User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message503938
tzacke

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-11-2011 20:59)
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 50
Votes: 2

Post Posted: 15-10-2011, 22:26:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nume IRL:
Andrei
Varsta:
20
Localitate:
Brasov
Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
7-8 h/day, depinde de program, in weekend sunt aproape non`stop in joc.
Clasa:
DK
Main Spec/OFF spec:
Tank-Blood / DPS-Frost
Link Armory:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Crythit
Screenshot cu Interfata:
http://imageshack.us/photo/my-images/189/crythit.jpg/
De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am ales specul de Blood deoarece este singurul folosit la momentul de fata pentru tank. Offspec folosesc Frost cu doua arme one`hand.
Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Eu consider ca pe scpecul de tank este foarte important sa tii cont
Ca si dps: Rotatia mea de frost incepe cu horn, dupa care pun cele doua doturi din outbreak , icy touch, pillar of frost plus trinkete activate, spam de frost strike ,empower weapon pt rune, procu de killing machine se foloseste pt obliterate iar howling blast la proc, dau plague strike cand dispare desease iar dupaia rotatia este repetativa .....
Ca si sockete folosesc pe tank Full Stamina si joc la socket bonus doar pe manusi 20 Mastery + 30 Stamina si pe curea unde am 20 Mastery + 30 Stamina plus al doilea soket de 60 Stamina sau 30 ca Meta socket folosesc +81 Stamina and stun duration reduced by 10%. Am dat la reforge la itemele la care a necesitat acest lucru ... maxand pe parry si dodge .... Ca enchanturi folosesc Windwalk pe ambele arme deoarece enchantul de la runeforge (DK) este buguit momentan ...
Pe dps folosesc sokete 20 Str+20 Mastery . Meta soket +54 Crit and 3% increase . Enchant Weapon Cinderglacier Main Hand / Fallen Crusader off Hand . Reforge Mastery si Crit pe itemele pe care necesita acest lucru .


Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc wow fiind convins de un fost coleg de clasa ... asta sa intampalt prin 2009 , nu prea am inteles eu mare lucru din acest joc la inceput jucandu`ma de fun si pentru a pierde timpul, asta intamplandu`se pe vanila . Pe bc am inceput sa joc serios avand un paladin retry si fiind foarte captivat de el pe vremea aceea asta intamplandu`se pe ultimate . De cand sa bagat Lk am jucat numai pe Freakz , am avut si performanta de a bate lk pe toate dificultatile si eram aproape end gear cu caracterul meu de atunci . De cand s`a bagat Cata joc zilnic si pe zii ce trece descopar lucruri noi, invat din greseli si incerc sa ma perfectionez in privinta clasei mele .
Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Prima guilda de pe Lk a fost Army of lightnes , am stat o perioada in acea guilda am cunoscut oameni noi mi`am facut anumiti prieteni dar dupa o perioada de timp am decis sa plec in Mad Dogs guild in care erau prieteni mai vechi de ai mei si pot spune o guilda cu progrese , dar nu am fost atras de faptul ca erau foarte multi playeri si foarte multe raiduri ... Dupa aceea am plecat un grup de prieteni din acea guilda si am creeat noi guilda Nvidia in care pot spune ca am avut un succes guild de 50 de playeri cu care am cazut lk pe 25 h din al 2 lea try ... guilda a suferit cand gm a fost schimbat fortat se poate spune si atunci sa sfarsit totul , cheful de joc a inceput sa se piarda la mai multi playeri din guild nu numai mie , si am plecat toti in wanted assasin in care am stat pana cand s`a bagat Cata.
Detalii PC.
PC, 4 Gb Ram, Ati 5770, 4GB DDR3, Procesor 6000+ DualCore, placa video Gigabyte GF 8800GT 512MB 256bit, Mic, Ts3 .
De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Motivul pentru care am ales aceasta guilda este progresul continu pe care il are si playerii din ea care sunt net superiori oricarei alte guilde , ete o guilda fara off char si fara zeci de mii de raiduri cum am vazut ca se practica in alte guilde ... Imi doresc de mult sa fac parte din colectivul aceste si sa fiu in continu progres.
Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt elev in cadrul Liceului Economic din Brasov , timpul liber mi-l petrec fie la calculator fie cu prietenii sau cu prietena :"> , sunt atras de gastronomie si imi place sa gatesc desi nu imi iese de fiecare data - , imi place natura si plimbarile dar cel mai mult imi plac Cateii -
Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Cum am mai spus si mai sus imi doresc foarte mult sa ma alatur colectivului vostru !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
alfageo

