User
Pass
2FA
 
 

Suggestions @ PVE/PVP/Regarding the server etc.
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 22, 23, 24  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message41156
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 04-05-2014, 15:02:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:
Trebuie sa intelegeti ca majoritatea persoanelor care vor pvp decent o sa aleaga alianta din cauza racialelor. Este o diferenta enorma intre a juca undead mage si human mage,dau un exemplu.
La fel se intampla si in pve. Vrei pve hardcore? Te duci la hoarda ai raciale superioare fata de alianta.

Iar cei care fac pve si pvp, o sa aleaga tot alianta. Asa e pe patch'ul asta si se pot face o groaza de free transfers si tot nu o sa fie un balans intre cele doua.
Crede-ma,cand merg cu premade ,2-3 prieteni care sunt full gear,sau arme donate,nu imi place sa castig asa de usor...
Eu cand intru in BG,fac concurs cu celalat healer:))


//Later:transfer pe vote points(doar Ally >horde(genesis) ) maybe? casuta zohl,undeva la 150vote points...e doar o sugestie"amarata" -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 08-05-2014, 14:25:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu daca s-a mai propus : Transfer Ally - horde pe vp (doar).

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-05-2014, 14:30:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tocmai mai sus a zis Pucca -)


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 08-05-2014, 14:51:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Inseamna ca nu am inteles eu bine , ca am citit in graba pe ici pe colo . Oricum nu "brevetam" ideea mea (mai sus propusa / repropusa).

Voucher PC-Garage: QZ6BT3TB


Sfaturi privind achizitiile

Probleme legate de IT


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 08-05-2014, 14:58:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pms wrote:
Inseamna ca nu am inteles eu bine , ca am citit in graba pe ici pe colo . Oricum nu "brevetam" ideea mea (mai sus propusa / repropusa).
Am cizelat putin ideea,adica nu am cerut sa fie la 50 de vote points,pot sa fie gen o limita,de hai 30 de transferuri pe LUNA/2 luni,you get the point.
Nu cred ca ii convine cuiva sa fi farmat la cimitir,sau asa,mai sunt cazuri de BG cand vin si ei cu 6 healeri,iar eu sunt cu prietenii mei(eu healer si inca 1-2) facem dezatru,bine ei castiga bg-ul ca stau langa baze si asa,dar din HK fac cat ar face ei pe win.

Fara sa exagerez,hoarda pierde ,bg`s.Acuma nu depinde de mine,eu am dat ideea,nu am dat in cap,dupa cum am spus nu imi place daca nu este concurenta ,sa castig usor nu imi place.Cine m-a prins prin BG stie,ce si cum -



Deci,pe scurt,transfer @ genesis (factiune) vote points,150 or more,50 de caractere pe luna,mai mult sau mai putin.
Sau,o "Loterie' cine vrea sa se transfere la hoarda,sa zicem ca sunt 150 de caractere(cu scopul doar de a face BG`s si a ridicat un pic win rate) din aia 150 sa zicem,10 is alesi,something like that:D

Acuma si ideile de mai sus,pot fi cizelate.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 08-05-2014, 14:59:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Eu desi fac PVP ocazional pe cata..lk a ramas cel mai bun pt mine...ar fi fost placut acele eventuri 1v1...primii 20 care dau /w la gm intra la event...indiferent de gear

Sa mai zis ideea...dar poate se aplica daca se spune de mai multe ori -)



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 10-05-2014, 16:35:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiu ca aduc in discutie un subiect ce a fost deja introdus,dar ideea trebuie putin cizelata(schimbata,ajustata) ,este vorba de chestul din Gurubashi,a devenit o zona moarta,deoarece nu se strang 20 de playeri,nu mai vad un anunt pe server,legat de chest sau asa.

Propunerea mea,sa reduceti la 10 (persoane necesare) sa mariti numarul de credite care trebuie sa iei un mount,si sa pice 1 credit pe chest(asta ca nu sa vina cineva sa zica,ca toata lumea o sa aiba acele mounturi)casuta zohl,pl0x.



