User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message486003
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 28-07-2012, 01:53:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Daniel
2. Varsta: 21
3. Localitate: Vanju mare
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Depinde de situatia dar de obicei min 3-4 ore/zi
4. Clasa: shaman
5. Main Spec/OFF spec: enha/resto
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Vacky
7. Screenshot cu Interfata**: http://img856.imageshack.us/img856/5609/wowscrnshot072812024702.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Dintre elemental si enhancement am ales enha pt ca elementalu ma dezamagit in materie de dps
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Talentele- eu folosesc 10/31/0
Rotatie: tine pe mine lightning shield , pe main hand windfury si pe off hand flametongue,,,,totemele le tin pana cand expira (exceptand cazul cand nu mai am range si le pun iar), si folosesc stormstrike,lava lash,lightning bolt ( 5 stacuri de maelstrom),enleash elementals,flame shock,feral spirit + potiune cu agility.
agility>hit cap(8% melee si 17% spell)>26 expertise>mastery>crit>haste
gearu e mail pentru bonusu de la mail specialization
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc wow de pe wotlk si ca orice player nou a trebuit sa invat cu ce se mananca wowu. Bineinteles ca eram noob la inceput dar am intreba pe ici pe colo ce si cum si mi sa explicat iar apoi am invatat scripturi si ce mai trebuia pt raiduri. Dps-ul era foarte slab la inceput dar cu timpul sa imbunatatit. Acum sa joc wow mi se pare foarte fun.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Aly---Dark Legion.....wotlk...........a fost super fain....bn ca raidurile erau decente dar nu cu full progres si comunitatea era placuta...am parasito din cauza ca sa incetat activitatea la trecerea pe cata
Hoarda----The QQ Givers ( am plecat din cauza incetarii activitatii----comunitate placuta) si I need a life (nu mai aveau nevoie de shamanu meu---de asemenea oameni de treaba si raiduri cu full progres)
12. Detalii PC***. laptop/I5/3gb ram/320 hdd/windows 7Ati Mobility Radeon HD 5470 2gb
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Am inteles ca e o comunitate placuta si raiduri cu full progres...am decis sa ma alatur pentru ca imi place la un raid sa mearga cursiv si nu sa stau ore dupa unu care sta afk sau wipe-uri aiurea
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Despre mine pot spune ca sunt student , imi place sami petrec timpul cu gasca , sa ne distram. Hobby-uri...hmm chicks bear wow....in ordinea asta. Daca mai vreti sa stiti ceva intrebati-ma.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Cam atat.
In legatura cu recountu la dps o sa ma verifice gufy la dummy si o sa va anunte el.
Daca am uitat ceva sa ma anuntati.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 28-07-2012, 14:48:55 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vacky/Romcav - Respins nu recrutam off chare in guilda.

Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
vackyz

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 25-09-2020 12:02)
Joined: 23 Oct 2011
Posts: 206, Topics: 8
Location: timisoara

Reputation: 139.2
Votes: 17

         
Post Posted: 28-07-2012, 15:09:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

faptul ca romcav are mai mult played sau ilvl nu inseamna ca e main char (are mai mult ilvl si played din alte motive)dar in fine (dupa cum numele contului pe forum e VACKYz)...decizia voastra
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Exdeus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2013 13:44)
Joined: 13 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 33
Votes: 4

 
Post Posted: 29-07-2012, 11:37:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Si numele contului meu pe forum e Exdeus, asta nu inseamna ca exdeus e maincharul meu. Dar deja o dam in off-topic, raspunsul ti-a fost dat. Ne pare rau


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Machinamax

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-03-2013 20:16)
Joined: 22 May 2012
Posts: 4, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 68.1
Votes: 2

