User
Pass
2FA
 
 

Mentalitatea oameniilor din raid.
Go to page 1, 2  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message2449
ShigeEru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-01-2019 12:24)
Joined: 16 Nov 2014
Posts: 43, Topics: 19
Location: Romania

Reputation: 55.5
Votes: 3

     
Post Posted: 18-11-2014, 15:45:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Salut in primul rand,bun care e problema fratiilor cu voi?De fiecare data cand vreau sa stau in raid pentru anumite achiv primesc kick pe motiv " nu achiv out",asta nu inseamna ca daca nu ai progress intr-o instanta nu stii ce sa faci....cum dracu sa facem noi,cei noi pe server iteme si etc...daca suntem respinsi la orice.
Acum o sa veniti unii dintre voi sa ziceti...da ba cautati guilda si fa cu guilda daca vrei achiv si iteme...nu prea merge nici asa in guildele pve nu intrii fara 400ilv si ala nu il faci fara run urii saptamanale...deci raman intr un loop infinit.
a si cand intru in raid cu cineva si sunt lasat se gaseste cate unu cu 400+ sa de-a rage ca vezi domne el e sefu si fa ca el chiar daca da indicatii proaste si a fost carat de altii pentru ilv..
Deci rostul acestui topic...nici unul decat acela de a "va deschide sufletele" -) frate numai dati kick la oameni cu 392 ilv care chiar stiu scriptul chiar daca nu au achiv.
p.s:caut guilda alianta pve...joc pe freakz de doar 2 saptamanii insa am invatat multe.salutari

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-11-2014, 15:54:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

use this http://www.curse.com/addons/wow/fake-achievement#t1:description si intrii in orice global raid

altfel n-ai nici o sansa sa faci ds cu globalu pe un offchar chiar daca ai gear si stii strategia de la spine/madness, din cauza ca aproape toti raid leaderii sunt batuti in cap si cer direct achiev de la madness acu.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexander0810

[VIGILO CONFIDO]



Status: Offline
(since 08-03-2024 13:58)
Joined: 13 Mar 2010
Posts: 12665, Topics: 267
Location: Romania

Reputation: 2269
Votes: 151

 
Post Posted: 18-11-2014, 16:40:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deci ai dat de cretini. E un motiv pentru care aceste specimene fac raid cu global in loc sa faca parte dintr-o guilda cu un raid squad decent you know.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 18-11-2014, 18:35:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca tu ai vazut doar guilde unde cer 400 ilvl +, iar tu joci de 2 saptamani, clar te-ai uitat doar la cele de top unde, sincer nu ai loc pentru ca esti la inceput. Casca ochii bine pe global si iti gasesti repede. Sunt o gramada de guilde in crestere cu care poti face full Normal si 3-4 bossi pe Heroic.

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ClearMind

[Hater]



Status: Offline
(since 19-10-2022 19:13)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 614, Topics: 59
Location: Nowhere

Reputation: 243.7
Votes: 26

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 18-11-2014, 18:50:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Când jucam WoW aveam aceeaºi problemã ca ºi tine. Fãceam în mare parte PUG-uri. Uneori eram "lãsat" la raid chiar ºi fãrã achievement, alteori eram dat afarã; uneori eram ninjat, alteori nu; ºi lista continuã.

Ca sã te poþi descurca în aceste condiþii, apelezi la o ghildã, de preferat una care acceptã rank-ul "Social", le demonstrezi officerilor de acolo cã tu chiar eºti o persoanã capabilã/de încredere/sociabilã etc. De cele mai multe ori, dacã playerii/officers/GM-ul ghildei vede cã tu "exiºti" pe guildchat, îi ajuþi pe ceilalþi membri sau demostrezi în orice fel faptul cã ai habar de clasa/specul tãu, vei fi luat la unele raiduri (sã nu te aºtepþi din prima sã te bage în raid group 1 - pentru început e ok chiar ºi ultimul raid, doar sã fii luat).

Odatã ce devii mai bun cu clasa ta ºi mai util ghildei, vei avansa în rank, probabil vei primi ºi un loc într-o grupã de raid "sigurã". Trebuie doar sã ai rãbdare.

Referitor la playerii de pe global, ne pare rãu dar chiar nu putem sã facem nimic. Fiecare are dreptul sã îºi stabileascã ce reguli vrea pentru raidul lui, inclusiv ilvl/achiev requirement.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ficatuman

[Creep]



Status: Offline
(since 22-01-2018 17:49)
Joined: 06 May 2010
Posts: 591, Topics: 53
Location: Romania

Reputation: 174.3
Votes: 24

 
Post Posted: 18-11-2014, 19:23:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu ii iau si pe cei fara achiev,dar ii intreb scriptul inainte sa vad daca ei chiar stiu sau sunt plini de rahat.9/10 sunt plini de rahat.Pana si aia cu achiev sunt plini de rahat,pentru ca pot fi carati no stress intr-un raid de 10n.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-11-2014, 08:36:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ShigeEru wrote:
Salut in primul rand,bun care e problema fratiilor cu voi?De fiecare data cand vreau sa stau in raid pentru anumite achiv primesc kick pe motiv " nu achiv out",asta nu inseamna ca daca nu ai progress intr-o instanta nu stii ce sa faci....cum dracu sa facem noi,cei noi pe server iteme si etc...daca suntem respinsi la orice.
Acum o sa veniti unii dintre voi sa ziceti...da ba cautati guilda si fa cu guilda daca vrei achiv si iteme...nu prea merge nici asa in guildele pve nu intrii fara 400ilv si ala nu il faci fara run urii saptamanale...deci raman intr un loop infinit.
a si cand intru in raid cu cineva si sunt lasat se gaseste cate unu cu 400+ sa de-a rage ca vezi domne el e sefu si fa ca el chiar daca da indicatii proaste si a fost carat de altii pentru ilv..
Deci rostul acestui topic...nici unul decat acela de a "va deschide sufletele" -) frate numai dati kick la oameni cu 392 ilv care chiar stiu scriptul chiar daca nu au achiv.
p.s:caut guilda alianta pve...joc pe freakz de doar 2 saptamanii insa am invatat multe.salutari