//Later edit:cand te transferi pe vote points pe exodus(sa poti schimba si factiunea)asta ca un bonus:D

Posibilitatea de race change,pe vote points,200-300 vote points.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deathstrikes
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-05-2014 16:59)
Joined: 27 Mar 2014
Posts: 75, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: -97.3
Votes: 7

Post Posted: 27-05-2014, 21:49:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce ar fi sa-i dati WIPE odata sau un realm nou Blizz like 1x rate
"unde sa nu avem donatori/vote/players cu 10 caractere pe cont pe mai multe conturi,nici ei nu mai stiu cate si alte improvizati"

Scade nr de playeri pe fie care zi,se duce in jos rapid si sigur,toate porcarile de au fost bagate pana acum au dus la nimic si asta se vede in nr de playeri 1400 si 700 si asta seara ca in timpul zile bate vantul,eu unul nu mai m-as mai intoarce sa joc aici in conditilea astea din multe motive.....

Sugestia mea:WIPE/REALM NOU/SAU INCHIS
Casuta:Shocker

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-05-2014, 22:06:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

wipe nu - sunt multe motive.
Cat despre realm nou am propus si eu ceva cu progressive content dar a fost respins din start. Cat despre 1x rate fara questuri scriptate, sa faci timp de aprox. 3 days played doar kill 6 mobs/aduna 5 pietre etc o sa fie mult prea booring, probabil o sa fie que in rdf la inceputul realmului apoi s-ar diminua constant si o sa faci numa quest pana la 85 de iti ies si prin urechi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 27-05-2014, 22:53:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deathstrikes wrote:
Ce ar fi sa-i dati WIPE odata sau un realm nou Blizz like 1x rate
"unde sa nu avem donatori/vote/players cu 10 caractere pe cont pe mai multe conturi,nici ei nu mai stiu cate si alte improvizati"

Scade nr de playeri pe fie care zi,se duce in jos rapid si sigur,toate porcarile de au fost bagate pana acum au dus la nimic si asta se vede in nr de playeri 1400 si 700 si asta seara ca in timpul zile bate vantul,eu unul nu mai m-as mai intoarce sa joc aici in conditilea astea din multe motive.....

Sugestia mea:WIPE/REALM NOU/SAU INCHIS


mai demult, a existat un alt server romanesc. Se numea ultimate. Prin 2010 s-a dat un wipe, si au plecat ABSOLUT toti playerii(din 1k-1.5k peak ajunsesera la 200). Idee mai tampita nu cred ca puteai sa ai. Unii oameni au donat bani serverului, si au primit iteme pentru chestia asta. Hai sa ne bagam picioarele-n ei.

Realm nou? nu-i nevoie, 1 romanesc 1 strain e OK. Sa facem din 2 unul? Nu, ca metinarii care joaca pe genesis nu stiu engleza.
Casuta:Sergy


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deathstrikes
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 31-05-2014 16:59)
Joined: 27 Mar 2014
Posts: 75, Topics: 17
Location: Romania

Reputation: -97.3
Votes: 7

Post Posted: 28-05-2014, 08:52:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Quote:

mai demult, a existat un alt server romanesc. Se numea ultimate. Prin 2010 s-a dat un wipe, si au plecat ABSOLUT toti playerii(din 1k-1.5k peak ajunsesera la 200). Idee mai tampita nu cred ca puteai sa ai. Unii oameni au donat bani serverului, si au primit iteme pentru chestia asta. Hai sa ne bagam picioarele-n ei.

Realm nou? nu-i nevoie, 1 romanesc 1 strain e OK. Sa facem din 2 unul? Nu, ca metinarii care joaca pe genesis nu stiu engleza.
Casuta:Sergy


Asa si au donat,ce nu sau bucurat de itemele primite atatea luni de zile?
Fara doar si poate server-ul merge in jos,lumea sa cam saturat de situatia asta ori faceti o schimbare reala/ori ramaneti sa jucati doar voi gm/glads/donatori sa vedem care mai e farmecul jocului cand toti au full si nimeni nu mai face nimic.......

Aveti sugesti mai bune? Ca ce ati facut pana acum a dus fix catre niciunde/nicaieri
Eu am sugerat WIPE......chiar si dupa ce se da wipe mai rau ca acum nu are cum sa fie -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 28-05-2014, 10:08:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

o sugestie proasta, parerea mea, repet inca odata. Wipe la caractere inseamna lipsa de seriozitate. Cum ar fi sa faci un credit la banca, sa-ti iei o casa, si dupa 2-3 ani sa ti-o ia banca inapoi, pe sistemul "ai stat destul in ea". Daca se da wipe PVE-istii zboara pe molten, si PVP-istii pe AT.

