User
Pass
2FA
 
 

Neglijenta PvP
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message9415
Kindredz

[lf 3v3]



Status: Offline
(since 30-05-2022 19:24)
Joined: 01 Jul 2016
Posts: 196, Topics: 44
Location: Buftea

Reputation: 114
Votes: 25

     
Post Posted: 23-01-2019, 19:34:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sunt tot felul de buguri ratate care chiar strica pvp si nu e fun chiar deloc, gen crypt fever la dk care nu are internal cd si procuie la fiecare heal, concordance care da 6k stats in arena, templates nepotrivite si arene fara los




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 25-01-2019, 01:35:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar cam trebui sa se fixeze macar astea importante, icdu care ar trebui sa fie de ~1.2/3 seca crypt, damage scale ul cu procuri la mortal (da peste 1.3 mil in pvp), am observat asta seara ca si survival are ceva in el, intel ul de la disc priest. Macar astea care fac pvpul unplayable daca nu se vrea implementarea hotfixurilor asap


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rikymaru94

[:: A leGenD AlivE::]



Status: Offline
(since 10-12-2019 12:35)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 662, Topics: 125
Location: FoCsAnI Geles

Reputation: 485.3
Votes: 69

Post Posted: 25-01-2019, 09:17:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

au venit repede 2 gms sa dea warn si sa mute topicu la dead zone si atat. - - - - tipic. puteti sterge topicu asta si asa nu o sa se schimbe nimic cu atitudinea asta.waiting for the next quest to be fixed !


""Îmi cunosc limitele. Dar pur ºi simplu le ignor."

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 25-01-2019, 13:34:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rikymaru94 wrote:
au venit repede 2 gms sa dea warn si sa mute topicu la dead zone si atat. - - - - tipic. puteti sterge topicu asta si asa nu o sa se schimbe nimic cu atitudinea asta.waiting for the next quest to be fixed !


Sa mai bage niste bossi ceva, daca e si pe urma sa faca si clase ca nu e prioritar sa ti poti juca clasa



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
rikymaru94

[:: A leGenD AlivE::]



Status: Offline
(since 10-12-2019 12:35)
Joined: 22 Jun 2012
Posts: 662, Topics: 125
Location: FoCsAnI Geles

Reputation: 485.3
Votes: 69

Post Posted: 26-01-2019, 14:35:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pe zi ce trece vad cat va poate durea in **** de pvp. nu sunteti in stare sa fixati 1 spel pe luna la clase tot ce faceti este sa fixati 2 questuri pe zi . atat. de ce mai sunteti 30 de gms ? sunteti degeaba . astept ban ca sa imi reamintiti ca ''sunt ratat''


""Îmi cunosc limitele. Dar pur ºi simplu le ignor."

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(online 1 week ago)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 26-01-2019, 17:29:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar trebui sa incetati cu afirmatiile astea inultile daca nu stiti ce se intampla exact si care sunt rolurile celor din staff. Din acei "30" cati crezi tu ca sunt, doar o mica parte sunt dev's, si din acei dev's foarte putini fac fixuri la clase, majoritatea fac cu totul alta treaba, nu are rost sa iti explic.
A fost anuntat ca o sa dureze ceva timp pana se vor rezolva toate problemele, de ce dramatizati atat?
Inca este si va fi foarte mult de munca, in ~1 luna de cand s-a bagat 7.2.5 voi vreti ca totul sa mearga ceas, ei bine nu se poate asta momentan, trebuie sa aveti rabdare. Nu e chiar usor sa "repari" tot felul de bug-uri / spell-uri / iteme.
rikymaru94 wrote:
au venit repede 2 gms sa dea warn si sa mute topicu la dead zone si atat.

Pentru ca sunt discutii RO-related din ce vad pe aici, nu are ce cauta in international/english forum.
Also, daca mai apare un post cu drame de genul asta trecem la sanctionari.


-

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ashbringer_Alex
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-03-2020 14:27)
Joined: 12 Jan 2019
Posts: 11, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 7.4

Post Posted: 26-01-2019, 18:29:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aveti grije ce vb...acum trecem la sanctiuni,va excludem din partid
https://imgur.com/a/61aE26g -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cronoxx

[Sefu la Paladini]



Status: Offline
(since 13-05-2021 14:29)
Joined: 23 Jan 2012
Posts: 219, Topics: 60
Location: Bucuresti

Reputation: 61.3
Votes: 20

 
Post Posted: 26-01-2019, 21:04:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@juhziz repara clasele si nu mai freca menta dupa fete pe frix. Vezi ca acum il chem pe vrdd daca ma mai superi.


