User
Pass
2FA
 
 

Balans PvP
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message48607
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 01-09-2015, 00:22:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bossutai wrote:
Am zis ca e BF prea mic, dar voi spuneti ca e prea mare. Eu va spun ca nu moare nici dracu in arene decat daca are stun 999 de secunde la rand. Citeste mai bine ce spun eu si ce spui tu ca sa nu mai existe confuzii de genul asta. Probabil simti tu BF prea mare pt ca ai gear de rahat, dar la full gear dai heal chiar mare.


Ce dumnezeu e asa greu de inteles? Te legi de gearul meu in loc sa gandesti logic.
1. Ai pvp power nerf si buff la healeri din 5.3? DA.
2. Ai BF de 5.3? DA.
3. Ai gear de 5.3? NU.
4. Ai base resilience de 5.3? NU.
5. Ai patch notes de 5.3? NU, din contra sunt n buff`uri de increase damage la spell`uri.

Punctul 3 si 4 se elimina unul pe altu, sa zicem ca diferenta de gear ar fi de 5%, exact ce avem noi 60% base resil in loc de 65%.
Cu ce mama masi compensezi patch notes din 5.4 si 5.4.x ? Dupa parerea ta ridicam BF`ul cand avem toate diferentele alea de patch notes.

Daca ridici base resil, spell`urile care nu au fost modificate in 5.4 sau 5.4.x vor da mai putin decat normal pentru ca ridicand base resil, doar damage`ul per total se reduce iar unele clase vor suferii din cauza asta.
Asa daca scazi BF`ul poti sa compensezi spell`urile modificate din 5.4, 5.4.x fara sa afectezi prea mult pentru ca spell`urile de heal nu au primit nici un buff in patch notes.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-09-2015, 01:40:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bosuttai tu nu te plangeai ca arenele dureaza prea mult cand erau de 45 minute pe cata si te plangi acuma cand nu pici healeru inainte de 5 minute sau cum? Eu ca monk din primul minut trag de mana cu 9,2k spirit pe mine. Cand ajung la 5% dampening e dusa arena.
Cand pic cu dk zici ca e aproape lafel de rau ca vs pre-nerf feral
Edit:
tl dr in need of changes dk is too opressive



Last edited by david33 on 03-09-2015, 09:32:40; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Wedinn

[Retired]



Status: Offline
(since 27-03-2023 16:11)
Joined: 29 Dec 2013
Posts: 1962, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 272.6
Votes: 17

 
Post Posted: 04-09-2015, 18:49:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Calm down everyone! Shocker got this in the bag! -

 
Staff message (TwisTer):
 
Fãrã offtopic te rog. O zi bunã!


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bestialftw

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-04-2016 09:36)
Joined: 07 May 2014
Posts: 106, Topics: 21
Location: Buftea

Reputation: 12.4
Votes: 27

     
Post Posted: 05-09-2015, 02:19:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NoNameGlad wrote:
david33 wrote:
Eu ca monk din primul minut trag de mana cu 9,2k spirit pe mine.


Si de ce te miri ? Monk-ul nu e gandit sa tina de mana cate 45 de minute. E gandit sa fie jucat foarte agresiv pentru ca ramane oom foarte repede. Oh btw, ar trebui sa stackezi crit pentru mana tea si nu spirit.


vezi ca monku isi tinea foarte bine mana la 2v2 pe blizz





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Neverdierat
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 14-01-2016 02:51)
Joined: 29 Jan 2015
Posts: 132, Topics: 43
Location: United Kingdom

Reputation: -216.5
Votes: 12

Post Posted: 08-09-2015, 02:08:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Atata timp cat warlocks iti ia 50% HP cu un spell, warr 40% cu slam , magu da 100k cu icelance, nu are rost sa va chinuiti. O sa vina un prost sa imi zica "te plangi" . Nu ma plang cretinilor, dar daca fiecare clasa ar avea spell spamabil ce da dmg ala ce s-ar alege? Daca vreti "balans" sau ce ***** la tava vreti, concentrati-va pe spells care dau dmg cretin de mare, nu pe fixuri generale, care afecteaza si amaratii aia ce nu omoara pe nimeni.

