User
Pass
2FA
 
 

Pony Zone 10 - 2016s
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 261, 262, 263 ... 828, 829, 830  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message954292
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-08-2015, 16:03:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Noi suntem români, noi suntem români,
Noi suntem pe freakz pe veci stãpâni!



Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Sartorius

[s a d b o y s]



Status: Offline
(since 09-09-2018 07:14)
Joined: 26 Sep 2011
Posts: 10698, Topics: 177
Location: hehe

Reputation: 383.9
Votes: 249

 
Post Posted: 18-08-2015, 16:04:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu esti ananas, tu esti ananas
nu o sa fii in veci un romanas.


gandacel wrote:
avioane, daca ai lasa forumul si ai inceta in a te mai da superior userilor, folosind niste butoane, mai bine ai termina liceul si le-ai arata profesorilor ca esti superior. noua ne dai warn/ban gata ne-ai linistit dar adevarata provocare e la liceu

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-08-2015, 16:34:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Of doamne, nationalismul asta invatat in scoala..

Trebuie sa intelegi ca noi nu suntem nici pe departe mai presus de alte tari fiindca suntem romani si vorbim romaneste, traim intr-o tara de 2 bani, o tara care face parte din lumea a doua, si ne-ar prinde bine sa mai invatam si noi o limba straina, vorbita de aproape orice pensionar din tarile vest europene, in timp ce limba noastra (care se vorbeste cu un accent 90% rusesc) este urata pana si de vorbitorii sai nativi (mie personal imi place mult mai mult limba engleza decat limba romana), dovada fiind neologismele imprumutate din limba engleza (de exemplu am observat ca mai nou se foloseste cuvantul 'coach' in loc de antrenor).

Trebuie sa intelegeti ca nu avem nici un motiv pentru care sa ne 'mandrim' ca suntem romani, incetati odata cu nationalismul asta care deja devine enervant..



Couldn't say it better.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AndreiOptyck
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 07-09-2015 11:17)
Joined: 17 Dec 2014
Posts: 145, Topics: 33
Location: Romania

Reputation: -53.3
Votes: 7

 
Post Posted: 18-08-2015, 20:01:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Noi suntem tigani
Noi suntem tigani
Si in buzunar avem multi gologani .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juanks

[Creep]



Status: Offline
(since 13-12-2020 16:06)
Joined: 25 Sep 2010
Posts: 697, Topics: 40
Location: fag-land

Reputation: -90.9
Votes: 23

Post Posted: 18-08-2015, 21:27:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Of doamne, nationalismul asta invatat in scoala..

Trebuie sa intelegi ca noi nu suntem nici pe departe mai presus de alte tari fiindca suntem romani si vorbim romaneste, traim intr-o tara de 2 bani, o tara care face parte din lumea a doua, si ne-ar prinde bine sa mai invatam si noi o limba straina, vorbita de aproape orice pensionar din tarile vest europene, in timp ce limba noastra (care se vorbeste cu un accent 90% rusesc) este urata pana si de vorbitorii sai nativi (mie personal imi place mult mai mult limba engleza decat limba romana), dovada fiind neologismele imprumutate din limba engleza (de exemplu am observat ca mai nou se foloseste cuvantul 'coach' in loc de antrenor).

Trebuie sa intelegeti ca nu avem nici un motiv pentru care sa ne 'mandrim' ca suntem romani, incetati odata cu nationalismul asta care deja devine enervant..



pai daca nu iesi din casa, de unde pṷla mea vrei sa stii in ce tara traiesti? da apoi sa te mandresti cu ea?

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-08-2015, 21:36:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Juanks wrote:



pai daca nu iesi din casa, de unde pṷla mea vrei sa stii in ce tara traiesti? da apoi sa te mandresti cu ea?


Stai linistit, am vazut mai mult din tara asta si din Europa decat o sa vezi tu vreodata, stiu despre ce vorbesc.. tara e frumoasa, din partea mea putea sa fie si cea mai frumoasa din lume, dar atata timp cat este locuita de tigani, de moldoveni cu 3 clase si "smekeri de bukureshti", frumusetea peisajului nu conteaza.. dar ce sa ma astept de la maretul "Juanks".. Vorbiti ca prostii in necunostinta de cauza.



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-08-2015, 21:57:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pana la urma totzi traim pe aceeasi planeta iar tzara/limba nu ar trebui sa aiba vreo relevantza, dar inca o mare parte din rasa umana e la fel de inapoiata ca si gandire ca pe vremurile cand nu se stia de univers sau ca pamantul e rotund si se invarte in jurul unei stele.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-08-2015, 22:12:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Don't give me that "we were all born equal" bullshit, you know that's not true -


*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Juanks

[Creep]



Status: Offline
(since 13-12-2020 16:06)
Joined: 25 Sep 2010
Posts: 697, Topics: 40
Location: fag-land

Reputation: -90.9
Votes: 23

Post Posted: 18-08-2015, 22:15:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Juanks wrote:



pai daca nu iesi din casa, de unde pṷla mea vrei sa stii in ce tara traiesti? da apoi sa te mandresti cu ea?


