User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message486029
darkky96

[Account disabled]



Status: Offline
(since 24-08-2012 08:52)
Joined: 06 May 2011
Posts: 188, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: -116.9
Votes: 10

 
Post Posted: 02-08-2012, 23:14:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

BitzaZaOne wrote:
1. Nume IRL:
-Alexandru

2. Varsta:
- 17

3. Localitate:
-Deva, judetul Hunedoara

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
-in jur de 5-6 ore, poate chiar mai mult cand e vorba de new boss.

4. Clasa:
-Priest

5. Main Spec/OFF spec:
-Momentan joc dedicat Discipline, si aici alegeti voi , intre Shadow si Holy ( pe shadow mai am putin de lucrat la gear, in sensul ca nu am alte replacements pentru gearul de disci, si nu doresc sa stric reforge'urile.)

6. Link Armory*:
-http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Zalinda

7. Screenshot cu Interfata**:
-

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
-Am ales acest spec deoarece este mult mai puternic decat cel Holy pe latura rezistentei raid'ului , si in plus este foarte folositor in majoritatea encounter'urilor de pe 4.0.6. Doua-trei exemple ar fi : Barrier @ red phase la maloriak + jumatate de raid umplut de shielduri e bine venit, deoarece reduce damage'ul semnificativ, alt exemplu ar fi combinatia de Toxitron+Magmatron, un barrier + shield pe toata lumea ar fi chiar necesar, sau rising flames de la noul encounter: ascendant council.Acest spec mi se pare mult mai la indemana decar Holy , el fiind un spec care tinde mai mult spre raid healing. Disci e special facut pentru support, pentru mai multe raid cooldowns care vor fi necesare la anumite encounter'uri. All in all , un disci priest e a must intr'un raid.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
-talentele sunt cele basic: 34/7/0 , nu am foarte multe de explicat aici, desi ar fi un singur lucru: am preferat 2/2 in Inspiration decat 1 in desperate prayer si 1 in surge of light, Deoarece Inspiration se bazeaza pe damage absorb, care este imputernicit de mastery, iar pentru ca Mastery e primary stat la disc priest, acel damage absorb creste mult. Cum spuneam mai sus, priest'ul se bazeaza pe instant spells, in special Shield, renew, prayer of mending si penance, rareori folosesc prayer of healing, doar in cazurile in care nu fac fata cu shieldurile.Mastery'ul este bun pe priest deoarece el intareste damage absorb'ul de la toate buffurile / shieldurile/ pasivele priestului. O rotatie anume nu exista, dar stilul meu de joc e urmatorul : cel mai frecvent spell pe care il folosesc e Power Word: shield, il dau pe toata lumea inainte de un spell care are mult base damage, penance il folosesc aproape intotdeauna pe tank, iar prayer of mending pe playerii care se afla la low health. Renew'ul il folosesc la pachet cu shield'ul. Pe tot parcursul fight'ului , eu sunt foarte mult apreciat ca fiind suport .

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
- Prima mea experienta cu wow'ul a fost in TBC, pe un realm care a suferit foarte multe schimbari de nume ( hell knows why, a fost pe blizzard, niciodata nu s-a mai intamplat asa ceva ). Primul meu caracter a fost rogue. Am trecut prin toate patchurile, inclusiv sunwell plateau, apoi am facut reroll la priest, deoarece mi-a placut la nebunie pe WotLK . Drept dovada, am dat lich king 25hc aici pe freakz pe un priest, disci de'asemenea. Pe cataclysm am continuat tot cu priest , pe retail, unde am reusit sa il dau jos pe Nefarian 25HC pre-nerf, dupa ce s-a rezolvat bug'ul cu RIP, in schimb nu am reusit sa dau jos sinestra, acest boss fiind singurul pe heroic care imi lipseste. Apoi au intervenit niste probleme financiare, si am fost nevoit sa imi vand caracterul pentru a face rost de niste bani. Acum nu mai am nicio dovada a caracterului: name change, realm change, faction change, i-am pierdut urma... Oricum, 4.0.6 mi s-a parut cel mai entertaining patch din viziunea unui healer, in special priestului discipline, deoarece erai activat pe tot parcursul encounterului, erai si cel mai strigat pe Ventrilo in legatura cu defensive cooldowns, si asa mai departe. Oricum a fost o placere pentru mine sa joc pe retail acest patch, deoarece mi-a lasat multe amintiri frumoase, in special Nefarian. Eram atat de mandru cand vedeam ca lumea nu moare din cauza barrier'ului meu @ air crackle.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
-Prima, si probabil cea mai importanta guilda pentru mine, care mi-a ridicat standardele pe freakz a fost EliteNightStalkers, dar din pacate s-a desfiintat aacum cateva luni. Alta guilda a mai fost Gravity , dar am participat la foarte putine raiduri cu ei, deoarece acel char era alt, si nu prea intram pe el.