 
Post Posted: 29-07-2012, 17:56:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Gabi
2. Varsta: 17 ani si 5 luni
3. Localitate: Rm.Valcea
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Cam 6-8 ore pe zi
4. Clasa: Death Knight
5. Main Spec/OFF spec: MS Frost / OS Blood
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Machinamax
7. Screenshot cu Interfata**: http://www.picz.ro/pictures/bdf7aa37d9406ea269104cba6ae5def9.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Nu joc wow de foarte mult timp , aproximativ 7-9 luni si mi-sa pus pata pe DK , DPS ma caracterizeaza
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Din cate stiu clasa Death Knight este complexa , deocamdata joc la Haste dar intr-o masura egala cu Mastery , Hit Cap , Expertise cap . Sockete +20str +20haste sau +20str + 20mastery (yellow) , +40str (red) , +20str +20hit (blue) , rotatia nu este usoara daca joci dk de curand , este necesar zile de joc , rotatia mea fiind 2 Blood Strike ca blood rune sa se converteasca in Death rune , apoi folosesc Obliterate pane se pune pe cd si cate un crit Howling Blast pt runic power ca sa folosesc Frost Strike ,Burstul ( Pilar of Frost & Impatience of Youth - dar se poate lua si in calcul enchantu de pe back Swordguard Embroinider si Hearth of rage ).
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Primul meu joc World of Warcraft este respectiv Cataclysm , nu am avut placerea sa joc Vanilla , The Burning Crusade sau Wrath of the Lick King dar din cate am auzit au fost niste jocuri grozave si acest lucru ma indeamna ca pe Cataclysm sa le recuperez ( instantele care functioneaza ). Raidurile Cataclysm The Bastion of Twilight si Black Wing Descendent le stiu perfect pe 10-25n si 10-25h , pe care le-am invatat cu guildele de le voi mentiona la punctul 11.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Guildele stabile in care am ramas au fost <The Haters> si guilda mea curenta <Realness> , am decis sa parasesc guilda <The Haters> pt ca nimeni din ea nu se mai intelegeau jucatori intre ei fapt care a dus la destramarea guildei , <Realness> guilda mea actuala nu pot sa spun nimic rau despre ea , persoane cum se cade , oameni care vor sa te ajute daca si tu ajuti la loc dar la raiduri se iau multe wipe-uri , se fac cam 2 bosi (bwd) si se amana raidu , sa se continue cam peste 2 zile , oamenii nu sunt on , stai foarte mult degeaba , persoane care daca iai chema sa faceti pvp sau niste heroice nui gasesti sau nu vor.
12. Detalii PC***. Rating-4.2 Windows Experience Index , Processor- AMD Athlon9tm0 64 X2 Duel Core Processor 3800+ 2.01 GHz , Installed memory (RAM) 2.00 GB , System Type: 32-bit Operating System
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Cum am mentionat la punctul 11 , guilda realness de sii este o guilda buna nu este o guilda facuta pentru mine , eu caut o guilda cu oameni seriosi care fac raidurile perfect , care sa fie on si sa nu te plictisesti si sa ai ce face decat sa stau online toata ziua si sa ma invart in cerc pe mount in fata Orgrimmar. Mentionez si faptul ca anumite persoane din <HKP> mau indemnat sa fac o cerere de recrutare spunandu-mi ca la Gearul , cunostinte script ar trebui sa fie suficiente sa intru la ei in guilda , persoanele indemnatoare (nu dau nume) fiind prieteni cu care ma inteleg foarte bine.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Ca persoana sunt un adolescent pasionat de jocurile video in special de World of Warcraft , [PROTOTYPE] , DotA , CS 1.6 putin , si Call of Duty MW3 , dar de-si imi plac jocurile nu sunt o persoana sedentara care sta in casa toata ziua in monitor , imi place sa ies pe afara sa ma plimb sa vb cu colegi chiar daca suntem sau nu in vacanta , si unul dintre lucrurile care imi mai plac pe langa jocuri video este iesitu la o bere rece cu niste prieteni adevarati aici mentionand numele lui Andreyutzuu din aceasta guilda care ma indemnat cel mai tare sa ma alatur voua si lui , petrecand timpul cu niste persoane cumsecade.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu am alte mentiuni , cred ca mam facut clar in propozitiile mentionate mai sus.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. http://www.picz.ro/pictures/bdf7aa37d9406ea269104cba6ae5def9.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exdeus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2013 13:44)
Joined: 13 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 33
Votes: 4

