User
Pass
2FA
 
 

Probleme legate de arena
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message12212
Spinner

[Scary Is Near !]



Status: Offline
(since 25-07-2016 18:38)
Joined: 28 Jul 2010
Posts: 87, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 300.4
Votes: 11

 
Post Posted: 14-03-2016, 18:49:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In afara de un player care vrea sa ramana pentru ca nu poate face nici cap fara el si cativa playeri care cred ca nu ar trebui sa se scoata pentru ca au dat 20 de lei pe el , nu am citit nici un comment care sa aduca niste motive concludente pentru ca aceste meta uri sa ramana active in PVP .

Oameni buni , nu cred ca pe blizz nu vroiau un meta gem care da 100 k crit pe rogue sau 40k crit pe orice alta clasa pentru ca era un chain quest de facut. Daca asa functiona si pe blizz era bataie pe quest . Nu cred ca realizati ce inseamna 20% reduce damage aproape non stop pe tine , 30% HASTE INCREASE ( ASTA INSEAMNA BLOODLUST= HEROISM in caz ca nu realizati) care face ca unele spelluri castate in timp ce este activ sa fie imposibile de oprit sau ca un amarat de meta gem sa dea crituri de peste 50 k (numeri pe degete abilitatile care intrec damage ul facut de acest meta gem).



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 14-03-2016, 19:25:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

NoNameGlad wrote:
Kyrax wrote:
Hai sa facem meta-urile sa nu mai procuie in PvP -> asta ar insemna sa stea OWNER-ul sa puna inapoi 5$ sau mai putin pe cont tinand cont ca s-au bagat cand era reducere,presupun ca toti cei care au luat meta nu vor avea ce face cu el daca este dezactivat in PvP,asta face totul mult mai complicat==>timp irosit.


Tu esti pe langa subiect. Adica eu daca iau o paine si nu o mananc.. dupa 2 saptamani o duc inapoi la magazin si le zic alora sa imi dea banii inapoi ca nu am folosito ?

Please, get the *** off. -

Desi nu imi place, trebuie sa te aprob. Inca un exemplu, daca platesti abonament la tv si nu te uiti o luna, ceri refund?. Fara refund si disable in pvp. Ne am distrat, daca se poate spune asa cu metas, dar creaza un imbalance imens in pvp. E adevarat, au functionat in tyrannical season in pvp, dar cu low proc chance, plus de asta iti trebuia head pve ca sa il poti pune, so bacchus care e argumentul tau acum? Tu nu stii ce se petrece in arena din moment ce stai in elwynn si chattuiesti cu diversi.
One more thing: se va lua o decizie cu tot ce s a propus aici sau e in zadar.

Update @ 14-03-2016, 19:23:34

Spinner wrote:
In afara de un player care vrea sa ramana pentru ca nu poate face nici cap fara el si cativa playeri care cred ca nu ar trebui sa se scoata pentru ca au dat 20 de lei pe el , nu am citit nici un comment care sa aduca niste motive concludente pentru ca aceste meta uri sa ramana active in PVP .

Oameni buni , nu cred ca pe blizz nu vroiau un meta gem care da 100 k crit pe rogue sau 40k crit pe orice alta clasa pentru ca era un chain quest de facut. Daca asa functiona si pe blizz era bataie pe quest . Nu cred ca realizati ce inseamna 20% reduce damage aproape non stop pe tine , 30% HASTE INCREASE ( ASTA INSEAMNA BLOODLUST= HEROISM in caz ca nu realizati) care face ca unele spelluri castate in timp ce este activ sa fie imposibile de oprit sau ca un amarat de meta gem sa dea crituri de peste 50 k (numeri pe degete abilitatile care intrec damage ul facut de acest meta gem).