12. Detalii PC***.
-Procesor intel i5 2500k clocked la 4,3 ghz cu 8 gb ddr3 @ 2200mhz, iar placa video detin un HD5770 super oc edition ( luna viitoare voi schimba cu un HD7980 ).

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
-Sunteti devotati acestui joc, va interesati si creati planuri noi pentru encounterurile de'aici, luptati pentru realm first'uri, sunteti uniti, sunteti buni din orice unghi, aveti toate calitatile necesare sa fiti cei mai buni, si acest lucru caut. Si pe langa asta, nu m-ar deranja o a doua casa, asa , pe plan social -


14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
-Momentan sunt liceean, studiez informatica la nivel mai inalt si engleza, eu fiind la o clasa de bilingv engleza , cu restul materiilor nu ma prea omor. Momentan lucrez intr'un club ca si DJ ( am auzit ca aveti un dj , aici in HKP, mi-ar place mult sa fac cunostiinta cu el - ) , hobby'ul e acelasi, sunt DJ de vreo 2 ani incoace, si imi place muzica la nebunie. Ca si personalitate, sunt un om calm, ok mai am si eu iesirile mele, sunt foarte sociabil, glumet, accept orice repros, ca doar omul invata din greseli, imi place foarte mult munca de echipa, urasc cea individuala, decat daca sunt nevoit sa o fac, si imi plac iesirile cu baietii la o shaorma, o bere, o terasa cu un meci din liga noastra, poate si jocurile olimpice, ca na, suntem in perioada asta.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
-Un enchant pe off-hand, pe care'l pun acuma -
- Folsesc Razer naga ca si mouse, acela cu 12 butoane pe lateral, deci daca cumva ati vazut binduri pe la 8,9 , unde voua vi se pare imposibil de ajuns, pentru mine e extrem de usor -

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. --


Puteai macar sa ne spui ca nu mai vrei sa stai in guilda ....nu sa aflam noi ca faci aplicatii la alte guilde.


 
Staff message (Rizwan):
 
Nu respecti regulamentul impus aici: http://www.freakz.ro/forum/Discutii-t118546-0.html
+1 warn




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
BitzaZaOne

[Hardc0R3 Raider]



Status: Offline
(since 04-06-2018 16:05)
Joined: 19 Oct 2010
Posts: 912, Topics: 20
Location: Deva

Reputation: -133
Votes: 21

   
Post Posted: 02-08-2012, 23:53:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

darkky96 wrote:
Puteai macar sa ne spui ca nu mai vrei sa stai in guilda ....nu sa aflam noi ca faci aplicatii la alte guilde.


Gata, asta era ultima problema, left it.


[quote="Hujin"]Totul se va rezolva la ora 10:00 am.

Edit: Disclamer: cuvintele de mai sus nu trebuie interpretate in mod absolut. Este doar o estimare personala bazata pe calcule statistice la care am adaugat 60 de minute marja de eroare.[/quote]
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 03-08-2012, 00:57:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Paxter : Scuze nu mai recrutam Druizi deloc.

@Zalinda :Respins, Nu mai recrutam Priesti.

Emotional si Zalinda am sa va rog sa va mutati drama de pe acest Subforum / Topic pe PM , daca mai continuati aveti report.

Recrutam:
1 Shamy Resto.
2 Rogues.

-> Aplicatiile incomplete vor fi respinse.
-> Cine nu are contul de forum legat de cel din joc va fi respins.


Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bullsoul

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 17-06-2017 09:58)
Joined: 30 Jun 2011
Posts: 29, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 17.1
Votes: 4

 
Post Posted: 03-08-2012, 12:48:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Cornel
2. Varsta: 23
3. Localitate: Brasov
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? timp pentru wow am oricat dupa ce vin de la servici
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Restoration/Enhancement
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Bullsoul
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/254/wowscrnshot080312125243.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? m ales specul de restoration druid pentru ca am jucat de pe the burning crusade pe el si mi se pare cel mai puternic aoe heal din tot gameul
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).talentele sunt obisnuite este talent's treeul normal in schimb la play eu prefer sa joc aoe pentru ca asta este shamanul un healer aoe joc cam la 2 healing wave 2 chain heal si healing raid,iar pe tank earth shild si ripptide iar la cd healing raid pe raid
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). tbc:am facut toate raidurile full cu ultimi bossi picati ssc,bt.tk pe lk am facu lick king pe toate dificultatile si pe 25 hc ,naxx full,ulduar,iar pe cataclysm am facut toti bossi fara ascendanc council pe heroic
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) pe tbc:insanne asylum sa desfiintat desi avea progress ful,lk:i just crit in my pants sa destramat cand s-a bagat cataclysm cataclysm:the revengers:vreau sa pelc deoarece nu avem playeri online si nici super progress
12. Detalii PC***. procesor intel i5,placa video nvidia gtx560 2gb,ram 8gb
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?as dori sa ma alatur guildei voastre deoarece e cea mai buna guilda pve de pe acest server si oameni sunt de treaba si pregatiti de performanta
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)lucrez ,am o prietena,imi place sa joc rugby plimbarile prin oras filmele muzica.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).as dori sa cititi aplicatia cat mai repede!Have a nice day!
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.q http://imageshack.us/photo/my-images/812/wowscrnshot080312140018.jpg/



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Exdeus

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 16-05-2013 13:44)
Joined: 13 Jun 2011
Posts: 83, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: 33
Votes: 4

 
Post Posted: 04-08-2012, 01:37:09 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Bullsoul - De aceasta data aplicatia ta este completa, intr-adevar, insa nu imi plac anumite elemente din stilul tau de joc. In primul rand, un healer nu trebuie, in opinia mea, si sunt sigur ca si in a altora, sa aiba o rotatie. Un healer trebuie sa aiba doar prioritate. In al 2-lea rand, faptul ca tu la gearul tau te folosesti chiar si putin de healing wave, inseamna ca nu stii sa valorifici acel gear care este foarte bun pe tine. Faptul ca nu te folosesti in niciun fel de bufful pe care il ai de la un chain heal sau riptide castat inseamna ca nu esti eficient deloc, un MARE minus pentru healeri intr-un raid.

RESPINS.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DurfyUp

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 20-08-2012 16:20)
Joined: 07 May 2012
Posts: 4, Topics: None
Location: Oradea

Reputation: 47.3
Votes: 2

 
Post Posted: 09-08-2012, 12:43:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Danut
2. Varsta: 15
3. Localitate: Oradea
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? De dimineata pana seara tarziu maxim 00:30
4. Clasa: DRUID
5. Main Spec/OFF spec: Restoration/Balance
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Durfy Itemele de restoration nu stiu de ce nu le arata ca am schimbat.
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/f/818/durfyy.png/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Deoarce este mai eficient druidul din punctele mele de vedere si m-am atasat de acest SPEC
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). La rotatie este simplu pun 3 Lifebloom pe tank-ul care consider ca primeste mai mult dmg , Rejuvenation (daca sunt 2 tanki) iar pe celalalt pun doar Rejuvenation in caz ce e AoE dmg si suntem si in stack dau Swisftmend si Wild Growth. Regrowth il dau doar daca este nevoie pe tank ca sa nu moara , Tranquility il dau in Tree of Life si pun Lifebloom pe cati reusesc si Wild Growth pe 2 target-uri. Gemms: Meta: 54 INT and 2% MAX MANA; Red: 40 INT; Blue: 20 INT and 20 SPIRIT; Yellow: 20 INT and 20 HASTE. Stats: In primul rand cel mai important stats pentru druid Restoration este INTELLECT > HASTE > CRIT > MASTERY > SPIRIT deoarece haste ajuta la TICK-uri cat mai multe ptr AoE HEAL.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Am jucat pe WOTLK doar la sfarsit pe priest shadow/holy , deabia pe Cataclysm am inceput sa joc cu Druid , pe Cataclysm stiu toate scripturile la toti bosii inafara de cel nou Cho'Gall.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Specii,The Haters, I Need a Life, The Divinity, Siners, Light of Dawn; au fost guilde excelente bravo dar simt ca nu mi-am gasit locul potrivit in ele de aceea am plecat.
12. Detalii PC***. LG : Procesor 2.5 ghz, Intel dual core, placa video 256 mb 128 biti , RAM 2Gb DDr 2
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pentru a face raid-uri si playeri cu care pot sa vorbesc mai multe lucruri despre WoW si ALTELE.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt Elev, nu lucrez , timpul liber mi-l petrec cu prieteni sau in familie.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu imi place sa fiu luat peste picior.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. Sunt Healer daca doriti recount dati un /w Durfy in game MULTUMESC.


