User
Pass
2FA
 
 

Maelstrom Weapon
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message10447
GrandMarshal

[EL Psy Congroo]



Status: Offline
(since 14-11-2013 14:08)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 149, Topics: 47
Location: Romania

Reputation: -49.7
Votes: 9

 
Post Posted: 28-03-2012, 13:52:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

polar17 wrote:
Si acum toti shamanii enha dp server vin sa zica ca nuuu nu e ok, stiu sentimentu, am facut la fel la rogue, nu-mi pasa cat de stricat era daca era in bine pentru mine, dar pana la final am acceptat, asa ar trebui sa faceti si voi...si tu volcanov/vulcanov, te bate limba romana, dar shamanu...oh god why?...tartan? burenos?...dafuq!


face it! shamanu e "stricat" HAHAHHA



stai stai stai cine se plange? u nu ai vazut ce a scris Harlequin ? ok uite ce a scris el din nou ca sa vezi si u poate pricepi

Proc Flags
- Successful melee auto attack
- Successful attack by Spell that use melee weapon
- Taken off-hand melee attacks
- Successful off-hand melee attacks

Am scris si anterior ca are aprox 25ppm => aprox 41.6% sansa de proc/attack. 41.6% nu e 100% si se vede si in vidul postat de Honourless ca nu procuie toate atacurile...ceea ce impiedica sa iti dai seama daca procuie prea des e faptul ca ATACURILE ENUMERATE MAI JOS LOVESC IN INTERVAL FOARTE SCURT DE TIMP SI AU SANSA SEPARATA DE PROC (adica daca SS din 2 atacuri procuie doar 1xMW urmatorul atac gen white dmg,care intra instant dupa SS, are tot 41.6% sansa sa procuie).
Flurry (wowhead link) - mai multe atacuri mai multe procuri de MW
Stormstrike - 2 atacuri instante
Windfury Attack - 3 atacuri instante o data la 3sec.
Flametongue Weapon - 1 atac la fiecare OFFHAND WEAPON HIT
Lava Lash - 1 atac instant
Unleash Elements - Windfury+Flametongue (Unleashing this enchantment deals 125% of weapon damage to the target enemy and increases the Shaman's melee attack speed for the next 6 swings or until 12 seconds have elapsed.+Unleashing this enchantment deals 457 Fire damage to an enemy target and increases the damage dealt by the Shaman's next Fire spell by 20%.) - 2 atacuri instante+increased AS=>mai multe procuri de MW
Meelee white dmg - 2 atacuri[/quote]



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prapadila

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-09-2012 18:52)
Joined: 07 Aug 2010
Posts: 174, Topics: 25
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 76.1
Votes: 8

Post Posted: 28-03-2012, 14:55:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

plus ca atunci cand dai cu stormstrike sunt 2 hituri daca ai noroc de wf inca 3 si ink un hit de la flametongue weapon...... deja is in jur de 6 hituri DIN ABILITATZI. fara sa mentzionam de auto attack
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerdstomper
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-05-2012 23:33)
Joined: 15 Jan 2012
Posts: 294, Topics: 28
Location: Italy

Reputation: -102.8
Votes: 6

Post Posted: 28-03-2012, 15:15:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prapadila wrote:
plus ca atunci cand dai cu stormstrike sunt 2 hituri daca ai noroc de wf inca 3 si ink un hit de la flametongue weapon...... deja is in jur de 6 hituri DIN ABILITATZI. fara sa mentzionam de auto attack


1. Eu nu aveam flametongue, dar sa zicem ca mi-a intrat autoattack. Deci 5 procs din 6 hits. Care e sansa? 90%..... uraaaaa merge bine gata.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prapadila

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-09-2012 18:52)
Joined: 07 Aug 2010
Posts: 174, Topics: 25
Location: Cluj-Napoca

Reputation: 76.1
Votes: 8

Post Posted: 28-03-2012, 15:21:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

now letz add the melee swingz?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerdstomper
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-05-2012 23:33)
Joined: 15 Jan 2012
Posts: 294, Topics: 28
Location: Italy

Reputation: -102.8
Votes: 6

Post Posted: 28-03-2012, 15:35:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu are rost sa ma chinui, nu sti sa citesti. Hf.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shay

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-12-2013 22:13)
Joined: 19 Sep 2011
Posts: 307, Topics: 42
Location: Europe

Reputation: 124.6
Votes: 7

 
Post Posted: 28-03-2012, 16:36:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

polar17 wrote:
AM si eu shaman enha pve....si adevaru e ca nu prea joc pe el da cateodata mai joc si MW procuie in draci....si doar atucoattack cu WF si FT pe arma ai mereu 5 stack...si am observat ca daca nu le dai....cum fac eu de uit de ele, cand le dai poati da healing surge sau lightning bolt, si pt dps dau LB, daca uiti de ele si le dai cu 20 secunde e ca si cum ai avea 20-30 stack si dai 4-5 una dupa alta chiar daca numai ataci ca sa faca MW. Stand pe loc cu stackurile iti dai ori heal ori dmg ca si cand ai avea 30 stack pe tn nu 5 :) (HArlequin dc esti absurd si nu intelegi? ai si tu enha stii, ai vzt filmu dc tot negi?.....10 prosti spun ca nu e bine si tu desteptu zicic a procuie bine...nu e ok, fii cinstit si obiectiv)


Puteai scrie tampenie mai mare de atat sau e imposibil ?

