User
Pass
2FA
 
 

Populatia serverului
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message26657
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-05-2014, 13:23:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Snoppy wrote:
am stat cu oameni cu 14-15k dps de wotlk si i-am carat in 3-4 hot-uri(am avut si grup de 4 negearati). Nu cred ca e problema. -
Nu te enervezi, nu comentezi si le explici ce sa faca. Daca tot vreti o schimbare, schimbati-va atitudinea.


Sau la un ds10hc ,era un off tank cu 400ilvl ,deci i sa explicat de nspe ori sa ia clona sa o duca la mama naibi ,mereu o lua tarziu si sa dat wipe de 3 ori pana cand ne-am saturat toti si am terminat



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
andreyutzz93

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-09-2015 00:56)
Joined: 09 Apr 2010
Posts: 265, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 60.6
Votes: 8

Post Posted: 05-05-2014, 15:10:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Puccasita wrote:
WoLTK,de ce sa nu se faca un pool ,un referedum,un ce vrei tu.Din cate stiu,pe WolTK era scriptat ICC fara gunship,si mergea destul de Ok...


Eu cred ca tu nu ai jucat pe freakz de pe 406 sau 434.

Daca ICC-ul ala era scriptat cum trebuia (in zilele de glorie a server-ului) eu ma arunc de la etajul 10.

La Lord mergea doar bonestorm care era dat doar pe tank, era lovit doar 1 din 25/10 de playeri. No flames no spike.
Lady death adds nu mergea cum trebuie. No boom from ads, not working ghosts.
Deathbringer punea doar 1 mark si ala cand era low HP bosul pe ambele dificultati. Prea putini ads, ads nu faceau ce trebuia.
Professor era blizzlike 0,1% (doar cu aspectul de inceput).
Festergut mergea 90% bine.
Rotface same ^.
Blood Prince Council doar un spell nu mergea cum trebuie sau 2(a fost bagat tarziu).
Blood-Queen Lana'thel musca playeri din 30 in 30 secunde de erau la final 15-18 oameni musca-ti pe 25 iar pe 10 erau toti muscati, no enrage time. Trebuia sa muste 1 player, enrage time.
Valithria Dreamwalker 100% bugged no ads no nothing daca va mai aduceti aminte de locul special de care toata lumea abuza.
Sindragosa de 100 de ori mai greu de facut decat pe blizz. No tombs.
The Lich King other times.

ToC: ai murit? Da release si intra iar in instanta. Era down orice pana la factiuni ca acolo era o combinatie de nesimtire, ninja pe fata, trololol masiv, spam, injuraturi, etc.

Say wat? Cel mai nou incepator de wow care nu avea treaba cu nici un fel de fel despre jocul asta facea icc dupa o luna. Orice guilda noua pe freakz avea 6 bosi down fara discutie. Erau 45834 de iteme. Acum persoanele de genul dau un dps in raiduri de 10k maxim cand pe wotlk dadeai 16k minim in icc.

Dupa ce sa bagat LK sa inceput reparea bosilor.

Astea sunt scripturi de acum! Nu ce a fost pe wotlk. Ce a fost atunci a fost pistol cu apa. Acum va plageti ca sunt prea grei bosii/clasele?

Eu spun nu la realm wotlk. Motivele s-au spus de altii.
Transfer A=H? doar de la ally la horde pentru pvp. Fara guilde pve. Transfer guilda pvp (in ultima vreme am vazut ca guildele pvp de la H s-au mutat la ally deci nu cred ca se mai transfera cineva la hoarda).
S-au mai facut transferuri de genul:
Joci pvp? Vrei transfer H=A, atunci intr-o luna trebuie sa faci 5k 3k 2k HK, dupa transfer bine inteles daca nu faceai atatea perma ban.
O sa imi sariti in cap si nu o sa va convina, ca ce voi offchar/caracter nou ally, hoarda prea praf. Ban? ppffuuaaa cont nou.

Asta e o intrebare putin de flame. De ce vorbiti in necunostinta? Habar n-aveti o parte din trecutul server-ului.
Nu stiu uneori va plangeti prea mult degeaba fiind doar asa un subiect de cearta.
Am impresia ca topicurile de genul sunt facute de troli pentru ca multi vorbesc pe langa subiect.

