User
Pass
2FA
 
 

Mists of Pandaria on Freakz Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message23770
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 30-03-2015, 10:37:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

andreyutzz93 wrote:
Puccasita wrote:
s-a schimbat si staff-ul,(o parte din el) si speram ca s-a schimbat si perspectiva.


Daca tu numesti asta staff schimbat... e clar tot ca pe 434 o sa ajungem, numai ca King of the Bosses, sa nu activez casuta vocala, depunde un efort major dupa cum se poate observa plus inca 3-(4) persoane, sper sa va dati seama cine sunt. Nu mai are freakz staff-ul de pe wotlk, cum te prindea cum iti rupea fasu, plus cateva chestii care nu au nici un sens sa le spunem, nu conta ca esti "Vasile Badea".
In alta ordine de idei tot pe freakz o sa ramana majoritatea.
Pentru ca limba romana.
Pentru ca prostia generala.
Pentru ca wow friends.
etc!
Zise el,cel cu nume de cocalar:)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-03-2015, 10:48:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sper sa vina cu live cat mai curand ...ca in iulie mi se naste baietu si vreau sa joc si eu oleaca -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exciter

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 21-04-2015 17:08)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 52, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 58.6
Votes: 3

 
Post Posted: 30-03-2015, 12:44:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu inteleg de ce va face placere sa insultati alte servere @staff. Va face sa pareti neprofesionali, mai ales cand treaba nu sta atat de bine nici aici. Server-side, Freakz e OK, dar comunitatea este oribila si voi nu faceti mare lucru sa reparati asta.
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
unrelenting

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-06-2015 18:21)
Joined: 23 Aug 2014
Posts: 27, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: -5.4
Votes: 3

Post Posted: 30-03-2015, 16:11:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

OpTIXy wrote:
Rageless wrote:
BlackSun wrote:
O sa bage Molten urmatorul expansion inaintea Blizz-ului, dar n-o sa mearga nici auto-attack.

+rep


-))

Molten ar putea sa ofere orice *****, 0 script si tot o sa fie destui "doritori". Cum sa ai 5k useri pe MOP cu 1 RDF semi-functional timp de 6luni?

Iti raspund eu la intrebare e la fel cum aveti voi 1k users dupa 3 ani -
Stiu eu un server care a inchis realm dupa realm pt ca -lea plecat playeri si cu full bgus dupa 3 ani -)) Cum e sa te lauzi ca bagi pandaria de 3 luni si vine aprilile si inca nu e live ???

Depinde fie care ce intelege fie care prin server serios mihai25:"mergem mereu inainte si oferim calitate pe fiecare expansion"
Calitate = Nr pe playeri online.....1k users =calitate made in china ---- 5k k users cum alti inseamna calitate mai buna fara doar si poate

2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 30-03-2015, 16:27:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

OpTIXy wrote:
Rageless wrote:
BlackSun wrote:
O sa bage Molten urmatorul expansion inaintea Blizz-ului, dar n-o sa mearga nici auto-attack.

+rep


-))

Molten ar putea sa ofere orice *****, 0 script si tot o sa fie destui "doritori". Cum sa ai 5k useri pe MOP cu 1 RDF semi-functional timp de 6luni?


Ma intreb oare cum era daca in loc de Molten WoW era WoW Freakz, acelas numar de playeri (20k) si aceleasi bug-uri.
Spoiler:

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Juhziz

[🌟Most Wanted]



Status: Offline
(since 14-04-2024 16:26)
Joined: 07 Jun 2012
Posts: 8405, Topics: 314
Location: Destination Unknown

Reputation: 2821.7
Votes: 133

     
Post Posted: 30-03-2015, 16:29:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Ar fi zis ca blizz are nush cati playeri si noi doar 20k

-

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-03-2015, 16:34:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu zic sã reveniț' la tema topicului.


,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 30-03-2015, 16:40:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:

Later Edit:

//Adevarul e ca toti asteptam MoP live si suntem cu ochii la ce se intampla,la fixuri buguri si altele cele: dupa mine..,acuma e totul sau nimic..nu isi permit sa mai repete aceleasi greseli ca pe Cata,s-a schimbat si staff-ul,(o parte din el) si speram ca s-a schimbat si perspectiva.


In urma cu 2 zile am intrat in topicul Quests ca sa vad la ce q se lucreaza si cu greu m-am stapanit sa nu-i trimit un PM aluia cu nume de femeie (Magda) si sa nu-l injur. Aproape toata pagina era plina numai cu q din Netherstorm (zona din Outland) si Dragonblight (zona de lvl 72-75 din Northrend). Chiar era urgenta acum sa se repare niste q care nu mergeau probabil nici pe 4.3.4? Sunt curios daca exista vreo persoana pe freakz care sa joace cu rata la XP -1X sau care sa fi incercat sa faca vreun q in acele zone. OK e bine sa mearga si q alea dar nu e cazul acum sa tinem ocupati programatorii de pe freakz cu rezolvarea unor buguri din Netherstorm.


