User
Pass
2FA
 
 

PVP flag obligatoriu ON?
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts

Vreti world PVP on?
Da
61%
 61%  [ 96 ]
Nu
38%
 38%  [ 61 ]
Total Votes : 157

Author Message25143
jumbo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-10-2013 17:16)
Joined: 05 Feb 2013
Posts: 14, Topics: 8
Location: Azerbaijan

Reputation: 51.7
Votes: 2

Post Posted: 30-05-2013, 13:13:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life vorbesti doar aberatii si se vede ca nu prea cunosti jocul in deplinatatea lui, tot repeti faptul ca ce se intampla atunci cand se intalnesc 2 raiduri in fata unei instante insa nu te obosaesti sa citesti ca vrem sanctuary in acele zone, spui ca nu vei putea farma pentru ca vei fi vanat de factiunea adversa, pur si simplu fly mount si ai plecat, o sa il pierzi foarte usor, nu o sa faca nimeni raid sa farmeze un singur player. Repeti acelasi lucru la nesfarsit desi ti s-a demonstrat prin nenumarate posturi ca nu ai dreptate. Chiar simti ca este nevoie sa tot repeti lucrurile astea? Ti-am vazut parerea , ne-am lamurit vizavi de gandirea ta, poate ca cei care vor lua decizia vor tine cont de ea sa nu, insa te rog nu mai face atatea posturi prin care practic nu spui nimic nou. Inteleg ca incerci sa ii enervezi pe ceilalti sperand ca asa se va creea o cearta generala si topicul va fi inchis.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
MorphinG

[Maniac]



Status: Offline
(since 21-05-2022 22:47)
Joined: 24 Dec 2009
Posts: 1120, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 335.1
Votes: 92

 
Post Posted: 30-05-2013, 13:21:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mr. Gamer4life, PvP pentru unii inseamna world pvp si ganking, poate si putine pvp achivements (care nu se iau doar din arena/bg), nu doar arene care sunt unbalanced pe acest patch (2v2 bracket) si unele clase sunt pur si simplu prea op. 3v3 e fain si putin mai balanced, dar nu da join nimeni (oarecum e si vina noastra).


De altfel, e monoton sa tot faci cateva arene pe zi vs aceiasi oameni, in bg e tristete maxima, numai playeri de 60k HP care intra intentionat si tot asa.


Crede-ma ca intru o ora, fac cateva arene si ies (daca ai mmr mare, te plictisesti asteptand sa intri in arena). Altceva ce poti face? Asta nu e fun, e pierdere de timp.


Ce-i rau in a cere ceva nou si a-ti da cu parerea? Lasati voturile sa vorbeasca si faceti ce vreti.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
FaithOfDarkness

[Shade of death]



Status: Offline
(since 03-06-2018 15:03)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 1067, Topics: 28
Location: Look behind you

Reputation: 60.2
Votes: 15

   
Post Posted: 30-05-2013, 13:23:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. PvP flag ON numai la level 85
2. Sanctuary la intrarile in dungeons / raids
Nu nu sunt pvp addicted nici pve addicted , nu joc pentru competitie , de asta am venit cu ideea de mai sus ca sa nu incurce nici PVE-ul nici PVP-ul nici Leveling-ul .

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
atiti

[dã sî ti pup]



Status: Offline
(since 07-03-2016 21:29)
Joined: 11 Feb 2012
Posts: 447, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 72.9
Votes: 8

Post Posted: 30-05-2013, 13:34:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ Asa ar fi perfect si ar impaca pe toata lumea


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 30-05-2013, 13:46:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tianna wrote:
Aveti 3 arene si 3 bguri, ce mai vreti? Freakz e server pve deci mai vrem dragoni.

Cum ar fi ca gear-ul actual sa pice in Black Temple si Sunwell Plateau? Sa farmati cativa ani aceiasi bossi?



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 30-05-2013, 13:58:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

MorphinG wrote:
Mr. Gamer4life, PvP pentru unii inseamna world pvp si ganking, poate si putine pvp achivements (care nu se iau doar din arena/bg), nu doar arene care sunt unbalanced pe acest patch (2v2 bracket) si unele clase sunt pur si simplu prea op. 3v3 e fain si putin mai balanced, dar nu da join nimeni (oarecum e si vina noastra).