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-11-2011 13:37)
Joined: 25 Sep 2011
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 56.2
Votes: 2

 
Post Posted: 15-10-2011, 23:07:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: George
2. Varsta: 19
3. Localitate: Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 5-6ore poate 1 zi sau doua pe luna sa nu intru din cauza unor examene
4. Clasa: Death Knight
5. Main Spec/OFF spec: Main spec Blood Tank ,Off spec nu e inca stabilit deoarece numi place nici frost nici unholy pe patchul asta asa ca e un fel de blood cu heal
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Fiu
7. Screenshot cu Interfata**: http://img411.imageshack.us/img411/9399/wowscrnshot101511232925.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Sa va zic sincer mie mia placut Blood pentru Tanking si pe WOTLK si acum pe cata deoarece are mult potential Death knightul si imi place mai mult un tank cu 2H si zic eu destul de defensiv in mainile cui stie
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Rotatie va spun sincer ca nu am una pentru orice si nu cred ca are cineva vine pe moment eu mereu am incercat sa fac tot posibilu sa tin agro si sa nu stresez nici healeri prea mult , importanta gearului este mare pentru orice PVP si PVE , pentru tank incerc sa pun intai stats defensive gen dodge parry armura dar nu uit niciodata de Hp ca nu pot risca un 1shot kill, si sa nu uitam de hit rating asta e chiar primul fara el nu poti tine agro.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). pai in TBC am inceput sa joc cu guilda Nether Templars de pe Fostul server Czone ,guilda care apoi a devenit HK Private in care am stat pana dupa bagarea patchului ce introducea Sunwellul pana atunci eram deja gearat T6 si alte iteme ultimu racnet Jucam paladin pe atunci aveam 22khp 24k armura si restu nu mai stiu dar era ceva pe atunci am facut tot felul de raiduri incepand cu Ragefire Chasm cel mai mic dungeon pana la Sunwell inclusiv apoi pe Wotlk am continuat cu succesele in tanking reusind sa doboram chiar LK ,Despre Cataclysm nu pot sa va zic chiar multe nu e primul server pe care joc Cata dar nu pot spune ca nu stiu nimic despre raiduri si restul lucrurilor care pot fi facute In game. Va pot spune doar ca invat repede tactici si nu is genul sa comentez cand nici eu nu stiu sau sa dau leave la primu wipe.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am fost in guilda Champions of the Horde in care practic am stat degeaba deoarece cred ca stiti ca au 2600 de playeri din care maxim 200 online si aceea Inactivi rau de tot deci tot gearu pe care il am pana acu nu a avut nici macar un strop de ajutor din partea lor. Motivul pentru care iam parasit e Lipsa de Orice.
12. Detalii PC***. Procesor E6320 2x1.83GHz ,3GB RAM DDR2 ,Placa video Nvidia GT-9800 512mb cu 256mb internet 100mb/s.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Doresc sa ma alatur guildei voastre pentru a face cat mai mult PVE si PVP ,pentru a va cunoaste sperand ca poate o sa reintalnesc si prieteni vechi si sa facem ceva frumos in jocul asta de care sa ne amintim cu placere.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Pai lucrez de dimineata de la ora 13 la o firma de constructii si instalatii apoi merg la postliceala la prejmer mai exact Colegiul Tara Barsei la care incep orele la 14 si ar trebui sa termin la 20-21 dar colegi mei au varste intre 20 si 50 de ani si mai cu slujbe mai copi de nu pot sa ajunga la schoala deci pot sa fac ori 1 -3h sau nici una ca si pana acuma deoarece avem 2 saptamani de sc si numai 3 ore la activ
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Am jucat wow de pe TBC 2.3 pana acum am 5 ani decand joc nu is intepat sau fitos, glumesc mai mereu dar si cand trebuie seriozitate o am.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cordo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2011 17:44)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 722, Topics: 102
Location: Small Cally' 205200

