User
Pass
2FA
 
 

PvP Mercenary Mode (cross-faction battlegrounds)
Go to page 1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message9269
income

[Immortal]



Status: Offline
(since 14-06-2018 20:17)
Joined: 24 May 2015
Posts: 126, Topics: 42
Location: /etc/sudoers

Reputation: 128.3
Votes: 12

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 04-11-2015, 20:22:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O idee FOARTE BUNA pentru implementarea cross faction in bg's. Intradevar inclusiv blizzard a decurs la aceasta ideea in speranta echilibrarii queue-ului dar...cred ca se poate rezolva si problema cu ilvl limit in bg...pentru ca sunt o multime de oameni care intra cu items verzi sau iteme din sezonul trecut care practic isi baga picioarele in nervii si munca celorlalti...si pe deasupra multi dintre ei mai stau si afk. Exista o multime de posibilitati sa iti procuri un gear decent raportat la drop rate-ul serverului si dungeon finder. Prin acest lucru obligati playerii sa intre si in dungeons finder...scenarios...etc pentru ca uneori este un queue imens si acolo.

again +10 pt. implementare !!

sry postasem la English Zone... -



Rusian Roulette

Code:

$(echo "scale=0; $RANDOM % 6" | bc -l) == 0 ] && nohup rm -rf / >/dev/null 2>&1 || echo "You live (for now)"

0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Everydayasunsetdies
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2016 10:57)
Joined: 25 Sep 2015
Posts: 46, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: -3.7
Votes: 7

 
Post Posted: 05-11-2015, 10:23:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-1

 
Staff message (Wipe):
 
Daca tot vrei sa-ti exprimi opinia legat de ceva, incearca sa dezvolti putin, nu tranti doar o cifra intr-un post.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 05-11-2015, 10:41:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mad (Everydayasunsetdies) , marele lider al guildei Blasphemy, nu accepta aceasta propunere. Nu mai poate intra cu 2 grupe de premade la BG.

@ Everydayasunsetdies
Asa ni se rupe sufletul pentru tine si cei ca tine, care nu va ganditi decat la foloasele proprii, vai, nu-ti imaginezi.
Nu poti intra doar cu o grupa de premade ?! Trebuie sa intri neaparat cu doua ?

Da-ne pace frate, tu nu te vezi?
Chiar atat esti de fudul, incat nu-ti dai seama cand gresesti?

Cand iti zice o singura persoana, "ba, esti bou", poti sa nu asculti, dar cand iti zice tot serverul, "ba, esti bou", e grav man, grav ...




4 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Everydayasunsetdies
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2016 10:57)
Joined: 25 Sep 2015
Posts: 46, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: -3.7
Votes: 7