We make rainbows of you
We don't forget and we don't forgive
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 09-08-2012, 13:54:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Durfy : RESPINS , Nu recrutam Druid Resto momentan.

Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
DeParanoia

[Death Stalker]



Status: Offline
(since 04-10-2022 17:37)
Joined: 11 Aug 2012
Posts: 1058, Topics: 81
Location: Craiova

Reputation: 1612.4
Votes: 100

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 11-08-2012, 14:16:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)




Last edited by DeParanoia on 11-08-2012, 18:08:39; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 11-08-2012, 14:57:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Deathrage : Ai sarit un punt :

Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.


Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
kentlol

[Angry Bird ]



Status: Offline
(since 12-06-2015 12:22)
Joined: 27 Oct 2011
Posts: 57, Topics: 17
Location: Bucuresti

Reputation: 58.9
Votes: 5

 
Post Posted: 12-08-2012, 12:43:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Florin
2. Varsta: 20 de ani
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? : Cat este nevoie de mine, atat stau.
4. Clasa: Rogue
5. Main Spec/OFF spec: Combat/Assassination
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Kentlol
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Am ales sa joc Combat deoarece cred ca este cel mai bun spec de dps pentru rogue; acum vine o alta problema, am incercat si Assassination, dar din cate am inteles de la unii rogues ar fi un bug la tick-urile de la Deadly Poison, iar damage-ul de pe Assassination se bazeaza in special pe poison.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Talente : http://www.wowhead.com/talent#fMGZfGccocbRGo0h:0okzormVc
Rotatie : 2x Sinister Strike(in caz de glpyh activation am 4 combo) -->Slice and Dice --> 4x Sinister Strike --> 1x Revealing Strike --> Eviscerate. In cazul in care nu am niciun debuff de genul Expose Armor-ului, il dau eu, iar in cazul in care am un warr arms/druid feral in raid joc si cu rupture : 4x Sinister Strike --> 1x Revealing Strike --> Rupture.
Importanta gear : Pentru unii conteaza gearul, pentru altii nu ; eu cred ca pe combat nu conteaza asa mult cum conteaza pe assassianation.
Gemming : Pentru yellow socket folosesc http://www.wowhead.com/item=52211 , pentru red sau blue socket folosesc http://www.wowhead.com/item=52212
Glyphs : Prime glyph (Sinister Strike , Adrenaline Rush, Slice and Dice), Major glyphs (Feint, Blade Furry, Tricks of the Trade), Minor glyphs (Instant Poison).
Importanta unor stats in fata altora : Eu cred ca pentru Combat Rogue sunt necesare urmatoarele stats Agility>Haste>Crit
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc wow inca de pe Vanilla, primul meul caracater fiind un orc warrior cu un nickname care nici acum nu am sa-l uit (Yakuza - ). Tin minte ca vreo cateva zile m-am plimbat prin durotar la level 9 omorand tot ce imi sta in cale, si dupa ce am descoperit ca mai exista si alte zone am fost in culmea fericirii. Pe la mijlocul TBC-ului m-am perfectionat ca sa zic asa, stiam sa joc 3 clase : warrior, druid, rogue all specs. In WOTLK am jucat druid si warrior, urmand ca in Cataclysm sa joc cu totul o alta clasa, si anume rogue.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) : Joc pe freakz de un an si ceva, am inceput in Elite Night Stalkers, pe urma prin Wanted Assassin. Am luat o pauza de WoW prin iarna, iar dupa ce m-am reapucat am intrat in Twinkiez unde am stat 2-3 luni deoarece guilda s-a destramat.
12. Detalii PC*** : Intel Core i5 CPU @ 2.7GHz, placa video NVIDIA GeForce GTX 460 SE, 4GB RAM DD3
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Deoarece vreau sa imi perfection stilul de joc.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) : Am terminat liceul Costin Nenitescu, iar acum lucrez ca barman. Timpul liber mi-l petrec la calc/prin oras/cu prietenii, iar ca hobby nu stiu ce sa zic...fishing and football.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Restul e CANCAN.
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) :



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Treewarden

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-10-2012 19:06)
Joined: 08 Apr 2012
Posts: 36, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 58.2
Votes: 2

Post Posted: 15-08-2012, 22:57:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Mihai

2. 23.