Reputation: -13.1
Votes: 15

 
Post Posted: 15-10-2011, 23:13:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kiki - Respins (ramane ce am discutat)
Cryhit - Admis





Last edited by Cordo on 16-10-2011, 01:57:00; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tovilla99

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-11-2011 10:29)
Joined: 07 Oct 2011
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 52
Votes: 2

Post Posted: 16-10-2011, 00:50:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Robert
2. Varsta:
21
3. Localitate:
Botosani
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.)
In timpul saptamani de la 8 incolo, in weekend de la 7 seara pana dimineata
4. Clasa:
Mage
5. Main Spec/OFF spec:
Fire PvE
Frost PvP
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Kinetics
7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/photo/my-images/717/wowscrnshot101611011231.jpg/ (nu stiu de ce se vede asa in ceatza) la mine nu se vede asa
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Joc pe fire deoarece sunt mai skillat pe acest spec pentru ca joc de pe 3.1.3 cu mage fire si asa mam obisnuit nu stiu daca alt spec e mai bun
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc)
Spam frostfire ball , pyro la hott streak proc, cds la inceput (nimic special)
gems 20 intelect 20 crit
Stats: Hit pana la cap>Intellect>Mastery/Crit>Haste
11. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
joc de pe TBC dar nu prea stiam eu de raiduri si altele ma jucam cu varul meu mai mult cu un rogue, primu server pe care am jucat a fost beez parca dupa am luat o pauza de wow de vreo 1 luna si am revenit pe 3.1.3 dupa care m-am jucat continuu pana acum, pe freakz joc de vreo 1 an jumate cred , pe wotlk am facut si lk pe 25n/hc cu nihilium pe evolution si cam atat
12. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am fost in guilda awaken dar erau vreo 5 playeri on pe zi si nu aveai ce face , si dupa in Pride erau multi playeri dar nu ii vedeam sa faca bh/bot/dfs si atat ca nu prea leam schimbat decat cand ma plictiseam de una ptr ca am facut trashuri la greu ptr items si gold.
13. Detalii PC***.
4GB ram
hard 1 terra
placa video 1GB
procesor AMD athlon 5400+ dualcore
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre:
Am vazut ca este o guilda foarte bine organizata cu putini playeri care stiu ce trebuie facut! Si demult caut o guilda ca asta
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.):
Sunt student la medicina , in timpu liber in oras cu prieteni , hobby-uri fotbal,wow , sa ascult muzica
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
is enough

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 16-10-2011, 01:30:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kinetics da`mi /w in joc, Asiria

Respins fail dps/gear




"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Harlequin

[Black And White]



Status: Offline
(since 26-03-2014 16:34)
Joined: 21 Mar 2011
Posts: 204, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 57.7
Votes: 6