Inca una pt bacchus. Daca mergea meta in pvp, majoritatea playerilor buni @blizz il aveau. De ce? Gandeste te ca pe wotlk erau mandatory pve items, multe guilde pvp faceau si hardcore pve. Again your argument is not valid

Update @ 14-03-2016, 19:25:26

Last one(sunt pe telefon si dau greu edit): ati vrut initiativa din partea playerilor, dar voi ne luati de prosti.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 14-03-2016, 19:43:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu va luat nimeni de prosti, nu mai vorbi tu aiurea si-n numele tuturor. Daca era asa cum spui tu, se stergeau topicurile direct.

Dar nu v-ati pus nici unul in locul nostru..sa primiti zeci de pm-uri..ca X nu merge, Y da prea tare, fix aia..scoate cealalta.

Dar intrebarea mea..cati au venit cu dovezi? Mereu va plangeti, mereu aruncati cu noroi in toti.

Va pricepeti mai bine? Crede cineva ca-i in stare sa faca un fix, script, sau orice legat de WoW .. Luati legatura cu Shocker, si SIGUR va va asculta si aprecia daca acel fix este bine facut.

Vreau sa vad o formula, o dovada clara, nu video's de pe youtube, si drame.

Sa vina cineva sa zica: Uite formula corecta, asa trebuie sa mearga. Vreau sa vad ca va pasa, nu doar sa aruncati un topic pe forum si NU MERGE NENE, uite video de pe blizzard, fa sa fie asa. Ba, sincer bagheta magica e defecta.

Mereu uitati: E FREE TO PLAY, developeri putini DAR fixuri se fac MEREU (asta nu vedeti niciodata), cereti TOT si nu oferiti mai NIMIC. Vreti respect, vorbe bune, dar toti stim de cate ori ne injurati pe zi, ca o faceti pe server, ts, skype dar cu toate astea se lucreaza pentru VOI, sa jucati aici.

Sta Shocker ore, zile intregi..Se culca pe la 7-8 dimineata sa faca fixuri, sa fie multimita lumea. Si VOI ce faceti? Asta: gm ratat, injurii, n-ai o treaba, etc.

4 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 14-03-2016, 19:56:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sunt constient ca se fac fixuri si ca sunt devs putini, eu nu am spus contrariul, dar proofs sunt: https://forum.wow-freakz.com/Legendary-Meta-Gems-PvP-Environments-t402631.html
din vids se vede cel mai bine ca acele metas procuiau foarte, foarte rar in tyrannical season in pvp. Nu stiu de altii, dar eu cand am afirmat ceva, am cautat proofs mai intai.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alex000
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 04:59)
Joined: 03 Jan 2016
Posts: 19, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: -60.3
Votes: 4

Post Posted: 14-03-2016, 22:01:51 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Fara suparare Bacchus dar voi ati inventat chestia asta :injuratrui,amenitari,drame,BAN pt a se lua decizi aici
Trb in momentul in care sa facut topicul sa fi venit Shokeru face Vote poll le dezactivam GEMURILE din PVP DA/NU si intr-o samp rezolvam problema nu se mai ajungea in situatia asta ridicola,exista test realm faceau teste vedeau cum e mai bn cu sau fara ele in PVP

Spui ca va injura si rade de voi lumea pe unde va prinde "PE BUNE " e si greu sa nu o faci uite unde sa ajuns https://armory.freakz.ro/pvp/leaderboards orice c.acat de DPS/HEAL cu sau fara Gear si Skill aici are 2.500 - 2.800 rating toti mai multi zic urmatoare treba care este f.adevrata :"ori de incepi aici cu 2800 rating ori del faci intr-o samp e acelsi lucru nu mai are nici o valoare"
Asa ceva nu existat pe WOLK sau CATA ca toate gunoaiele sa iaba rating 3.500 e ridicol

1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bacchus

[Unbearable]



Status: Offline
(since 03-01-2023 19:21)
Joined: 21 Oct 2010
Posts: 7105, Topics: 42
Location: Reykjavik

Reputation: 33273.8
Votes: 87

 
Post Posted: 14-03-2016, 22:27:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

alex000 te bate wow si nu mai posta aici, esti pe langa subiect.