Voi incercati sa echilibrati jocul cu fixuri ce afecteaza TOATE clasele, gen sa mariti resil la TOTI, sa scadeti pvp power la TOTI, s.a.m.d. Pai cu ce ajuta asta? Scadeti golanilor dmg la aia care dau tembel de mult. Ia sa dea si lock 80k crit cu chaos bolt, warr 60k crit cu slam, magu 60k crit cu icelance, sa vezi cum mai joaca si lumea alte clase. Sa ramana si hpalau oom in viata asta, nu sa fie full mana spamand heal la 34% dampeding.

Pai asa echilibrati pvp, nu scazand dmg la pala retri sau la shadow priest. Shockere nu te mai lua dupa toti prostii, ca te chinui degeaba si nu ajungeti la nici un rezultat. Iti zic eu, daca voi v-ati concetra 2-3 zile pe spellurile astea de ***** care strica jocu', in loc sa reparati alte 500 , tot serv ar fi multumit.

Vreti sa stiti ce fu te jocu' asta ? Si freakz in special?

1. Chaos bolt e o mizerie , iti ia jumate hp.
2. Slam la fel daca iti dai cdz dai 150k . Spell spamabil
3. Icelance. Cand da orbu mor toti. Faceti un test ingame. Scoateti orbu pe 1, cu mirrors si pet si dati deep. o sa il omoare in 5 secunde de la full hp, fara sa dea nici macar 1 hit magu.
4. Necrotic strike. 500k absorb la 300k HP e ok.
5. Hpala da heal cat pentru 5 healeri si nu ramane oom niciodata in viata asta , nici la 99% dampeding.
6. Priestu care nu casteaza niciodata de cand intra si pana iese din arena.
7. Copacii la feral care te bat singuri.
8. Petii la hunter de ii folosesti pe aia de BM pe toate specurile si iti dau 50 de stuns si dmg de nu mai vezi nimic pe ecran.
9. Rogu te omoara din stealth inainte sa il vezi.
10. Deep wounds care dau 40k crit. Warr da pe healer si tu mori in spate din greseala.

Pai daca voi ati injumatatii dmg la spellurile astea si ati umbla la restu sa fie frate corect fata de toata lumea, pai atunci ar fi diversitate, mai vezi un retri, un enha shaman, un shadow priest, una alta, nu doar warrs, magi, locks.

3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Abis
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-10-2015 08:19)
Joined: 30 Jul 2015
Posts: 1405, Topics: 34
Location: Clinica de reabilitare psihiatrica

Reputation: 87.4
Votes: 93

Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-09-2015, 06:39:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

toate spellurile din cate am vazut eu s-au facut pe baza la formule.daca nu au fost cele corecte..doar cei de sus stiu.

p.s nu va mai plangeti de dk.am ramas doar 10% pe server.restul au dat reroll in war.



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 08-09-2015, 09:04:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Neverdierat wrote:
Atata timp cat warlocks iti ia 50% HP cu un spell, warr 40% cu slam , magu da 100k cu icelance, nu are rost sa va chinuiti. O sa vina un prost sa imi zica "te plangi" . Nu ma plang cretinilor, dar daca fiecare clasa ar avea spell spamabil ce da dmg ala ce s-ar alege? Daca vreti "balans" sau ce ***** la tava vreti, concentrati-va pe spells care dau dmg cretin de mare, nu pe fixuri generale, care afecteaza si amaratii aia ce nu omoara pe nimeni.

Voi incercati sa echilibrati jocul cu fixuri ce afecteaza TOATE clasele, gen sa mariti resil la TOTI, sa scadeti pvp power la TOTI, s.a.m.d. Pai cu ce ajuta asta? Scadeti golanilor dmg la aia care dau tembel de mult. Ia sa dea si lock 80k crit cu chaos bolt, warr 60k crit cu slam, magu 60k crit cu icelance, sa vezi cum mai joaca si lumea alte clase. Sa ramana si hpalau oom in viata asta, nu sa fie full mana spamand heal la 34% dampeding.