 
Post Posted: 29-07-2012, 22:58:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Machinamax wrote:
1. Nume IRL: Gabi
2. Varsta: 17 ani si 5 luni
3. Localitate: Rm.Valcea
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Cam 6-8 ore pe zi
4. Clasa: Death Knight
5. Main Spec/OFF spec: MS Frost / OS Blood
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Machinamax
7. Screenshot cu Interfata**: http://www.picz.ro/pictures/bdf7aa37d9406ea269104cba6ae5def9.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Nu joc wow de foarte mult timp , aproximativ 7-9 luni si mi-sa pus pata pe DK , DPS ma caracterizeaza
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Din cate stiu clasa Death Knight este complexa , deocamdata joc la Haste dar intr-o masura egala cu Mastery , Hit Cap , Expertise cap . Sockete +20str +20haste sau +20str + 20mastery (yellow) , +40str (red) , +20str +20hit (blue) , rotatia nu este usoara daca joci dk de curand , este necesar zile de joc , rotatia mea fiind 2 Blood Strike ca blood rune sa se converteasca in Death rune , apoi folosesc Obliterate pane se pune pe cd si cate un crit Howling Blast pt runic power ca sa folosesc Frost Strike ,Burstul ( Pilar of Frost & Impatience of Youth - dar se poate lua si in calcul enchantu de pe back Swordguard Embroinider si Hearth of rage ).
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Primul meu joc World of Warcraft este respectiv Cataclysm , nu am avut placerea sa joc Vanilla , The Burning Crusade sau Wrath of the Lick King dar din cate am auzit au fost niste jocuri grozave si acest lucru ma indeamna ca pe Cataclysm sa le recuperez ( instantele care functioneaza ). Raidurile Cataclysm The Bastion of Twilight si Black Wing Descendent le stiu perfect pe 10-25n si 10-25h , pe care le-am invatat cu guildele de le voi mentiona la punctul 11.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Guildele stabile in care am ramas au fost <The Haters> si guilda mea curenta <Realness> , am decis sa parasesc guilda <The Haters> pt ca nimeni din ea nu se mai intelegeau jucatori intre ei fapt care a dus la destramarea guildei , <Realness> guilda mea actuala nu pot sa spun nimic rau despre ea , persoane cum se cade , oameni care vor sa te ajute daca si tu ajuti la loc dar la raiduri se iau multe wipe-uri , se fac cam 2 bosi (bwd) si se amana raidu , sa se continue cam peste 2 zile , oamenii nu sunt on , stai foarte mult degeaba , persoane care daca iai chema sa faceti pvp sau niste heroice nui gasesti sau nu vor.
12. Detalii PC***. Rating-4.2 Windows Experience Index , Processor- AMD Athlon9tm0 64 X2 Duel Core Processor 3800+ 2.01 GHz , Installed memory (RAM) 2.00 GB , System Type: 32-bit Operating System
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Cum am mentionat la punctul 11 , guilda realness de sii este o guilda buna nu este o guilda facuta pentru mine , eu caut o guilda cu oameni seriosi care fac raidurile perfect , care sa fie on si sa nu te plictisesti si sa ai ce face decat sa stau online toata ziua si sa ma invart in cerc pe mount in fata Orgrimmar. Mentionez si faptul ca anumite persoane din <HKP> mau indemnat sa fac o cerere de recrutare spunandu-mi ca la Gearul , cunostinte script ar trebui sa fie suficiente sa intru la ei in guilda , persoanele indemnatoare (nu dau nume) fiind prieteni cu care ma inteleg foarte bine.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Ca persoana sunt un adolescent pasionat de jocurile video in special de World of Warcraft , [PROTOTYPE] , DotA , CS 1.6 putin , si Call of Duty MW3 , dar de-si imi plac jocurile nu sunt o persoana sedentara care sta in casa toata ziua in monitor , imi place sa ies pe afara sa ma plimb sa vb cu colegi chiar daca suntem sau nu in vacanta , si unul dintre lucrurile care imi mai plac pe langa jocuri video este iesitu la o bere rece cu niste prieteni adevarati aici mentionand numele lui Andreyutzuu din aceasta guilda care ma indemnat cel mai tare sa ma alatur voua si lui , petrecand timpul cu niste persoane cumsecade.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu am alte mentiuni , cred ca mam facut clar in propozitiile mentionate mai sus.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. http://www.picz.ro/pictures/bdf7aa37d9406ea269104cba6ae5def9.jpg



