User
Pass
2FA
 
 

Mists of Pandaria on Freakz Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message23769
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 31-03-2015, 12:50:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Da,hai sa ramanem tot asa cum suntem acuma,pentru ca cativa pustani cu iq de 2 cifre nu stiu sa vorbeasca limba engleza,make sense,hai sa ne axam pe ei,sa se simta ca si acasa.

SERIOS? ala e argumentul tau? Ca se ajunge urat? Sa iti aduc aminte ce mute-uri se dadea mai demult,si ce lejeeeeeeeer e acuma?
Ca le da 10 minute mute si tot ei sunt la "Reclamatii GM" ,ia gm-ul la misto,le da 30 de minute mute,fie ca da mesaj pe .gmn fie ca se ia de altu,si tot ei sunt cu nasu pe sus

DA ,ai dreptate HAI SA NE AXAM pe aia care sunt VESNIC Nemultumiti.
Eu am zis ceva pe pagina anterioara,iti dau caracter pe server rusesc,sa te vad cum sa te simti.

Sau ca sa te fac sa intelegi,cand joci LoL si dai de polonezi,care vorbesc numai d-zeu stie ce,iti place?
Iti spun eu ,ca nu.

Spoiler:



Last edited by Puccasita on 31-03-2015, 12:56:17; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 31-03-2015, 12:56:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinook wrote:

nu nu nu nu nu nu nu nunununununununununununununununununununu nu

iese urat, se lasa romanasii care habar n-au ingles, drama level infinite, e OK cum e acum. Au global_en strainii, sunt romani care dau join si la global_en, dar cei care stau doar cu global_ro ar vorbi romana pe global, s-ar lasa cu mutes, ar deranja strainii.


Cu ce argumente ai venit, mi se pare ca esti si tu unul dintre aia.

Cat timp aceasta schimbare este spre binele serverului, nu vad care ar fi problema. Dar mna, ce sa ii faci.. e o problema mai mare ca "se lasa romanasii care habar n-au ingles" de parca nu inveti limba engleza din clasa a doua iar jocul nu este in engleza..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 31-03-2015, 13:05:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu, nu sunt unul dintre aia, am jucat pe exodus de la lansare pana la unirea cu genesis.

Faza e ca daca vom avea global comun, repet inca odata, romanii care habar n-au o boaba engleza, ca avem si jucatori d-astia, vor polua globalul cu romana, eventual vor lua mute pentru asta, si vor deranja strainii. Romanii cocalari nevorbitori de engleza isi vor baga picioarele, la fel si strainii deranjati de romana pe global. Schimbarea asta nu e deloc spre binele serverului, avantaje minime fata de ce dezavantaje ar avea.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(since 14-04-2024 16:26)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 31-03-2015, 13:08:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Globalul ar putea ramane asa, cei care vor ambele limbi sau doar en, stau pe ambele canale ro/en sau doar en.

-

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
OpTIXy

[Predator]



Status: Offline
(since 05-04-2020 10:57)
Joined: 04 Jul 2011
Posts: 2850, Topics: 83
Location: New York

Reputation: 15025.3
Votes: 377

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 31-03-2015, 13:14:43 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

unrelenting wrote:
OpTIXy wrote:
Rageless wrote:
BlackSun wrote:
O sa bage Molten urmatorul expansion inaintea Blizz-ului, dar n-o sa mearga nici auto-attack.

+rep


-))

Molten ar putea sa ofere orice *****, 0 script si tot o sa fie destui "doritori". Cum sa ai 5k useri pe MOP cu 1 RDF semi-functional timp de 6luni?

Iti raspund eu la intrebare e la fel cum aveti voi 1k users dupa 3 ani -
Stiu eu un server care a inchis realm dupa realm pt ca -lea plecat playeri si cu full bgus dupa 3 ani -)) Cum e sa te lauzi ca bagi pandaria de 3 luni si vine aprilile si inca nu e live ???

Depinde fie care ce intelege fie care prin server serios mihai25:"mergem mereu inainte si oferim calitate pe fiecare expansion"
Calitate = Nr pe playeri online.....1k users =calitate made in china ---- 5k k users cum alti inseamna calitate mai buna fara doar si poate



Radeti ca "s-a anuntat MOP si nu e live" si comparati cu altii; dar nu stiti ca aia au stat in PTR 6 LUNI (Nimic nu mergea ma... Cand era BETA contentul PvE era mai complet ca pe Live, dar au dat disable la 10000 de chestii ca sa fie siguri ca forteaza mana donatiilor). Calitatea Freakz e mult superioara fata de Lolten.