Pai asa echilibrati pvp, nu scazand dmg la pala retri sau la shadow priest. Shockere nu te mai lua dupa toti prostii, ca te chinui degeaba si nu ajungeti la nici un rezultat. Iti zic eu, daca voi v-ati concetra 2-3 zile pe spellurile astea de ***** care strica jocu', in loc sa reparati alte 500 , tot serv ar fi multumit.

Vreti sa stiti ce fu te jocu' asta ? Si freakz in special?

1. Chaos bolt e o mizerie , iti ia jumate hp.
2. Slam la fel daca iti dai cdz dai 150k . Spell spamabil
3. Icelance. Cand da orbu mor toti. Faceti un test ingame. Scoateti orbu pe 1, cu mirrors si pet si dati deep. o sa il omoare in 5 secunde de la full hp, fara sa dea nici macar 1 hit magu.
4. Necrotic strike. 500k absorb la 300k HP e ok.
5. Hpala da heal cat pentru 5 healeri si nu ramane oom niciodata in viata asta , nici la 99% dampeding.
6. Priestu care nu casteaza niciodata de cand intra si pana iese din arena.
7. Copacii la feral care te bat singuri.
8. Petii la hunter de ii folosesti pe aia de BM pe toate specurile si iti dau 50 de stuns si dmg de nu mai vezi nimic pe ecran.
9. Rogu te omoara din stealth inainte sa il vezi.
10. Deep wounds care dau 40k crit. Warr da pe healer si tu mori in spate din greseala.

Pai daca voi ati injumatatii dmg la spellurile astea si ati umbla la restu sa fie frate corect fata de toata lumea, pai atunci ar fi diversitate, mai vezi un retri, un enha shaman, un shadow priest, una alta, nu doar warrs, magi, locks.


Ar trebui sa faca custom fix la fiecare spell in parte si dupa cand ajungem la prideful sa faca fix de 5.4 again.
10. Made my day -)

Eu o sa repet, toate probleme din pvp se invart in jurul gearului actual.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Najeron

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-01-2017 10:33)
Joined: 03 May 2015
Posts: 39, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 63.7
Votes: 5

Post Posted: 08-09-2015, 12:12:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magicqtz wrote:


Ar trebui sa faca custom fix la fiecare spell in parte si dupa cand ajungem la prideful sa faca fix de 5.4 again.
10. Made my day -)

Eu o sa repet, toate probleme din pvp se invart in jurul gearului actual.


Normal ca toate problemele vin din cauza gear-ului de 5.0 si a numerelor de 5.4, dar deja se stie cum vor evolua sezoanele si nu se va baga prideful direct, doar pentru ca "X" persoane vor asta. Momentan, custom fix-urile sunt cea mai buna idee pentru balans in pvp(desi sunt o gramada de probleme si cu astea).



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 08-09-2015, 14:53:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Najeron wrote:
Magicqtz wrote:


Ar trebui sa faca custom fix la fiecare spell in parte si dupa cand ajungem la prideful sa faca fix de 5.4 again.
10. Made my day -)

Eu o sa repet, toate probleme din pvp se invart in jurul gearului actual.


Normal ca toate problemele vin din cauza gear-ului de 5.0 si a numerelor de 5.4, dar deja se stie cum vor evolua sezoanele si nu se va baga prideful direct, doar pentru ca "X" persoane vor asta. Momentan, custom fix-urile sunt cea mai buna idee pentru balans in pvp(desi sunt o gramada de probleme si cu astea).