Scrii la pct. 9 ca e nevoie de multe zile de joc sa inveti sa joci DK, insa uitandu-ma la cate zile ai jucat pe acest caracter, vad un numar de 34 de zile... ceea ce ar cam fi destul, in opinia mea, sa te obisnuiesti cu clasa ta. Aplicatia e ok, cauta-ma maine in jurul orei 20:00 pentru test live. Adauga Kleptomaniac la friends si te astept cu un whisper.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Littlecabuna

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2013 15:25)
Joined: 17 Mar 2012
Posts: 1, Topics: None
Location: Germany

Reputation: 57.1
Votes: 2

 
Post Posted: 29-07-2012, 23:20:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Nume IRL: Christian

2. Varsta: 16

3. Localitate: Schongau/Germany

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Pe zi 4-6 (inafara de luni) ore si weekend cam toata ziua

4. Clasa: Death Knight

5. Main Spec/OFF spec: Frost main spec/ Unholy (pvp) off spec

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Littlecabuna

7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/f/28/wowscrnshot060212034144.jpg/

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Ca am vrut sa fiu dps da nu merge unholy qm trb prin urmare am ales Frost

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
La dk i trb in primu rand Str. dupaia mai trb hit cap (8%)>exp cap (26)>hast>mastery>crit
Incep cu Outbreak si dau 2 bs sa am death runes cat de rpd pot dupaia dau Obliterate pana nu mai am runes daca am rime dau Howling Blast si la runic full dau frost strike spam sa fac runes

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc in woltk pe echonet sa bagat dku nou deaia eram interesat si am inceput sa joc pe el am jucat bine cu el si sa facut mainu meu, cand sa inchis Ghost net am venit pe Freakz cu prieteni

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Eram Pe Freakz in doua Guilde The Betrayers si I need a life. din betrayers mi sa dat kick ca au cresut ca vreau sa iau mountu dela lvl 25 si dupaia dau leave, din i need a life am plecat din motive personale

12. Detalii PC***
amd athlon 64 x2 dual-core 4200+ 2.2 ghz processor
3Gb Ram
Placa Video : Geforce GT 520 1gb ddr3

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Ca mi sa spus ca e atmosfera placuta la voi si aveti full progress

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) .
Mai merg la scoala joc fotbal si cand nam ce face ma joc la pc sau fac ceva cu prieteni

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). -

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://imageshack.us/f/403/wowscrnshot060212180029.jpg/

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Reverto

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-08-2013 17:15)
Joined: 14 Jun 2012
Posts: 5, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 53.3
Votes: 2

 
Post Posted: 31-07-2012, 20:24:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Alex
2. Varsta: 22
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? :4-5 ore pe zi(dupa 6 seara,pana pe la 1-maxim 2(noaptea))
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Resto/Encha
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Reverto
7. Screenshot cu Interfata**: http://img18.imageshack.us/img18/5236/interfatareverto.png
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place,e destul de util in orice raid.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). pai,cel mai important nu se face spam decat de healing wave(numai in cazuri extreme)eu personal joc healer pe prioritati(1.tank,2.healeri(in mod normal un heal nu trebuie sa isi dea singur heal),3.dps),shamanu resto este un foarte bun mass healer,de obicei(cel putin in guilda anterioara healam foarte mult grupurile(de melee,cu tankul) in cataclism am observat ca nu e de fiecare daca la fel,ma adaptez la diferitele situatii,in functie de prioritati(hp-ul raidului,low HP tank,low mana healeri,...nooobi).
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am inceput in wotlk incetisor(fara nici un habar),am jucat cu globalul,diferite guilde,mi-am atins apogeul cu una anume(in care am jucat cu mai multe caractere,am facut tot ce era de facut(din punct de vedere pve)),am luat o pauza mare,m-am intors pe cata(nu sunt foarte multumit,dar merge),aici am jucat in mare parte in Exiled,unde vreau sa cred ca ajunsesem destul de important(atat ca player cat si ca om) si de unde nu as mai fi plecat daca nu se destrama :/.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) pai cred ca punctul asta l-am acoperit mai sus,oricum WOTLK:HKP(de la inceput pana aproape de sf),am iesit din cauza crashurilor la pc,care au dus la niste certuri cu qiu,dupa care m-am lasat de joc;CATA:EXILED cam 2 luni,cred nu mai imi amintesc exact,a fost super,din pacare s-a destramat.
12. Detalii PC***. proc intel dual core 2.5 GHz,3Gb de RAM,placa video 512 Mb nVidia GeForce 8800M GTX
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Sa zicem ca,cunosc atmosfera si imi place,vreau performanta
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) lucrez in domeniul IT,dupa munca wow(poate nu de fiecare data,dar stiu sa anunt),nu ma enervez niciodata
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.