 
Post Posted: 16-10-2011, 09:39:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Dan
2. Varsta: 22
3. Localitate: Iasi
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Sunt online in jur de 4-5 ore pe zi in functie de programul care il am la facultate.
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Enhancement PvP/PvE
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Facerolldoll (daca nu afiseaza gearul pve /w ingame)
7. Screenshot cu Interfata**:
http://img196.imageshack.us/img196/6883/wowscrnshot101611091847.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Mi se pare o distractie sa joci enha shammy PvE si PvP.Mainclassurile mele erau DK si Warr dar amandoua sunt prea usoare.Vad enha shammy ca o provocare.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Reforge:
Enhancement shaman are ca prioritati Searing Totem=>Searing Flames+Lava Lash, Unleash Elements+Rasiala de la Goblin/Flame Shock(care ramane tot timpul up pe target). Pentru ca toate aceste abilitati sa dea un dmg decent am dat Reforge la toate itemele pe mastery neglijand doar:Crit Strike Rating(nu foarte important din moment ce imi mai iau 9% din talente),Haste Rating(nu foarte important din moment ce pe Cata Enha Shammy nu se mai bazeaza chiar asa de mult pe White DMG),Expertise Rating.
Gemming:
Red gem:https://www.wow-freakz.com/item_finder.php?item=52212&&name=delicate-inferno-ruby
Blue gem:https://www.wow-freakz.com/item_finder.php?item=52220&&name=glinting-demonseye
Yellow Gem:https://www.wow-freakz.com/item_finder.php?item=52204&&name=adept-ember-topaz
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc serios pe WOTLK, Vanilla si TBC le jucam de fun. Pe WOTLK am facut toate raidurile pe toate dificultatile de pe main char care il aveam atunci:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Harlequin
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Dystopia,MAD DOGS,QQ Givers,GMs and Donors,TWINKIEZ guild in care erau anumite conflicte de interese si sunt cateva care s-au desfiintat.
12. Detalii PC***.
PC, 4 Gb Ram, Ati 5770, 4GB DDR3, Procesor 6000+ DualCore, placa video Gigabyte GF 8800GT 512MB 256bit, Mic, Ts3
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
As dori sa continui sa joc serios si pe Cata nu doar pe WOTLK si mi se pare ca acest colectiv este in stare sa faca raidurile din urmatoarele patchuri.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt student in anul 2 la Universitea Tehnica "Gh. Asachi" Iasi la Facultatea de Hidrologie.Timpul liber mi-l petrec cu prietenii consumand catitati industriale de bere/WoW.Am lucrat 2 ani dupa bac la o firma de proiectare.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Stiu ca am resursele necesare ca sa reusesc sa stau in guilda asta mult timp.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://img189.imageshack.us/img189/2164/wowscrnshot101511210940.jpg




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 16-10-2011, 09:47:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Harlequin - mi-ar fi placut sa te am pe DK - /w me in-game


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
priest355

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 27-06-2012 10:04)
Joined: 16 Oct 2011
Posts: 6, Topics: 3
Location: Iran, Islamic Republic of

Reputation: 61
Votes: 2

Post Posted: 16-10-2011, 17:45:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

l


Last edited by priest355 on 17-10-2011, 11:42:52; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Parazita

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 07-11-2011 09:29)
Joined: 13 Jul 2010
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 143.2
Votes: 2

Post Posted: 16-10-2011, 17:50:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Mihai(daca este nevoie o sa il postez si pe cel de familie).

2. Varsta:
19 ani si 10 luni.

3. Localitate:
Craiova,Dolj.

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
In timpul saptamanii de la 20:30 - 00:00 / 01:00.
In week-end: 20:00 - 23:00 / 23:30.

4'. Clasa:
Rogue.

5. Main Spec/OFF spec:
Assassination PVE / Subtlety PVP.

6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Invizor

7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/photo/my-images/522/wowscrnshot101111210712.jpg/

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?

Pentru ca este un spec PVE care scoate un DPS bunicel si pe care-l folosesc de pe WOTLK.In plus,nu am nici arme pentru combat momentan.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Talentele le-am luat de pe un forum unde isi dau cu parerea rogue-ii de pe Blizzard,rotatia: garrote-snd-mutilate-mutilate-envenom(ca sa nu pierd snd)-mutilate-mutilate-rupture-vendetta full cd si reiau rotatia.

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc WoW pe Vanilla 1.8.0 pana in prezent.Joc de 4 ani jumatate cu rogue PVP si PVE.Experienta Cataclysm mai putina deoarece nu am avut guild cu care sa fac raids,dar in dungeons ma descurc acceptabil.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Revenge of The Fallen - am iesit pentru ca nu se faceau dungeon-uri,doar raid-uri saptamanale.

12. Detalii PC***.

Procesor dual-core 2,7,2 gb ram ddr2,placa video Sapphire Radeon HD 6750 512 DDR5 128 bit,casti + mic.

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Doresc sa fac progrese PVE si in Cataclysm.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Elev,imi petrec timpul liber distrandu-ma cu prietenii.
Hobby: sunt sportiv - paraºutist in cadrul Aeroclubului Romaniei si pot spune ca nu duc lipsa de adrenalina.

15.Alte mentiuni(pe care le consideri importante).

Nu am de adaugat alte mentiuni.