Uite retail la 3vs3 dupa 3 luni --> http://eu.battle.net/wow/en/pvp/leaderboards/3v3

http://eu.battle.net/wow/en/pvp/leaderboards/2v2 - Rating destul de mic pentru 2vs2 deoarece nu se mai omoara nimeni, toti trag 3s.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 14-03-2016, 23:25:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spinner wrote:
cred ca s-au adus unele dovezi care ... macar sa scada proc chance foarte mult incat

Nu am mai citit toate paginile de drame si aberatii, a postat cineva concret cu cat sa scadem proc chance? Asta tot astept de mult timp


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Fair

[^^ Events MC ^^]



Status: Offline
(since 28-08-2022 08:30)
Joined: 25 Jun 2011
Posts: 8598, Topics: 638
Location: City Of God <3

Reputation: -374
Votes: 414

 
Post Posted: 15-03-2016, 16:34:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Bacchus wrote:
alex000 te bate wow si nu mai posta aici, esti pe langa subiect.

Uite retail la 3vs3 dupa 3 luni --> http://eu.battle.net/wow/en/pvp/leaderboards/3v3

http://eu.battle.net/wow/en/pvp/leaderboards/2v2 - Rating destul de mic pentru 2vs2 deoarece nu se mai omoara nimeni, toti trag 3s.


Freakz Top 10 2v2 meciuri adunate 9166
Blizz Top 10 3v3 meciuri adunate 4846
Blizz Top 10 2v2 meciuri adunate 3372

Eu zic ca sunt destule meciuri, chiar si pentru playerii din top - + ca daca se face fix la meta, chiar ar trebui reset pentru ca foarte multi au facut rating carati de acel meta-socket.




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Doru

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-01-2023 08:47)
Joined: 24 Nov 2010
Posts: 119, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 211
Votes: 11

Post Posted: 15-03-2016, 19:29:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu cred ca poti gasi proof , si sunt sigur ca f multa lume a cautat , au functionat f putin in pvp si nu erau folosite de nimeni.In toate topicele de pe net gasesti acelasi lucru , procuiau foarte greu si erau inutile in pvp.

@ http://www.arenajunkies.com/topic/251804-legendary-meta-gem/ si aici e vorba de capacitiv cel cu cea mai mare sansa de proc dintre toate




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spinner

[Scary Is Near !]



Status: Offline
(since 25-07-2016 18:38)
Joined: 28 Jul 2010
Posts: 87, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 300.4
Votes: 11

 
Post Posted: 15-03-2016, 21:27:15 [Bad post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ shocker

Cum poti ignora aceste posturi ? + multe alte posturi cu videos ( ex. video postat de smashy in care un feral are un proc odata la 1 min si 30 sec ) . Tot ne indicati sa nu ne mai luam dupa youtube cand vine vorba de proofs dar Dreadblade in topicul de necrotic strike da ca exemplu si calculeaza formula DUPA UN VIDEO DE PE YOUTUBE .

Intelegeti odata ca aceste meta-uri sunt prea op pentru PVP si provoaca un dezechilibru in arene .



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 15-03-2016, 22:02:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ba, serios, sunteti batuti in cap? Spinner, tu te chinui sa citesti ce scriu? Ia mai citeste de 20 de ori ce am scris si ce vreau.
Am zis ca trebuie sa incercam sa ne dam seama cu cat sa scadem proc chance (nu, nu dezactivam complet, a fost de 1 milion de ori discutia) avand in vedere mixul de content/patches/etc ce avem noi. Apoi tu vii ca un ignorant si spui "DE CE IGNORATI POSTURILE? OMG DRAMA"
Da, trebuie scazut, stim toti asta, nu mai repetati ca *** la nesfarsit, ci incepeti sa spuneti cu cat sa scadem. 50%? De unde ai tras concluzia asta? 1%? De unde ai tras concluzia asta? 14,123%? De unde ai tras concluzia asta?


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Spinner

[Scary Is Near !]