Bugul asta apare cand ai 5 stacks, castezi light. bolt si cat timp spellul e in aer mai faci un stack de maelstrom. In loc sa ai un singur stack , ai 5. Chestia asta merge doar la spelluri ca Light. Bolt sau Chain Light nu si la heal.

Si cum am zis initial, da, de vreo saptamana-doua sansa e cam mare sa faci 5 stacks - probabil dupa fix-ul 4 set pvp ( not sure here). Din cate vad sansa e pe undeva la 80%-90%, in loc de ~45%.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Allerias

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-02-2015 08:50)
Joined: 04 Nov 2011
Posts: 63, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 151
Votes: 6

 
Post Posted: 28-03-2012, 19:53:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

GrandMarshal wrote:
polar17 wrote:
Si acum toti shamanii enha dp server vin sa zica ca nuuu nu e ok, stiu sentimentu, am facut la fel la rogue, nu-mi pasa cat de stricat era daca era in bine pentru mine, dar pana la final am acceptat, asa ar trebui sa faceti si voi...si tu volcanov/vulcanov, te bate limba romana, dar shamanu...oh god why?...tartan? burenos?...dafuq!


face it! shamanu e "stricat" HAHAHHA



stai stai stai cine se plange? u nu ai vazut ce a scris Harlequin ? ok uite ce a scris el din nou ca sa vezi si u poate pricepi

Proc Flags
- Successful melee auto attack
- Successful attack by Spell that use melee weapon
- Taken off-hand melee attacks
- Successful off-hand melee attacks

Am scris si anterior ca are aprox 25ppm => aprox 41.6% sansa de proc/attack. 41.6% nu e 100% si se vede si in vidul postat de Honourless ca nu procuie toate atacurile...ceea ce impiedica sa iti dai seama daca procuie prea des e faptul ca ATACURILE ENUMERATE MAI JOS LOVESC IN INTERVAL FOARTE SCURT DE TIMP SI AU SANSA SEPARATA DE PROC (adica daca SS din 2 atacuri procuie doar 1xMW urmatorul atac gen white dmg,care intra instant dupa SS, are tot 41.6% sansa sa procuie).
Flurry (wowhead link) - mai multe atacuri mai multe procuri de MW
Stormstrike - 2 atacuri instante
Windfury Attack - 3 atacuri instante o data la 3sec.
Flametongue Weapon - 1 atac la fiecare OFFHAND WEAPON HIT
Lava Lash - 1 atac instant
Unleash Elements - Windfury+Flametongue (Unleashing this enchantment deals 125% of weapon damage to the target enemy and increases the Shaman's melee attack speed for the next 6 swings or until 12 seconds have elapsed.+Unleashing this enchantment deals 457 Fire damage to an enemy target and increases the damage dealt by the Shaman's next Fire spell by 20%.) - 2 atacuri instante+increased AS=>mai multe procuri de MW
Meelee white dmg - 2 atacuri
[/quote]
Bai eu cred ca nu ati citit bine ce a scris baiatul asta aici .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerdstomper
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-05-2012 23:33)
Joined: 15 Jan 2012
Posts: 294, Topics: 28
Location: Italy

Reputation: -102.8
Votes: 6

Post Posted: 24-04-2012, 13:05:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Up!!!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sasekai

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-07-2012 14:01)
Joined: 18 Feb 2012
Posts: 16, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 51.5
Votes: 2

Post Posted: 24-04-2012, 15:14:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

deci vad ca unii isi dau cu parerea aiurea...daca iti procuie 5 mw din 6 atackuri nu inseamna ca are 90% sanse de proc fiindca nu asa se calculeaza inteligentilor. fiecare atack individual are aprox 45% sansa sa iti dea maelstrom weapon, un lucru care a mai fost explicat de cateva ori dar voi v-ati fauct ca ploua si ati aberat in continuare ca niste frustrati
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerdstomper
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-05-2012 23:33)
Joined: 15 Jan 2012
Posts: 294, Topics: 28
Location: Italy