O seara placuta!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exdeus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2013 13:44)
Joined: 13 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 33
Votes: 4

 
Post Posted: 01-08-2012, 11:07:03 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Littlecabuna - Te astept ingame cu un whisper in cursul zilei de astazi pentru un live test pe dummy precum si cateva discutii.
@Reverto - Nu stiu daca am inteles bine ce vroiai sa spui prin "nu se face decat spam de healing wave", dar daca ceea ce am inteles se apropie de ce vroiai tu sa spui sunt destul de sigur ca nici eu si nici class leaderul pe shamani nu e de acord cu tine. Chiar si asa, te rog sa-i dai un PM lui Gufy ingame sa vorbesti cu el, iar decizia ii va apartine.



Recrutam:

1 Resto Shaman cu offspec de DPS
2 Rogues

-> Aplicatiile incomplete vor fi respinse.
-> Cine nu are contul de forum legat de cel din joc va fi respins.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bogdanR

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-02-2013 17:10)
Joined: 02 Jul 2012
Posts: 4, Topics: 1
Location: Romania

Reputation: 50.1
Votes: 2

 
Post Posted: 01-08-2012, 20:31:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Stancu Bogdan
2. Varsta: 17
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?:in jur de 8 ore pe zi
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Main- Resto Off-Enha
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Jackspart
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/f/195/wowscrnshot080112212237.jpg/ (keeping things simple)
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: Imi place shamanul resto, este mai greu de jucat dar odata ce'l stapanesti este o bestie.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Pai sa incepem cu talentele sunt 2 builduri diferite pentru diferite encounteruri. La categoria talente nu prea am multe de spus este un talent tree simplu si eficient.Rotatia depinde si de tank daca tankul este mai rezistent folosim Riptide - 2x healing wave - chain heal ( daca este nevoie) - 2x healing wave si de la capat. Dar nu trebuiesc uitate si healurile mari in cazuri de urgenta !. Gearul este un must pentru shaman, deoarece nu dispune de mana regen din talente ca druidul trebuie foarte mult spirit si atentie la mana. In legatura cu gemurile trebuie cat mai mult intelect pentru heal marit cat si spirit / haste in cazul celor purple / orange pentru a beneficia de bonus stats de la gear. Stats: alegem mastery cand avem sub 360 ilvl deoarece nu avem destul spirit si o sa se duca mana repede, dupa 360 alegem haste in favoarea la mastery cu toate ca pe parcurs or sa trebuiasca reforgeuri back'n forth (chimaeron's massacre). Basically haste e tot ce'ti trebuie beneficiezi de crit la Healing Surge dintr'un anumit talent.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Vanilla nu am jucat chiar asa de mult pve mai mult ma pasiona PVPul atunci. TBC am temrinat BT, TK si SWP cat si toate raidurile mici: Auchidoun(toate) Kara etc. Wotlk am facut o pauza de la wow dar nu inainte sa termin ICC. Acum pe cataclysm am inceput pe wow freakz de 5 luni si am aproape toti bossi dati jos pe HC ( Pe normal ii am pe toti )
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Initial am fost pe Evolution in guilda Inspiration si sa destramat, am facut o pauza de 1 luna de la wow si mam transferat pe Genesis.
12. Detalii PC***. Intel dual core e5700 @3.00 GHZ placa video nvidia geforce 9800GT 512 RAM 3 GB HDD 250 GB / Internet 100mb/sec.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Consider guilda 'HKP' cea mai buna guilda de pe Genesis. Desigur sunt multe guilde bune dar totusi vreau sa intru aici si sper ca ma voi ridica la asteptarile voastre.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Trec clasa a 12'a, nu lucrez, timpul liber il petrec in wow si pe la stranduri, petreceri, cluburi deocamdata am timp de pierdut.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Sunt o persoana foarte ambitioasa si cateodata exigenta dar sunt si intelegator si carismatic. Nu suport sa fiu insulta / injurat / batjocura.
Sa intru in aceasta guilda este un scop al meu de cand mam apucat de wow aici pe Evoluation auzeam pe global cum vorbeau despre guilda asta si ca ati dat jos toti bossi etc. desigur si multi hateri. Imi doresc foarte mult sa intru si nu voi dezamagi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bullsoul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-06-2017 09:58)
Joined: 30 Jun 2011
Posts: 29, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 17.1
Votes: 4

