User
Pass
2FA
 
 

Low FPS

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message824
bromk
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2016 16:20)
Joined: 13 Sep 2014
Posts: 75, Topics: 41
Location: Romania

Reputation: -14.3
Votes: 14

 
Post Posted: 27-06-2015, 19:18:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut , am o problema cu low fpsul in raiduri (pe cata nu aveam probleme) deoarece am un procesor minuscul (2.7 single core). Tin sa precizez ca am lag DOAR in raiduri (ex: MV) nu si rdfuri/dungeoane unde sunt mobi "simpli".
Am urmat tutorialul facut aici [[[ https://forum.wow-freakz.com/FPS-MS-Settings-t67149.html ]]] si tot am low fps de 5-10 fpsuri in MV , TOES etc. Oare exista vreun program care sa scoata texturile LA NEVOIE , doar in raiduri , lasand texturat doar ce e important (elementele scriptului) ?
Sau daca stie cineva alte solutii ? Ms anticipat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sadolock

[Mentally Stable]



Status: Offline
(online 5 days ago)
Joined: 31 Oct 2013
Posts: 194, Topics: 39
Location: 127.0.0.1

Reputation: 174.6
Votes: 10

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-06-2015, 21:22:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aveam eu un config care îþi reducea setãrile sub limitã ( pentru botting ). Stai sã verific ºi revin cu un edit.

Aºa, bun. În Config.wtf laºi doar primul rând, cel cu set realmlist. Restul ºtergi ºi bagi :
Spoiler:


Pe mine ãsta m-a ajutat cu consumul de resurse la þinut 4 MoP-uri on + Botting applications, cu un film, o muzicã etc pe dual-core de 3.1.

Sã nu uiþi sã-l pui în full screen mode, altfel merge naºpa la tine ( la mine era intended ºi setat pe 10fps-uri ). Dacã rãmâne fps-ul blocat la 50 ( cât þi l-am setat ), dã-i
Quote:
/console maxfps 70
maxim. Dacã bagi o valoare mai mare, jocul încearcã sã facã rendering mai mare ºi merge ºi mai greu.

În afarã de asta, nu prea existã aplicaþii de boost care într-adevãr sã facã ceva util (remarcabil).

By the way, ce windows ai/cât RAM?



WoW Progress Profile

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-06-2015, 11:49:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pana pe cata mergea la minimum req si cu procesoare single core, dar de pe mop iti trebuie macar un dual core din cauza ca au schimbat unele texturi (de ex. iarba de pe jos arata acu diferit de cum era pe cata/lk), alta solutie in afara sa schimbi procesorul nu cred ca ai.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bromk
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2016 16:20)
Joined: 13 Sep 2014
Posts: 75, Topics: 41
Location: Romania

Reputation: -14.3
Votes: 14

 
Post Posted: 28-06-2015, 11:55:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sadolock wrote:
Aveam eu un config care îþi reducea setãrile sub limitã ( pentru botting ). Stai sã verific ºi revin cu un edit.

Aºa, bun. În Config.wtf laºi doar primul rând, cel cu set realmlist. Restul ºtergi ºi bagi :
Spoiler:


Pe mine ãsta m-a ajutat cu consumul de resurse la þinut 4 MoP-uri on + Botting applications, cu un film, o muzicã etc pe dual-core de 3.1.

Sã nu uiþi sã-l pui în full screen mode, altfel merge naºpa la tine ( la mine era intended ºi setat pe 10fps-uri ). Dacã rãmâne fps-ul blocat la 50 ( cât þi l-am setat ), dã-i
Quote:
/console maxfps 70
maxim. Dacã bagi o valoare mai mare, jocul încearcã sã facã rendering mai mare ºi merge ºi mai greu.

În afarã de asta, nu prea existã aplicaþii de boost care într-adevãr sã facã ceva util (remarcabil).

By the way, ce windows ai/cât RAM?


Ms , am sa incerc incerc zilele astea MV-ul sa vad cum merge.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ArkantosZeu

[SEFU SUPREM]



Status: Offline
(since 06-08-2022 08:24)
Joined: 22 Jul 2014
Posts: 111, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 59.7
Votes: 10

 
Post Posted: 28-06-2015, 12:24:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici cu dual core-u nu faci treaba...eu am un dual core 2.40GHZ si imi merge doar Hearthstone-u pe high -. Acum minimum este un quad core i3... parerea mea.(si nu ma refer doar la wow)




CEL MAI LUNG MUTE DIN ISTORIA FREAKZULUI ---> http://postimg.org/image/9h7gf8vg7/
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 29-06-2015, 01:56:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu prea ai ce sa ii faci...MoP-ul s-a mai schimbat pe alocuri si necesita pc ceva mai performant. Sunt niste setari care ti-ar da jocul mult mai low, dar nu se merita pentru ca o sa arate in asemenea hal ca o sa zici ca joci mario ala vechi cu pixelul cat casa.

Ce pot sa iti zic e ca daca vrei sa faci raiduri probabil si de 25 la un fps decent, ai nevoie de minim dual core la vreo 2.5-3ghz vreo 4 gb ram sa fi sigur(desi merge rezonabil si cu mai putin) si o placa video dx10+ cu 512mb(presupunand ca folosesti windows vista/7/etc).

Daca ai placa video cu directX 9.0c nativ care nu stie directx 10/11/etc sa tii xp-ul instalat pentru jocuri, chiar daca nu il folosesti ca main. Noua arhitectura a driverelor incepand cu windows vista nu se impaca deloc cu pc-urile slabute.


“No greater love hath a man than he lay down his life for his brother.”
Not for millions…not for glory…not for fame. For one person, in the dark, where no one will ever know or see.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
fomitzaftw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-05-2016 11:12)
Joined: 21 Oct 2014
Posts: 75, Topics: 13
Location: Italy

Reputation: 57.5
Votes: 7

     
Post Posted: 30-06-2015, 09:41:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aceeasi problema am si eu,cu low fps,dar e de la net,crezi ca m-ar ajuta sa pun aia in config?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Scott

[Maniac]



Status: Offline
(since 03-04-2023 21:32)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 1160, Topics: 76
Location: Romania

Reputation: 146.9
Votes: 59

Post Posted: 30-06-2015, 11:03:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu ai ce cauta cu single core in raiduri - Eu am un quad core cu overclock la 4 GHZ si in raidurile de 25 imi scade sub 30 fps deci...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 28-04-2024, 23:42:10
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x