User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message504219
Proteusdruuud

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 28-10-2011 11:09)
Joined: 21 Jul 2011
Posts: 6, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 75.8
Votes: 2

Post Posted: 22-10-2011, 16:59:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aplicatie recrutare:

1. Nume IRL:Marian
2. Varsta:18
3. Localitate:Iasi
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 5 h/zi ,nu pot raida luni,miercuri,vineri orele 19-22:10 -deoarece sunt la antrenament
4. Clasa:Druid
5. Main Spec/OFF spec:Resto/Boombkin
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Proteusdruud
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/641/wowscrnshot122111095805.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: Pentru ca imi place rolul de healer
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).:Joc WoW de pe Vanilla,am trecut prin toate clasele si am ramas la Druid in rest ce pot sa va zic,am experienta pe retail : Proteushaman > Realm Karazhan>WoW Europe
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).Vanilla-Patchul cand a aparut Heartstone
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.):Realness;This Life its PvE;EliteNightStalkers;Eternal Gathering
12. Detalii PC***.RDS 100 Mbps, Mic on. PC, 1680x1050, ATI HD 3650 515 MB, 3 GB DDR2, Dual Core 2.6 Ghz, same net, Mic on.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?Pentru ca imi place o guilda activa din punct de vedere PvE cu ,care sa pot raida calumea,nu sa iau wipe la BH 10 ,etc:-)
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)Momentan lucrez in cadrul firmei parintilor ,de proiectare si ca web-desginer,hobby-uri:arte martiale,practic Qwan Ki Do de 10 ani, http://www.qwankido.ro > http://www.dao.ro/club
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Am decis sa fac un rezumat la tot ceea ce era de spus,fara prea mult story-line.In rest ce pot zice,doresc sa fie un team-work intre membri guildei,daca voi fi admis,ptr ca am vazut ca lipseste cu desavarsire in celelalte guilde,am ramas putin in urma cu Geearul deoarece am fost plecat din tara si nu m-am intors de mult timp,dar voi recupera cat mai repede,trebuie sa termin si profesiile,le voi termina in cel mai scurt timp posibil.Have a nice day.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 22-10-2011, 19:26:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Proteusdrood - Respins, ti-am spus ca nu mai recrutam druid resto momentan.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
aelan

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-04-2017 11:14)
Joined: 18 Jan 2011
Posts: 7, Topics: 2
Location: United Kingdom