E ceea mai mare prostie cu custom fixurile si nu o sa se faca, s-a povestit deja, esti in urma cu informatia. Custom fixes s-au facut doar la resill, pvp power, BF, etc chestii ce afecteaza toate clasele.
Cum ar fi sa faci custom fixes la toate spells de la toate clasele? Si pe urma sa faci fixuri de 5.4. think the problem first.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 08-09-2015, 16:50:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce drama.... incercati sa jucati spriest/enha/elemental/ret in arena ca sa vedeti acolo chin. Mi se pare ca e destul de balansat (adica ai sanse sa castigi cu orice clasa mai putin cu alea de le-am mentionat adineauri unde daca dai de rogue ai pierdut din start)...
1) Warlockul TREBUIE sa dea peste 100k chaos bolt
2) Slam 150k dadeai cand aveai 55% pvp power si era resilu 57%
3) La icelance spam e un bug cu FOF, dar oricum nu iei chiar toata ziua 100k lance
4) Hpala ramane fara mana daca il faci sa casteze (da, wogu nu consuma mana! Ce noutate! Ghiciti ce....daca joaca si la talentul vietii de spameaza judgement nici spellurile cu mana cost mare nu prea mai costa mana! Ha!)
5) La priest e postat pvp power vs shields
6) Necrotic strike e o gluma acum pt orice dps (75% din pvp power e healing increase pt clasele hybride) sau pt healeri care nici nu trebuie sa casteze ca sa il sparga
7) Hunterul e asa cum ar trebui (youtube search: hunter stampede, mop scatter play)
8) Rogueul, believe it or not, e aproape blizzlike - https://youtube.com/watch?v=i3hstVBU9mU:


9) Deep wounds o sa dea foarte slab comparativ cu acum pe resilienceul de pe 5.4.8 ("The damage of this ability was buffed by 65% in Patch 5.4")

Cateodata, am impresia ca nici nu jucati arene si doar va imaginati ce spuneti. Cat ati vrea sa dea fiecare clasa? 20k max hit cu best ability? Trebuie sa mai si murim, nu? Rolling Eyes



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nrev

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-09-2015 21:57)
Joined: 04 Aug 2015
Posts: 5, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 3.2

 
Post Posted: 08-09-2015, 20:32:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Neverdierat wrote:
Atata timp cat warlocks iti ia 50% HP cu un spell, warr 40% cu slam , magu da 100k cu icelance, nu are rost sa va chinuiti. O sa vina un prost sa imi zica "te plangi" . Nu ma plang cretinilor, dar daca fiecare clasa ar avea spell spamabil ce da dmg ala ce s-ar alege? Daca vreti "balans" sau ce ***** la tava vreti, concentrati-va pe spells care dau dmg cretin de mare, nu pe fixuri generale, care afecteaza si amaratii aia ce nu omoara pe nimeni.

Voi incercati sa echilibrati jocul cu fixuri ce afecteaza TOATE clasele, gen sa mariti resil la TOTI, sa scadeti pvp power la TOTI, s.a.m.d. Pai cu ce ajuta asta? Scadeti golanilor dmg la aia care dau tembel de mult. Ia sa dea si lock 80k crit cu chaos bolt, warr 60k crit cu slam, magu 60k crit cu icelance, sa vezi cum mai joaca si lumea alte clase. Sa ramana si hpalau oom in viata asta, nu sa fie full mana spamand heal la 34% dampeding.

Pai asa echilibrati pvp, nu scazand dmg la pala retri sau la shadow priest. Shockere nu te mai lua dupa toti prostii, ca te chinui degeaba si nu ajungeti la nici un rezultat. Iti zic eu, daca voi v-ati concetra 2-3 zile pe spellurile astea de ***** care strica jocu', in loc sa reparati alte 500 , tot serv ar fi multumit.

Vreti sa stiti ce fu te jocu' asta ? Si freakz in special?

1. Chaos bolt e o mizerie , iti ia jumate hp.
2. Slam la fel daca iti dai cdz dai 150k . Spell spamabil
3. Icelance. Cand da orbu mor toti. Faceti un test ingame. Scoateti orbu pe 1, cu mirrors si pet si dati deep. o sa il omoare in 5 secunde de la full hp, fara sa dea nici macar 1 hit magu.
4. Necrotic strike. 500k absorb la 300k HP e ok.
5. Hpala da heal cat pentru 5 healeri si nu ramane oom niciodata in viata asta , nici la 99% dampeding.
6. Priestu care nu casteaza niciodata de cand intra si pana iese din arena.
7. Copacii la feral care te bat singuri.
8. Petii la hunter de ii folosesti pe aia de BM pe toate specurile si iti dau 50 de stuns si dmg de nu mai vezi nimic pe ecran.
9. Rogu te omoara din stealth inainte sa il vezi.
10. Deep wounds care dau 40k crit. Warr da pe healer si tu mori in spate din greseala.