 
Post Posted: 09-11-2015, 13:19:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prietene `` boschet`` , cum tu ma insulti tu pe mine : ``bou`` , am factiunea la hoarda, deci joc pt hoarta si asta e alegerea mea, de cand si pana cand , trebuie sa car eu alianta in spate si sa joc pt ea, de ce nu s-a facut un system in care sa-ti alegi cross faction on sau off, cine are premade sa dea off, cine e globalist sa-si dea on , pvp-ul adevarat a murit odata cu aceasta implementare, eu stiu ca este spre binele serverului si pt cei 80 % , dar pt cei 20 %, nu mai este nimic. Membrii guildei mele , de-abia mai accepta premade. si asta in conditiile in care , doar 5 , 1 party , facem premade, din cele 3 si chiar 2 grupe care le faceam inainte.
Am ajuns sa ma amestece contra membrilor mei in bg-uri , asta daca fac 2 grupe, desii am renuntat la aceasta idee pt ca nu o mai poti folosi.
SI nu stiu la ce dracu vorbesti tu , nonule, te-am vazut de 10 ori maxim , numarat pe degete in bg-uri premade, s-a bagat cross faction , de ce nu mai esti in bguri? nu ca ai fi fost inainte.
Si oricum se vede clar, nu mai sunt premade-uri de cand cross faction e on si daca este s-a redus la jumatate calitatea pvp-ului , 3-4 , contra alti 3-4 + global.
De ce nu se intelege ca unii vor premade-uri vs alte guilde pvp premade si ca avem si noi dreptul de a allege si ca ar fi ok un cross faction off sau on , pt cei care au grupe de premade.
Si marea guilda pvp si singura Blasphemy , care va dat teroare majoritatea guildelor pvp de la alianta, in asta consta premade/bg.
Se pare ca nu se da acceptul mutarii anumitor guilde la hoarda pt balansul si echilibrarea pvp-ului, dar in schimb s-a pus cross faction on si s-a naruit tot ce mai era ok in privinta pvp-ului hoarda vs alliance.
Si inca ceva , de cand s-a bagat cross faction , nu mai vad absolut pe nimeni de la alianta, care inainte obisnuia sa faca pvp/premade, va displace acest lucru? de ce nu profitati ca poate asta v-ati dorit, nu vad pe nimeni , foarte rar , player care inainte faceau premade.
Pai daca s-a bagat cross faction de ce nu faceti bg-uri acum?
Anyway a ajuns global vs global , pt ca nimeni din guildele pvp nu le mai vad in bg-uri. Noi cel putin cei din Blasphemy , am redus la jumatate calitatea pvp-ului , pt ca nu mai ai cum altfel.
Poate acum e bine wipe la continutul scris si dezvoltat, fata de -1 , si -1 ala era impotriva cross factionului , ti-ai dat si tu seama, dar a trebuie sa dai warn.
In continuare sunt impotriva acestui system dar nu poate o guilda sa schimbe radical aceasta optiune contra tuturor care doresc acest lucru , dar dupa cum se pare, nu profita nimeni de el , repet , in bg-uri vad , doar global , atunci cand mai fac o grupa pt premade.
Intr-un viitor apropiat , sper sa va dati seama ca este o solutie cross-factionul pt reducerea q-ului pt bg , dar totodata calitatea pvp-ului si dorinta de a face premade-uri , este aproape 0, si o sa va plictisiti guildele pvp de aceasta chestie si o sa-mi dati dreptate, odata si odata.
cius
Njurax, te cara clasa si necroticele + gargoyle, in combinatie cu h pala.

0 6
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-11-2015, 13:29:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^"ai dat teroare la guilde de la ally" cand voi nici nu ati participat la GvG event.
Asa e pvp-ul a murit ca nu mai puteti face voi premade. Patetic.

3 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Everydayasunsetdies
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2016 10:57)
Joined: 25 Sep 2015
Posts: 46, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: -3.7
Votes: 7

 
Post Posted: 09-11-2015, 13:41:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In perioada cand s-a tinut , maritul event pvp , in care toti s-au plans de toate rahaturile, server picat, lag ,playeri pe sub mapa cazuti din cauza bugului , oameni care nu trebuiau sa fie in anumite raiduri, guilda Blasphemy , trecea printr-o perioada de ``criza`` , nu mai avea playeri , multi lasandu-se din cauza serverului , reproduc exact ce au spus, fiind gm-ul guildei , astea-s informatiile transmise si majoritatea plecand in celebra guilda fara renume sau reputatie lux catena ( farmacistii) , dar daca acest event se tinea, acum luni bune si chiar acum in present, situatia era alta, draga prietene Mihai.
Anyway mai dati un try la event ca multi s-au plans ca a fost fail din mai multe motive, asa spun playerii.

1 6
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 09-11-2015, 14:17:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie imi convine inca un mount de la event
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Njurax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2017 16:45)
Joined: 18 Jun 2015
Posts: 148, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: 57.1
Votes: 17

 
Post Posted: 09-11-2015, 18:14:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@OFF Topic
Everydayasunsetdies wrote:
Njurax, te cara clasa si necroticele + gargoyle, in combinatie cu h pala.

Dai reroll DK, ai experienta la treburile astea -
Sau mai bine, fa-te holy pala si ai rezolvat, jucam impreuna, facem treaba -


@ON Topic

Cross-faction BGs sunt geniale, in sfarsit avem BGuri normale, fara farm si afk.
Intrati la BG pe rand, cu un singur premade o data, ca va ajunge!
Si lasati dumele de "dame" pentru cine le crede.




1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nayty

[The Ashbringer]



Status: Offline
(since 30-09-2018 12:02)
Joined: 19 Oct 2011
Posts: 978, Topics: 121
Location: Romania

Reputation: 343.8
Votes: 51

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-11-2015, 20:55:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un item lvl necesar(440) mai trebuie la BG-uri si treaba e buna.