Status: Offline
(since 25-07-2016 18:38)
Joined: 28 Jul 2010
Posts: 87, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 300.4
Votes: 11

 
Post Posted: 15-03-2016, 22:26:38 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ok , am inteles , vrei un % exact , calcul matematic precis . S-a cautat si rascautat acest calcul si nu se gaseste , a fost postat BLUEPOST de pe 5.4.2 ca nu ar trebui sa functioneze in arene si s-a sters postul . De ce ?

Din ce inteleg de la tine " Stim ca trebuie redus proc chance , asta e clar " am si eu o intrebare : Pana aflam exact cat de redus ar trebui sa fie , de ce nu mai reduci proc chance macar cu 10 ~ 20 % pana aflam exact cat ar trebui sa fie ? de ce trebuie sa suportam in continuare gameplay ul actual in care ma chinui sa scot un buff de pe un warrior pentru ca are in permanenta proc de meta pe el si dau dispel doar pe ala sau sa folosesc 80% din defensive sa scap de burst la rogue pentru ca ii procuie de 3 ori meta in killing spree ?

Cred ca in momentul de fata ar trebui luata o masura , poate nu chiar drastica dar sufiecienta cat sa mai aduca un balans jocului . ASTA PANA AFLAM UN PROCENT EXACT . Ceea ce este clar este ca nu ar trebui sa fie cum este in momentul actual si ma bucur ca esti de acord .

@ shocker



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Hanrytalent
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 05-05-2016 13:53)
Joined: 10 Mar 2016
Posts: 25, Topics: 4
Location: Romania

Reputation: -31.9
Votes: 1

Post Posted: 15-03-2016, 22:36:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De ce atata agitatie pentru meta ala spineeer? la inceput cand aveai numai tu si inca cativa metau si va cara in arena nu era problema,acum cand il au cam toti e jale.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Shocker

[Freakz owner]



Status: Offline
(since 08-02-2020 12:17)
Joined: Momentul zero
Posts: 33986, Topics: 1350
Location: localhost

Reputation: 6485.6
Votes: 829

   
Post Posted: 15-03-2016, 22:40:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Spiner, posturile cu "disable complet" se sterg pentru ca a fost discutia aia odata si am zis clar ca nu dam disable complet din cauza mixului de content si patch versions pe care le avem.

Referitor la a doua parte a postului tau, da, asta e genul de conversatii pe care vreau sa le avem: sa ajungem la un comun acord cu cat sa scadem proc chance-ul ca sa fie toata lumea multumita si totodata sa respectam faptul ca pe blizz odata procuiau des, odata procuiau incet, odata nu mai procuiau deloc intr-o oarecare masura. Avem content de 5.3 + 5.4.8, asta e, trebuie gasita o cale de mijloc, nu extreme


FREAKZ COMMUNITY @ Facebook
WOW FREAKZ @ Facebook
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alex000
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 20-04-2016 04:59)
Joined: 03 Jan 2016
Posts: 19, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: -60.3
Votes: 4

Post Posted: 16-03-2016, 09:55:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu crd ca exista cale de mijloc aici...cum a fost si pe CATA cu trinckete de la DW care au fost dezactivate in BG si ARENE asa ar trb facut si cu META GEM
Fair are dreptate chiar ar trebui reset pentru ca foarte multi au facut rating carati de acel meta-socket. orice c.acat de DPS/HEAL cu sau fara Gear si Skill aici are 2.500 - 2.800 rating adica SCZ la Heal ,20% DMG reduce de la META socket o echipa de 2 DPS nu-l pica pe ala nici in full burst ,aseara am vazut un meci 30 de min shamy h/lock-pala h/hunter astia dupa jumate de ora aveau mana 90% cum e posbil asa ceva.....

Bacchus pe Blizz unde sunt "MIII" de playeri http://eu.battle.net/wow/en/pvp/leaderboards/2v2 au max 2.8k rating iar noi 2k playeri pe server sunt toti gladiatori ,pana mai acum 2-3 luni se chinuiau sa faca 2k rating iar acum peste noapte toti sunt GODS https://armory.freakz.ro/pvp/leaderboards arata penibil de zici ca si dani mocau face 3000 rating aici

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next    


The time now is 03-05-2024, 04:31:31
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x