User
Pass
2FA
 
 

Monk WW , buguit!
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message6723
raven3

[Creep]



Status: Offline
(since 12-05-2022 06:35)
Joined: 10 Dec 2011
Posts: 972, Topics: 293
Location: Romania

Reputation: 1308
Votes: 188

Post Posted: 06-07-2016, 14:39:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faza cu WW e urmatoarea in sezonu prideful
Daca compari WW in prideful cu ww in grievous, monku o sa fie ceva mai bun in raport cu alti melee decat a fost sezonu trecut.
Asta pentru ca WW e 100% dependent de dmgu de la arma (exceptie ar fi xuenu dar la full gear RJW>>>xuen... si chi wave e pe baza de AP dar dmgu acolo e irelevant)
Dmgu de baza la WW e : rising sun kick, melee hits si fists of fury... astea toate scaleaza incredibil de bine cu arma.
Si asta voiam sa zic... melee care is mai dependenti de arma adica dmgu de baza e bazat pe % de weapon is pe o panta ascendenta comparativ cu cei care is dependenti total sau partial de AP
Si boostu asta de la weapon damage e umflat in burst cu 60% de la tiger eye brew.

In legatura cu healu
Comparativ cu sezonu grievous , WW are heal ceva mai bun pt ca a crescut health poolu si astfel healing elixirs da un heal cu peste 20% mai puternic.
Si asta e un boost mare pt ca, comparativ cu celelalte healuri gen second wind, conversion, recuperate... healing elixirs nu e (in mod corect) afectat de battle fatigue.De mentionat ca healing elixirs e peste 50% din selfhealu monkului in conditii de arena.
Asta adunat cu faptu ca celalalt heal al monkului (sfere, expel harm si chi wave) e afectat de 60% increase de la tigereye brew face ca ww sa aiba un selfheal ff bun. PE de alta parte offhealu e foarte slab. Sferele is foate greu de pus sub un target in miscare si consuma mult energy - singuru heal ar fi chi wave.

In legatura cu cat e de bun in arena... ww nu e top tier spec .. cum e de ex ele, warr, dk si tot dmgu se invarte in jurul burstului.
Un player experimentat daca atunci cand vede burstu de tigereyebrew , da un stun, fear disarm, root, knowckback + targetu are ceva defensiva gen cocoon, bula, die by the sword, evasion, ironbark etc... anihileaza dmgu aproape complet (sau daca da ceva stun, disorient peste fists of fury)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 06-07-2016, 15:20:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu are rost sa le explici la astia, o sa-i vezi in 1-2 luni, rouge subt/assas e buguit, mai mult ca sigur o sa spuna si de spriest.

Ei nici nu stiu ca anumite clase depind de gear si odata acumulat se schimba, dovada: topicul asta.
Ei nici acum nu stiu ca pana acum au jucat cu mecanici de 5.4 si gear phase de 5.1, 5.3


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nytrox

[bored]



Status: Offline
(since 13-05-2018 13:05)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 995, Topics: 82
Location: Bucuresti

Reputation: 136.7
Votes: 67

   
Post Posted: 07-07-2016, 00:37:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blasphemy wrote:

Sa ma cac pe mine tot duelul ca dupa eventual el sa termine cu 80 % HP sau chiar full , mare brain iti trebuie.
ma lasi ma prietene?

nu am mai jucat din malevolent season,deci nu stiu cum merge acuma,dar daca te plangi de monk doar in duele,era destul de op si pe blizz,arunca o privire aici
primul moonkin+feralul au murit in stun lock.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Blasphemy

[Creep]



Status: Offline
(since 25-03-2018 17:42)
Joined: 25 Oct 2010
Posts: 582, Topics: 184
Location: Pitesti

Reputation: -368
Votes: 31

 
Post Posted: 07-07-2016, 01:48:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bine magicqt , abtine-te acum , am inteles esti un zeu al acestui mirifc joc, burst , proc lava burst, 250 k instant, win arena. Forta shaman elem.
Nu te mai pronunta la alte clase, spamezi 2 butoane care si alea-ti procuie , easy win.
Sa ne oprim cu posturile aici , s-a inteles situatia. Nu mai conteaza. Deja rasar ca dupa ploaie, oamenii cu papadiile cu lectiile legate de clase in pvp.
Cius

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
dhany

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-12-2023 13:06)
Joined: 08 Nov 2010
Posts: 71, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 190.7
Votes: 8

