User
Pass
2FA
 
 

O schimbare :)
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts

Vrei o schimbare?
Da
78%
 78%  [ 29 ]
Nu
21%
 21%  [ 8 ]
Total Votes : 37

Author Message6023
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 17-03-2014, 14:42:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vreau inca de la inceputul acestui topic sa lamurim de ce fac acest topic,nu doresc GM,nu fac asta ca sa ies din anonimat/sau din dorinta de afirmare,nu fac acest topic pentru ca imi pasa,pentru ca la fel cum eu am observat cum a ajuns acest server,au observat si alte persoane(a nu se intelege gresit,sa nu se inteleaga in nume de rau).

Adevarul este (adevarul cel putin vazut de mine si de alte persoane) ,ca acest server nu pot sa zic ca stagneaza,adevarul este ca serverul merge in jos,cate un pic sa zic asa zilnic.

De ce nu se doreste sa fie acest server ce mai mult?Nu cred ,refuz sa cred faptul ca nu se scot $$ din donatii.Se fac topicuri cu playeri care doresc o schimbare,dar staff-ul da doar topic close,and other shit* .

Dupa pererea mea,ultimele fixuri sunt asa de implutura doar asa ca sa puteti spune ca se face ceva,pe de o parte inteleg si faptul ca voi "Le Gm`s" nu primiti un $(asta din cate spuneti voi,adevarul doar voi il stiti).

Comparativ cu alte servere care doresc sa se afirme mai mult,vad la "vecinii" nostri ungurii vorbesc de serverul lor (ala ala,mare ,da ala) unde sugestiile jucatorilor au fost implementate,au fost promise multe lucruri pentru a incuraja PVP-ul (si ma refer aici la random bg`s,chest-ul din Gurubashi si multe altele) si nimica.


Desigur multi o sa vina si o ziceti ca imi bat gura ,ca este egal cu 0 ,chiar asa s-a ajuns ? la aceasta indiferenta? Pe sistemul "lasa ca merge si asa? ca doneaza fraieri" iar apoi cand donatiile o sa scada aproape de 0,bagam MOP sa doneze iara fraieri.

Nu cred ca sunt singurul care a observat aceasta atitudine de "mi se rupe" din partea Staffului (nu vorbesc de tot staff-ul bineinteles).

Post scriptum(PS): Toate greselile de ortografie,sunt pur intentionate.Toate cele bune.


//Later Edit: "Diferenta dintre noi si altii e simpla: Noi STIM ce facem si STIM ce VREA PLAYERU" s-a cam uitat acest "motto"



Last edited by Puccasita on 17-03-2014, 14:55:02; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 14:48:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Donez si eu daca sar scade preturile -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 17-03-2014, 15:07:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toata lumea stie asta, nimeni nu recunoaste. Cel putin jumatate din populatia serverului are un cont si pe un alt server. Cand reprosezi de bugs and other shits vine cineva cu un raspuns (nu shocker, pe el il cunosc si asa e de cand il stiu, ma refer la alti gms) : Fa post la bug report.
Cu toate ca bugurile de care reprosezi sunt stiute si probabil si postate, daca sunt postate what? Alea tre' fixate, nu postate de enspe mii de ori.
E lipsa de content pve, buguri pvp (cold snap resets nothing sometimes etc), inactivitate din partea gmilor si cand spun inactivitate nu ma refer la mute/ban, ma refer la faptul ca in afara de eventurile alea de rahat la care participa aproape aceleasi echipe de 2v2, nu mai am vazut nici un event fun. S-a simtit tot saracu' de Bachus care rezolva 90% din cererile de mute/ban pentru ca restu' nu raspund, sau nu o fi treaba lor, ma rog.
Nu aveti idei? Numai eu am cateva, pe langa aia de HnS. Dar nu e asta, se vede lipsa de interes si prin urmare lipsa de entertainment pe server. E easy as shit sa faci un thread cu propuneri.

Un gm cu care imi permiteam glume&shits mi-a spus ca am devenit hater si ca m-am schimbat, e exact invers. Ti/Vi se pare ca m-am schimbat pentru ca pe LK nu am avut de ce sa ma plang in mare parte, pentru ca atunci lumea isi dadea interesul.

PS: Greselile (daca exista), exista pur si simplu pentru ca sunt retardat.

EL: @ Ryang : prefer sa o fac singur, nu e la fel de satisfacator sa spui unuia care recunoaste ca e retardat, ca e retardat. Get it?