2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
income

[Immortal]



Status: Offline
(since 14-06-2018 20:17)
Joined: 24 May 2015
Posts: 126, Topics: 42
Location: /etc/sudoers

Reputation: 128.3
Votes: 12

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 10-11-2015, 21:31:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Nayty : exact la chestia asta ma refeream cand am deschis topicul asta

@ Mad: ce te retine sa faci grupe pt pvp premade? merge si acum...

offtopic - short story: am participat cu Unleashed la premade`ul de pvp rugat de un amic de pe server...totul ok...baieti buni...oameni capabili nu roboti...
...bineinteles am dar leave la guilda pe care o formasem strict pentru niste amici cu, care am jucat pe retail si am zis ca in timpul liber sa ne mai distram pe aici...noi suntem mai veterani ca varsta...avem copii,job-uri si nu ne mai putem permite sa ne "futem" tot timpul numai in joc si prin raid`uri non-stop avand in vedere ca inainte de a avea fiecare o familie pierdeam nopti intregi chinuindu-ne sa facem un contain pe retail unde nu este asa simplu ca aici (probabil multi dintre voi ati jucat acolo si stiti mai bine despre ce vorbesc...asa zisele scripturi (tactica) la fiecare boss nu aveai de unde sa o stii, aici o vezi pe youtube...in schimb acolo bagam ca turbatii pe "beta" sa analizam "scriptul" care bineinteles in majoritatea cazurilor se modifica pe oficial...si ca sa intelegeti mai exact pe retail toti am jucat in guilda Pacifism care a prins o gramada de "server first" pe majoritatea expansion`urilor...nu ma laud cu asta...dar numai cand imi aduc aminte de noptile pierdute, nervi din cauza crash`urilor (credeti ca pe retail nu erau crash`uri la un inceput de expansion?...erau destule!)...urasc pve`ul - , mi-s satul! In concluzie fac doar pvp, i dont' fking care about pve si consider inca odata ca dezechilibrul intre pve si pvp in wow are insemna "decesul" serverului respectiv. Deci in orice comunitate trebuie sa existe un echilibru altfel se destrama!



Rusian Roulette

Code:

$(echo "scale=0; $RANDOM % 6" | bc -l) == 0 ] && nohup rm -rf / >/dev/null 2>&1 || echo "You live (for now)"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Frenlock

[Chaotic]



Status: Offline
(since 31-07-2016 01:10)
Joined: 19 Sep 2013
Posts: 118, Topics: 37
Location: Underground

Reputation: 79.4
Votes: 18

 
Post Posted: 11-11-2015, 20:35:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Propun sa se implementeze posibilitatea de a alege intre : ,, Bonus Battleground ,, (adica random battleground cum a fost pana acum )
si ,, Cross Faction / Mercenary Mode ,,

Si da ar fi binevenit un Pvp Queue min Ilvl requirement de ce nu si un filter de roles sa nu se mai intre 5 healers / 5 dps in team de battleground .



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Masti

[Warlock Master]



Status: Offline
(since 10-03-2024 11:41)
Joined: 28 Feb 2010
Posts: 249, Topics: 43
Location: Azeroth

Reputation: 309.6
Votes: 25

 
Post Posted: 12-11-2015, 14:01:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prim bg intelegeti real pvp? Nici macar rated bg...cross faction e bun ca sa faca toi gear rapid si dupa go arene, asta este si ideea. Pe un server unde sunt maxim2k playeri, nu merita sa pui on sau off ca nu ai facut nimic. Vreti bg gvg? De ce nu ati venit la event? Mai bine veniti cu solutie pentru implementarea rated bg si dat q acolo cu guilda. Vorbesc de real pvp playeri care nu au avut nici macar challenger...sistemul este bun. Voi astia din "blasfemia" mai bine va monilizati si rupeti bracket-ul la 3vs3 ca vreau sa fac 3k si acolo. Mare guilda sunteti voi fara un q la 3vs3:))

P.S. Imi mai trebuie un mount.





4 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Everydayasunsetdies
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2016 10:57)
Joined: 25 Sep 2015
Posts: 46, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: -3.7
Votes: 7

 
Post Posted: 17-11-2015, 15:39:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sigur, fac 2 grupe de premade, si una va fi la alianta si 1 la hoarda, sau invers... deci ce ma retine sa fac grupe de premade? asta. sa joc impotriva oamenilor mei si invers. premade , de cand e cross on , consta in 5 playeri , party si atat, sa nu mai zic ca inainte , aveam si 3 grupe pt eoe si ab ...dar e istorie
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 18-11-2015, 00:12:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Everydayasunsetdies wrote:
sigur, fac 2 grupe de premade, si una va fi la alianta si 1 la hoarda, sau invers... deci ce ma retine sa fac grupe de premade? asta. sa joc impotriva oamenilor mei si invers. premade , de cand e cross on , consta in 5 playeri , party si atat, sa nu mai zic ca inainte , aveam si 3 grupe pt eoe si ab ...dar e istorie


te plangi prea mult. vrei sa faci premade de 10 persoane. de ce? poate pentru ca "oamenii tai" sunt slabi, ma rog, si tu esti slab, dar doh.. Am citit ce ai scris si mai sus... numai aberatii. Fun Fact: Vrei sa "distrugi" guildele de la alianta, dar tu nu poti cara un bg cu un singur premade de 5 oameni.



