User
Pass
2FA
 
 

Suggestions @ PVE/PVP/Regarding the server etc.
Go to page Previous  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message40037
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 24-03-2014, 13:10:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Lui Morchock nu-i scadea marimea odata cu hp-ul?

Si da +1 pt vocea lui Morchock.


Nu stiu dca ii se scala marimea cu hp-ul da stiu sigur ca se micsoreaza.



Twitch
Vand wow gametime
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 24-03-2014, 18:34:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cross-realm rdf,bg's&arenas

asta poti sa-l scotid in lista

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Azwraithz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 30-09-2014 01:39)
Joined: 11 Mar 2011
Posts: 919, Topics: 323
Location: Perfection.

Reputation: 112.6
Votes: 104

Post Posted: 25-03-2014, 00:16:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mnah,m-am tot abtinut sa postez,nu's genu sa stau sa dau apa la moara,ca nu are rost uneori : d
So:


PVP -
- Mainly,un gm ales daca ar fi posibil sa se axeze doar pe PVP both realms;(Events and stuffs) Mai dese,chit ca nu sunt premiile mari or smth,pentru a sporii atmosfera pentru playeri.
- Reseturi la 2v2/3v3/5v5 Ladders odata la 2~ luni maxim,pentru a se lasa lumea de sportul cu dodge,and friend-list dodge..daca tot gmii nu pot lua nicio masura macar asta sa fie masura;
- Vendorul de 3v3 cu respectivele pricess and stuff (Zohl,tu stii care au fost sugestiile mele in legatura cu ce ar trebui si ce nu ar trebui la vendorul respectiv,si spre deosebire de restul de au postat despre vendorul ala, parerea mea e ca a mea a fost cea mai potrivita)
- Dupa ce treaba decurge mai roz,sa se ia in considerare ^ asta ^ -> http://forum.wow-freakz.com/view-post-3500782.html?#3500782
- Honor Vendor (Yes, un vendor care sa vanda iteme pe honor pentru transmog, nu chestii importante sau etc,trash stuffs) ar mai atrage playerii sa faca bgs si etc,nu le-ar mai face chiar degeaba;



(paranteza) - Anyw,stiu ca nu are legatura cu topicul dar playerii de joaca la high rating,s-au saturat sincer de dodge-urile si ***** facute de 5-6 playeri de pe serverul asta,deaia mai bune ar fii niste reseturi mai dese la ladders;Stau afk la spectate sau in elwyn si sufera cu rate-urile,no offense astia nu sunt playeri;Daca nu se aplica nicio regula lor sau cel putin ideea de mai sus descrisa de mine,multi refuza sa mai faca PVP aici,si cand zic ''multi'' ma refer la playeri seriosi,nu suferintele serverului.



PVE -
- Contentul WOTLK/TBC and stuff sa fie mai ''vizat'' ,macar old content sa functioneze fullish incat sa mai faca X /Y un raid sa nu fie totul chiar easy mode,sau X boss sa nu mearga;
- Incercare oarecum a axarii pe baza instantelor HC/N de 4.0.6 cat si raidurile BOT,BWD; Daca totusi DS e in working iar FL script e putin crispy,se poate incerca o lucrare la acestea.



MIXT -
- Adaugarea Stream sloturilor pe site cum era pe LK.
- Maybe(just maybe) ; cautarea la 2-3 noi gms care pot face treaba(nu,nu pile/prietenii and shits,ca nu se rezolva nimic asa); Playeri care isi pot face treaba la modu serios; din 20 , mai mult de jumate nu mai joaca pe freakz;deci automat gms nu mai sunt multi ca in perioadele de glorie;


Si inca ceva, renuntarea la atitudinea de ''i don't give a f**k'' ca nu isi mai are rostul,sincer; Nu mai sunt perioadele alea roz in care sa mai isi aiba rostul atitudinea asta sau cea de ''power admin guy''; Just,majoritatea sa incerce sa devina mai seriosi,sa lasam rahaturile si suferintele acasa,just that;



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-03-2014, 00:30:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Read this:

http://forum.wow-freakz.com/view-post-3830408.html?#3830408

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
geanu

[Not a Creep]



Status: Offline
(since 12-01-2018 18:10)
Joined: 18 Jul 2010
Posts: 837, Topics: 35
Location: Romania

Reputation: 41.6
Votes: 31

Post Posted: 25-03-2014, 10:09:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Azwraithz wrote:

Si inca ceva, renuntarea la atitudinea de ''i don't give a f**k'' ca nu isi mai are rostul,sincer; Nu mai sunt perioadele alea roz in care sa mai isi aiba rostul atitudinea asta sau cea de ''power admin guy''; Just,majoritatea sa incerce sa devina mai seriosi,sa lasam rahaturile si suferintele acasa,just that;
Tocmai de asta majoritatea playerilor nu-si mai bat capul, vin unii cu idei bune/foarte bune poate, si vine Zohl cu atitudinea lui de "I`m a boss" si cu "voi nu platiti nimic" si ti se duce tot cheful. Si nu zic doar de Zohl, ca mai nou toti GM-ii zici ca-s ownerii serverului, care mai de care e mai smecher, si de aici atitudinea asta. Events nu se tin, se da vina pe playeri. La primul event de 3v3 care trebuia sa se faca, s-au strans toti playerii ( 8 teamuri de 3s parca ) , si a venit GM-ul si a spus ca el nu poate intra. Logic ca la al 2-lea event nu mai vine nimeni, si dupa vine tot un GM si zice ca nu se mai fac eventuri pe Genesis ca nu e lumea serioasa...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
N e l l y
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2014 10:02)
Joined: 21 Nov 2012
Posts: 392, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: -31.5
Votes: 13

Post Posted: 25-03-2014, 10:43:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

geanu wrote:
Azwraithz wrote:

Si inca ceva, renuntarea la atitudinea de ''i don't give a f**k'' ca nu isi mai are rostul,sincer; Nu mai sunt perioadele alea roz in care sa mai isi aiba rostul atitudinea asta sau cea de ''power admin guy''; Just,majoritatea sa incerce sa devina mai seriosi,sa lasam rahaturile si suferintele acasa,just that;
Tocmai de asta majoritatea playerilor nu-si mai bat capul, vin unii cu idei bune/foarte bune poate, si vine Zohl cu atitudinea lui de "I`m a boss" si cu "voi nu platiti nimic" si ti se duce tot cheful. Si nu zic doar de Zohl, ca mai nou toti GM-ii zici ca-s ownerii serverului, care mai de care e mai smecher, si de aici atitudinea asta. Events nu se tin, se da vina pe playeri. La primul event de 3v3 care trebuia sa se faca, s-au strans toti playerii ( 8 teamuri de 3s parca ) , si a venit GM-ul si a spus ca el nu poate intra. Logic ca la al 2-lea event nu mai vine nimeni, si dupa vine tot un GM si zice ca nu se mai fac eventuri pe Genesis ca nu e lumea serioasa...


Chestia nu e ca n-a putut intra, dar ala nici nu ii putea lua altul locul pentru ca nu are frate cine; nu se mai ocupa niciun gm in afara de aia 2 sau 3 cei noi care mai intra cateodata ca in rest n-am vazut.

Second Head GM:

Froster
Ravenous

Quests, Spawns, Loots, NPC, etc Fixers:

Juhziz
Pirinush

Customer Support:


[Global] Bacchus [Arena Wintrade Warden]
[Global] Blader
[Global] Cobrel [Arena Wintrade Warden]
[Global] Doruwr [TeamSpeak Admin]
[Global] Empyrium
[Global] Nerolol
[Global] Jert [Item Recovery Support]
[Global] Mitzu
[Global] Shag
[Genesis] Alesian
[Genesis] Mistral
[Genesis] Rage.
[Genesis] Vrd



Unde e froster, revenous, blader, cobrel, nerolol, mitzu, shag, alesian?
Eu pe astia nu i-am vazut de 2 ani.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-03-2014, 11:50:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N e l l y wrote:
Eu pe astia nu i-am vazut de 2 ani.


Pentru ca esti orb.


geanu wrote:
Tocmai de asta majoritatea playerilor nu-si mai bat capul, vin unii cu idei bune/foarte bune poate, si vine Zohl cu atitudinea lui de "I`m a boss" si cu "voi nu platiti nimic" si ti se duce tot cheful. Si nu zic doar de Zohl, ca mai nou toti GM-ii zici ca-s ownerii serverului, care mai de care e mai smecher, si de aici atitudinea asta.


Uita-te la modul in care raspund GM playerilor care vorbesc cu cap si rational(like you), si celor care vorbesc precum Nelly (in caz ca nu s-a inteles, exact opusul).