 
Post Posted: 01-08-2012, 20:56:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cornel
2. Varsta: 23
3. Localitate:Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? oricat
4. Clasa:shaman
5. Main Spec/OFF spec:resto/enha
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Bullsoul
7. Screenshot cu Interfata**:nam momentan
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? joc pe el de pe tbc
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).eu vreau sa joc perfect aascult si alte pareri dar a mea e cea mai importanta
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). toti bosi importani facuti illidan lk si tot cei pe cata
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) the betrayers,the revengers
12. Detalii PC***.i5,2gb video,8 gb ram
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?e o guilda de progres si vreau performanta
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) lucrez am o prietena care sta cu mine
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).nimic important



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Furyel

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-10-2016 19:17)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 427, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 591.2
Votes: 22

 
Post Posted: 02-08-2012, 00:31:00 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Reverto -
Reverto wrote:

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). pai,cel mai important nu se face spam decat de healing wave(numai in cazuri extreme)eu personal joc healer pe prioritati(1.tank,2.healeri(in mod normal un heal nu trebuie sa isi dea singur heal),3.dps),shamanu resto este un foarte bun mass healer,de obicei(cel putin in guilda anterioara healam foarte mult grupurile(de melee,cu tankul) in cataclism am observat ca nu e de fiecare daca la fel,ma adaptez la diferitele situatii,in functie de prioritati(hp-ul raidului,low HP tank,low mana healeri,...nooobi).


-Chiar m-ai dat pe spate cu aceasta teorema a chibritului..... De unde si pana unde cu aceste prioritati ? dak esti heal trebe sa dai HEAL vere... nu sa stai sa calculezi care e mai low... sau care din healeri are mai putina mana si sa-l healezi pe respectivu....

Reverto wrote:

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) pai cred ca punctul asta l-am acoperit mai sus,oricum WOTLK:HKP(de la inceput pana aproape de sf),am iesit din cauza crashurilor la pc,care au dus la niste certuri cu qiu,dupa care m-am lasat de joc;CATA:EXILED cam 2 luni,cred nu mai imi amintesc exact,a fost super,din pacare s-a destramat.


-Deci tu din timpul jucat si pe wotlk... si alea 2 luni din exiled.. ai apucat sa faci abia 7 zile played ? ciudat
-Din printul tau la interfata.... sunt foarte curios cum dai tu purge la arcanotron... F12 purge ? si nici macar nu este un macro de focustarget... cum drak ajunge pe WASD sa de misti si sa spamezi F12 ? nu stiu....Esti cumva fiu lu Ghita Muresan ?
-Gearul cam slabut... In atatea luni de cata nu ai reusit sa faci nici macar Full mail ?... si ai batut valiona de 3 ori ?.. A cui offchar esti tu ?
-Si printul cu 3 mil dmg unde-i ? Ai uitat sa-l pui, asai ? stiam.

So.. raspuns scurt : RESPINS
Bullsoul :

-Aplicatie incompleta... interfata nu ti-o vad.. nu mi-ai explicat cum joci.. print la 3 mil pauza....