2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Tweety44

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-11-2019 20:53)
Joined: 23 Aug 2017
Posts: 36, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 35.9

Post Posted: 27-01-2019, 00:55:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Juhziz wrote:
Ar trebui sa incetati cu afirmatiile astea inultile daca nu stiti ce se intampla exact si care sunt rolurile celor din staff. Din acei "30" cati crezi tu ca sunt, doar o mica parte sunt dev's, si din acei dev's foarte putini fac fixuri la clase, majoritatea fac cu totul alta treaba, nu are rost sa iti explic.
A fost anuntat ca o sa dureze ceva timp pana se vor rezolva toate problemele, de ce dramatizati atat?
Inca este si va fi foarte mult de munca, in ~1 luna de cand s-a bagat 7.2.5 voi vreti ca totul sa mearga ceas, ei bine nu se poate asta momentan, trebuie sa aveti rabdare. Nu e chiar usor sa "repari" tot felul de bug-uri / spell-uri / iteme.
rikymaru94 wrote:
au venit repede 2 gms sa dea warn si sa mute topicu la dead zone si atat.

Pentru ca sunt discutii RO-related din ce vad pe aici, nu are ce cauta in international/english forum.
Also, daca mai apare un post cu drame de genul asta trecem la sanctionari.


Pana incepe Staffu sa repare buguri PVP-related mai apar 2 expansionuri. Si pe Cataclysm am asteptat 2 ani sa nu mai spawneze Turbokill 5 tentacule dintr-un mortal strike cu Gurthalaku lui si m-am trezit pe Mop.





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ashbringer_Alex
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-03-2020 14:27)
Joined: 12 Jan 2019
Posts: 11, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 7.4

Post Posted: 05-02-2019, 14:18:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tweety44 wrote:
Juhziz wrote:
Ar trebui sa incetati cu afirmatiile astea inultile daca nu stiti ce se intampla exact si care sunt rolurile celor din staff. Din acei "30" cati crezi tu ca sunt, doar o mica parte sunt dev's, si din acei dev's foarte putini fac fixuri la clase, majoritatea fac cu totul alta treaba, nu are rost sa iti explic.
A fost anuntat ca o sa dureze ceva timp pana se vor rezolva toate problemele, de ce dramatizati atat?
Inca este si va fi foarte mult de munca, in ~1 luna de cand s-a bagat 7.2.5 voi vreti ca totul sa mearga ceas, ei bine nu se poate asta momentan, trebuie sa aveti rabdare. Nu e chiar usor sa "repari" tot felul de bug-uri / spell-uri / iteme.
rikymaru94 wrote:
au venit repede 2 gms sa dea warn si sa mute topicu la dead zone si atat.

Pentru ca sunt discutii RO-related din ce vad pe aici, nu are ce cauta in international/english forum.
Also, daca mai apare un post cu drame de genul asta trecem la sanctionari.


Pana incepe Staffu sa repare buguri PVP-related mai apar 2 expansionuri. Si pe Cataclysm am asteptat 2 ani sa nu mai spawneze Turbokill 5 tentacule dintr-un mortal strike cu Gurthalaku lui si m-am trezit pe Mop.


Cand pe 05-02-2017 a fost ultimul PVP Event lol -
Se baga BFA pana se mai ocupa cnv de pvp - dai drk putori .....

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 06-02-2019, 09:49:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Juhziz wrote:
Ar trebui sa incetati cu afirmatiile astea inultile daca nu stiti ce se intampla exact si care sunt rolurile celor din staff. Din acei "30" cati crezi tu ca sunt, doar o mica parte sunt dev's, si din acei dev's foarte putini fac fixuri la clase, majoritatea fac cu totul alta treaba, nu are rost sa iti explic.
A fost anuntat ca o sa dureze ceva timp pana se vor rezolva toate problemele, de ce dramatizati atat?
Inca este si va fi foarte mult de munca, in ~1 luna de cand s-a bagat 7.2.5 voi vreti ca totul sa mearga ceas, ei bine nu se poate asta momentan, trebuie sa aveti rabdare. Nu e chiar usor sa "repari" tot felul de bug-uri / spell-uri / iteme.
rikymaru94 wrote:
au venit repede 2 gms sa dea warn si sa mute topicu la dead zone si atat.

Pentru ca sunt discutii RO-related din ce vad pe aici, nu are ce cauta in international/english forum.
Also, daca mai apare un post cu drame de genul asta trecem la sanctionari.