Oricum pentru cresterea populatiei server-ului trebuie facut ceva dea dreptul "nebun" de a atrage atentia.
Gen:
Sa se joace GM-ul cu playerii in anumite zone, kill, ress, kill, dps tare pe gm cu 9999999999k hp, sa folosesca abilitati de la bosii pe playeri (sa primesca dmg bineinteles).
Trololol events,
compulsiv wrote:
"A Crazy Crash"?
(in loc de crash kill instant, care scapa mai repede de click-ul GM-ului, intr-o zona sigilata, nimeni nu scapa huehuehue) ,filmate, puse pe live stream (daca se face).
Astazi 39 de oameni in raid plus un GM vizitam Emeral Dream (daca mai exista pe cata). Dupa inca o vizita cu alti playeri peste o luna, unii chiar sunt interesati de asa ceva (uneori mai tragem chiulul si iesim prin texturi), DACA IESI DIN RAID AI BAN! Frumos facute cu inscrieri. Cei care au fost nu se mai pot inscrie pentru x zona.
Este doar o parere. Asta ar mai atrage putin atentia, momentan altceva nu imi mai trece prin cap. Faza "joaca cu GM-ul" ma gandesc sa nu aduca ceva buguri sau alte chestii de genu, nu stiu.

Ohhhhh iar o dam in bara "GM-ii se joaca cu playerii si le face pe plac in loc sa rezolve tiketele. Am deschis un tiket de 2 zile si nu mi la rezolvat". Gandire de romani. Vrem content, vrem pvp, vrem funny things, vrem events, vrem populatie, vrem tikete, vrem, vrem si iar vrem.


Sunt un om ca fiecare.Respect reciproc!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-05-2014, 16:21:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am facut si eu destule raiduri cand era lk pe freakz...era destul de usor ,doar la db si prof trebuia sa fie dps calumea in rest era usor

Orice inafara de realm lk,maxim sa fie instant 80 pvp ,pt ca wotlk ramane cel mai balansat patch pentru pvp



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bloodiethink
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 04-06-2015 23:11)
Joined: 10 Apr 2011
Posts: 685, Topics: 61
Location: La mare

Reputation: -268.8
Votes: 28

Post Posted: 05-05-2014, 20:49:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lumea se plictiseste de acelasi content si de aia pleaca, doar n-or fi prosti aia de la blizz de baga in fiecare an un nou expansion.
Arene nu prea se mai fac, raiduri destul de putine, multi intra doar sa sufere un pic prin Elwynn forest sau Durotar.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 05-05-2014, 21:18:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

bloodiethink wrote:
Lumea se plictiseste de acelasi content si de aia pleaca.
Arene nu prea se mai fac, multi intra doar sa sufere un pic prin Elwynn forest sau Durotar.

Nu poate fi mai adevarat de atat, bravo ! niste mini events challenge lipsesc -




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nseries

[Dumnezeu in devenire]



Status: Offline
(since 08-10-2022 13:11)
Joined: 08 Feb 2012
Posts: 5215, Topics: 114
Location: Miss Ghica

Reputation: 677.7
Votes: 162

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-05-2014, 21:41:54 | Translate post to: ... (Click for more languages)

andreyutzz93 wrote:

Valithria Dreamwalker 100% bugged no ads no nothing daca va mai aduceti aminte de locul special de care toata lumea abuza.
Sindragosa de 100 de ori mai greu de facut decat pe blizz. No tombs.


valithria la final de patch mergea, baga adds si portale
sindragosa se facea dupa peretele de la camera, nici nu erau cei 2 dragoni la intrare - (jucam warlock si puneam circle acolo, sa nu ma prinda frost cand dadeam immo aura )
portile in icc mereu erau deschise, nu conta daca ai facut adds sau nu

rs si os (parca asa se numea, unde pica fly mountu la bossu din centrul camerei, cu waves de foc) mai mergeau. aveai content pe lk, dar ce aveai atunci (pve) ai si acum (ds si firelands) .


la pvp nu ma bag, faceam bg's de fun pe lk, atat.




nu bat apropouri, repet, NU BAT APROPOURI, dar daca , crapa mol10 e clar unde vin toti playerii, daca nu toti majoritatea. ( )



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Aen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-06-2015 00:15)
Joined: 12 Jun 2011
Posts: 282, Topics: 40
Location: Other Side of the World

Reputation: -7
Votes: 12

Post Posted: 05-05-2014, 22:55:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lumea vrea expansion nou, nu event-uri stupide sau Wotlk, toti vor sa fim mai in pas cu blizz nu sa stai 2 ani si ceva pe un expansion ..........trebuie sa mergeti inainte nu inapoi, nu mai pierdeti timp pe patchu asta ca nu isi are rostu.

Macar lasati lumea sa voteze intre MoP si Cata, sunt curios ce o sa aleaga majoritatea.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 05-05-2014, 22:57:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu o luam din nou in noroi dupa ce am muncit atat la Cataclysm, sa stam iarasi cu 1000000000 bugs si 100000 ratati care comenteaza 'OMG AM VRUT MOP SI ACUM REALIZAM CA O SA FIE FULL DE BUGS MULTE LUNI'.