Vorbiti din calitate de useri. Eu am fost parte din staff si stiu exact ce se face si ce se vinde. Nu vorbiti din auzite. Daca vezi doar display-ul de la TV nu inseamna ca stii si cum functioneaza. De cate ori explica ArleQ sa nu se raspunda la probleme userilor, bla bla? Exemplific. Se bugase ceva pe partea de bufe in BG (se supra-stackau, contorizand x2 unele). Altha (HeadGM) spune: "Daca vedem supra-stackare aveti ban 150zile" (catre playeri). Deci daca unu iti da buf in BG si nu il scoti rpd, iei ban 150zile. In 10 min iau 2 ban, fac aia post > ban si pe forum. CALITATE MA?


Calitate = nr de player? Ba din contra. Acolo e "un terci". Iti explic management? Comisia QA + managerul lor financiar (care are 19 ani aparent, wtf?) a "descis" ca desi au 80% in populatie din EU sa cumpere hosting fie din USA fie din Canada -> oferind ping de 200-300 in rush hours + delay-uri gramada (fa tu raid cu delay + freez-uri de genul). Stii cat valoreaza cuantumul donatii lor lunare? - Si toti banii "dispar"? Nu facem politica acum. Va rog sa nu mai comparati Freakz cu altii.


Calitatea Freakz e data de server si staff. Ok, poate Freakz sufera la partea de "comunitate". Personal prefer un server cu ping 10 / populatie de 2k si un staff capabil sa raspunda in cateva ore intr-un mod stimabil la o problema. La noi raspunsul "staff" -> "useri" e aproape instant la aparitia unor probleme (check FaceBook cand pica serverul de TS/Forumul/Site-ul sau Realm-urile). Scrie-i tu lui Shocker si ai sa vezi ca iti raspunde cand poate, cum poate, dar iti raspunde amabil = asta inseamna calitate. Fiti si voi mandrii ca aveti ceva potent in tara asta.

@Legat de MOP: Am testat pe PTR ICC_ul si nu a functionat mai departe de DB, o sa fie full ICC pe Live?


I want to ensure you that every ban is always followed by a proper reason. If you wake up in a situation where your account is banned, feel free to make a proper post under Unban Request.
Do not forget to bring the necessary evidence to appeal GMs decision.
14 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 31-03-2015, 13:40:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pana la urma e o afacere,atat freakz cat si molten,serios tu daca ai fi in locu lor,SA NU IMI ZICI,ca te-ai axa,pe profit minim ca nu te cred.

Fiecare isi gestioneaza cum stie mai bine,resursele,nu inteleg inca de ce comparati cele 2 servere,ca sunt diametral opuse.

Pentru Inceput e un Server care se adreseaza publiclui INTERNATIONAL
si cand la noi se propune se da argumente de genul". Schimbarea asta nu e deloc spre binele serverului, avantaje minime fata de ce dezavantaje ar avea."

Pentru ca de ce sa te axezi pe posibila populatie de 10.000+ cand poti sa te bazezi mereu pe romani nostri!

Astia care spun ca nu vedeti avantajele ca server sa devina international,sa ma scuzati de limbaj,insa de unde e nici d-zeu nu da,cu completarea de rigoare,ca nici nu cere.

Nu poti sa vi cu argumente de genul,ca niste copii de 12 ani o sa plece de pe server ca nu stiu sa vorbeasca limba engleza.
DOAMNE numai sa nu ajunga serverul acesta sa depinda de oameni cu mentalitatea,de genul,si nu vreau sa jignesc pe nimeni.

DE CE SA VINA UN STRAIN SA JOACE AICI,cand strainu spune ca nu stie romaneste,si romanu zice " dute in **** mea" Unde s-a dus populatia care era odata ? pe servere romanesti?NU! Pe servere instante,ori molten ,ori blizzard,UNDE SE VORBESTE LIMBA ENGLEZA!(ori nu mai joaca)


DA AI DREPTATE ,hai sa tinem cu fratii nostri cei cu iq de 2 cifre,iq de primata,care al 2 cuvant e injuratura,si spameaza /spit

De ce sa aduci populatie straina? lasaaaa frateeee ca sa fie liniste si pace cum e acuma.


