User
Pass
2FA
 
 

Cross-faction battlegrounds?
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 28, 29, 30  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts

Cross-faction battlegrounds?
Yes
61%
 61%  [ 511 ]
No
38%
 38%  [ 318 ]
Total Votes : 829

Author Message55157
madau

[the Insane]



Status: Offline
(since 11-11-2021 17:01)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2813, Topics: 137
Location: Romania

Reputation: 742.9
Votes: 97

   
Post Posted: 25-06-2014, 16:30:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

it's all bout the honor! you get HONOR POINTS in BG's and for killing members of the OPPOSITE FACTION.
Care mai e rostul World PvP daca suntem prieteni in BG-uri?
BG-ul e o forma organizata de faction vs faction. E deajuns ca nu se mai pot face raiduri in Ogg / SW except alongside a gm (rageless stie, chiar daca cica o ardea .gm off).
Dpdv play style sunt multe neajunsuri pt cei care participa, de la exploituri de honor pt achievs (vezi join de 20 de oameni din guild care se farmeaza unii pe altii 25 de minute in wsg pana fac creepjackers), la minorele dar atat de importantele rasiale pe care te-ai obisnuit sa le anticipezi. Si nu-mi spuneti ca o sa dati deserter/ban pt cei care fac astfel de exploituri ca nu va cred. Asta si prin prisma faptului ca foarte multi full gear intra la farming in bguri si acum iar umilinta celuilalt faction e, de multe ori, o placere.

Vreti sa intre ally in bguri? Ati facut un mare pas ca merg noile achievs in bg. Mai faceti unu in care sa puneti la vendor un satchel ca cel din dungeon finder care sa se vanda cu 4k honor or smth like that, o sa mai castigati niste pve-isti sau arena-only players in bg-uri si la ally.

Cross realm bgs? why not?! that would be useful only if on Exodus are more ally players than horde and they always find themselves sitting in queue for, I say, 10 minutes or more.

Ati facut lucruri foarte tari in ultimele luni. Nu dati cu bata in balta acum!




Vengeance is in my heart, death in my hand,
Blood and revenge are hammering in my head.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kiwii13

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-03-2015 17:36)
Joined: 23 Jan 2014
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 47.1
Votes: 1

Post Posted: 25-06-2014, 16:31:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Momentan sunt la hoarda. O sa-mi fac un caracter la alianta doar de-al dracu sa va stric "esenta jocului".
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
luxorr

[Screwed Freak]



Status: Offline
(since 28-12-2022 15:49)
Joined: 25 Feb 2012
Posts: 3471, Topics: 55
Location: UK

Reputation: 354.6
Votes: 127

   
Post Posted: 25-06-2014, 16:33:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca o sa bagati asa cv o sa stricati tot - o sa vedeti ca nu o sa mearga chestia asta.


Click!
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
hesgaroth22

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-06-2014 22:22)
Joined: 03 Mar 2013
Posts: 40, Topics: 3
Location: Romania

Reputation: 9.3
Votes: 11

Post Posted: 25-06-2014, 16:37:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cei care au votat PRO pentru asa ceva,nu stiu ce au in cap.Aici e toata esenta jocului.Alliance vs Horde sau Viceversa.Eu si pun pariu ca multi altii,nu vreau sa fac bg-uri de exemplu cu cei de la Horde.Si sunt sigur ca sunt multi hordaci care gandesc la fel in privinta noastra.Sa nu mai spun ca nu e blizzlike.Ajungem Fun Server sau ce se intampla?Sa nu mai spun ca mereu a existat o oarecare competitie gen "Who's the best Faction".Asta face jocul asta sa fie frumos.Vrei sa faci bg-uri cu alianta,la alianta...te duci la reiffeisen,donezi si joci la Alianta.Sau viceversa.Just saying,BAD IDEA,parerea mea.Freakz e cunoscut pentru faptul ca are scripturi cat mai apropiate de blizz,ca are totul cat mai apropiat de blizz.THIS IS NOT BLIZZ


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2014, 16:37:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kids..everywhere...nu mai bine sa nu mai faca nimic ? ce naiba ...acest feature cross-faction este folosit de toate serverele PVP ,si cum noi vrem pvp sa fie la viata ...ce treaba are feeling si shit cu dorintza noastra de a face pvp ? feeling e cand faci un full run ds fara wipe,sau achievs,sau q,sau nu mai stiu ce


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Gudbror

[I just wasted 20 rep]



Status: Offline
(since 22-07-2016 14:53)
Joined: 30 Jan 2013
Posts: 290, Topics: 21
Location: Venezuela

Reputation: 20.9
Votes: 11

 
Post Posted: 25-06-2014, 16:40:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

It's funny when i read PvE heroes saying that they like RDF/Raid cross-faction while they don't like Cross-Faction bgs.

I mean, if you hate the other faction so bad, that you wanna kill em everytime you see them, then why you people like doing RDF with alliance like if there was no problem?