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://imageshack.us/photo/my-images/441/wowscrnshot101611182925.jpg/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 16-10-2011, 18:27:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Relicva, Invizor - Respinsi


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Nykulaye

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-01-2020 17:52)
Joined: 17 Mar 2011
Posts: 16, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 51.3
Votes: 2

 
Post Posted: 16-10-2011, 23:18:13 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Nicolae
2. Varsta:
29 ani
3. Localitate:
Sebes Alba
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
pe zi de la ora 19:00 pana la ora 1:00 AM ( in timpul saptamanii lucrez)
4. Clasa:
Priest
5. Main Spec/OFF spec:
Shadow - Main Spec
Holy - Off Spec
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Nykulyna&&gn=UltraPower
7. Screenshot cu Interfata**:
http://cservice.romaniairc.org/Nykulyna.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Este specul care scoti imba dps daca sti abilitatiile/spelurile, rotatia.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). \
Dupa parerea mea, la specul de Shadow talent buildul pentru PVE este simplu, daca citesti cu atentie o sa vezi diferentza intre PVE si PVP, aceasta ffind facuta de Improved Psychic Scream (wowhead link), Silence (wowhead link) , Paralysis (wowhead link) care sincer nu prea ii vad rolul in pve, poate in woltk la ICC la valkiri, dar s-a dus icc, la enchant dupa parerea mea, trebuie haste rating si intelect si mastery, spirit nu mai optam deoarece se obtine un mana regen ushor din Archangel (wowhead link) Masochism (wowhead link) Dispersion (wowhead link) si Shadowfiend (wowhead link).
Rotatia Shadow testata de mine atata in BoT cat si BwD + HoO hc`s este: Vampiric Touch, Shadow Word: Pain, Mind Blast, Devouring Plague , Mind Fly x2 + Shadow Word : Death. Consider ca la Mind Fly nu este batut in cuie acel x2 cast, se poate casta si de 3 ori, trebuie doar sa fi atent la doturi pe boss, sa nu lipseasca Vampiricul, painul si devoringul. Mind Blast si Shadow Word Death se dau la CD.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc wow in mai 2006 pe official, server Zenedar, cand am inceput sa lucrez la un club de internet, toti colegii inclusiv patronul jucau. Experienta in raiding am castigat odata cu WoLTK cand am inceput serios Raidingul ( Ulduar, NAXX, ToGC, ICC), nu se facea un raid fara sa sti tacticiile/scripturile, daca nu aveai ts nu erai admis in raid. Oricum spiritul de echipa este fff important intr-o guilda, seriozitatea atunci cand se cere trebuie oferita la maxim, la fel ca si atentia. Mereu trebuie sa ai pregatit cu tine, Flaskuri, scroluri, si potiuniile. Mereu raiderii trebuie sa aibe bufele pe ei, ele nu se dau cand se cer, se dau din mers, ceea ce face raidul sa mearga mai rapid. Pe serverul Freakz am inceput sa joc din 2010 pe Genesis la inceput, cand era doar el, apoi pe evolution, insa acolo bateai pasul pe loc, lume putina, si pot spune ca multi inapti de aici care au fost lasati la o parte au mers acolo, apoi am revenit pe genesis.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Guilde nu am prea avut, pe genesis am fost in Eternal odata cu Cataclysmul, am parasit guilda, deoarece GM-ul nu era on de 7 zile, ceea ce mi-a atras atentia ca nu este interes din partea lui in vederea alegerii, selectarii oamenilor cu care sa poti incepe un hc sau un raid, si cu care sa le poti duce cat mai departe posibil. Ultra Power este guilda facuta de mine, insa asa cum m-am asteptat guildele bune s-au facut deja, iar in guild vin cei cu alturi pentru leveling. Din aceasta cauza am decis ca e momentul sa imi caut o guilda alaturi de care sa particip la raiduri si la heroice.
12. Detalii PC***.
Placa de baza asus sk 1156, CPU Intel I3 540, 4gb ram ddr3 1333, HDD 1TB, VGA ATI SAPPHIRE HD 4750 1gb ram. Windows 7 ultimate 64 Bit.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Asa cum am scris si mai devreme, caut activitate pe wow, sunt satul sa pierd timpul degeaba, daca tot acord timp acestui joc, macar sa il petrec alaturi de oameni care vor acelasi lucrur ca si mine, spirit de echipa, seriozitate la raidng si la HC.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Am terminat Fac. De conta si info de gestiune Spiru haret Bucuresti, lucrez in domeniul calculatoarelor, repar, instalez, configurez calculatoare, retelistica, timpul liber il petrec cu prietenii la suc, bere, cafei, si prin club. hobbyurile mele sunt tenisul de mana, tenisul de picior, fotbalul si evident calculatorul.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante)
Nu stiu ce ar mai fi de adaugat, daca credeti ca ma pot alatura Guildei as fi bucuros sa fac parte din ea.
O zi/seara placuta va doresc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Alexwtf