Din aplicatia ta inteleg ca esti o persoana full gear care nu are habar de wow .... gresesc ? Deci.. RESPINS

Jackspart :

-Aplicatia destul de buna, ai explicat frumos toata treaba cu ....... asa - dar te contrazic la faza cu haste-u.. in fine, fiecare cum stie...
-Vreau sa-ti vad maine gearul de Enha si un test dps, si poate iti dau o sansa... Si sa-ti termini tailoringu si inca o meserie..

BAFTA !



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cxze
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-02-2013 21:56)
Joined: 12 Aug 2010
Posts: 241, Topics: 29
Location: peste tot

Reputation: -395.3
Votes: 20

 
Post Posted: 02-08-2012, 02:53:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ce dur esti gufy de la un timp =)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Optikall

[Ceapa-i Dumnyezo']



Status: Offline
(since 25-01-2018 16:18)
Joined: 27 Feb 2012
Posts: 666, Topics: 66
Location: SM - BM

Reputation: 84.4
Votes: 35

        Optiskillz 
Post Posted: 02-08-2012, 17:37:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Recrutati Druid main spec Resto/Off-Spec Feral DPS/Tank in functie de ce doriti/aveti nevoie ? In cazul daca recrutati sunt dispus sa imi transfer druidul de pe evolution si sa aplic o cerere...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
BitzaZaOne

[Hardc0R3 Raider]



Status: Offline
(since 04-06-2018 16:05)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 912, Topics: 20
Location: Deva

Reputation: -133
Votes: 21

   
Post Posted: 02-08-2012, 22:35:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
-Alexandru

2. Varsta:
- 17

3. Localitate:
-Deva, judetul Hunedoara

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
-in jur de 5-6 ore, poate chiar mai mult cand e vorba de new boss.

4. Clasa:
-Priest

5. Main Spec/OFF spec:
-Momentan joc dedicat Discipline, si aici alegeti voi , intre Shadow si Holy ( pe shadow mai am putin de lucrat la gear, in sensul ca nu am alte replacements pentru gearul de disci, si nu doresc sa stric reforge'urile.)

6. Link Armory*:
-http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Zalinda

7. Screenshot cu Interfata**:
-

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
-Am ales acest spec deoarece este mult mai puternic decat cel Holy pe latura rezistentei raid'ului , si in plus este foarte folositor in majoritatea encounter'urilor de pe 4.0.6. Doua-trei exemple ar fi : Barrier @ red phase la maloriak + jumatate de raid umplut de shielduri e bine venit, deoarece reduce damage'ul semnificativ, alt exemplu ar fi combinatia de Toxitron+Magmatron, un barrier + shield pe toata lumea ar fi chiar necesar, sau rising flames de la noul encounter: ascendant council.Acest spec mi se pare mult mai la indemana decar Holy , el fiind un spec care tinde mai mult spre raid healing. Disci e special facut pentru support, pentru mai multe raid cooldowns care vor fi necesare la anumite encounter'uri. All in all , un disci priest e a must intr'un raid.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
-talentele sunt cele basic: 34/7/0 , nu am foarte multe de explicat aici, desi ar fi un singur lucru: am preferat 2/2 in Inspiration decat 1 in desperate prayer si 1 in surge of light, Deoarece Inspiration se bazeaza pe damage absorb, care este imputernicit de mastery, iar pentru ca Mastery e primary stat la disc priest, acel damage absorb creste mult. Cum spuneam mai sus, priest'ul se bazeaza pe instant spells, in special Shield, renew, prayer of mending si penance, rareori folosesc prayer of healing, doar in cazurile in care nu fac fata cu shieldurile.Mastery'ul este bun pe priest deoarece el intareste damage absorb'ul de la toate buffurile / shieldurile/ pasivele priestului. O rotatie anume nu exista, dar stilul meu de joc e urmatorul : cel mai frecvent spell pe care il folosesc e Power Word: shield, il dau pe toata lumea inainte de un spell care are mult base damage, penance il folosesc aproape intotdeauna pe tank, iar prayer of mending pe playerii care se afla la low health. Renew'ul il folosesc la pachet cu shield'ul. Pe tot parcursul fight'ului , eu sunt foarte mult apreciat ca fiind suport .