From my perspective, all the people who are saying NO are just PvE people that do bgs once in a month that actually don't know how is the current situation with the population that you have to wait long times for a bg queue.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
roxx

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-09-2018 16:42)
Joined: 22 Dec 2012
Posts: 56, Topics: 23
Location: Sovngarde

Reputation: 121.3
Votes: 7

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2014, 16:49:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Din cate am observat cei de pe Genesis se plang ca la hoarda se fac premades, pe Exodus e invers, alianta full premade.
Cand s-a inchis Evolution, am plecat pe Exodus, unde nici daca vrei sa faci premade la hoarda,nu ai cu cine. Scrii pe global LFM premade bg si nimeni nu te baga in seama, pe cand la ally scrii same thing si primesti 100 de /w.
Inca un motiv pentru care unirea celor 2 realmuri sau doar cross-ul la bg-uri/arene etc. ar fi favorabila, ar echilibra mult factiunile.

Cat despre Raid finder cross-faction? E o prostie. Va imaginati macar ca daca eu, fiind H dau join la un raid cu leader A, eu nu o sa vad nici macar un trash item? In rdf-uri de exemplu, am dat join ca tank sau dps si am picat cu 4 aliaci. Nu am primit nici macar 1 heal? Healer-ul statea si le dadeaheal lor si eu muream, ca tank. Dupa care primeam kick.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
C7up

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-12-2015 18:29)
Joined: 25 May 2012
Posts: 57, Topics: 16
Location: Bucharest

Reputation: 158.4
Votes: 7

 
Post Posted: 25-06-2014, 16:56:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da merita,macar nu o sa mai asteptam atat
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 25-06-2014, 16:57:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

roxx wrote:

Cat despre Raid finder cross-faction? E o prostie. Va imaginati macar ca daca eu, fiind H dau join la un raid cu leader A, eu nu o sa vad nici macar un trash item? In rdf-uri de exemplu, am dat join ca tank sau dps si am picat cu 4 aliaci. Nu am primit nici macar 1 heal? Healer-ul statea si le dadeaheal lor si eu muream, ca tank. Dupa care primeam kick.

bullshit. De parca le pasa lor ca esti H sau A, ei vor sa termine dungeonul. Minti cu nerusinare.

Cross realm BG/arene? no need, cross faction repara tot


୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
erevankid

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-09-2017 15:04)
Joined: 19 Dec 2010
Posts: 83, Topics: 22
Location: Romania

Reputation: 73.4
Votes: 10

      Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 25-06-2014, 17:01:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ar aduce un plus de echilibru in ceea ce inseamna bg-uri. Spre exemplu pe Genesis, hoarda, desii are intre 30-40 playeri in queue si alianta 10-20,Hoarda lasa de dorit in ceea ce priveste gear-ul si cooperarea. Le zici sa Captureze baze si ei toti la flag, sau pvp -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magge
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 13-06-2015 21:21)
Joined: 04 May 2013
Posts: 434, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 207.4
Votes: 20

   
Post Posted: 25-06-2014, 17:04:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stati ma linistiti ca o sa se bage bg cross-faction. Va astept la achievements trade -. Sunt o gramada. Abia astept sa ma bat cu astia ai mei din guilda. Degeaba mai exista comanda de challenge party 2v2 3v3 5v5...Hai sa ne intalnim si in BG cu totii. Pe deasupra o sa pot vorbi cu adversarul meu, nu mai trebuie ts. O sa ii explic lejer ce trebuie sa faca ca sa imi iasa respectivul achieve. Si unde tre sa vina ca sa il farmez pentru HK. Mi se pare mult mai frumos asa decat sa ma chinui. Bravo, bun asa.

Ce mi se pare mie extraordinar de interesant este ca pana sa vina Shockeru cu ideea asta (sau cine a venit) NIMENI, ba dar NIMENI nu a pus problema sa se faca cross-faction ca sta mult in queue. Acum ca altii au venit cu solutia, uite si romanasii si strainasii cum vin cu argumente pro si contra. Stau si ma intreb, cum ati reusit bai frate cu toate problemele astea legate de 15 ore de queue per bg sa faceti full ruthless, full cata sau full vicious pe patchul trecut? Acum v-a gasit problema ca voi, cei de la alianta nu puteti sa faceti gear? Acum, cand majoritatea sunt de parere ca Alianta e peste Hoarda la pvp...
Mesaj pentru astia de la alianta care mergeti pe principiul "voua celor de la hoarda nu va convine sa jucati impreuna cu aliaci slabi": Playeri dezaxati si terminati gasiti in ambele factiuni, nu doar intr-una. Iar atunci cand veti primi 5 hordaci cu gear si dps de wotlk in team de alianta o sa faceti spume la gura ca vezi domne sistemul implementat de Shocker si Zohl nu e bun.