Last edited by nenead on 17-03-2014, 16:49:42; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 15:15:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nenead wrote:
Toata lumea stie asta, nimeni nu recunoaste. Cel putin jumatate din populatia serverului are un cont si pe un alt server. Cand reprosezi de bugs and other shits vine cineva cu un raspuns (nu shocker, pe el il cunosc si asa e de cand il stiu, ma refer la alti gms) : Fa post la bug report.
Cu toate ca bugurile de care reprosezi sunt stiute si probabil si postate, daca sunt postate what? Alea tre' fixate, nu postate de enspe mii de ori.
E lipsa de content pve, buguri pvp (cold snap resets nothing sometimes etc), inactivitate din partea gmilor si cand spun inactivitate nu ma refer la mute/ban, ma refer la faptul ca in afara de eventurile alea de rahat la care participa aproape aceleasi echipe de 2v2, nu mai am vazut nici un event fun. S-a simtit tot saracu' de Bachus care rezolva 90% din cererile de mute/ban pentru ca restu' nu raspund, sau nu o fi treaba lor, ma rog.
Nu aveti idei? Numai eu am cateva, pe langa aia de HnS. Dar nu e asta, se vede lipsa de interes si prin urmare lipsa de entertainment pe server. E easy as shit sa faci un thread cu propuneri.

Un gm cu care imi permiteam glume&shits mi-a spus ca am devenit hater si ca m-am schimbat, e exact invers. Ti/Vi se pare ca m-am schimbat pentru ca pe LK nu am avut de ce sa ma plang in mare parte, pentru ca atunci lumea isi dadea interesul.

PS: Greselile (daca exista), exista pur si simplu pentru ca sunt retardat.


Hei nu te fa singur retardat...nu e frumos din partea ta



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 17-03-2014, 15:23:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu am facut acest topic,pentru ca nu mai vad de ce sa ma joc aici sau WoW in general,am investit un o perioada buna de timp in acel cont si nu mai este acel ceva sa ma motiveze,eh acuma o sa vina cateva persoane din staff si o sa zica ca nu e mare lucru,asa e un jucator in plus in minus e tot acolo,asa e ...,dar la 300+ - nu e tot acolo.
Nu sunt un fan PVE ,deci faceam doar PVP,iar pe masura ce nu mai vad un scop sa dau Join Random BG`s,avand in vedere ca daca fac HK = 0 ,iar ca rdrood sa treci de 2400+ pe patch-ul asta cam greu,anyway.As fi bucuros sa aud ca se lucreaza la ceva "big" o surpriza mare.Poate e doar parerea mea,dar acest server e pe moarte...(acuma probabil ca o sa fiu facut in mai multe feluri dar eu am vorbit frumos) vorba aia,cand mai multe persoane spun ca esti beat,atunci esti beat si go home,nu sunt singurul care spune aceste lucuri sau mai bine zis vede ce se intampla.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 15:27:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu se lucreaza la acele lucruri ce te mentine in priza...din ce am vazut pvp e varza acum...nu mai ai satisfactia ca castigi ,ca pierzi ,de curand unu pe alt char imi zicea hai sa fac si eu niste arene "sunt eu pe alte 2 chare la team advers si nu trebuie sa dai join doar sa stai in grup" ..in halu asta sa ajuns


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Delyrik
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-04-2014 12:18)
Joined: 03 Dec 2013
Posts: 132, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: 14.1
Votes: 5

 
Post Posted: 17-03-2014, 15:38:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Toata lumea stie ca sv asta cade incet si sigur si daca gm/sgm o mai tin tot asa in a nu is da interesul si a nu face tot posibilul ca sv sa urce nu sa cada in cateva luni 1 an maxim sv va fi off sau o sa mai ramana doar copii aia de 13 ani care sunt obsedati de blod elf...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
skyreaker24

[Faraon intergalactic]



Status: Offline
(since 21-01-2023 19:17)
Joined: 09 Nov 2011
Posts: 4193, Topics: 363
Location: timisoara

Reputation: 123.5
Votes: 90

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 15:41:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

marea problema a freakzului la ora actuala e ca release-urile apar la intervale prea mari de timp si lumea se plictiseste de la atata asteptat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
justyn17x

[KONVICT]



Status: Offline
(since 21-10-2022 19:50)
Joined: 27 Feb 2010
Posts: 7948, Topics: 51
Location: Konvict Music