 
Post Posted: 07-07-2016, 02:16:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Blasphemy wrote:
Mentionez si repet , monk WW, are bug sau ceva exploit pe HEAL.
Oricat si cum ar fi , nu pot sa am convingerea ca nu este asa, fac diferenta dintre sezonul de grv si actualul prideful , efectiv cateodata parca nu primest damage, ori ca rupi in parry in el , ori ca se face instant full!
Nici macar heart of the wild la druid nu functioneaza in halu` asta cum merge healul la monk .
Oricat ati incerca sa spuneti , are bug la HEAL si raman la considerentul asta,
Cat despre babuinii astia de fac flame-uri, gen , citez: cine va bagat in wow? sau al de Scott. Sunteti expirati, abtineti-va, daca vi se pare ok , ramaneti la considerentul vostru ca este ok, dar nu mai vomitati pe-aici , una si alta.
Cred ca in curand o sa am dreptate vis a vis de healul buguit care si-l da aceasta clasa.
Respecte bossutai.


sefule vin-o cu ceva concret pana acum plangeai de damage acum de heal ? wtf nici tu nu stii ce vrei imi cer scuze daca te-ai simtit atacat in vre-un fel dar.. mai repet o data nici tu nu stii ce vrei cred ca postul asta l-ai facut de nervi si atat fara ceva concret.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 07-07-2016, 08:20:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Joaca tu elem ma daca tot ma ..... la cap ca am clasa nu stiu cum, am jucat cata unde era elem pamant de flori fata de alte clase si nu eram ..... ca tine.
Iti joc si enha spec si iti dau acelasi dmg intr-un global ca pe elem.


 
Staff message (Burebysta):
 
+1 Warn - Limbaj


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Volanz911

[Instabil^Mintal]



Status: Offline
(since 07-02-2017 17:23)
Joined: 26 Mar 2016
Posts: 60, Topics: 20
Location: Romania

Reputation: 21.3
Votes: 12

 
Post Posted: 07-07-2016, 08:57:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cati destepti..certanduse pe ..vorbe goale ..pe glizz monku ww era praf ..aici vad ca nici nu il atingi , si nu vreau sa imi raspundeti cu cretinitati gen nu stii sa dai dps etc.aici e freakz..orice e posibil .orice clasa care pe blizz era slabuta sau ok dpdv al healului aici e op nici 3 vs 1 nu il atingi .nimeni nu da 2 bani daca va certati aici .serverul e al lor vorbele noastre sunt in vant, daca ma intrebati pe mine ..vine legion ...90 lei sau cat e pe luna pe blizz..si scapati de buguri. bafta

ps: nu va mai bateti capul

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ventress90

[Assasin]



Status: Offline
(since 09-10-2017 00:02)
Joined: 06 Jul 2015
Posts: 4044, Topics: 132
Location: Somewhere

Reputation: 1379.5
Votes: 105

Post Posted: 07-07-2016, 12:06:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca nu puteti discuta civilizat inchid topicul.


| The COMPLETE Rogue PvE guide | Legendary Cloak Questline - GUIDE |

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 07-07-2016, 12:56:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

https://armory.freakz.ro/pvp/leaderboards

Cati ww monks vedeti pe ladderul asta prapadit? Doar pt ca nu va descurcati voi vs ww nu inseamna ca e op. E una din cele mai slabe clase in momentul de fata si inafara de dmg in burst nu are NIMIC. E ZERO clasa asta prapadita.



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wedinn

[Retired]



Status: Offline
(since 27-03-2023 16:11)
Joined: 29 Dec 2013
Posts: 1962, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 272.6
Votes: 17

 
Post Posted: 07-07-2016, 14:34:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta aplicandu-se tuturor claselor. Consider ca topicul asta nu isi are rostul. Duce doar la certuri pe teme nepotrivite si discutii care nu isi au locul, totul pentru ca nu stiu anumiti jucatori sa bata in lupta cinstita un amarat de Windwalker. Consider ca nu e necesar sa strigati "Overpowered!" la oricare oportunitate.