Vrem sa ajungem cel mai bun server de Cataclysm, nu MoP.

Am facut deja o data greseala de a trece la un alt expansion cand eram in top.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bayern
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2015 13:19)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 338, Topics: 38
Location: Ploiesti

Reputation: 99.9
Votes: 19

Post Posted: 05-05-2014, 23:00:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aen, iti zic sigur ca cei care au vrut mop s au mutat pe blizz


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 05-05-2014, 23:06:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:
Nu o luam din nou in noroi dupa ce am muncit atat la Cataclysm, sa stam iarasi cu 1000000000 bugs si 100000 ratati care comenteaza 'OMG AM VRUT MOP SI ACUM REALIZAM CA O SA FIE FULL DE BUGS MULTE LUNI'.

Vrem sa ajungem cel mai bun server de Cataclysm, nu MoP.

Am facut deja o data greseala de a trece la un alt expansion cand eram in top.


Sustin asta! Nu mai vreau sa se repete greseala care s-a facut cu Cataclysm la inceput...
Numai un copil care nu gandeste poate sa ceara MOP..mai ales acum cand e plin de buguri. Se vede ca unii au intrat recent pe sv sau au jucat clase gen feral de nu au simtit debalansarea asta urata intre clase din cauza bugurilor.

Acum e ok..se poate si mai bine dar e timp! Sa ne bucuram macar asa de expansion.
@Zohl..niste eventuri ceva..parca ziceai tu daca nu ma insel de un nou Best Class event sau un Die Hard..

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Mikibey

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-05-2014 23:02)
Joined: 05 Nov 2010
Posts: 26, Topics: 8
Location: Portugal

Reputation: 74.5
Votes: 2

 
Post Posted: 06-05-2014, 00:49:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bai nene nu stiu ce va tot vorbiti atata...voi nu realizati care este problema nu?
Gmii? Content?! nu asta este problema...problema este alta...

1.Serverul este bun...unde mai gasesti server unde poti sa faci loremasterul? Restul de servere inclusiv ala de care vorbiti voi, de la lvl 80 in sus trebuie sa grindezi...
2.Contentul este bun....nu va plangeti de dungeonuri si astea...cel putin nu sunt ca pe alte stiti voi ce...pline de buguri si lipsite de gust....zici ca ma bat cu mobii din elwyn forest....
3.Clasele dupa parerea mea functioneaza bine,mai sunt buguri ici si colo...dar cu timpul se vor repara...nu va plangeti de "Clase Nebalansate"....asta este expansionul...
ia intrati voi pe servere dealea mariiiiiiiiiii si sa va intrebati dece nu merge shadow stepul?sau...dece nu merge vanish...etc....

Problema este alta...World of Warcraft este un joc foarte vechi...si adevarul este ca vrand nevrand pe orice expansion ai intra wow este tot wow....devine plictisitor....daca pe retail in momentul de fata oamenii se plictisesc si ies...dar pe un server privat ce pretentii sa mai ai????

Sfaturile mele ar fi urmatoarele:
-Schimbarea imaginii :

a.Sa nu mai existe tampenia aia Genesis:ROMANIAN Exodus:International....este o porcarie....Limba generala ar trebuii sa fie ENGLEZA...nu ROMANA...
b.Un site care sa arate mult mai decent.... (Stiu o sa spui...ahaaha noob cu ce ajuta asta....Ei bine imaginea este foarte importanta,si credetima cu imaginea asta nu atragi nici un player strain.)
c.Uitati de playerii romani (AAAA COMUNIST,RASIST,NEBUN,NOOB, ei bine....romania este o tara mica,daca vreti un server unde ne putem distra cu totii...ei bine decat cu romani nu prea ai cum....toti romanii pleaca pe alte servere ca sa joace cu straini CULMEA!.)
d.Limba primara a siteului/forumului sa fie in engleza....+ un forum nou dedicat numai pentru serverul de wow...sincer structura pe care o are forumul in momentul de fata imi da impresia unui sirr de linkurii infinite....cu asta nu atragi pe nimeni....
e.Bagati Serverul pe topuri straine..peste tot...si faceti un sistem de VOTEPOINTS care sa para ceva foarte PROMITATOR. (Adica cand intru pe server imi fac un cont si intru sa joc,sa imi spuna playerii intra sa votezi pentru asta o sa iti placa...sau sa strang vp pentru un vicious...ceva gen stiti voi cine....este un motiv pentru care sunt voturi acolo!)


Dupa parerea mea freakz trebuie remodelat umpic....englezii nu stiu de freakz inca...VA GARANTEZ 100% ca ar veni multi...chiar foarte multi playeri dupa servere mari cum ar fi stiti voi cine daca ar stii de freakz......
Dar din pacate Freakz nu este cunoscut decat in romania....ce EXODUS?-)) unde sunt 80% Romani care vorbesc engleza?-) hai sa fim sinceri....e timpul sa renuntam la FREAKZ RO.....si sa facem cunostiinta cu FREAKZ EU!