3. Bucuresti.

4. In general dupa ora 18:00 sunt in wow aproape in fiecare zi.Daca este nevoie mai devreme nu este o problema deoarece deocamdata nu am un Job.Deci cam 6 ore aprox. pe zi.

5. Druid.

6. Balance / Feral tank / feral dps ( la offspec am pus 2 deoarece joc confortabil cu ambele ).

7. http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Exodus&&cn=Hipopotaur

8. http://i47.tinypic.com/15i6lhu.jpg

9. Am ales balance deoarece:
Nu are asa de multe buguri in comparatie cu feral cat.
Consider ca balance este mai util in raid.
Dupa parerea mea este destul de usor sa joci ca balance dar si putin mai greu daca vrei sa scoti extra dps.

10. Pai de unde sa incep...:
Am ales sa am 2180 haste deoarece + bufful Dark intent pot ajunge la 28% haste = 12 ticks @ moonfire / Sunfire / Insect swarm.
Rotatia este ce-a obisnuita pentru balance : applic Moonfire / Sunfire + Insect swarm.Cand sunt in Solar eclips castes wrath pana ajung la Lunar eclips.
Cand sunt in Lunar eclips castez Starfire pana la Solar si tot asa.Starsurge la cd intotdeauna.Starfall incerc sa-l castez cand sunt in lunar eclips dar daca nu pot face acest lucru ( din cauza haste-ului ) castez Starfall la cd.Treants castez la cd sau inainte de Heroism / Bloodlust / Time warp cu 1-2 sec.
Am ales Talentele http://www.wowhead.com/talent#0IfMdRhokRuzZrcz:sRaVR deoarece consider ca sunt cele mai potrivite pentru Pve.Accept sugestii,daca imi sunt oferite,cu mare placere.
Valorile Stats-urilor pentru balance : Intelect > Spell power >> Spirit / Hit ( pana la 17% hit ) >>> Haste >>>> Mastery >>>>> Crit.
La gear leather cu Intelect care trebuie sa aibe in general urmatoarele 2 stats-uri: Spirit / haste ( hit / haste ) mastery / haste.
Gemming in general se face doar cu Briliant inferno ruby.Dar daca un item are ca bonus 20 intelect sau mai mult si are doar un singur soket care nu este rosu atunci folosesc Purified demonseye ( albastru ) / Reckless ember topaz ( galben ).


11. Am inceput sa joc WoW acum 2 ani de zile pe servar privat - Molten @ Lich King.Am facut 10 / 12 bosses ( 10 si 25 man ) in ICC Normal difficulty ( Gunship Battle nu este scriptat )
Am avut server first Sindragosa (cu guilda Eminence) dupa care am luat o pauza de 5 luni.Dupa care am revenit si surpriza Molten daduse drumu la ICC HC mod.Am facut 11/12 in ICC pe HC.
Pe Cataclysm am inceput @freakz acum 4 luni.Am facut fiecare boss care este scriptat acum pe normal si HC.Ascendant Council deocamdata doar pe Normal.


12. Primul guild @Molten server a fost Seek'n'Destroy pe Deathwing ; Un guild exceptional pve decent, pot sa zic chiar hardcore.Dupa ceva timp eu am luat o pauza de 5 luni iar cand am
revenit multi dintr-e membri sau dus pe retail.Am decis sa incep cu niste prieteni pe Molten dar pe alt server - Frostwolf.Acolo am intrat in Eminence care este Pve guilda mea actuala.
Dupa cateva lunii a fost lansat pe Molten servare de Cataclysm si jumatate din guild au dorit sa incerce noul expansion iar ceilalti nu.Datorita faptului ca servarele de cataclysm sunt foarte
bugguite in comparatie cu Freakz Guild masterul din Eminence a decis sa emigram pe freakz - Exodus aproximativ acum 4 lunii.La momentu actual am decis sa caut alt guild deoarece doresc sa trec la
Next Level of guild PVE.In Eminence in marte parte facem doar 10H fara 25h din lipsa de oameni.Acesta ar fi alt motiv din care as dorii alt guild.Astazi 15.08 spre exemplu ne-am chinuit sa facem BOT 25HC cu 16 oameni... - am reusit dupa cateva wipe-uri @ valiona ( aveam 4 healeri )