Reputation: 102.2
Votes: 3

 
Post Posted: 24-10-2011, 21:47:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Radu
2. Varsta:
17 ani
3. Localitate:
Castellon (Spania)
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
5-7 ore pe zii
4. Clasa:
Death Knight
5. Main Spec/OFF spec:
Frost/blood
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Aelan
7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/photo/my-images/546/wowscrnshot102411210030.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Sunt mult mai calm cand joc dps, am multa experienta si ca tank, dar ca dps sunt mult mai calm, pentru ca ma simt foarte prost daca tankez si luam wipe, chiar daca nu este vina mea.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Ca rotatie dps folosesc Icy touch - plague strike - obliterate - frost strike, cu sokets de strenght si armor penetration. Ca tank incep cu icy touch - death and dekay - si rune strike, cu sokets de stamina.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc in wotlk pe un server foarte custom. La inceput am jucat pe hunter, pe care am foarte multa experienta ca pvp. Pe acel server am invatat toate dungeonurile si raidurile pana la 3.3.3. (in afara de ulduar) inclusiv cele tbc si clasic. Dupa acea am venit direct pe freakz in care am invatat icc ca tank si ca dps dar mai mult ca tank.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Singurele guilde in care am petrecut mai mult timp au fost Specii, din care am plecat pentru ca nu era multa lume, nu era organizat si cand se facea un raid intrau doar playeri pe care ai cunostea guild master, Si Exilied, care are mereu peste 40 on, dar nimeni nu face nimic, incerc sa chem lume pentru orice si nimeni nu raspunde, cer ajutor si ori primesc raspuns, ori cineva poate ma injura, si guild master-ul singuru lucru care al face este sa injure in Gmotd pe un tip numit erasmus...
12. Detalii PC***
placa video 1gb / rami 4gb / procesor 3.2 ghz
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Este o guilda serioasa si organizata care este in cautare de cei mai buni, si chiar daca eu nu ma consider foarte bun, vreau sa devin foarte bun, si singurul mod este intro guilda care chiar ajuta playerii sa devina buni.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt la liceu... clasa a 11-a, incerc sa studiez cat mai putin posibil -, in timpu liber joc wow, mai ies pe role, vara merg la plaja in fiecare zii, in casa ar fii imposibil de stat din cauza caldurii... Nu spun niciodata ceva fara sa gandesc inainte, (mai ales in wow) cred ca am un simt al humorului destul de dezvoltat, si ami place sa fac foarte multi prieteni.
Si ca despre atitudinea din wow, niciodata nam numit pe nimeni nuub, nab, prost, etc. si niciodata nu mam injurat cu nimeni.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Ma implic foarte mult cand intru intro guilda, in special in a ajuta pe ceilanti, si sper ca daca o sa fiu admis, sa mertie, pentru ca in toate guildele in care am mai fost am ajutat enorm ceilanti playeri si am fost recompenstat intrun final cu kick sau cu ignorare.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 25-10-2011, 09:34:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Aelan - Respins momentan, mai recrutez decat 1 rogue si 1 pala retri cu offspec tank. Daca o sa avem nevoie de DK pe viitor o sa te caut eu personal.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
yodanny

[<King Koopa>]



Status: Offline
(since 24-04-2019 22:12)
Joined: 27 Jun 2010
Posts: 278, Topics: 55
Location: Romania

Reputation: 57.7
Votes: 14

     
Post Posted: 25-10-2011, 16:56:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Dani
2. Varsta:
18
3. Localitate:
Cluj-Napoca
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
4~5 ore pe zi depinde de cum termin de invatat.
4. Clasa:
Rogue
5. Main Spec/OFF spec:
Subtlety(pvp)/assassination(pve)
6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Ambu
7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/photo/my-images/856/wowscrnshot102411144629.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
are cele mai multe buffuri in pach-ul curent + foarte mult mobility
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
1.talente: basic pvp subtlety build dar cu o mica diferenta(am ales Honor among thieves over cheat death deoarece fac arene cu un mag si beneficiez foarte mult de criturile sale)
2. rotatie: opener:Premeditation, cheapshot/garrote depinde de clasa, hemmo, recuperate pentru energy feed; spam backstab (rupture daca vreau sa tin dps sau eviscerate daca vreu sa fac pressure) )
importanta gear: este si gearul important daca stii sa te folos esti de el. dar evident skill>gear.
gemming: prefer agility>hit(soft cap 5%)>expertise(soft cap 5%)>crit>mastery>haste. o sa vedeti pe armory ca am reforgeul gemmingul asa incat sa indeplineasca saturatia de hit/expertise cap.
importanta unor stats: hit/expertise cap zic eu ca este majora unui rogue in fata oricarui alt stat pentru ca vs un hunter sau mage cu care ai deseori encounteruri front to front nu iti permiti sa dai miss la un kidney/gouge sau ori care alt cc care se da din fata.
ce as mai adauga eu: nevoie de foarte multe butoane pentru multimea de macrouri pentru focus si main target. rogul are foarte multe cc-uri si fara macrouri as fi pierdut.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
joc wow de pe TBC(2.4.3). bineinteles nu m-am nascut invatat dar de-a lungul anilor(4) am invatat, si eu zic ca ma descurc destul de bine. stiu aproxim toate scripturile de la BC in coace. sunt la curent cu toate stirile despre wow.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
am fost dedicat Mad doggz(printre cele mai bune guilde de pe Wotlk) de la admitere in guild. nu am plecat din guilda pur si simplu s-a destramat incet incet dupa plecarea main tankului(deathfaith) pana s-a dat disband.
12. Detalii PC***.
MOTHERBOARD
VIDEO
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
nu stiu prea multe despre voi dar se vede din afara ca sunteti o guilda compacta care stie ce face si playeri care isi cunosc wow-ul.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
sunt elev in clasa a12-a. deocamdata nu lucrez. timpul liber mi-l impart intre wow,familie si prieteni. un hobby nu cred ca am, dar am pasiuni.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
multumesc ca mi-at acordat o sansa si ca ati avut rabdare in a citi tot.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://imageshack.us/photo/my-images/543/wowscrnshot102511173158.jpg/ (mentionez ca am king's din LW)