[Death Knight Elite]



Status: Offline
(since 05-07-2012 08:57)
Joined: 16 Oct 2011
Posts: 70, Topics: 16
Location: Romania

Reputation: 47.7
Votes: 2

 
Post Posted: 16-10-2011, 23:18:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:Alexandru
2. Varsta:17 ani 9 luni
3. Localitate:Bragadiru,Ilfov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? In timpul saptamanii :18:00-23:00 Weekend:13:00-22:00
4. Clasa:Death Knight
5. Main Spec/OFF spec:Blood / UH
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Alexmatei
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? pai joc pe blood deoarece sunt 'indestructibil', dau un damage bunicel si eu zic ca ma descurc:)
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).joc de pe WOTLK,wow a fost ' dragoste la prima vedere"sa spun asa
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) The QQ Givers; Twinkiez am decis sa parasesc aceste guilde deoarece nu faceau raiduri si nu aveai cu cine vorbi sau face o gluma
12. Detalii PC***. Sapphire Radeon HD 6750 placa video,2 gb ram ddr2 , procesor inter core i7
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? este o guilda deosebita,din WOTLK doream sa ma alatur voua,dar aveam low gs.mi-am dorit sa ajung intr-o guilda in care sa ai cu cine comunica si face raiduri.eu voi fi mereu la dispozitia voastra
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) in timpul liber joc jocurile online,insa favoritul meu ramane wow...imi place sa pictez peisaje si sa ascult muzica...duminica merg la plimbare cu verisorul meu mai mic:D
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). it's enough

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
reptilik

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-10-2018 15:34)
Joined: 26 May 2011
Posts: 21, Topics: 6
Location: Spain

