuns la lucruri inimaginabile, dar cu ce ne ajuta daca nu putem sa avem grija de cei din jurul nostru? la cati dintre voi va murit un parinte sau un frate de o boala incurabila? Va bateti in piept ca viata nu este cinstita si va luati de Dumnezeu de ce nu va salvat persoana iubita.

Dap asa e ne luam de el cand nu ne salveaza persoana iubita, DAR cand ne salveaza persoana iubita il pupam in &&&& si ne doare in cur de medicii si stiinta folosita sa ii salveze viata, hai ba ma lasi cu indoctrinatura ta, nu vezi ca tot ce spui e ce am zis eu mai sus intors.

adiman0011 wrote:

Leacuri pentru cancer, exista, pentru SIDA, exista,pentru leucemie, exista, pentru ce boala vrei tu, exista, dar tu sau eu , sau cine stie ce noname person, va avea acces la ea?Nu va avea, asa ca, de ce nu sa rupem bietu om de bani pana moare, cu tratamente ineficiente si extrem de scumpe, ca si asa la ce ne trebuie un om in plus, ii luam banii si stam noi bine acasa.

Stim stim ca exista, ne-a zis dzeu.... am vazut leacurile cum l-am vazut pe dzeu...in ziare si in carti.
adiman0011 wrote:

Stiinta incearca sal explice pe Dumnezeu, dar cum poti explica ceva care noi ca si oameni nul putem intelege?Daca vrei sal poti intelege pe Dumnezeu catusi de putin, nu stiinta este locul unde trebuie sa cauti raspunsuri, ci la tine in suflet, prin credinta Dumnezeu ni se arata.

Unde se arata? ce credinta ma? deci ce spui tu : nu crede in ce iti spune stiinta, tu gandeste-te ca e cineva acolo sus si eventual poti sa te prefaci ca toate evenimentele ce au un impact pozitiv asupra ta sunt de la ce e acolo sus, iar ce e negativ diavolul, eventual poti sa ii spui diavolului direct stiinta.
Ideea e urmatoarea prietenas, daca tot te caci pe tine atat ca e asa rea stiinta, ce cauti folosind toata tehnologia data de stiinta? sau alegem si din stiinta, ce e bun e de la dzeu, ce e rau e de la "stiinta rea".
adiman0011 wrote:

Uite un exemplu care explica cat de cat cum sta treaba: Ai niste miere, cea mai buna miere care a existat vreodata, si vrei sa o pui intrun borcan, dar borcanul este murdar in ultimul hal, ce faci? pui miere in borcanul murdar sau speli borcanul mai intai?normal ca speli borcanul. Asa si Dumnezeu cu oamenii, daca vrei ca Dumnezeu sa ti se arate trebuie sati curatesti sufletul si numai atunci duhul sfant va cobori in tine.Poti sa faci ce vrei ca Dumnezeu nu ti se va arata daca esti desfranat, ai vicii, esti egoist si nai nici cel mai mic interest in oamenii din jurul tau. Bottom line: Vrei sa ai un contact cu Dumnezeu? aspira sa fii fara de pacat, aspira sa fii exact ca si Hristos.

Stii care e problema cu borcanul tau? ca voi crestinii aveti borcanul murdarit deja de biserica, sunteti negativisti, aveti ura in voi, sunteti pe incest, pe omorat, pe cine nu e cu mine ajunge in iad, TU SI TOTI CA TINE NU O SA AVETI NICIDOATA BORCANUL CURAT ORICAT L-ATI SPALA, fix mierea aia pe care vreti voi sa o puneti in borcan va murdareste borcanul.
Prietene nu ai nevoie de yahweh sa fi bun, hai sa o pun in termenii tai ca poate intelegi : NU AI NEVOIE DE dzeu SA FI O PERSOANA BUNA, SA AI UN SUFLET BUN, DACA TU TREBUIE SA TE CURATESTI PENTRU CA DZEU SA ITI INTRE IN SUFLET, INSEAMNA CA AI PROBLEME.

adiman0011 wrote:

Tot ce se intampla noua oamenilor se intampla din cauza noastra. De ce? pentru ca ne adoram Egoul , tot ce facem este PENTRU MINE sau NUMAI EU sau AL MEU, felul cu gandim si actionam ne priveste doar persoana noastra, niciodata aproapele nostru, vezi un om care traieste pe strazi, mai degraba iai scuipa in fata decat sai dai un leu sau o bucata de paine( si multi vor spune ca daca le dai bani ei vor cumpara tigari, bautura si alte *****, dar tu tiai facut datoria, ai avut si ai impartit cum omul respectiv si iai oferit un ajutor, ce face dupa este strict problema lui, el va raspunde pentru faptele lui , nu tu).