HKP vs Atramedes 10H

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 25-10-2011, 18:29:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Ambu - Respins, low dps


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
yodanny

[<King Koopa>]



Status: Offline
(since 24-04-2019 22:12)
Joined: 27 Jun 2010
Posts: 278, Topics: 55
Location: Romania

Reputation: 57.7
Votes: 14

     
Post Posted: 25-10-2011, 18:42:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia wrote:
@Ambu - Respins, low dps


pot sa mai fac o aplicatie cu un nou dps? restul e ok? sau mai trebuie sa schimb si altceva.



HKP vs Atramedes 10H

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 25-10-2011, 19:06:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

yodanny wrote:
Catalepsia wrote:
@Ambu - Respins, low dps


pot sa mai fac o aplicatie cu un nou dps? restul e ok? sau mai trebuie sa schimb si altceva.


Nu mai aplica, mersi pentru interes.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
elldergod

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 08-01-2012 22:41)
Joined: 22 Oct 2011
Posts: 6, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 49.6
Votes: 2

 
Post Posted: 26-10-2011, 11:45:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

pot aplica daca am spec holy | protection ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Prozacel

[Consigliere]



Status: Offline
(since 02-09-2016 19:04)
Joined: 16 Nov 2010
Posts: 383, Topics: 39
Location: Romania

Reputation: 90.9
Votes: 7

 
Post Posted: 26-10-2011, 11:49:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

HINT! daca ai spec holy/protection nu o sa folosesti niciodata offspecul. Intr-un raid daca te ia tank...doar nu apoi o sa zica sa treci heal si se face fara tank sau daca te ia heal inseamna ca o sa fie implicit si un MT, deci clar nu il vei folosi. Deci singura varianta Retri/prot - (corectat)




Last edited by Prozacel on 26-10-2011, 12:27:09; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 26-10-2011, 12:16:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Prozacel wrote:
HINT! daca ai spec holy/protection nu o sa folosesti niciodata offspecul. Intr-un raid daca te ia tank...doar nu apoi o sa zica sa treci heal si se face fara tank sau daca te ia heal inseamna ca o sa fie implicit si un MT, deci clar nu il vei folosi. Ori retri/prot ori prot/retri.


Ori retri / prot ori prot / retri ? -))))) edit please -

@elldergod - de acord cu Prozacel.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laurentiudll

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-02-2014 14:56)
Joined: 12 Jun 2010
Posts: 53, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 33.7
Votes: 7