Pai daca voi ati injumatatii dmg la spellurile astea si ati umbla la restu sa fie frate corect fata de toata lumea, pai atunci ar fi diversitate, mai vezi un retri, un enha shaman, un shadow priest, una alta, nu doar warrs, magi, locks.


confirm punctul 3, it's kinda funny tho : -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rep107

[Creep]



Status: Offline
(since 10-08-2017 21:37)
Joined: 07 Jan 2015
Posts: 605, Topics: 81
Location: 🐉 ☯

Reputation: -95
Votes: 65

Post Posted: 09-09-2015, 00:29:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu am vazut ca magii sa casteze ceva in arene, in afara de Frost Bomb si poate 1-2 ori Frost Bolt... in rest doar Instante gen: DF/Icelance/FFB 24/7. (jk,Icelance/Icelance/Icelance &so.)

Also Feral Treants, e misto sa pici healerii cu ei.

Pot sa confirm si eu majoritatea punctelor enumerate mai sus, dar ce folos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 09-09-2015, 11:47:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E clar, nu stiu de ce m-am chinuit sa va cer parerea, iar drame de cacat si nimic concret doar "omg clasa X da prea tare nerf it, omg clasa Y da prea slab buff it". Postul lui Neverdierat dovedeste exact ce am zis, ca indiferent daca ceva merge bine atat timp cat voua vi se pare ceva in neregula "CLAR MERGE PROST SERVER DE CACAT FACETI FIXURI INUTILE". Bugurile CONCRETE care au fost postate au fost reparate in mare parte (nu, nu se pot repara toate odata). Daca continua asa situatia o sa inchid topicul si nu o sa mai fiti bagati in seama ca e clar ca oricat de bine ati stii voi juca wow si oricat de pro pvp players sunteti (sau va dati ca sunteti), va bate wowul cand vine vorba de discutii de genul.

FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-09-2015, 20:32:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

asta e cel mai important motiv pentru care nu se baga prideful.
Spoiler:


cand astia or sa vada ca gearul pvp are ilvl 550 si cel pve 510 (sau cat e HC best in slot actual) o sa inceapa scandaluri pe global gen "omg le dati cele mai bune iteme doar celor care fac pvp, server de rahat ma duc pe moltenia, etc." aia nu au habar de gear scaling sau alte chestii de genul cand ei inca sunt nedumeriti de ce iau teleport din shrine sau de ce nu pot merge pe timeless isle.

in plus tot astia or sa ceara si niste item levele colosale la raidurile facute prin raid finder cand or sa vada ca sunt iteme de 550ilvl pe server.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cryve

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-06-2019 19:46)
Joined: 26 Mar 2011
Posts: 457, Topics: 73
Location: Romania

Reputation: 386.2
Votes: 46

   
Post Posted: 22-09-2015, 19:52:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se mai poate domne:

1. Azi dk imi pune 3 sferturi de viata absorb heal si pe partenerul meu jumate HP ... in copac cu barskin pe mine cu glyph + full hots 3 stacks lifebloom rejuv regrouth si wild groth + spam de regrouth nu puteam sa imi ridic viata sa scap de soul ripper
2. Copacii de la druid feral aici iti iau 3 sferturi de viata doar ei ... pe blizz erau folositi mai mult defensiv sau pentru a da roots la unul de incearca sa fuga cu low hp/mana ... la noi te lesina
3. Multi warriori profita de exploitul slam+sweeping strike
4. Rogul inca iti darama toata viata in 3 secunde ...
5. La noi pe server se joaca disc in arena ... cand pe blizz cu spelurile de 5.4 nu exista asa ceva .
6. Palacul holy are ceva buguit .. mi-a spus cineva ca sunt vreo 2 chestii nesimtite ( nu a vrut sa imi spuna care cu toate ca am incercat sa il trag de limba ) ... nu ma pricep la palac .. nu am mai jucat dupa lk nu pot sa testez ...
7. Cei mai buni healeri pe blizz erau moncii , druizi si shamanii ... la noi pe server sunt disc priest si palac .....



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next    


The time now is 28-03-2024, 21:26:07
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x