Sunt de acord ca playerii scad pe zi ce trece, trebuie o campanie publicitara mai agresiva, mai multe dungeons si raiduri scriptate etc. O sa vezi ca dupa ce se vor scripta dungeonurile si firelands va veni lume. Ce mai e din ds de scriptat=Spine si Madness, ultimele 2 encounters.

N-are cum sa fie mai rau decat acum daca se da wipe? Nu inteleg cum ai ajuns la concluzia asta.

Sunt foarte multi donatori pe server. Cam 70-80% din playeri au donat macar 10 ron la un moment dat. Stii cat e un set de legendare? vreo 3 milioane jumate. Staffu e 3 milioane, si e plin serverul de tarecgosse. Bun, presupunem ca puuur si simplu nu intelegi unde bat. Elaborez problema cu ultimate:

La inceput, ultimate s-a spart in 2: ultimate vengeance, si hysteria. Fiecare cu un numar relativ decent de playeri. Dupa cativa ani, prin 2010, s-a decis reunirea serverelor intr-unul singur, parca si cu acelasi realm. Bun, s-au "kombynat", a mers treaba 1-2 luni, dupa au inceput sa apara probleme cauzate de baza de date. La o problema majora s-a dat un rollback cam de o saptamana. Au TURBAT playerii. Intr-un final s-a luat decizia de a se da wipe la tot. in 2-3 saptamani nu mai aveau decat 20% din playeri, restul venind pe freakz. Asa s-a dus dracu penultimul server romanesc populat de wow, frix ramanand ultimul. S-a incercat readucerea la viata....nimic...

Eu am momentan caractere din fiecare clasa si rasa de lvl 85. Pe main si 2-3 alts am achievuri, titluri si transmog gear facut pe wotlk. Am si unele chestii donate. Iti dai seama ce bucurie ar fi pentru toata lumea sa-si piarda caracterele de pe care s-au jucat de 4 ani? Si inca sunt o groaza de playeri pe server.

Scuze de wall of text, nu stiu de ce discut cu asta, dar mi-e sa nu "gandeasca" si altii ca el.

TL;DR-Wipe worst idea ever, wait for scripts


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-05-2014, 12:33:43 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta cu " Nu o sa mearga mai rau decat acum cu un wipe" tu merti un ban fratioare si trimis pe molten.
Joc rahatul asta de joc undeva din 2006 ianuarie(primul evolva), singurul lucru la care era bun un wipe era sa zgoneasca playerii vechi pe alte servere si sa ii tina pe aia noi veniti. Sa nu mai spun cate intamplari au fost dupa wipe intre "ownerii" de la ultimate/xwow si donorii care isi voiau banii inapoi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-05-2014, 12:36:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ exact ce zice el mai sus. Cum ar fi sa imi stearga charu pe care am 120days played aproape 8k achiev. Iți dai seama ca numai joc aici oricât de bun ar fi serveru. Nu ai cum sa ștergi pur si simplu timpul pierdut de atâția oameni.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 28-05-2014, 12:37:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Deathstrikes wrote:


Asa si au donat,ce nu sau bucurat de itemele primite atatea luni de zile?
Fara doar si poate server-ul merge in jos,lumea sa cam saturat de situatia asta ori faceti o schimbare reala/ori ramaneti sa jucati doar voi gm/glads/donatori sa vedem care mai e farmecul jocului cand toti au full si nimeni nu mai face nimic.......

Aveti sugesti mai bune? Ca ce ati facut pana acum a dus fix catre niciunde/nicaieri
Eu am sugerat WIPE......chiar si dupa ce se da wipe mai rau ca acum nu are cum sa fie -

De asta exista alt chars newb, de asta exista guilde pve - caterinca pe ts. Tu crezi ca majoritatea joaca pe freakz pentru content? fi serios, peste jumate din populatia serverului sunt playeri care au gasit o "comunitate" si nu vorbesc de ceva game related.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Juhziz, 28 September 2014 16:52



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 22, 23, 24  Next    


The time now is 29-09-2024, 20:18:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x