 
Post Posted: 26-10-2011, 15:49:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Laurentiu
2. Varsta:18
3. Localitate: Bihor-Oradea
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) zilnici dupa ora 16:00
Clasa:[/b] Priest
[b]5. Main Spec/OFF spec:
Main Shadow/ Off if necesary Holy
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Dotyourface
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/821/wowscrnshot102611145330.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Consider ca priestul in special shadow este clasa care ma reprezinta atat in pve cat si pvp.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).[/color] Presupun ca nu trebuie sa va invat dar daca tot se cere acest punct am sa va spun pe scurt..in principiu priestul foloseste DOT-uri pe target , unele primind un refresh de la spelul mind flay care trebuie castat intre timp ce doturile isi fac efectul pe target..sunt anumite speluri : Mind blast, Archangel, Dispersion , Hymn of hope si Divine hymn etc.. care se dau la IESIREA DIN COOLDOWN!in aceasta simplitate ne este prezentat shadow priestul de catre Blizzard..in cadrul stats: odata ce am ajuns la hitcapul potrivit priestului ( se spune ca 17% in cata dar e o minciuna) si anume 13%-14% self(+ce primesti in raid) ( se vede si in poza aceasta din cate lovituri dai miss cu 12% hit http://imageshack.us/photo/my-images/692/wowscrnshot102611145823.jpg/ )..Odata ce ai atins acest hit poti trece la improovementul urmat stats: prefer Haste + mastery din cauza ca hasteul imi creste DMG ul si viteza tickurilor DOTURILOR iar mastery din cauza ca imi creste dmgul spelurilor in general..nu ma bazez asa de mult pe cryt pt ca in raid/bg sunt buffuri aoe care imi cresc crytul fara sa vreau.
[color=green]10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm)
. Am inceput sa joc wow chiar in perioada lansarii WOTLK. Dupa o vizita indelungata pe serv gen molten m-am decis sa vin pe serv romanesti ..aici am dat de wow freakz care se descurca incredibil de bine in partea pve.. am participat la raidurile vechi gen OS onixya precum si Toate cele 5man de atunci pana acum.Stiu povestile wowului si am si participat la evenimentele 40 man precum si la TempKeep, BlackTemple etc.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Pe toata perioada sederii mele pe freakz (perioada WOTLK) am activat in cel mai tare guild PVE hoarda evolution ( inspiration) unde am facut aprox toate achiev pe contul de atunci..odata cu cataclysmul m-am decis sa vin pe genesis (multi oameni multe posibilitai+economie)
12. Detalii PC. Procesor Intel Core2Quad Processor Q9550.(12M Cache, 2.83 GHz, 1333 MHz FSB), ati hd 4550 saphire . mic on , 2g ddr2 ram.. hdd 500 gyga sata.windows 7. mouse gameplay+keyboard BENQ
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? voi fiind in top, imi dau seama ca HKP are oameni CU CREIER SI NU CEEA CE GASESC PE GLOBAL..oameni capabili de SOCIALIZARE. PVE etc..pot invata aici improovements la clasa mea+ ca imi pot pune in aplicare profesiile existente.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt elev al liceului Emanuel din oradea. timpul liber la mine incepe din momentul in care ajung acasa si imi termin temele.dupa orele 16:00..Dupa aceasta ora fie imi petrec timpul in wow/codmw2 fie plec sa repet/cant la tobe in cadrul unei trupe.uneori este nevoie sa fac teme cu fratele meu mai mic care in clasa a cincea primeste teme de clasa a opta.. ( ce m-a apucat sa scriu asta -) ? )
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Va urez succes chiar si daca nu voi fi invitat in HKP din motivul ales de cititorul acestui post. Multumesc pt atentie.
16. Screenshot Recount: voi relua screenul anterior deoarece am facut un singur raid serios pe cata cu membrii unei guilde (nu-i mai tin minte..am si refuzat invitatia de la ei) http://imageshack.us/photo/my-images/692/wowscrnshot102611145823.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/821/wowscrnshot102611145330.jpg/[/b]




PS: unele probleme la editare..treceti peste ele -



Last edited by laurentiudll on 27-10-2011, 12:42:45; edited 5 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 26-10-2011, 15:51:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@dotyourface - nu mai recrutam priesti momentan.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
laurentiudll

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-02-2014 14:56)
Joined: 12 Jun 2010
Posts: 53, Topics: 11
Location: Romania

Reputation: 33.7
Votes: 7

 
Post Posted: 26-10-2011, 16:02:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ciudat..recent am vorbit cu cineva care scria pe global deseori ca hkp recruteaza si era inclus si priestul..anyway..cand se vor deschide pt clasa mea sa recopiez postul ?
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 26-10-2011, 16:10:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@dotyourface - da, cand se vor redeschide, refaci aplicatia.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 19-09-2024, 21:03:27
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x