De altfel, e monoton sa tot faci cateva arene pe zi vs aceiasi oameni, in bg e tristete maxima, numai playeri de 60k HP care intra intentionat si tot asa.


Crede-ma ca intru o ora, fac cateva arene si ies (daca ai mmr mare, te plictisesti asteptand sa intri in arena). Altceva ce poti face? Asta nu e fun, e pierdere de timp.


Ce-i rau in a cere ceva nou si a-ti da cu parerea? Lasati voturile sa vorbeasca si faceti ce vreti.


Nu exista clasa OP, doar jucatori care stiu sa isi joace clasa.
Zici ca arenele sunt unbalanced. Recunosc...nu acord prea multa atentie pvp-ului, dar vad lucrurile asa : Se intalnesc 2 echipe in arena, full pvp gear-> una cu rating de 2200 si una cu 500.
Acelas gear, aceleasi clase deci unde este chestia cu unbalanced? faptul ca unii stiu sa joace mai bine ca altii nu ar trebuii sa fie motiv de suferinta pentru toti pvp-isti "wanna be". Ratingul de pvp nu iti face abilitatile / spelurile mai periculoase. Concluzie: noobii mor, iar jucatorii cu valoare merg mai departe. Unii sunt mai destepti si stiu sa joace iar altii sunt fraieri cu gura mare.

Faza cu world pvp on este un astfel de motiv pentru care cei care sufera ca si-o ia pe coaja in arena (asta daca au tupeu sa mai faca arene), vor sa le strice cheful celor care nu au dispozitia necesara sa le ofere atentie.

Posturi unite automat, 30-05-2013, 14:58:50

BlackSun wrote:
Tianna wrote:
Aveti 3 arene si 3 bguri, ce mai vreti? Freakz e server pve deci mai vrem dragoni.

Cum ar fi ca gear-ul actual sa pice in Black Temple si Sunwell Plateau? Sa farmati cativa ani aceiasi bossi?


Tu iti dai seama ca gearul PVE este mult mai diversificat decat gearul de pvp nu?
Nu mai bine se muta toti cei care vor World PvP on pe AT cand o sa se deschida si aici sa bage in continuare continutul PVE?

Sa scripteze zonele de sanctuar, sa puna garzi la intrarea in instante este un timp irosit aiurea pe care il putea folosi frumos sa scripteze un nou boss sau sa termine realmu de pvp.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 30-05-2013, 14:34:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^vad ca tot incerci sa faci un terci din acest topic in speranta ca se va inchide si nu se va lua nimic in considerare. Ca si balance dai exemplul de mirror match, care in orice joc/situatie reala e 100% balanced. Treaba se schimba radical cand se intalnesc playeri cu clase diferite. Nu-ti mai da cu parerea despre PVP daca nu stii ce si cum. E exact cum a zis blacksun, voi primiti cam 1 boss pe luna, noi nu primim nimic (voi=pve players, noi=pvp players). Nu se fac BG-uri fiindca intra lume dezbracata si joaca ca o turma intr-un singur loc al bg-ului si se bat fara a incerca macar sa captureze sau sa recupereze toate obiectivele, daca sunt la o distanta mai mare de 10 yards de ei.

Si nu imi mai zice tu sa ma mut pe AT ca freakz nu e doar server PVE. daca era PVE only ar fi dat disable la BG/arene/duels. Shocker a zis ca o sa se lucreze la PVP. Cand zici ca serverul e doar de PVE ii jignesti toata munca omului.

"Tu iti dai seama ca gearul PVE este mult mai diversificat decat gearul de pvp nu?" adica? nu inteleg, cu ce e mai diversificat? Ca poti sa faci si din reputatii/quests sau ce? Oricum tot la acelasi gear ajungi cand esti full BiS. "sa termine realmul de PVP"?? nu s-a anuntat nimic oficial pe tema asta, alta inventie de-a ta.




ma rog, on-topic: Se poate parerea cuiva din staff cu privire la world PVP on? Stie cineva daca se lucreaza la vreun BG/arena noua?