Dap, datoria mea e sa le dau bani la aurolaci si biserica sa isi faca imperii cu banii din taxele platite de mine la stat, hai ma lasi, dute si canta la alta masa. Vai ce rau sunt, nu dau bani cersetorilor, POATE PENTRU CA 90% DIN EI AU MAINI AU PICIOARE, POA SA SPELE MASINI, POA SA SPELE PARBRIZE LA SEMAFOR, DAR NU, EI ASTEAPTA SA VINA PROSTUL CRESTIN SA ISI FACA DATORIA DE FRICA LUI DZEU, BA CATA PROSTIME TE POATE CUPRINDE?

adiman0011 wrote:

Aici in America toata lumea isi vede strict de persoana lui, poti sa mori pe strada ca nu te va ajuta nimeni, poate iti suna o ambulanta daca au timp, in fiecare zi merg prin Manhattan si vad oameni care au fost jefuiti sau batuti si iti cer un dolar sasi cumpere si ei ceva de mancare, din 10000 de persoane care trec pe langa ei, numai 3-4 daca li se fac mila de respectiva persoana. Daca maine toata lumea ar decide sa le pese de persoanele din jur mai mult decat de persoana lor, am trai in paradis.

Ai trai in pi...era sa zic eu unde. Ala e jefuit, eu trebuie sa ii dau bani lui sa isi ia mancare, ai dreptate, hai sa ma las si eu jefuit apoi sa cersec, stii cum e asta? ca si cum noi doi am fi vanzatori, eu cu o ora inainte de inchidere sunt jefuit, apoi vin la tine si iti cer jumate din incasari ca sa nu platesc eu toata suma, tu esti prost si imi dai de mila, apoi eu defapt cu banii luati de la tine ma duc si mananc o saorma pentru ca nu am fost jefuit si am ras de tine.....stai ca suna cunoscut, suna a toti boschetarii aia carora le dai tu bani in fiecare zi, si ei defapt nu sunt boschetari, sunt oameni de rand care prefera sa stea in cur cu un carton pe care scrie "mi-e foame" decat sa mearga sa spele parbrize.
Nu iti mai comentez la chestia cu illuminatii ca e un topic pentru asta separat, poti sa iti versi amarul acolo.
adiman0011 wrote:
Pentru ca vad lucrurile intr-un anumit fel, nu inseamna ca sunt ingust la minte,dar inseamna ca vad lucrurile asa cum sunt.

Dap, pentru ca tu nu poti sa gresesti, doar tu stii adevarul si doar tu stii daca un lucru este cea ce pare....
Repet:
Sunt curios ce te-a facut pe tine sa crezi in yahweh -) eu am crezut prima data in dzeu cand mi-am dat prima laba...am zis ca mi-a pus dzeu mana in cap...


Posturi unite automat, 25-06-2015, 20:52:31

Laur. wrote:
Nu asculta cand iti zice lumea ca esti "ingust la minte", mie imi pari foarte "larg" daca pot sa zic asa si te felicit ptr asta, doar ca esti muuuult prea credincios , ceea ce nu este chiar asa de rau... e bine sa crezi in ceva, intr-un idol, in ceva suprem ,pur ,D-zeu in cazul de fata , ptr ca asa aspiri in a devenii tu insuti ca si idolul tau, indiferent de ce zic "invidiosii sau gurile rele" ...


Tocmai l-ai descris pe Luciffer -)

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-06-2015, 13:32:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mama radical da trebuie sa fii apreciat pt rabdarea ta si de a raspunde la fiecare