Va plangeti de buguri? Va dau un sfat...intrati pe servere mari si intrati in BGURI/ "TOATE CONTENTURILE LOR 100% SCRIPTATE SI FACUTE MAI CEVA CA BLIZZ" si va garantez ca intro saptamana va intoarceti aici...asta desigur daca va tine inima pana la 85....-) pe chestiile alea....




EDIT1
Zohlomg a scris un reply mai sus:
Vrem sa ajungem cel mai bun server de Cataclysm, nu MoP.


Din romania?-)) nu stiu daca observati dar numai romanii si maxim 400 de oameni straini stiu de noi....in rest 0! RUSINE FREAKZ...adevarul este ca nu stiti sa va faceti reclama la produsul pe care il detineti.....daca stiati .....acuma mai trebuia inca un realm si oamenii nu se mai plangeau de content pentru ca aveau cu cine sa se distreze...



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 06-05-2014, 02:14:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Domnu' de mai sus care nu prea le are cu gramatica, le zice bine.

Si nu ma refer la faptul ca romanii nu joaca WoW, dar ca sa fii un server bun doar in Romania, e cam greu. Fiindca nu poti pune preturi mari la donatie => cam greu sa se faca update la PC-uri/intretinere. Sincer, cam greu sa tina in momentul de fata, sa zicem, 4.000 de persoane.


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 06-05-2014, 02:32:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mikibey wrote:
nu stiti sa va faceti reclama la produsul pe care il detineti

Intradevar aici ai dreptate. De stiut cred ca stiu ei cum se face reclama, dar trebuie mult mai mult nu doar sa se bazeze pe reclama facuta prin "viu-grai". Cat despre site, simplitatea si skinul sunt ok, trebuie doar modernizat.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Aen

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 05-06-2015 00:15)
Joined: 12 Jun 2011
Posts: 282, Topics: 40
Location: Other Side of the World

Reputation: -7
Votes: 12

Post Posted: 06-05-2014, 02:47:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Zohlomg wrote:

Vrem sa ajungem cel mai bun server de Cataclysm, nu MoP.

Am facut deja o data greseala de a trece la un alt expansion cand eram in top.

Ok... .
Si cum ati balansa voi pvp-ul daca acest patch era menit sa fie debalansat, chiar daca se repara toate bugurile @pvp nici atunci nu va fi cu mult mai balansat... .
Unii zic ca e jucabil dar nu este adevarat, sunt clase/spec-uri prea OP care nu erau bine gandite de blizz(search google)... unii joaca doar o clasa din principiu, si nu le este deloc placut sa vada clasa lor cam neeficienta in pvp... .
Am jucat mult pvp pe expansionu asta cu absolut taote clasele, stiu ce probleme are fiecare clasa in parte... dar ce folos sa repari si sa aduci in stare ideala o mecanica prost gandita de cei de pe blizz? Oare va disparea problema cu pvp-ul daca reparati taote PvP bugs ? O sa dispara damage-ul ala infernal pe 5k resil sau heal-urile alea de 100k ? O sa mai fiti blizz-like sau nu?


Poate o sa fiti in stare sa ajungeti in top cu 90% blizzlike PvE content, dar nu si la partea PvP unde e vina mecanicilor/spell-urilor aiurea gandite si introduse de "Lizzard™" in acest Xpansion­.

Apreciez munca care ati depuso in a repara quests si achieves, si in special a multor spell-uri si mechanici (Shokeru e Best developer IMHO xD), dar dupa wotlk totul a mers mai lent si populatia pe server a inceput sa scada... trebuie sa faceti o schimbare intr-adevar mare ca sa readuceti oameni pe server.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exorder1337

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 25-09-2016 22:35)
Joined: 30 Mar 2013
Posts: 3194, Topics: 55
Location: Craiova

Reputation: 1.8
Votes: 59

       
Post Posted: 06-05-2014, 03:05:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

O problema este si faptul ca Shokeru nu prea are mult ajutor, pe langa multe servere, unde sunt multi care scripteaza.

Daca repara un bug, poate aparea altu' dupa fixul celui precedent, si trebuie luat totul de la 0.

Parerea mea este ca, de vina este populatia serverului, s-a ajuns la o suferinta enorma.


"Oltean raman, sunt dintr-o bucata!" - Byga

"Bunã seara Adrian Pãunescu, ultimul nostru zid de apãrare"
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Rage., 10 May 2014 20:16



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next    


The time now is 30-04-2024, 21:51:00
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x