User
Pass
2FA
 
 

2k+ LAG

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message1218
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 24-08-2015, 21:28:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In seara asta au fost 2,1k playeri, a mai intampinat cineva probleme cu delay/lag?

Eu nici cu lag nu pot sta, primesc disconnects non-stop.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Swann

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-12-2016 11:00)
Joined: 18 Aug 2014
Posts: 86, Topics: 15
Location: Arad

Reputation: 149.9
Votes: 6

         
Post Posted: 24-08-2015, 21:37:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si eu aveam delay, nu foarte mult... dar deja devenea aproape imposibil sa prinzi un kick...


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Bestialftw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-04-2016 09:36)
Joined: 07 May 2014
Posts: 106, Topics: 21
Location: Buftea

Reputation: 12.4
Votes: 27

     
Post Posted: 24-08-2015, 21:46:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si eu am avut perioade cu lag + ca se plangeau cei de pe ts ca e lag




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 24-08-2015, 21:59:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

As juca si cu lag, dar nu ma lasa sa stau pe server...iau disconnect non-stop, nici sa ma loghez nu pot.

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 24-08-2015, 22:36:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stai chill ca vin randomi de pe freakz cu explicatii gen "lumea face sha si galleon" "multe spelluri blabla" sau Shockeru cu proof ca nu e lag.

Problema e una si buna, indiferent ca vine Shockeru si ne arata ca nu e delay pe server, acel delay exista pe server si trebuie sa fii un player casual rau sa nu il simti. Sunt mai mult spike`uri de delay, nu e continuu. Si nu e de la mine sau doar de la un grup de persoane.

Data viitoare o sa fac stream sa va arat cat de nasol e acel delay chiar daca spuneti ca nu e lag.


 
Staff message (Rageless):
 
+2 warns, aia "randomi" te lasa pe tine sa te joci pe gratis aici.


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 24-08-2015, 22:46:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
Stai chill ca vin randomi de pe freakz cu explicatii gen "lumea face sha si galleon" "multe spelluri blabla" sau Shockeru cu proof ca nu e lag.

Problema e una si buna, indiferent ca vine Shockeru si ne arata ca nu e delay pe server, acel delay exista pe server si trebuie sa fii un player casual rau sa nu il simti. Sunt mai mult spike`uri de delay, nu e continuu. Si nu e de la mine sau doar de la un grup de persoane.

Data viitoare o sa fac stream sa va arat cat de nasol e acel delay chiar daca spuneti ca nu e lag.

Se intampla cum spui tu, cu spike-uri, gen la 5/6 minute cate un spike. Iar dupa reset la sha si galleon e delay continuu si e destul de mare.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-08-2015, 22:54:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
Stai chill ca vin randomi de pe freakz cu explicatii gen "lumea face sha si galleon"

Avand in vedere ca afirmatia vine de la tine, as putea sa te intreb cine esti? Randomii astia au incercat sa iti explice frumos de ce e lag pe server. Daca chiar nu crezi ce ti s-a spus si ca Shocker tine serverul pe o conserva de PC, as zice sa iti verifici tu PCul/netul ca nu e chiar asa...



Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 24-08-2015, 23:32:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Wipe wrote:
Shadowy wrote:
Stai chill ca vin randomi de pe freakz cu explicatii gen "lumea face sha si galleon"

Avand in vedere ca afirmatia vine de la tine, as putea sa te intreb cine esti? Randomii astia au incercat sa iti explice frumos de ce e lag pe server. Daca chiar nu crezi ce ti s-a spus si ca Shocker tine serverul pe o conserva de PC, as zice sa iti verifici tu PCul/netul ca nu e chiar asa...


Joc de 9 ani WoW si crede`ma ca stiu fiecare diferenta de delay. Sunt obsedat ca totul sa mearga perfect fara delay pentru ca am jucat Starcraft 2 cativa ani si nu suport delay`ul.
Alte probleme despre cine sunt eu, in loc sa facem ceva cu delay`ul de pe server?

Nu am zis ca il tine pe o conserva, ci pur si simplu sunt probleme, ori de optimizare ori altele pe care el le stie mai bine.
Nu trebuie sa imi explice nimeni chestii legate de sha si galleon, DA era lag duminica din cauza asta, dar azi dimineata de ce era delay? De dimineata se simtea un delay mic pana la un crash pe la ora 12 sau 1 si timp de 10-15 minute nu a fost pic de delay, apoi a inceput din nou din ce in ce mai rau.
Nu degeaba am facut topicul de mai devreme care a fost inchis.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-08-2015, 00:56:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Felicitarile mele pentru timpul acordat acestui joc minunat si pentru faptul ca te intereseaza atat de tare situatia serverului in comparatie cu blizzard. Dar, din pacate, nu poti compara un server privat care a fost muncit din greu de la zero cu retailul.
Si totusi, pe freakz se vad imbunatatiri zilnic, dar majoritatea playerilor stiu doar sa se planga de ce nu merge, nimeni nu vede ce a fost reparat.
Da, stiu, exista momente cand este putin delay, dar asta nu e de la configuratia serverului. Majoritatea, la fel ca si crashurile, se datoreaza anumitor probleme (buguri) din joc.



Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 25-08-2015, 03:07:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si...... ce vrei sa rezolvi cu topicul asta? Hardware-ul e foarte bun, n-am ce piese mai bune sa pun. Daca e vreo problema, e de la core / anumite situatii (gen multe raiduri / etc).
Sunt sigur ca ati vazut imbunatatiri in ultima perioada la delay deci nu e ca si cum stam pe loc. Si nu mai comparati freakz-ul cu alte servere ca "am fost pe alte servere si acolo merge mai bine", stiti foarte bine diferenta intre freakz si alte servere random private


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 25 August 2015 01:07



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  


The time now is 28-04-2024, 02:39:42
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x