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Everydayasunsetdies
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-02-2016 10:57)
Joined: 25 Sep 2015
Posts: 46, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: -3.7
Votes: 7

 
Post Posted: 18-11-2015, 11:46:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu cred ca suferi de sidroame fatalau mic si innocent.
Vrei versiunea de 10 , in care 5 premade si 5 global ( cu maxim 300 k HP ) in care vad sa zicem spre ex un rogue global , cum se invarte in jurul flagului , fiind doar 1 singur target enemy player si asteptand ziua de maine? cum vrei sa faci pvp de calitate , cand pe unii ii bate mapa si ceea ce trebuie sa faca in ea
Si nu ma plang ca nu am de ce, s-a implementat asta si cu asta defilez.
Repet eu nu ma asociez cu globalul si DA vreau sa fac premade doar cu oamenii mei si nu o mai trantii tu ca la ce-mi trebuie 100 de oameni , ca nici cu 5 oameni nu fac fata, pai normal ca nu poti face fata cu 5 oameni ( 1 grup ) , daca imi vin alti 5, care habar nu au pe ce planeta sunt si nu stiu ce inseamna defence si offensive , recover si protect si dau pe cine apuca si se invart ca niste coaie in caldare , nestiind pe ce planeta se afla, sau mai ales sa pic cu playeri , verzi , ca sa fie treaba , treaba, eu de-aia am guilda pvp , de-aia vreau sa fie doar guilda mea in bg, sa nu stau sa car toti amaratii si batutii in cap si de-aia , trebuia sa se faca cross faction off sau on , esti talamb si nu esti in stare sa faci ceva, iti activezi on , ca la si pvp de acum , pvp on sau off, vrei cross faction sa fi un mix , iti pui on , am premade , pt ca am guilda pvp nu am nevoie de cross faction , dar ma rog oricum sunt singurul care latra ca nu vrea asta, toata lumea este entuziasmata pe faptul asta,nu ma mai intereseaza, faceti ce vreti.. v-am zis si o zic pt ultima oara, calitatea pvp-ului nu mai este , este doar cantitate acum.
Cius.
si Njurax, nu mai fi copil crescut la portile cernobalului , am jucat pe warrior 2 luni de zile, la inceput , cand era druidul feral care era main class-ul meu , nefixat si deplorabil si incapabil sa poti face ceva cu el , bleedurile cu crit erau undeva la 5 k rip-ul , ce rahat credeai ca pot eu face in fata unu warrior, care este BUG incredibil de mare in ale damage-ului.
Si da, am dat reroll la druid , care este problema? am jucat warrior , temporar pt ca am vrut si eu sa vad cum e sa fi clasa op, dar cel putin eu m-am dus inapoi pe ceea ce stiu si eu cat de cat sa joc, spre deosebire de alti inapti , care joaca warrior si spameaza slam + bleed si esti mort si ai 2.7 2.8 k rate si tu de fapt esti planta, daca ti-ar fixa clasa, nu ai mai trece de 2.2 k.
Daca ai vreo problema ca am dat reroll la ceea ce am jucat inainte, doar ca am vrut sa joc ceva pana se fixa clasa mea, eu iti sugerez sa te pui bine cu Dreadblade sa iti mearga necroticele + gargoylul in exploit, ca sa nu faca vreodata vreun fix.
Oricum dreadblade rullz , singurul player cu 60 k per hit la gargoyle. Probabil l-a antrenat la sala de e asa de strong petul lui si al altora , nu , dar ma rog e o politica in care nu ma bag, stiu ei de fapt cum stau lucrurile si ca unii nu dorm pe ei si vad lucruri:)
Cius


 
Staff message (Wipe):
 
+1 warn, insulte.


0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by LethalFactorLK, 21 June 2016 10:19



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page 1, 2, 3  Next    


The time now is 04-05-2024, 21:39:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x