Salut Juhziz ,

Nu i-au apararea nimanui insa uite cum sta treaba din punctul meu de vedere legat de gameplay si fix-uri. Nu suntem cred absurzi si intelegem ca nu totul se rezolva peste noapte , suntem constienti ca nu sunt multi dev's s.am.d insa dupa release de expans/patch nou prioritatea nr 1 este stabilizarea serverului , corect ? . Ok , am facut asta .. serveru merge decent pica 1/10h . Din punctul meu de vedere fixurile ar trebui prioritizate pe "cum sa tinem playerii ocupati pana reparam si restu de chestii" , pai daca nu incepi cat de cat sa umbli pe la clase/spells degeaba imi bagi pe gat content indiferent ca e PVP/PVE daca bugs major de la clase sunt existente si mergi sa faci contentu dar te trezesti cu oneshot s.am.d ... iar cea mai mare frustare e ca.. atunci cand poate abuzezi de niste bugs fara sa iti dai seama te trezesti cu BAN 90d/-1 si iti cere "sefu" 200-300 lei unban sau cand faci o chestie legita iei ban si vi cu proff dupa nu se uita nimeni la el si din nou revi la "sefu" cu 200-300 lei .. atunci mai e corect ? .. e bine ca putem dona full gear si jucam pay to win .... ca asta a cam ajuns serveru cel putin pe partea de PvE.. de aici si 3-4 guilde care farmeaza content PvE Mythic - .. restu se chinuie la normal si heroic .

Nu fac drame, doar imi exprim opinia din pct meu de vedere si de ce ar trebui sa se mai asculte si de "playeri" .


Succes ! -

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 06-02-2019, 18:13:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:
Si pe Cataclysm am asteptat 2 ani sa nu mai spawneze Turbokill 5 tentacule dintr-un mortal strike cu Gurthalaku lui si m-am trezit pe Mop.


xD Nici dupa ani de zile nu a uitat nimeni arma aia -



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 16-02-2019, 11:41:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

rikymaru94 wrote:
pe zi ce trece vad cat va poate durea in **** de pvp. nu sunteti in stare sa fixati 1 spel pe luna la clase tot ce faceti este sa fixati 2 questuri pe zi . atat. de ce mai sunteti 30 de gms ? sunteti degeaba . astept ban ca sa imi reamintiti ca ''sunt ratat''


Nu e vorba de nici o neglijențã din partea celor din staff.
De ce crezi ca pvp a fost întotdeauna lasat pe linie moartã pe freakz indiferent de expansiune?
Aici e vorba de un cerc vicios la care nu existã rezolvare.
Chiar dacã clasele vor merge ca pe blizzard si nu va mai exista nici un bug si tot nu va exista pvp pe freakz.
Asta se intampla din cauza celor care doneaza si care evident nu vor sã se punã la punct un sistem in care jucãtorii sã intre în arene in functie de ilvl.
Cei din staff sunt si ei conștienți de lucrul asta si nu isi permit sa piardã timpul aiurea cu reparații claselor pt pvp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 16-02-2019, 15:00:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

marius_xy wrote:
rikymaru94 wrote:
pe zi ce trece vad cat va poate durea in **** de pvp. nu sunteti in stare sa fixati 1 spel pe luna la clase tot ce faceti este sa fixati 2 questuri pe zi . atat. de ce mai sunteti 30 de gms ? sunteti degeaba . astept ban ca sa imi reamintiti ca ''sunt ratat''


Nu e vorba de nici o neglijențã din partea celor din staff.
De ce crezi ca pvp a fost întotdeauna lasat pe linie moartã pe freakz indiferent de expansiune?
Aici e vorba de un cerc vicios la care nu existã rezolvare.
Chiar dacã clasele vor merge ca pe blizzard si nu va mai exista nici un bug si tot nu va exista pvp pe freakz.
Asta se intampla din cauza celor care doneaza si care evident nu vor sã se punã la punct un sistem in care jucãtorii sã intre în arene in functie de ilvl.
Cei din staff sunt si ei conștienți de lucrul asta si nu isi permit sa piardã timpul aiurea cu reparații claselor pt pvp.


nu neaparat donatiile, ca daca vorbim de un nivel mai ridicat, nu prea se mai tine cont de gear, dar lumea pleaca cand vede cate ***** sunt pe server. Ia gandeste`te cum a fost primu sezon de mop, cu que la 3s in fiecare zi, alea 4-5 luni cat a tinut s`a jucat intens. De ce oare sezoanele urmatoare nu au mai avut succes? Neimplicarea staff`ului, meta legendare in pvp (LUL, pentru ca de ce nu), s`a promis la vremea aia pe langa rewards de la final de sezon un event de 3s, am ramas cu promisiunile si multe altele. Sa nu mai zic de buguri ratate care apar pe parcurs si sunt fixate dupa 15 ani ca nu reprezinta prioritate si in cadrul pve`ului



2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-11-2019 04:59)
Joined: 16 Aug 2011
Posts: 126, Topics: 7
Location: Romania

Reputation: 466.9
Votes: 12

Post Posted: 16-02-2019, 15:53:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sockeru o sa-i pese 0,00001% ce-ai zis tu doar daca donezi si asta in functie si de suma pe care o donezi -)
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Denim, 08 March 2019 19:26



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 28-03-2024, 15:01:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x