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
- Prima mea experienta cu wow'ul a fost in TBC, pe un realm care a suferit foarte multe schimbari de nume ( hell knows why, a fost pe blizzard, niciodata nu s-a mai intamplat asa ceva ). Primul meu caracter a fost rogue. Am trecut prin toate patchurile, inclusiv sunwell plateau, apoi am facut reroll la priest, deoarece mi-a placut la nebunie pe WotLK . Drept dovada, am dat lich king 25hc aici pe freakz pe un priest, disci de'asemenea. Pe cataclysm am continuat tot cu priest , pe retail, unde am reusit sa il dau jos pe Nefarian 25HC pre-nerf, dupa ce s-a rezolvat bug'ul cu RIP, in schimb nu am reusit sa dau jos sinestra, acest boss fiind singurul pe heroic care imi lipseste. Apoi au intervenit niste probleme financiare, si am fost nevoit sa imi vand caracterul pentru a face rost de niste bani. Acum nu mai am nicio dovada a caracterului: name change, realm change, faction change, i-am pierdut urma... Oricum, 4.0.6 mi s-a parut cel mai entertaining patch din viziunea unui healer, in special priestului discipline, deoarece erai activat pe tot parcursul encounterului, erai si cel mai strigat pe Ventrilo in legatura cu defensive cooldowns, si asa mai departe. Oricum a fost o placere pentru mine sa joc pe retail acest patch, deoarece mi-a lasat multe amintiri frumoase, in special Nefarian. Eram atat de mandru cand vedeam ca lumea nu moare din cauza barrier'ului meu @ air crackle.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
-Prima, si probabil cea mai importanta guilda pentru mine, care mi-a ridicat standardele pe freakz a fost EliteNightStalkers, dar din pacate s-a desfiintat aacum cateva luni. Alta guilda a mai fost Gravity , dar am participat la foarte putine raiduri cu ei, deoarece acel char era alt, si nu prea intram pe el.

12. Detalii PC***.
-Procesor intel i5 2500k clocked la 4,3 ghz cu 8 gb ddr3 @ 2200mhz, iar placa video detin un HD5770 super oc edition ( luna viitoare voi schimba cu un HD7980 ).

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
-Sunteti devotati acestui joc, va interesati si creati planuri noi pentru encounterurile de'aici, luptati pentru realm first'uri, sunteti uniti, sunteti buni din orice unghi, aveti toate calitatile necesare sa fiti cei mai buni, si acest lucru caut. Si pe langa asta, nu m-ar deranja o a doua casa, asa , pe plan social -


14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
-Momentan sunt liceean, studiez informatica la nivel mai inalt si engleza, eu fiind la o clasa de bilingv engleza , cu restul materiilor nu ma prea omor. Momentan lucrez intr'un club ca si DJ ( am auzit ca aveti un dj , aici in HKP, mi-ar place mult sa fac cunostiinta cu el - ) , hobby'ul e acelasi, sunt DJ de vreo 2 ani incoace, si imi place muzica la nebunie. Ca si personalitate, sunt un om calm, ok mai am si eu iesirile mele, sunt foarte sociabil, glumet, accept orice repros, ca doar omul invata din greseli, imi place foarte mult munca de echipa, urasc cea individuala, decat daca sunt nevoit sa o fac, si imi plac iesirile cu baietii la o shaorma, o bere, o terasa cu un meci din liga noastra, poate si jocurile olimpice, ca na, suntem in perioada asta.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
-Un enchant pe off-hand, pe care'l pun acuma -
- Folsesc Razer naga ca si mouse, acela cu 12 butoane pe lateral, deci daca cumva ati vazut binduri pe la 8,9 , unde voua vi se pare imposibil de ajuns, pentru mine e extrem de usor -

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. --


[quote="Hujin"]Totul se va rezolva la ora 10:00 am.

Edit: Disclamer: cuvintele de mai sus nu trebuie interpretate in mod absolut. Este doar o estimare personala bazata pe calcule statistice la care am adaugat 60 de minute marja de eroare.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 29-04-2024, 14:09:09
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x