Reputation: 532
Votes: 33

 
Post Posted: 17-03-2014, 15:56:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Chiar daca aveti dreptate, in viziunea staff-ului topic-ul asta este inutil. Serverul mai e in picioare datorita donatiilor si atat. "Freakz e baza" a murit odata cu wotlk.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Loveheal

[ATN Attax]



Status: Offline
(since 17-03-2024 03:51)
Joined: 20 May 2012
Posts: 9908, Topics: 406
Location: Runstarr - disc

Reputation: 320.7
Votes: 572

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 16:12:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

justyn17x wrote:
Chiar daca aveti dreptate, in viziunea staff-ului topic-ul asta este inutil. Serverul mai e in picioare datorita donatiilor si atat. "Freakz e baza" a murit odata cu wotlk.




Nu pot sa spun mai multe decat a spus acest om prin acest simplu post.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shpace

[742617000027]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6938, Topics: 284
Location: Bacau

Reputation: 502.4
Votes: 417

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 16:19:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nenead iti dau dreptate in mare parte , dar legat de acele topicuri , in locul lor acelasi raspuns iti dadeam , pentru ca zi de zi sunt create astfel de topicuri la badjocora de "gladiatorii freakzului" (stiti voi cine) si Delyrik care se baga si el pe acolo incercand sa para interesant , dar e vai de capul lui saracul , il mai bate si romana grav.


Last edited by Shpace on 17-03-2014, 16:21:01; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Necris

[Alcoholic Elon Musk]



Status: Offline
(since 28-09-2022 13:14)
Joined: 04 Dec 2010
Posts: 4378, Topics: 29
Location: Bucharest

Reputation: 3025.9
Votes: 76

   
Post Posted: 17-03-2014, 16:20:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce m-a indepartat pe mine de a juca wow pe freakz 3-4 ore pe zi cum obisnuiam sunt acele n buguri minore precum wrong mob spawns / stats / buguri vizuale (mana ridicata in aer dupa mouting, ramane dance activ uneori pana la relog sau tp, dupa mount/dismount pivotul camerei se schimba, etc.) / npc patrolling la foarte putini npcs / awkward twitchy mob movements / iteme fara stats / attack animation este accelerata si nu face loop perfect, inteleg ca astea sunt probleme de la core dar beleaua este ca sunt foarte multe si adunate sunt vizibile immersion-breaking pentru oricine a jucat pe blizz sau chiar si aici pe Wotlk unde aveai putine de reprosat la core problems. Plus faptul ca multi au plecat cand a venit cata cu 1001 bugs si au ramas butthurts in general si imbecili care se cred troli sau copii de efectiv 10-11-12 ani.

Rezumat: Da, sper sa se schimbe ceva.


>PC Upgrade Guide<

Discounturi @ IT

Voucher PC-Garage: WK6Q4TII

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 16:28:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sa speram..-


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 17-03-2014, 16:47:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da shpace dar.. mneh.. that shitty bug made me enrage.

On: Ca mi-am adus aminte, nu cred ca ati iesi in pierdere sa puneti pe cineva gm care se ocupa de events in mod exclusiv.
-Twink pvp
-Race @ azshara highway
-Darts
-LMS
-Climbing
-20 lvl 20 vs 1 lvl 85

Mai am in minte ceva dar e greu de realizat/explicat.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 17-03-2014, 16:49:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:

Comparativ cu alte servere care doresc sa se afirme mai mult,vad la "vecinii" nostri ungurii vorbesc de serverul lor (ala ala,mare ,da ala) unde sugestiile jucatorilor au fost implementate,au fost promise multe lucruri pentru a incuraja PVP-ul (si ma refer aici la random bg`s,chest-ul din Gurubashi si multe altele) si nimica.

Daca tu compari monster cu Freakz .. clar nu ai o treaba cu jocul si cu se intampla defapt.


Puccasita wrote:
ca doneaza fraieri" iar apoi cand donatiile o sa scada aproape de 0,bagam MOP sa doneze iara fraieri.

Daca ai juca si 10 minute MoP pe blizz, ai intelege ca nu se poate baga peste noapte.

Intr-adevar unul din principalele motive la care am plecat pe blizz fara sa stau prea mult pe ganduri este plictiseala si monotonia severa pentru cei care joaca inca de cand s-a bagat 4.3 (reset DS>curatat DS > alt Tab in valley of honor>reset DS). Deja 4.0.6 mi se parea mult mai fun decat 4.3.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 17 March 2014 19:01



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page 1, 2, 3, 4  Next    


The time now is 27-04-2024, 15:18:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x