Reputation: 325.7
Votes: 9

 
Post Posted: 16-10-2011, 23:43:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Madalin
2. Varsta:
25
3. Localitate:
Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Cam 4-5 ore, poate chiar mai mult, in timpul saptamanii, dar doar dupa ora 18:00; in weeked toata ziua.
4. Clasa:
Mage
5. Main Spec/OFF spec:
Main spec fire/off spec frost
6. Link Armory:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Reptilik
7. Screenshot cu Interfata:
I like it classic!
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Main spec: Fire - Chiar daca este un spec care depinde foarte mult de gear, iar gearul disponibil actual nu ma ajuta foarte mult, il prefer datorita dmg ridicat pe care il genereaza in raiduri (16k+) si a mobilitatii ridicate fara sa pierd dps (spelluri instante + scorch).
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Am sa le descriu pe rand:
Talents: folosesc specul standard pe fire cu o singura exceptie - prefer Improved Flamestrike in detrimentul Pyromaniac deoarece sunt rare cazurile, cel putin in acest moment, cand intr-un raid sunt minim 3 targets, binenteles exceptand trash unde pot folosi instant Flametrike, mai ales ca are si un agro foarte mic.
Rotatie: Intotdeauna incep cu Scorch. Acesta va pune Critical Mass care imi va mari crit rate cu 5%, ceea ce este foarte important pentru un fire mage. Imediat castez LB si Flame Orb. Mereu am grija ca atat LB cat si Critical Mass sa fie pe target. Ca si filler folosesc Fireball iar in momentul cand Hot Streak se activeaza castez Pyro. Daca e nevoie sa ma misc folosesc ca si filler Scorch.
Gemming: Red - +40 Intellect; Yellow - +20 Intellect + 20 Critical Strike; Blue - +20 Critical +20 Hit
Stats: Intellect > Hit to Cap > Crit > Haste > Mastery
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc WoW acum ~ 5 ani pe 1.12 pe un server pirat RO (Elements). Am continuat sa joc pe acest server unde intr-un timp destul de scurt am ajuns sa fiu GM si am avut primul meu contact cu scripturile unui server WoW, pana la lansarea WotLK cand am facut o pauza de ~7-8 luni. Cand am revenit am inceput sa joc pe Gamer District - un server international unde am ajuns officer in cea mai buna guilda de la Ally - Rigor Mortis. Cu aceasta guilda am reusit sa fim realm fist la cativa bosi din ICC (scripturi 100% blizzlike si fara Strength of Wrynn buff). Mandria mea ramane BQL 25n (heroic mode nu era activ) unde nu numai ca am fost realm 1st dar am fost si singurii care l-am omorat. Am jucat pe acest server pana prin iunie sau iulie anul acesta cand, "multumita" unui hacker care a reusit sa formateze servarul si a fost wipe, m-am mutat pe Freakz impreuna cu o parte din fost guilda. Aici, ne-a fost destul de greu sa ne acomodam tinand cont ca eram singurul RO din guilda, iar cand venea vorba de recrutari toata lumea fugea de o guilda in care se vb doar EN. Totusi cu putinii oameni care au ramas am reusit sa omoram LK 10n/hc. Pe 25n/hc am ajuns la el dar nu l-am omorat niciodata deoarece fiind putini membri in guilda mereu am fost nevoiti sa luam pugs... O data cu Cata au plecat si acesti putini oameni, iar eu am inceput sa "colind" dintr-o guilda in alta in cautarea perfectiunii si a unui raid bun -
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Am sa vorbesc doar despre guildele de pe acest server:
Rigor-Mortis unde am jucat impreuna cu fostii mei prieteni (TS, DKP, bun organizare, limba oficiala EN) pana a fost lansat Cata.
The life is PVE - guilda actuala; cu exceptia BH 10/25 si BoT 10n/25n nu fac absolut nimic. Au 200+ membri, dar la ora raidului daca sunt 30-35 on e sarbatoare. Din acestia jumatate nu au nici cea mai mica idee cu ce se "mananca" WoW. In plus guilda nu este deloc organizata.
12. Detalii PC***.
Procesor - Intel Core 2 Duo E8500 3.2 Ghz, 4GB RAM DDR2, GFORCE 9600GT 512 MB/256 bits, 1400x900, Win 7.
Net am de la o retea de cartier (Xandra Solutions) 100mbps metro upload/download 2/10mbps extern upload/download
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
In acest moment caut o guilda bine organizata, in care toata lumea sa fie activa, sa se ajute intre ei si sa petrecem orele in WoW intr-un mod cat mai placut posibil, dar cand e vorba de un raid totul sa fie facut profi (buna organizare, TS, DKP etc).
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Lucrez la Xerox Romania ca si Project Leader iar in pauza de masa sunt student la master la ASE anul 2 (management economic). De mic sunt pasionat de computere si sunt un gamer inrait. Imi mai place sa ies cu baietii "la o bere", sa calatoresc, in special vara la mare (sunt o zodie de apa), iar ca si sporturi sunt un mare amator de biliard si tenis de masa. Cu toate astea nu am incercat niciodata sa joc de performanta :/
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Forta Steaua, jos Becali (Sper sa nu fie un minus -)
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
No raid buffs, no food, no flasks, no scrols... are you serious?

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 17-10-2011, 00:43:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nyculyna - /w me in-game

Alexmatei - Respins



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cordo
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 01-12-2011 17:44)
Joined: 13 Oct 2010
Posts: 722, Topics: 102
Location: Small Cally' 205200

Reputation: -13.1
Votes: 15

 
Post Posted: 17-10-2011, 01:12:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Alexwtf wrote:
1. Nume IRL:Alexandru

Imi pare rau, s-au ocupat locrile pentru dk. Cel putin o perioada no sa mai recrutam dk.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 17-09-2024, 12:27:25
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x