SA VEZI cum s-ar cumpara dictionare,si cativa ar intra pe google translate,ar mai invata si ei engleza,ca nimeni nu s-a nascut invatat,insa tu pur si simplu sugerezi sa ramana prosti.

2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 31-03-2015, 15:41:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-ai cum sã aduci populație strãinã decât dacã faci merge-uri. Populația strãinã vine dacã vede content.
Personal și eu aș fi de acord sã se scoatã acel global_en și sã rãmânã un global unde se poate vorbi și englezã/românã.
@Pucca: ai jucat pe blizz sã vezi ce e pe sylvanas când vine trouble cu LFM sau pe molten sã vezi cã se înjurã și acolo?
Eu consider cã MoP va deveni treapta de apogeu a freakz-ului, treburile se mișcã cum trebuie: ușor la clase, old content, actual content, pvp, quests, npc.
V-ați uitat cum se rãspunde în bug tracker-ul altor comunitãți și cum se rãspunde aici?
Dacã voi nu vã faceți caractere și testați encountere/quests zone sã nu vã așteptați sã fie un release perfect. Bãieții din Aeon Nox fac tot ce pot sã testeze mogu'shan, eu mi-am luat timp și am testat panda zone unde am gãsit niște bug-uri/chestii ce s-au decalat cu unele fix-uri și le-am raportat imediat pentru cã era imposibil sã avansezi în quest line sau era hardcore pentru cei care nu erau obișnuiți cu Panda zone, pentru cei cu o vârstã mai fragedã sau hai sã spun GREU DE CAP.
Staff-ul de acum e mult mai competent decât cel care a fost pe wotlk și veți vedea asta.



,,Angel Among demons"

3 2
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 31-03-2015, 17:23:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
N-ai cum sã aduci populație strãinã decât dacã faci merge-uri. Populația strãinã vine dacã vede content.
Personal și eu aș fi de acord sã se scoatã acel global_en și sã rãmânã un global unde se poate vorbi și englezã/românã.


Gresit. In cazul de fata, serverul nu este unul international sa spui ca da, toata lumea ar avea "acces" la server si nu mai exista alte posibilitati de a aduce lume pe server. Da, posibil sunt si alte metode de a promova server pentru a avea o populatie si mai mare dar voi nu va dati seama cat de mult va limitati "ofertele" jocului cand pur si simplu 80% din ce se vorbeste pe forum este in limba romana. Chiar in momentul de fata cand vorbim despre aceste lucruri, le facem in Romanian Zone unde un strain nu prea se uita si chiar daca se uita, nu intelege nimic si crede`ma ca nu sta nimeni cu google translate`ul sa vada ce a zis X sau Y.
Si eu am incercat N servere incepand cu cele rusesti, german,francez si chiar spaniol. Aveau zone speciale pentru limba engleza dar tot nu imi placea. Sa traduci pentru o comunitate dintr`o limba in alta reprezinta o marginire a unei comunitati. Acum ai spune ca daca serverul devine international o sa marginim romanii? Stai linistit ca romanii nu s'au nascut doar pe freakz si joaca si cu straini fara probleme. Noi suntem cei in minoritate pentru ca limba romana este vorbita doar in Romania. Daca era o limba care se vorbea in 5-6 tari, atunci ar fi fost alta treaba, iar aici nu este cazul si ne limitat populatia cu mana noastra.

Cred ca toata lumea vine pentru content si depinde de cum il prezinti (majoritatea il vor progresiv).
Am vrut sa aduc 3 ghilde pe Freakz, una cat timp era Freakz pe Wotlk si doua dupa ce s'a trecut la Cata. Cand am mentionat de Freakz, toata lumea a avut ceva de zis, fie de faptul ca populatia straina era marginita pe un realm international avand o populatie mai mica decat Genesis in momentul respectiv si asta nu le`a placut si in al doilea rand, nu se vorbea limba engleza exclusiv pe forum sau ingame. Nu am reusit cu nici o ghilda sa ajung pe Freakz si ne`am transferat pe alte servere. Si nu cred ca este singurul caz de genul asta.

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bayern
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2015 13:19)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 338, Topics: 38
Location: Ploiesti

Reputation: 99.9
Votes: 19

Post Posted: 31-03-2015, 18:05:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
Snoppy wrote:
N-ai cum sã aduci populație strãinã decât dacã faci merge-uri. Populația strãinã vine dacã vede content.
Personal și eu aș fi de acord sã se scoatã acel global_en și sã rãmânã un global unde se poate vorbi și englezã/românã.