Wedinn
Former Game Master & Discord Community Manager
(January 2017 - February 2018)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 08-07-2016, 00:57:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

andreir wrote:
Asta aplicandu-se tuturor claselor. Consider ca topicul asta nu isi are rostul. Duce doar la certuri pe teme nepotrivite si discutii care nu isi au locul, totul pentru ca nu stiu anumiti jucatori sa bata in lupta cinstita un amarat de Windwalker. Consider ca nu e necesar sa strigati "Overpowered!" la oricare oportunitate.

sa nu exageram, numai lupte corecte nu sunt intre clase -)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 09-07-2016, 14:41:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Volanz911 wrote:
cati destepti..certanduse pe ..vorbe goale ..pe glizz monku ww era praf ..aici vad ca nici nu il atingi , si nu vreau sa imi raspundeti cu cretinitati gen nu stii sa dai dps etc.aici e freakz..orice e posibil .orice clasa care pe blizz era slabuta sau ok dpdv al healului aici e op nici 3 vs 1 nu il atingi .nimeni nu da 2 bani daca va certati aici .serverul e al lor vorbele noastre sunt in vant, daca ma intrebati pe mine ..vine legion ...90 lei sau cat e pe luna pe blizz..si scapati de buguri. bafta

ps: nu va mai bateti capul

Ba prietene, ti a dat si bosutai vids cu ww pe blizz. Sunteti pilaf si blamati aiurea in necunostinta de cauza. Judecati monk ul dupa cum e in arena, nu in duel. Daca ii faci peel la burst/ii dai cc monkul e inutil atat la heal cat si la damage.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Evydence

[僧]



Status: Offline
(since 15-10-2019 19:05)
Joined: 15 May 2014
Posts: 5485, Topics: 183
Location: Vrancea

Reputation: 1776.3
Votes: 176

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-07-2016, 15:39:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Iar aceiasi discutie ca la inceput de Panda, acum vad ca schimbati subiectul de la warrior la monk, peste 2-3 saptamani o sa fie shadow priestu?


Pentru un oarecare note, monkul ww nu este o clasa slaba, nush de unde aveti voi informatia asta, pe blizz monku ww putea sa faca si 1v2 in arene in care comboul inamic era in favoarea acestuia, dar aici vad ca daca un monk te bate 1v1 inseamna ca e buguit? rly?


Stiti ce, faza principala e ca voi va stiti clasa, da e ok, ba da va rog eu incetati sa mai aruncati cu toate vorbele in alte clase, 95% dintre voi nu va stiti decat propia clasa, dar plangeti cand alta clasa va da fumu in arena/bg/duel, pentru ca NU stiti cum functioneaza cealalta clasa, si nu veniti cu reply "vezi ca stiu ce face fiecare clasa", ca daca stii ca magu iti da deep freeze si icelance, sau ca DK iti spameaza necrotice, asta nu inseamna ca tu cunosti o clasa, asta e basic info, si cu chestiilea astea nu o sa ii dai tu counter la clasa respectiva, trebuie sa incetati odata sa va mai credeti asa numiti gladiatori si sa intelegeti ca daca mergeti pe blizz, pun mana in foc ca 90% dintre voi nici nu or sa treaca de 1800 rating la orice (2v2/3v3/5v5), pentru ca in PvP nu este vorba numai de intrerupt si la primu proc de trinket dau burstu si pica, asta e o prostie totala, si merge aici doar din simplul fapt ca multi stau sa incaseze un burst, sezonul trecut ma injurau baieti in arena ca eu fugeam cand ei isi dadeau burstu, si ca nu stiu eu sa joc, deaia fug, adica sa fim seriosi, am vazut maxim 3 persoane (din arenele facute de mine random) care stiau sa dea un evade la burst, majoritatea stau si o incaseaza, ca doar na.




Code:
imi place ca acea persoana care stie sa dea evade la burst ...pe toate phaseurile nu trecea de 1700 pe orice clasa fie ea warrior /warlock ..interesant

btw coaie incetati cu prostiile daca aveti dovezi si etc ca o anumita clasa e buguita postati la bug report.

@zbaam pentru tine special, malevolent 2789 rating warrior full PvE doar trinkete pvp, tyranical, 2460 pala holy full tyranical nu griveous, iar war 2340 la fel, jumi pvp jumi pve, daca as avea timp sa imi gearez caracterele sa le fac full PvP si sa imi gasesc un partener cu cap as ajunge lejer la high rating.





If you gonna hit the king you're better kill the king



Last edited by Evydence on 02-08-2016, 18:01:29; edited 1 time in total
3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 09-07-2016, 16:02:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

This^^ si chestia cu incasatu e discutabila, daca faci counterpressure e cam useless burstul alora


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
L3onz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-04-2017 22:09)
Joined: 17 Jun 2012
Posts: 189, Topics: 148
Location: Romania

Reputation: 399.3
Votes: 12

Post Posted: 09-07-2016, 17:11:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E cam op ...cu huntul nu al pici neam 1 vs 1.La gear aproximativ la fel.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Ventress90, 30 July 2016 17:04



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 28-03-2024, 12:42:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x