// Amuzant ca amandoi, chiar si dupa ce-am postat sa cititi daca e ok cu vendorul de 3v3, tot faceti QQ de cãcat si nici macar nu v-ati uitat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Snoppy

[Inside the fire]



Status: Offline
(since 24-10-2022 03:25)
Joined: 31 May 2011
Posts: 5195, Topics: 250
Location: Constanta

Reputation: 226.9
Votes: 173

              Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-03-2014, 14:19:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

// @ Azwraith : am adãugat ce era "mai important", nu cred cã ai vãzut ce am postat în celãlalt topic, dar au spus cei din staff cã vor lua în considerare scriptarea raidurilor vechi(Ex: ICC), dungeonurile de pe 4.0.6 din câte am înþeles trebuiesc prelucrate, unele sunt ok etc.
///Cele douã idei, streamurile ºi arena ressets mi s-au pãrut ok.
// @ Zohl : Am ºters chestia cu cross-realm ºi am adãugat ideea lui Barnie cu realmul nou, o datã ce situaþia va fi din ce în ce mai bunã(dacã nu þi-a plãcut, sã-i dai o palmã lui Juhziz).
@Nelly: am observat cã nu prea explorezi fiecare categorie a forumului, dacã ai observat nerolol se ocupa cu explicarea/gãsirea unor dovezi palpabile pentru a confirma un bug, blader din câte þin minte e mod global, cobrel se ocupa cu win-trades, ravenous se ocupã cu secþiunea de recuperare a itemelor ºi este omul cu idei, iar pentru restul nu mã pronunþ pentru cã nu sunt în cunoºtinþã de cauzã(de mitzu ºtiam cã a raportat destul de multe bug-uri interesante de care te loveai cu capul în unele momente ºi îþi venea sã-þi dai cu tesla peste #/(¤"# =. Cã nu i-ai vãzut tu afirmându-se pe global în mod excesiv e altã problemã. -



,,Angel Among demons"

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
N e l l y
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2014 10:02)
Joined: 21 Nov 2012
Posts: 392, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: -31.5
Votes: 13

Post Posted: 25-03-2014, 15:59:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
N e l l y wrote:
Eu pe astia nu i-am vazut de 2 ani.


Pentru ca esti orb.


geanu wrote:
Tocmai de asta majoritatea playerilor nu-si mai bat capul, vin unii cu idei bune/foarte bune poate, si vine Zohl cu atitudinea lui de "I`m a boss" si cu "voi nu platiti nimic" si ti se duce tot cheful. Si nu zic doar de Zohl, ca mai nou toti GM-ii zici ca-s ownerii serverului, care mai de care e mai smecher, si de aici atitudinea asta.


Uita-te la modul in care raspund GM playerilor care vorbesc cu cap si rational(like you), si celor care vorbesc precum Nelly (in caz ca nu s-a inteles, exact opusul).


// Amuzant ca amandoi, chiar si dupa ce-am postat sa cititi daca e ok cu vendorul de 3v3, tot faceti QQ de cãcat si nici macar nu v-ati uitat.


Cod:
1850 -> brutal nether drake
2000 -> furious tabard & deadly gladiator's frost wyrm + t2 weapons
2200 -> relentless tabard & furious gladiator's frost wyrm
2300 -> wrathful tabard & relentless gladiator's frost wyrm
2350 -> wrathful gladiator's frost wyrm


Poti sa nu te mai obosesti sa pui prostiile astea ca sunt degeaba. Repet: m-am chinuit 1 an sa va fac sa intelegeti ca e cea mai buna idee asta cu vendoru si nu ideea moldovenilor cu ***** alea de sezoane la care nu se duce nimeni si tu acum vii cu asta ma? TU AI TINUT BA CONT CE CE AU SCRIS ASTIA TOTI? tu nu faci pvp ba baiatule nu ai de unde sa stii ce se intampla acolo si iti spun eu 100% ca o sa se faca 3v3 ca si pana acum dupa ce bagi tu prostiile astea la vendoru ala amarat si asta pot confirma toti care stiu cum stau lucrurile. Tot ce ai facut tu este sa bagi armele t2 la 2000 rating, nimic mai mult si o sa aiba acelasi efect ca si sezoanele (playerii nu participau la sezoane pentru ca se gandeau ca n-are rost ca si asa nu pot castiga), FIX asa o sa fie si acum ca se gandesc ca nu pot face 2000 rating si pentru un amarat de mount sa faca 1850 nu se merita. Ideea postata de mine la inceput cu vendorul a fost pentru stimularea playerilor care nu au pretentii la 2200 rating sau nici chiar la 2000, vroiam o competitie intre toti playerii, nu doar intre astia care pot face 2000 rating. Trebuia sa bagi mounturi / chestii de la vote (ca idee ma refer, nu neaparat) ceva care stimuleaza playerii sa dea join si sa fie multe teamuri ca daca sunt 2-3 si unii vad ca ia bataie numai dau join; ca ai pus tu prostiile alea ca pe arena-tournament sau blizzard e fix zero ca asta e server pve nu se ridica la nivelul alora niciodata. Ma mir cum dracu de n-ai facut o lista pana la 3000 rating -

MAI ZII CEVA!