Banuiesc ca Bill Gates nu a detasat programatorii de la microsoft pe freakz ca sa fie personal disponibil si pt acele q care nu pot sa intereseze eventual decat pe cei cu ratia 1x la XP.
Toti asteptam sa se deschida MOP live si e chiar aiurea sa se amane lansarea mop live tocmai pt ca s-a lucrat la acele q.



Last edited by marius_xy on 30-03-2015, 16:44:14; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shadowy

[Creep]



Status: Offline
(since 02-09-2017 16:49)
Joined: 07 Apr 2012
Posts: 532, Topics: 67
Location: Romania

Reputation: 75.1
Votes: 40

Post Posted: 30-03-2015, 16:40:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

OpTIXy wrote:

Molten ar putea sa ofere orice *****, 0 script si tot o sa fie destui "doritori". Cum sa ai 5k useri pe MOP cu 1 RDF semi-functional timp de 6luni?


Fara suparare acum, 1. cred ca ai uitat cate luni de zile a avut freakz doar un dungeon ET, iar ET`ul de pe Molten mergea mai bine. Iar 2. Molten este un server international iar freakz incearca dar nu prea. (macar bug report`urile de pe MoP trebuiau facute in engleza si toata discutia din topicurile respective in engleza ca sa inteleaga toata lumea, dar asa freakz a demonstrat inca o data ca populatia internationala de pe server este marginita.)

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 30-03-2015, 16:45:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

marius_xy wrote:
Puccasita wrote:

Later Edit:

//Adevarul e ca toti asteptam MoP live si suntem cu ochii la ce se intampla,la fixuri buguri si altele cele: dupa mine..,acuma e totul sau nimic..nu isi permit sa mai repete aceleasi greseli ca pe Cata,s-a schimbat si staff-ul,(o parte din el) si speram ca s-a schimbat si perspectiva.


In urma cu 2 zile am intrat in topicul Quests ca sa vad la ce q se lucreaza si cu greu m-am stapanit sa nu-i trimit un PM aluia cu nume de femeie (Magda) si sa nu-l injur. Aproape toata pagina era plina numai cu q din Netherstorm (zona din Outland) si Dragonblight (zona de lvl 72-75 din Northrend). Chiar era urgenta acum sa se repare niste q care nu mergeau probabil nici pe 4.3.4? Sunt curios daca exista vreo persoana pe freakz care sa joace cu rata la XP -1X sau care sa fi incercat sa faca vreun q in acele zone. OK e bine sa mearga si q alea dar nu e cazul acum sa tinem ocupati programatorii de pe freakz cu rezolvarea unor buguri din Netherstorm.


Banuiesc ca Bill Gates nu a detasat programatorii de la microsoft pe freakz ca sa fie personal disponibil si pt acele q care nu pot sa intereseze eventual decat pe cei cu ratia 1x la XP.
Toti asteptam sa se deschida MOP live si e chiar aiurea sa se amane lansarea mop live tocmai pt ca s-a lucrat si la acele q.
Nu conteazã, se reparã in funcție de prioritatea questului sau a bugului respectiv. Adicã un quest de panda are prioritate fata de unul de pe woltk:) la fel si la talente:)



Last edited by Puccasita on 30-03-2015, 17:09:07; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 30-03-2015, 17:06:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

marius_xy wrote:
Puccasita wrote:

Later Edit:

//Adevarul e ca toti asteptam MoP live si suntem cu ochii la ce se intampla,la fixuri buguri si altele cele: dupa mine..,acuma e totul sau nimic..nu isi permit sa mai repete aceleasi greseli ca pe Cata,s-a schimbat si staff-ul,(o parte din el) si speram ca s-a schimbat si perspectiva.


In urma cu 2 zile am intrat in topicul Quests ca sa vad la ce q se lucreaza si cu greu m-am stapanit sa nu-i trimit un PM aluia cu nume de femeie (Magda) si sa nu-l injur. Aproape toata pagina era plina numai cu q din Netherstorm (zona din Outland) si Dragonblight (zona de lvl 72-75 din Northrend). Chiar era urgenta acum sa se repare niste q care nu mergeau probabil nici pe 4.3.4? Sunt curios daca exista vreo persoana pe freakz care sa joace cu rata la XP -1X sau care sa fi incercat sa faca vreun q in acele zone. OK e bine sa mearga si q alea dar nu e cazul acum sa tinem ocupati programatorii de pe freakz cu rezolvarea unor buguri din Netherstorm.


Banuiesc ca Bill Gates nu a detasat programatorii de la microsoft pe freakz ca sa fie personal disponibil si pt acele q care nu pot sa intereseze eventual decat pe cei cu ratia 1x la XP.
Toti asteptam sa se deschida MOP live si e chiar aiurea sa se amane lansarea mop live tocmai pt ca s-a lucrat la acele q.



https://forum.wow-freakz.com/Alliance-Loremaster-Progression-14-56-Zones-Working-t328074.html

Uita-te cine a testat aproape toate zonele de pana acum. Sa ne intelegem, Loremaster-ul trebuie testat si reparat inainte sa se bage MoP live. Freakz e probabil unul din singurele servere private care se poate lauda cu Loremaster functional pe fiecare expansion/patch.