Stai linistit, am vazut mai mult din tara asta si din Europa decat o sa vezi tu vreodata, stiu despre ce vorbesc.. tara e frumoasa, din partea mea putea sa fie si cea mai frumoasa din lume, dar atata timp cat este locuita de tigani, de moldoveni cu 3 clase si "smekeri de bukureshti", frumusetea peisajului nu conteaza.. dar ce sa ma astept de la maretul "Juanks".. Vorbiti ca prostii in necunostinta de cauza.


scuze ca am raspuns asa, dar mai suparat.

daca zici ca toata tara e locuita de dobitoci aroganti, inseamna ca nu ai cunoscut destule persoane. am cunoscut multi oameni care si-ar fi dat totul pentru bunastarea altcuiva, oameni care ti-ar construi casa fara sa-ti ceara un ban.
dar si multi dobitoci care nu ar merita sa traiasca aici.

si simplul fapt ca ai fost nascut aici, unde ai capitalism si poti avea ce vrei tu, e un lux. Si nu, romania nu e tara de doi bani care face parte din lumea a doua, ai acces la toate, tv, net, curent si serviciu unde iti poti asigura un trai decent. Ce vezi tu pe net la americani cum au ei tot ce vor, aia nu e adevarat, tu vezi o parte din populatie care o duce bine, crezi ca un roman bogat nu o duce la fel de bine ca ei?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 18-08-2015, 22:41:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Basicly hype


Spoiler:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-08-2015, 22:50:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Juanks

Eu unul nu am nevoie de nimeni sa sacrifice ceva pentru bunastarea mea, as fi multumit daca nu ar mai arunca gunoaiele pe strada, daca nu ar mai injura pe strazi, daca ar avea respect fata de cei din jur, indiferent daca ii cunosc sau nu.

Am avut norocul sa ma nasc intr-o familie care o duce foarte bine financiar, dar nu poti exclude faptul ca 45% din populatia tarii traieste in mediul rural (unde majoritatea nu despun de toate serviciile pe care le-ai enumerat).. din acei 45%, peste jumatate nu stiu nici cate ore sunt intr-o zi. Din cei 55% care traiesc in mediul urban, sunt destui care traiesc in orase fara oportunitati (ex. Buzau, Vaslui, etc.).

-Pentru peste jumatate din populatia tarii, cea mai fericita zi din an este ziua de 1 mai cand isi iau 5-6 peturi de bere si vreo 3 caserole de mici si merg sa faca un gratar la vreo 4-5 km. de casa. Ah, si Craciunul si Pastele cand se aduna tot familionul la o masa, se indoapa 2 zile la rand, beau 2 zile la rand, si cam atat..

-Sunt multi care nu au avut parte de un concediu de cateva decenii (de curand am cunoscut o femeie de 44 de ani, anul asta a fost prima oara cand a mers la mare in viata ei, si culmea, s-a intors dezamagita de conditiile oferite), prefera sa stranga bani sa le cumpere copiilor si nepotilor tablete si smart phoneuri, intr-un final se trezesc la 70 de ani ca nu au facut nimic altceva decat sa stea intr-un apartament cu 2 camere, fara sa iasa din tara. Nu stiu cati ani ai, dar eu, cel putin, cunosc suficienti indivizi de 18 ani care detin masini de lux (Audi, BMW) cumparate de parinti care traiesc intr-un apartament amarat.

-Nivelul de trai a crescut semnificativ in ultimii ani, dar nu asta este problema, problema este mentalitatea romanului.

Sunt constient ca unii americani nu o duc bine deloc, trebuie doar sa arunci o privire la suburbiile din orasele mari ca sa iti dai seama de asta, dar aici nu am comparat Romania cu S.U.A, am comparat Romania cu tarile vest europene care fac parte din U.E. unde mentalitatea este cu totul diferita.

Cu privire la ultima ta fraza, si eu pot spune ca milionarii in $ din Nigeria o duc mai bine decat un roman de rand de la noi, dar asta nu spune nimic. Nivelul de dezvoltare al unei tari poate fi dat si de procentajul de oameni bogati, care o duc foarte bine vs procentajul de oameni saraci care nu au acces la niste utilitati de baza.



*****Hearthstone Arena Coaching*****



Last edited by Roshkatul on 18-08-2015, 22:52:24; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Burebysta

[Retired Veteran]



Status: Offline
(since 27-08-2022 20:01)
Joined: 27 Jun 2011
Posts: 17044, Topics: 509
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 3626.7
Votes: 245

Post Posted: 18-08-2015, 22:51:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Halloooo lumeeee ueeeei




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 18-08-2015, 23:02:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:

Trebuie sa intelegeti ca nu avem nici un motiv pentru care sa ne 'mandrim' ca suntem romani, incetati odata cu nationalismul asta care deja devine enervant..


Wrong ! This !

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 19-08-2015, 01:36:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Juanks

Romania este o tara cu un potential imens DAR ale carei resurse sunt vandute ieftin, ale carei paduri sunt defrisate in nestire, ale carei monumente sunt lasate in paragina si lista contiuna.

Asa cum a zis si Roskatul, si eu am facut tara asta in lung si in lat, problema e mentalitatea, cel mai bun exemplu este ardealul care nu a incetat sa aiba influente occidentale in comunism si diferenta este vizibila fata de mancatorii religiosi de mici din estul tarii.

Agregatul politic nu ajuta nici el, oamenii sunt usor de batjocorit iar idealul in viata a multora sunt silicoanele.

Pe nimeni nu incalzeste cu nimic potentialul tarii, potentialul este distrus de majoritatea oamenilor prin cretinism si indiferenta iar pe plan social tot "majoritatea" are cea mai mare influenta.

Asa se formeaza un cerc vicios de c***t care poate fi spart doar de tineret dar asta o sa dureze inca un deceniu pe putin, daca nu o sa ne inundam de tigani si imigranti de razboi pana atunci.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-08-2015, 08:28:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe scurt...romanul ingroapa romanul - trebuii sa fiti pregatiti si sa nu aplecati din greseala fundul ca o sa va doara


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 02 January 2017 19:32



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 261, 262, 263 ... 828, 829, 830  Next    


The time now is 20-04-2024, 12:28:59
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x