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-03-2014, 16:04:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai jos de 1800 nu poti pune iteme, si chiar daca pui ceva la 1800 "Sa fie competitie intre toti playerii, chiar si aia pve", o sa faca 1800 o data, iau itemu, si dupaia pleaca
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
N e l l y
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2014 10:02)
Joined: 21 Nov 2012
Posts: 392, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: -31.5
Votes: 13

Post Posted: 25-03-2014, 16:22:12 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Mai jos de 1800 nu poti pune iteme, si chiar daca pui ceva la 1800 "Sa fie competitie intre toti playerii, chiar si aia pve", o sa faca 1800 o data, iau itemu, si dupaia pleaca

Nu pune sub 1800, dar pune din 50 in 50 pana la 2000 macar (mounturi ground, iteme de transmog, etc, ai ce alege).




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 days ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-03-2014, 16:35:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N e l l y wrote:
Zohlomg wrote:
Mai jos de 1800 nu poti pune iteme, si chiar daca pui ceva la 1800 "Sa fie competitie intre toti playerii, chiar si aia pve", o sa faca 1800 o data, iau itemu, si dupaia pleaca

Nu pune sub 1800, dar pune din 50 in 50 pana la 2000 macar (mounturi ground, iteme de transmog, etc, ai ce alege).


Nu intelegi ca nu se poate? Am postat topicu ala acum 1 an.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
N e l l y
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-04-2014 10:02)
Joined: 21 Nov 2012
Posts: 392, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: -31.5
Votes: 13

Post Posted: 25-03-2014, 16:45:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
N e l l y wrote:
Zohlomg wrote:
Mai jos de 1800 nu poti pune iteme, si chiar daca pui ceva la 1800 "Sa fie competitie intre toti playerii, chiar si aia pve", o sa faca 1800 o data, iau itemu, si dupaia pleaca

Nu pune sub 1800, dar pune din 50 in 50 pana la 2000 macar (mounturi ground, iteme de transmog, etc, ai ce alege).


Nu intelegi ca nu se poate? Am postat topicu ala acum 1 an.


Eu am incercat sa-ti explic cum trebuie facut sa-si atinga scopul pentru care pui vendoru ala, dar daca tu nu vrei asta nu e problema mea; si asa eu numai joc wow, nu-mi pasa, fai ce vrei dar o sa ajungi la concluzia ca am avut dreptate.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Marvelouz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-04-2014 11:28)
Joined: 14 Jul 2012
Posts: 371, Topics: 38
Location: Cluj-Napoca

Reputation: -527.1
Votes: 21

 
Post Posted: 25-03-2014, 18:22:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da-i pace nelule, oricum o sa vedem vendoru ala doar cand ne facem serveru nostru .



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 26-03-2014, 03:37:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
Custom black market
Ce vrea sa insemne asta?
N e l l y wrote:
Zohlomg wrote:
N e l l y wrote:
Zohlomg wrote:
Mai jos de 1800 nu poti pune iteme, si chiar daca pui ceva la 1800 "Sa fie competitie intre toti playerii, chiar si aia pve", o sa faca 1800 o data, iau itemu, si dupaia pleaca

Nu pune sub 1800, dar pune din 50 in 50 pana la 2000 macar (mounturi ground, iteme de transmog, etc, ai ce alege).


Nu intelegi ca nu se poate? Am postat topicu ala acum 1 an.


Eu am incercat sa-ti explic cum trebuie facut sa-si atinga scopul pentru care pui vendoru ala, dar daca tu nu vrei asta nu e problema mea; si asa eu numai joc wow, nu-mi pasa, fai ce vrei dar o sa ajungi la concluzia ca am avut dreptate.

Cand zice ca nu se poate nu se refera la faptul ca nu vrem noi sa facem ci ca e imposibil din punctul de vedere al clientului de wow sa facem asa ceva, sa faci sa afiseze acolo la vendor ce rating requirement vrei tu


P.S.: I-am facut vocea lui morchok


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook


Last edited by Shocker on 26-03-2014, 06:00:34; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Juhziz, 28 September 2014 16:52



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Next    


The time now is 28-06-2024, 07:57:37
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password