Gresit. In cazul de fata, serverul nu este unul international sa spui ca da, toata lumea ar avea "acces" la server si nu mai exista alte posibilitati de a aduce lume pe server. Da, posibil sunt si alte metode de a promova server pentru a avea o populatie si mai mare dar voi nu va dati seama cat de mult va limitati "ofertele" jocului cand pur si simplu 80% din ce se vorbeste pe forum este in limba romana. Chiar in momentul de fata cand vorbim despre aceste lucruri, le facem in Romanian Zone unde un strain nu prea se uita si chiar daca se uita, nu intelege nimic si crede`ma ca nu sta nimeni cu google translate`ul sa vada ce a zis X sau Y.
Si eu am incercat N servere incepand cu cele rusesti, german,francez si chiar spaniol. Aveau zone speciale pentru limba engleza dar tot nu imi placea. Sa traduci pentru o comunitate dintr`o limba in alta reprezinta o marginire a unei comunitati. Acum ai spune ca daca serverul devine international o sa marginim romanii? Stai linistit ca romanii nu s'au nascut doar pe freakz si joaca si cu straini fara probleme. Noi suntem cei in minoritate pentru ca limba romana este vorbita doar in Romania. Daca era o limba care se vorbea in 5-6 tari, atunci ar fi fost alta treaba, iar aici nu este cazul si ne limitat populatia cu mana noastra.

Cred ca toata lumea vine pentru content si depinde de cum il prezinti (majoritatea il vor progresiv).
Am vrut sa aduc 3 ghilde pe Freakz, una cat timp era Freakz pe Wotlk si doua dupa ce s'a trecut la Cata. Cand am mentionat de Freakz, toata lumea a avut ceva de zis, fie de faptul ca populatia straina era marginita pe un realm international avand o populatie mai mica decat Genesis in momentul respectiv si asta nu le`a placut si in al doilea rand, nu se vorbea limba engleza exclusiv pe forum sau ingame. Nu am reusit cu nici o ghilda sa ajung pe Freakz si ne`am transferat pe alte servere. Si nu cred ca este singurul caz de genul asta.

Stai linistit, tu cu guilda esti mare. Eu am incercat sa aduc 2 jucatori dupa at sa pot sa ma joc 3s calumea, le am zis ca le dau chare, tot si mi au raspuns in acelasi mod ca si tie: ca populatia internationala e marginita.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 31-03-2015, 18:39:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:
^Da,hai sa ramanem tot asa cum suntem acuma,pentru ca cativa pustani cu iq de 2 cifre nu stiu sa vorbeasca limba engleza,make sense,hai sa ne axam pe ei,sa se simta ca si acasa.

70% dintre acesti "pustani cu iq de 2 cifre " isi duc veacu' pe freakz.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 31-03-2015, 19:18:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce a fost scos RaF? @ Rage

Si de ce nu se cere feedback de straini,atat de la guilde,cat si de la jucatori:) sa vedem si ei ce au de zis,cum se simt aici,si ce parere au legat de ideea ca freakz sa devina un server international.

Sa te bazezi pe jucatori de 14 ani,nu este o solutie,ei acuma joaca,acuma se lasa de joc, sau sa fac o analogie cu viata reala,acuma tine cu steaua,acuma tine cu cfr cluj:)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rageless
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 27-01-2022 16:06)
Joined: 12 Oct 2013
Posts: 10420, Topics: 357
Location: United States

Reputation: 4800.1
Votes: 255

Post Posted: 31-03-2015, 20:00:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Scams multe.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 31-03-2015, 21:04:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cand se adauga mounturile vietii la vote shop?-
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 31-03-2015, 21:48:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In sfarsit armory Love Struck, felicitiari pentru munca depusa. Sper sa mearga si pe celalte browsers , cum ar fi chrome , maxthon , ie etc. Sa nu mai fiu nevoit sa deschid mozila pentru Statistics de la un caracter -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
AlesianDuke

[WoW GameMaster]



Status: Offline
(since 31-08-2017 17:17)
Joined: 21 Aug 2011
Posts: 4789, Topics: 170
Location: Romania

Reputation: 1018.8
Votes: 125

   
Post Posted: 31-03-2015, 23:50:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:
Cand se adauga mounturile vietii la vote shop?-

Vote Shop este 4.3.4 ... cel de MOP va fi updatat dupa ce se trece la LIVE.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 20-05-2024, 13:56:46
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password