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BlackSun

[Nerdstompers Inc.]



Status: Offline
(since 28-02-2019 17:25)
Joined: 05 Jul 2010
Posts: 869, Topics: 106
Location: Romania

Reputation: 452.2
Votes: 47

Post Posted: 30-05-2013, 14:48:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
Faza cu world pvp on este un astfel de motiv pentru care cei care sufera ca si-o ia pe coaja in arena (asta daca au tupeu sa mai faca arene), vor sa le strice cheful celor care nu au dispozitia necesara sa le ofere atentie.

Aici dai dovada ca le stii pe toate. Am doua char-uri full Cata, 25k kills pe main si vreo 5k pe alt de cand s-a bagat 4.3. Am facut 2v2 si cu char-urile prietenilor, sa-i ajut sa se echipeze.
Cate arene si BG-uri crezi ca poate face un om fara sa se plictiseasca? M-am mai jucat pe server de 3-4 ori in ultimele luni, ca nu am ce face.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 30-05-2013, 14:55:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

diversificat inseamna diferit -
Gearul pve il obtii dupa ce te chinui sa farmezi instante si scripturi si ai vreo 5-6 alternative de iteme pentru fiecare clasa.
Gearul pvp -> il cumperi cu conquest si ai maxim 2 piese de acelas level pe care le poate obtine oricine strange destul conquest -

Realmu pvp inventia de a mea? scrii in topicuri si nu le urmaresti?

http://forum.wow-freakz.com/De-ce-3v3-e-mort-si-care-este-solutia-t230444-15.html
Quote:
andy10 a scris:
Este deja de mult timp 4.3.4 pe AT.


Quote:
stormlord a scris :
Pana acum a fost beta, pete 3 zile o sa fie oficial:

"Coming events
Cataclysm 4.3.4 release

03d 03h 01m 27s"


stii, unii dintre noi mai si citesc topicurile spre deosebire de cei care vor scandal ca tine.

Daca realmu de AT se deschide, atunci acest topic este inutil. Sunt prea putini care vor pe Genesis sa fie deranjati de "wanna be " ca tine. Dute si fa un bg si calmeaza-te

Posturi unite automat, 30-05-2013, 15:55:04

BlackSun wrote:
gamer4life wrote:
Faza cu world pvp on este un astfel de motiv pentru care cei care sufera ca si-o ia pe coaja in arena (asta daca au tupeu sa mai faca arene), vor sa le strice cheful celor care nu au dispozitia necesara sa le ofere atentie.

Aici dai dovada ca le stii pe toate. Am doua char-uri full Cata, 25k kills pe main si vreo 5k pe alt de cand s-a bagat 4.3. Am facut 2v2 si cu char-urile prietenilor, sa-i ajut sa se echipeze.
Cate arene si BG-uri crezi ca poate face un om fara sa se plictiseasca? M-am mai jucat pe server de 3-4 ori in ultimele luni, ca nu am ce face.


Cand te plictisesti de pvp faci pve. Tu in schimb preferi sa faci ca tiganu care da cu bolovanu in geam la cel care nu il baga in seama.- (e un fel de a spune , nu te-am facut tigan si chiar daca ai fii nu ma intereseaza pentru ca nu sufar de rasism)

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 30-05-2013, 15:10:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

AT e alt server, ce nu tine de freakz. iar dai dovada de habarnism total.
hai sa nu mai discutam de PVE, cu gear cu tot ca n-are rost. sunt 2 moduri diferite in care iti iei gearul. tu esti PVE addict, nu faci de nicio culoare PVP, ok, am inteles, lasa-ne pe noi astia cu PVP-u in pace

EDIT: asta e ultimul meu post in care iti mai raspund. E mai bine asa, mi-ai dat dovada ca esti tare de cap, ba mai si zici ca sunt vai de capu meu cu PVP-ul din durotar, de parca m-ai cunoaste si ai stii ce fac/am facut eu in joc. N-are rost, nu poti purta o discutie civilizata fara sa repeti aceleasi lucruri incontinuu.