Dute intr-o guilda in crestere , nu fi stres,ajutai ,cresteti impreuna si asa ajungeti departe



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Orgar

[Orgar nu ogar]



Status: Offline
(since 10-11-2017 12:44)
Joined: 31 Aug 2012
Posts: 367, Topics: 46
Location: Romania

Reputation: 269
Votes: 13

 
Post Posted: 19-11-2014, 12:19:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mentalitatea asta pe freakz e demuuuuult ... Am prins si eu destule raiduri de genul incat sa fac 2-3 posturi pe forum sau sa urlu pe global - M-a salvat guilda pana la urma -

"Father... It is over?
Yes my son, no king rules forever."
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wipe
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-06-2022 20:34)
Joined: 05 Jul 2012
Posts: 12606, Topics: 645
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 21726.8
Votes: 431

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-11-2014, 14:37:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Singura scapare e sa iti gasesti niste prieteni cu care sa faceti un guild, sau si mai bine, sa intri intr-un guild fara a avea cerinte foarte mari de la ei (adica nu end game raiding) si inveti impreuna cu ei, faceti raiduri impreuna, etc. Probabil asa au facut fiecare dintre noi la inceput.
Si eu la randul meu am inceput cu PUGuri cand m-am apucat de wow, apoi mi-am facut guild si am ajuns treptat la un nivel mai inalt.



Don't touch this

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 19-11-2014, 16:35:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

skyreaker24 wrote:
use this http://www.curse.com/addons/wow/fake-achievement#t1:description si intrii in orice global raid

altfel n-ai nici o sansa sa faci ds cu globalu pe un offchar chiar daca ai gear si stii strategia de la spine/madness, din cauza ca aproape toti raid leaderii sunt batuti in cap si cer direct achiev de la madness acu.


This^

Si pe anumite realmuri de pe retail era aceeasi problema (pe vremea WoTLK).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 19-11-2014, 16:50:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ai 2 variante:
1. Te duci intr-o ghilda crap, raidurile n-or sa fie de calitate dar vei face putin gear, dupa cauti ghilda buna.
2. Te milogesti de vreo ghilda mai buna sa te ia si pe tine, cum s-a zis mai sus, ca rank social, si poate te iau in raidurile cu alts.

O sa fie destul de greu pana-ti vei gasi ghilda care trebuie. Altceva n-ai ce face, global sux.

Cum am facut eu? Am dat de niste baieti de treaba dintr-o ghilda buna, m-au invitat, am stat cam o luna facand doar dungeons si valor farm(n-aveam gear deloc PVE resto) si dupa m-au luat in raidurile cu alts. Fiind pro, nu luau foarte mult damage si puteam sa le tin healu. Odata eram in raid, eu si cu un priest healeri, si ia omul disconnect la yorsahj dupa 30 sec. Am tinut singur healu, si asa m-au promovat in first raid team. Dupa m-am lasat de PVE din lipsa de timp.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 20-11-2014, 09:18:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:
Ai 2 variante:
1. Te duci intr-o ghilda crap, raidurile n-or sa fie de calitate dar vei face putin gear, dupa cauti ghilda buna.
2. Te milogesti de vreo ghilda mai buna sa te ia si pe tine, cum s-a zis mai sus, ca rank social, si poate te iau in raidurile cu alts.

O sa fie destul de greu pana-ti vei gasi ghilda care trebuie. Altceva n-ai ce face, global sux.

Cum am facut eu? Am dat de niste baieti de treaba dintr-o ghilda buna, m-au invitat, am stat cam o luna facand doar dungeons si valor farm(n-aveam gear deloc PVE resto) si dupa m-au luat in raidurile cu alts. Fiind pro, nu luau foarte mult damage si puteam sa le tin healu. Odata eram in raid, eu si cu un priest healeri, si ia omul disconnect la yorsahj dupa 30 sec. Am tinut singur healu, si asa m-au promovat in first raid team. Dupa m-am lasat de PVE din lipsa de timp.


True story



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sebuku

[Otaku]



Status: Offline
(since 22-07-2015 12:24)
Joined: 20 May 2013
Posts: 71, Topics: 25
Location: Romania

Reputation: 27.2
Votes: 6

 
Post Posted: 21-11-2014, 16:41:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

fara vreo suparare,dar am observat ca pe serverul asta,pana nu injuri putin nu se rezolva nimic -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Ansiedad

[I'm back]



Status: Offline
(since 30-12-2022 11:26)
Joined: 03 Apr 2011
Posts: 1232, Topics: 18
Location: ∞

Reputation: 1196.5
Votes: 56

     
Post Posted: 22-11-2014, 14:51:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si tu cum ai ajuns la concluzia asta cu injuratul? Chiar nu rezolvi nimic daca injuri, dar daca dezvolti o problema 11/10 would help you.

Nim

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sergy

[The Druid]



Status: Offline
(since 09-10-2020 17:17)
Joined: 16 Jan 2012
Posts: 818, Topics: 144
Location: universul vazut

Reputation: 201.5
Votes: 16

 
Post Posted: 22-11-2014, 20:34:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dak dezvolti o problema fara sa injuri vor fi 11/10 care sa te injure si 0.5/10 care dak ai noroc iti raspunde

eu rogue monk demon hunter
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2  Next    


The time now is 29-04-2024, 17:03:41
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x