Si bine ca vorbesti tu, care n-ai facut in viata ta un bug report pe acest server. Bine ca esti tu nemultumit ca altii muncesc si posteaza bug-uri in timp ce tu stai cu mana-n ***.




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 30-03-2015, 17:10:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Tudor 14/56 aia inseamna ca se baga panda,dupa ce termina astia cu bacul:) daca e adevarat ce zici tu

Si hoarda 11/54 -

Sunt 3 bg-uri noi @ MoP nu a fost deschis nici macar 1 pentru sa mai dai un BG:) si mai sunt 2 arene:)
Nu s-a avut Tol barad,WG,IoC,Ring of valor:)
Asa ca noi astia care facem pvp(nu ma refer doar la arene) suntem mai mereu in dezavantaj:)


Decat sa il deschida asa ,mai bine stau inca 4 luni:)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 30-03-2015, 17:31:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer sper sa se bage panda dupa ce termin cu bacu' -
(jk)

Si da, normal ca sunt doar 14/56 respectiv 11/54 daca nu se ocupa nimeni sa le testeze...
Bine, poate am exagerat cand am zis ca trebuie sa se repare pana se baga live, dar faza e ca sunt multe zone in care quest-urile merg, dar nu se contorizeaza. Astfel daca cineva se apuca sa complete quest-uri acolo acum, dupa ce se repara achievement-ul nu o sa mai poata sa-l obtina din cauza ca a facut deja questurile, de-asta mi se pare important sa se repare asap.

Totusi e cam de ***** sa te iei de cei care muncesc si testeaza buguri, indiferent daca acestea sunt prioritare sau nu.




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 30-03-2015, 17:41:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tudor1297 wrote:
marius_xy wrote:


In urma cu 2 zile am intrat in topicul Quests ca sa vad la ce q se lucreaza si cu greu m-am stapanit sa nu-i trimit un PM aluia cu nume de femeie (Magda) si sa nu-l injur. Aproape toata pagina era plina numai cu q din Netherstorm (zona din Outland) si Dragonblight (zona de lvl 72-75 din Northrend). Chiar era urgenta acum sa se repare niste q care nu mergeau probabil nici pe 4.3.4? Sunt curios daca exista vreo persoana pe freakz care sa joace cu rata la XP -1X sau care sa fi incercat sa faca vreun q in acele zone. OK e bine sa mearga si q alea dar nu e cazul acum sa tinem ocupati programatorii de pe freakz cu rezolvarea unor buguri din Netherstorm.

Banuiesc ca Bill Gates nu a detasat programatorii de la microsoft pe freakz ca sa fie personal disponibil si pt acele q care nu pot sa intereseze eventual decat pe cei cu ratia 1x la XP.
Toti asteptam sa se deschida MOP live si e chiar aiurea sa se amane lansarea mop live tocmai pt ca s-a lucrat la acele q.



https://forum.wow-freakz.com/Alliance-Loremaster-Progression-14-56-Zones-Working-t328074.html

Uita-te cine a testat aproape toate zonele de pana acum. Sa ne intelegem, Loremaster-ul trebuie testat si reparat inainte sa se bage MoP live. Freakz e probabil unul din singurele servere private care se poate lauda cu Loremaster functional pe fiecare expansion/patch.

Si bine ca vorbesti tu, care n-ai facut in viata ta un bug report pe acest server. Bine ca esti tu nemultumit ca altii muncesc si posteaza bug-uri in timp ce tu stai cu mana-n ***.


M-ai facut curios cu acest Loremaster si am dat cautare pe google.
http://www.wowhead.com/achievement=7520/the-loremaster
The Loremaster
Complete the quest achievements listed below.
Criteria

Loremaster of Eastern Kingdoms

Loremaster of Outland

Loremaster of Cataclysm

Loremaster of Draenor
Loremaster of Kalimdor
Loremaster of Northrend
Loremaster of Pandaria
Rewards
You will receive: http://www.wowhead.com/item=43300

Gains

You shall be granted the title "Loremaster"

Aoleu imi e rau. Trebuie sa ma duc la farmacie sa iau niste pastile de inima. Cand am vazut ca se tot raporteaza buguri cu loremaster am crezut ca sunt daily q pt embleme valor si e musai sa le rezolve.
Am impresia ca visez si ca nu e real ce vad. De minim 2 luni de zile se lucreaza la acest achievement.
Eu am crezut ca sunteti firma serioasa si va respectati si lucrati de zor la pvp, talente/spelluri, sa mearga cat mai multe q din Pandaria sa putem ajunge la lvl 90 si apoi lansati MOP live.
Chiar aveti atat de multi programatori la dispozitie incat va permiteti sa lucrati si la achievementul ala????

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 30-03-2015, 17:43:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ti se pare ca trebuie sa fii programator ca sa testezi questuri?



[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 20-05-2024, 14:18:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password