I should not be woken, I'm the walking dead but I'm just a talking head, a zombie floating
But I got your mom deep throating

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
krayz_reloaded

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-06-2016 21:28)
Joined: 22 Mar 2011
Posts: 124, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 133.5
Votes: 9

 
Post Posted: 25-06-2014, 17:09:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

hesgaroth22 wrote:
Cei care au votat PRO pentru asa ceva,nu stiu ce au in cap.Aici e toata esenta jocului.Alliance vs Horde sau Viceversa.Eu si pun pariu ca multi altii,nu vreau sa fac bg-uri de exemplu cu cei de la Horde.Si sunt sigur ca sunt multi hordaci care gandesc la fel in privinta noastra.Sa nu mai spun ca nu e blizzlike.Ajungem Fun Server sau ce se intampla?Sa nu mai spun ca mereu a existat o oarecare competitie gen "Who's the best Faction".Asta face jocul asta sa fie frumos.Vrei sa faci bg-uri cu alianta,la alianta...te duci la reiffeisen,donezi si joci la Alianta.Sau viceversa.Just saying,BAD IDEA,parerea mea.Freakz e cunoscut pentru faptul ca are scripturi cat mai apropiate de blizz,ca are totul cat mai apropiat de blizz.THIS IS NOT BLIZZ


1. Nu are cum dracu sa existe competitie in ceva ce nu ai cum dracu sa faci competitie (BG-URI = GRIND HONOR GEAR)..... voi cu competitia voastra nu va vad in topuri la arena sau sa va vad ca faceti 3v3. NICI MACAR UNU
2. NU A VS H face jocu frumos.... competitia intre persoane o face, NU INTRE FACTIUNI. nu te vad ca comentezi ca ai voie sa iti faci caractere in ambele tabere(pe blizz - cacam'as pe blizzul tau ca o tii intr'una cu el nu ai voie)
3 cat timp nu ai cum dracu sa combati primu argument perfect logic nu mai comentati atata ca voi sunteti cam || cu ce se intampla acu, voi jucati cu tovarasi faceti partyuri premaduri etc. ma cam doare in cot de premade-uri. Trebuie sa fie ok si pentru cei care dau solo ca nu vreau 3 ore pe zi sa imi macin nervii ca dau de niste tampiti care la full gear cata fac bguri....





Last edited by krayz_reloaded on 25-06-2014, 17:11:13; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spynux

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-12-2016 21:36)
Joined: 08 Feb 2010
Posts: 267, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 147.7
Votes: 27

 
Post Posted: 25-06-2014, 17:11:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Shadowy wrote:

I`ve played on Exodus and the population was ok like 8 months ago ( the pvp ladder was more active then genesis, back then and 2.2k was achieved in 3v3). Now
please wonder why i transfered on genesis after i`ve been on Exodus for such a long time?

Also open your mind and watch the situation as a newcomer. You see 2 realms and you obviously want the play on the one with bigger population because it's an MMO and population is a big factor. You get on Genesis and you end up with romanian language everywhere. You give it a shot and go on Exodus, guess what? there are players who speak romanian on global chat aswell.
So your point "go on Exodus" is irrelevant.

The realm is obviously dying and there's enough proof. Spliting population on romanian realm and international realm was a decent move( even if it shouldn't happen ever if you want to become no.1 server), it was ok because both realms had high population.
Every single thing has a start, even if some people hate the idea, think about how this will affect the server in a long term.

Lets say freakz doesn't exist. You have to choose between Molten or a french server,french realm with 1.5k pop and one international realm with 500 pop. Now please, how many of you will decide to play on the french server even if you don't understand a single word, because the forum is in french also and the english zone is inactive. Now get back to reality and do the same with WoWfreakz instead of the french server but as an international player who doesn't speak romanian.

In conclusion, Freakz is a good server, but having the main realm only romanian, it's a big disadvantage.

Exodus should be the new Tournament Realm because the "Tournament Realm" is pretty bugged (more bugs than Genesis or Exodus) and Genesis should be the only WoW Freakz Server and SHOULD BE INTERNATIONAL.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
krissomatik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-06-2018 10:26)
Joined: 17 Apr 2014
Posts: 7, Topics: 2
Location: cluj-napoca

Reputation: 44.2
Votes: 4

   
Post Posted: 25-06-2014, 17:20:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

din punct de vedere al timpului de asteptare ar fi ok....da e oarecum urat faptu ca trebuie sa ii bati si pe cei de aceeasi factiune cu tine...jocul asta e bazat pe allianta vs horde,cum s-a zis si mai sus...oarecum ar fi si ok,oarecum e si prea exagerat.deci...din punctul meu de vedere ar fi ok.doar pt timpul de asteptare.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Overdozze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-03-2015 02:45)
Joined: 06 Sep 2012
Posts: 528, Topics: 40
Location: Romania

Reputation: 32.8
Votes: 28

     
Post Posted: 25-06-2014, 17:21:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Magge wrote:
Iar atunci cand veti primi 5 hordaci cu gear si dps de wotlk in team de alianta o sa faceti spume la gura ca vezi domne sistemul implementat de Shocker si Zohl nu e bun.


Hai nu zau?Fugi si fa pve.Cand auzi cuvantul "dps" in context pvp....e clar.Ramai la pve.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 08 July 2014 00:08



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 28, 29, 30  Next    


The time now is 14-05-2024, 06:04:01
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x