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 02-07-2015, 10:13:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Radical Kudos for you, sir. Esti printre putinii care au curaj sa detalieze si sa dea peste nas alora care zic porcarii gen "religia ii totul"....Frate, deci crestinii cred ca sunt cei mai ordinari din rasa aia de religiosi, mai ales aia din Murica. Ce saracie se tot discuta atata despre religie, da-i incolo, s-au indoctrinat de mici, gata, nu mai ii aduci la realitate, lasa ca suntem noi mai liberi, noi le-am dat tehnologia, dupa ce ca ei ne-au tinut aproape pe loc sute de ani in evolutia tehnologiei. Lasa-i frate sa creada in zane, ca transumanismul ii ajunge, si curand noi le vom fi zei, dar zei adevarati care ii pune la respect si ii tine in realitate.
Cum se zicea in biblie? Dumnezeu a creat omul dupa chipul si infatisarea lui? Ahem....Deci el ii si urat si frumos, alright, o are si mica, dar si mare, are si pasarica pe deasupra, are barba, dar si duce lipsa. Sa presupunem ca fiintele de pe alta planeta exista, ne contacteaza, comunicam fata in fata cu ei, ce faceti voi religiosii pacii atunci? In momentul acela vi s-a dus naibii toata biblia si quran-ul, cam aproape tot ce ii scris acolo s-a dus la Chuck Norris in castron.
Ei practic nu contribuie la evolutia umanitatii cu nimic...au stagnat de ani buni, pe cand ateii (bata-i sfantul, ca o sa arda in flacarile iadului ca nu vor crede in Jebus) contribuie si dovedesc lucruri pe zi ce trece, stiinta (pe care multi religiosi o considera "Evil") a adus mai multe imbunatatiri decat au adus ei vreodata (daca au dus vreodata), uite PC-ul, ei il folosesc, internetul la fel, medicamentele la fel, benzia care o folosesc ei pentru masina, care polueaza aerul inca, sunt altii care folosesc proteze dupa ce si-au pierdut un brat sau un picior, sau unii chiar folosesc inima artificiala, deci practic ei accepta acel lucru care il considera diabolic, teoretic nu ii ca si cum il accepti pe Lucifer in tine? Ba cam asa ii, daca ne rezumam la mentalitatea voastra inferioara.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-07-2015, 11:01:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ma deci eu raman la ideea ca religia e doar o banda de excroci(scuze pt cv) care manipuleaza lumea in asa fel incat sa beneficieze ei... sa ne lu-am dupa biblie Isus a detestat sa se faca afaceri in juru biserici si in biserica-api in ziua de azi se fac afaceri pana si in mormant. daca crezi in ceva crede pt tine crede in sufletu tau si nu arata asta pt ca e bine sa ai frica de ceva dar in rest e o mare porcarie

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Paragon

[The Chosen One]



Status: Offline
(since 17-07-2022 05:43)
Joined: 21 Jun 2008
Posts: 23706, Topics: 796
Location: Bulgaria

Reputation: 2597.9
Votes: 215

Post Posted: 02-07-2015, 13:15:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Banda aia de excroci sunt martorii lui Iehova, aia sunt cei mai indiscreti....puii mei, ai ajuns sa imparti fluturasi si sa bati la usile oamenilor? Plus ca am auzit discutii despre ce se mai petrece pe la ei, aprope ca ii un cult de secte, zau daca nu asa actioneaza. Asa disperati sunt pentru legiunea lor? Dar nici restul bisericilor nu sunt mai bune oricum. Deci eu inca incerc sa inteleg...adica de unde atata inconstienta pe guvern incat sa puna biserca pe locul 3 la puterea din stat? Deci am vazut locuri care fac parte din ceva biserica unde trebuie sa platesti ca sa intri sa vezi....Mi se pare ca la catedrala din Praga a trebuie sa platesc ca sa intru acolo. Deci mai mult ii un business....si ne fac ei pe noi sclavii banilor? Asta da tupeu nesimtit, le poti acorda credit pentru un asemenea curaj cam mortal pentru ei. Oricum, sa fim seriosi, era lor a apus de mai bine de 100 de ani, asta ii o alta era, era tehnologiei, o era care ne va oferi mult mai multe decat ne-a oferit o carte cu minciuni si baliverne. Deci care religios are tupeul sa zica ca stiinta ii rea, ca a cauzat mai multa distrugere decat creatorul lor care a creat raul, bolile, viata limitata, sufierinta, dar prin urmare ei folosesc tehnologia (gen PC-ul), instant ei l-au acceptat pe asa zisul Lucifer in ei. Pacat ca nu voi trai pana in momentul cand transumanismul isi va atinge ultima etapa.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
goguletz BIRGAOANU

[Wicked Sick]



Status: Offline
(since 04-01-2019 20:59)
Joined: 02 Feb 2014
Posts: 12169, Topics: 504
Location: Italia (Botosani)

Reputation: -70
Votes: 459

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 02-07-2015, 18:39:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-)-)) cine stie poate in viitor vor plati cu card paypal sa vada slujba de duminica -)-)))-))

Goguletz spune ca nai curaj!!![/url]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 25, 26, 27  Next    


The time now is 27-04-2024, 21:07:45
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x