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨


Last edited by Kinook on 30-05-2013, 16:23:42; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-05-2013, 15:15:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

cel putin pe exodus sa se bage pvp on ca acolo nu e lag cand se aduna raiduri gramada la world fight ca pe genesis.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 30-05-2013, 15:46:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vai de capul tau Kinook cu pvp-ul tau de durotar.
De cand ai deschis topicul nu ai facut decat flame.
Argumentul "solid" pe care tu l-ai adus pentru "World PVP ON" a fost sa "reimprospateze pvp-ul", pvp pe care tu recunosti ca nu il servesti pentru ca esti plictisit (bg-uri, rated bg , 3v3, 5v5)
13 -14 playeri doriti acest lucru la o comunitate de 2000 de playeri. Ti se pare corect sa se introduca ceva ce deranjeaza pe restu doar pentru ca TU te plictisesti?

World PVP ON e o prostie si am argumentat-o de fiecare data, iar tu nu ai raspuns decat cu "faci numai pve ce stii tu, PVE adict, nu iti mai da cu parerea despre pvp, etc"
WORLD PVP ON ne afecteaza pe toti, fie ca facem PVE sau PVP.
TU nu ai dat nici un argument concret si nici un "PVPist" la fel. Sa inteleg ca cei care fac NUMAI pvp sunt un fel "brainless" warr furry de " un buton kill macro" ?
PS: Imi cer scuze clasei de warr furry ca am comparato cu tine, dar sunt sigur ca ai inteles ideea

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
-STORMLORD-

[Creep]



Status: Offline
(since 25-10-2013 01:12)
Joined: 29 Nov 2010
Posts: 891, Topics: 77
Location: Saudi Arabia

Reputation: 194.3
Votes: 8

Post Posted: 30-05-2013, 15:55:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

gamer4life wrote:
stii, unii dintre noi mai si citesc topicurile spre deosebire de cei care vor scandal ca tine.

Daca realmu de AT se deschide, atunci acest topic este inutil. Sunt prea putini care vor pe Genesis sa fie deranjati de "wanna be " ca tine. Dute si fa un bg si calmeaza-te


Aceste randuri au fost adresate mie ? Ca ce ai zis tu, nu are nici o legatura cu ce/la ce m-am referit eu.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 30-05-2013, 16:25:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-STORMLORD- wrote:
gamer4life wrote:
stii, unii dintre noi mai si citesc topicurile spre deosebire de cei care vor scandal ca tine.

Daca realmu de AT se deschide, atunci acest topic este inutil. Sunt prea putini care vor pe Genesis sa fie deranjati de "wanna be " ca tine. Dute si fa un bg si calmeaza-te


Aceste randuri au fost adresate mie ? Ca ce ai zis tu, nu are nici o legatura cu ce/la ce m-am referit eu.


Credeam ca vb de realmu de pvp care a fost promis atunci cand s-a bagat 4.3.4. Scuze daca ti-am activat casuta vocala intr-un topic deschis de un pvp-ist care considera ca flagu de " WORLD PVP ON " afecteaza numai comunitatea de PVPisti si ca urmare cei care fac si pve nu au ce cauta aici.

Poti sa verifici tot ce a scris Kinook de la prima pana la ultima pagina. /|\

Daca tot ai intrat aici, ti-ar placea sa poti fi atacat atunci cand farmezi (cu sau fara fishbot) sau cand te pregatesti de raid?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
arnold
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-05-2013 16:05)
Joined: 29 May 2013
Posts: 4, Topics: 1
Location: Europe

Reputation: 46.1
Votes: 2

Post Posted: 30-05-2013, 16:54:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sper k baga pvp on sa stau la ds la intrare si va dau viol cu dk meu blood la toti pveistii astia plangaciosi
am dk blood si la ally si la h full ruthles/cata i-am facut special pt violat nelfe si belfe pve.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Raster, 06 June 2013 12:07



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next    


The time now is 12-05-2024, 01:52:38
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x