Reputation: -102.8
Votes: 6

Post Posted: 30-04-2012, 01:54:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sasekai wrote:
deci vad ca unii isi dau cu parerea aiurea...daca iti procuie 5 mw din 6 atackuri nu inseamna ca are 90% sanse de proc fiindca nu asa se calculeaza inteligentilor. fiecare atack individual are aprox 45% sansa sa iti dea maelstrom weapon, un lucru care a mai fost explicat de cateva ori dar voi v-ati fauct ca ploua si ati aberat in continuare ca niste frustrati


Esti extrem de foarte prost.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
sasekai

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-07-2012 14:01)
Joined: 18 Feb 2012
Posts: 16, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 51.5
Votes: 2

Post Posted: 30-04-2012, 12:14:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

imi dau seama dupa exprimarea ta ca nu te duce capul
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
GrandMarshal

[EL Psy Congroo]



Status: Offline
(since 14-11-2013 14:08)
Joined: 20 Jan 2011
Posts: 149, Topics: 47
Location: Romania

Reputation: -49.7
Votes: 9

 
Post Posted: 30-04-2012, 14:08:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nerdstomper wrote:
sasekai wrote:
deci vad ca unii isi dau cu parerea aiurea...daca iti procuie 5 mw din 6 atackuri nu inseamna ca are 90% sanse de proc fiindca nu asa se calculeaza inteligentilor. fiecare atack individual are aprox 45% sansa sa iti dea maelstrom weapon, un lucru care a mai fost explicat de cateva ori dar voi v-ati fauct ca ploua si ati aberat in continuare ca niste frustrati


Esti extrem de foarte prost.



ma Nerdstomper desi ristc sa iau ban pe forum pt ca am 4 worn deja iti spun ca esti CEL MAI RATAT OM PE CARE LAM VAZUT
ce parte din partea asta nu ai inteles?


Proc Flags
- Successful melee auto attack
- Successful attack by Spell that use melee weapon
- Taken off-hand melee attacks
- Successful off-hand melee attacks

Am scris si anterior ca are aprox 25ppm => aprox 41.6% sansa de proc/attack. 41.6% nu e 100% si se vede si in vidul postat de Honourless ca nu procuie toate atacurile...ceea ce impiedica sa iti dai seama daca procuie prea des e faptul ca ATACURILE ENUMERATE MAI JOS LOVESC IN INTERVAL FOARTE SCURT DE TIMP SI AU SANSA SEPARATA DE PROC (adica daca SS din 2 atacuri procuie doar 1xMW urmatorul atac gen white dmg,care intra instant dupa SS, are tot 41.6% sansa sa procuie).
Flurry (wowhead link) - mai multe atacuri mai multe procuri de MW
Stormstrike - 2 atacuri instante
Windfury Attack - 3 atacuri instante o data la 3sec.
Flametongue Weapon - 1 atac la fiecare OFFHAND WEAPON HIT
Lava Lash - 1 atac instant
Unleash Elements - Windfury+Flametongue (Unleashing this enchantment deals 125% of weapon damage to the target enemy and increases the Shaman's melee attack speed for the next 6 swings or until 12 seconds have elapsed.+Unleashing this enchantment deals 457 Fire damage to an enemy target and increases the damage dealt by the Shaman's next Fire spell by 20%.) - 2 atacuri instante+increased AS=>mai multe procuri de MW
Meelee white dmg - 2 atacuri[/quote]



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerdstomper
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-05-2012 23:33)
Joined: 15 Jan 2012
Posts: 294, Topics: 28
Location: Italy

Reputation: -102.8
Votes: 6

Post Posted: 30-04-2012, 14:11:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bai ratatule ma *** pe linkurile tale. Tu pricepi ca fiecare attack in parte are sansa mai mare de proc decat trebuie? Sau trebuie sa iti fac un desen si tie si lu ma-ta? Cunosc eu, care nu am jucat ever shamy, de 10 ori mai bine clasa decat fiecare prost din topicu asta.

PS: https://youtube.com/watch?v=4ea7881TwhQ:



Beleste ochii ce abilitati dau si cum procuie cac@t pansat.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
anotimp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-11-2014 09:34)
Joined: 04 Oct 2011
Posts: 163, Topics: 18
Location: Romania

Reputation: 167.3
Votes: 6

Post Posted: 30-04-2012, 18:19:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Faceti si voi un video sa aratati cat de des procuie pe player , nu pe dummy . Am intalnit multi shamani enhancement si nu au chiar asa multe procuri.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nerdstomper
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 02-05-2012 23:33)
Joined: 15 Jan 2012
Posts: 294, Topics: 28
Location: Italy

Reputation: -102.8
Votes: 6

Post Posted: 30-04-2012, 19:28:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Anotimp
Nu faci stacks pe absorb, mai dai dodge, mai dai parry, deaia ti se pare ca nu ar avea proc chance mare, insa nu asa se testeaza sansa de proc.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 30-06-2024, 15:58:13
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x