13. Q6600 @3.5Ghz > Ati 7850 2gb > 4gb RAM > 500gb HDD.Conexiune internet - RDS.

14. Am decis sa caut alt guild deoarece doresc sa trec la Next Level of guild in pve content.Alt motiv este "8. O inactivitate mai mare de 5 zile aduce dupa sine Gkick.
(fara a anunta un offiter) asta denunta o activitate mai mare din partea membrilor.Sunt o persoana foarte activa care este la data stabilita de raid online in 99% din timp.
(1% nu sti, poate vine sfarsitu lumii or w/e ^^ )


15. Am 23 de ani, fara job, deci pot sa investesc o gramada de timp in wow.Imi place la nebuie sa ma dau with my bike in timpu liber prin parcuri, skate parcuri, strazi aglomerate,
cu baieti la o bere.Imi place sahul - pierd cam 2-3 ore in fiecare zi la sah in aer liber cu vecinii -.Lucrurile obisnuite - femeii - bautura - night life in weekend etc.


16. Am participat la ultimul Event Pve ( [All Realms] PvE Event 11 - BWD 25HC FULL RUN ) Cu Eminence facand un timp probabil destul de bun 44 min Locul 1 pe Exodus.Sunt best in class la balance
din guild,mereu pe primul loc la DPS ( si damage done, exceptie facand desigur Halfus + magmaw ( la valiona depinde de noroc sa iei engulfing magic)).Probabil ca aveti foarte multi
druizi Balance exceptional in guild dar daca imi dati o sansa sunt sigur ca nu o sa regretati - .Daca este nevoie pot schimba main spec in feral dps / tank.Am tankat mereu full Hc
cand in guildu actual cand nu erau tanci online.Mentionez ca feral dps / tank este BIS.@ Valiona&Theralion (10H) in Twilight realm pot sa stau singur sa supravietuiesc dela inceput pana la
sfarsit fara healer inauntru / fara alt dps in twilight realm.Desigur mobii mor foarte repede.


17. http://i45.tinypic.com/2jbt8g9.jpg << 3mil http://i45.tinypic.com/ipab8y.jpg 6 mil <<

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Giks

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 03-09-2013 11:59)
Joined: 20 Jun 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 55.3
Votes: 2

Post Posted: 16-08-2012, 14:49:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Marian Andrei
2. Varsta: 17
3. Localitate: Targoviste
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) : pe zi : de dimineata de pe la 8,9 pana pe la 2,3,4 noaptea (nu stau non-stop in acest interval)
4. Clasa: Mage
5. Main Spec/OFF spec: Fire
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Gyks
7. Screenshot cu Interfata**: IMG: http://uploadimage.ro/images/59803470211489666124.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? : Specul il am de la un prieten .
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). La mage nu prea este rotatie .. trebuie inceput cu pyroblast pentru dot , Living Bomb si Scorch , dupa spamam fireball. Combustionu se foloseste cand dam 2 crituri pe Pyro (asa e cel mai bine) , daca nu un crit pyro+ fireball.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm) : nu am jucat decat cataclysm si putin WOTLK.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Perverts , Awaken, light of dawn .. si multe altele
12. Detalii PC***. 2GB ram , 500GB hardul , internet RDS ..
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? : Cred ca doar in HKP se mai fac raiduri ..
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) : Am 17 ani .. Elev in cls 11 la Liceul de arte Balasa Doamna , Targoviste .. imi place muzica, jocurile pe pc (wow, lol , cs, etc ) si sa ies pe afara cu prietenii
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). BEST DPS !
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. IMG: http://uploadimage.ro/images/70085817057485728663.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tulpan
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-10-2015 18:13)
Joined: 21 Feb 2011
Posts: 888, Topics: 88
Location: Land of Chaos

Reputation: 3.3
Votes: 62

   
Post Posted: 16-08-2012, 22:11:17 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Gyks Respins



"I'm selfish, impatient, and a little insecure. I make mistakes, I'm out of control, and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drodu

[Plictisit]



Status: Offline
(since 25-09-2020 16:27)
Joined: 30 May 2011
Posts: 1529, Topics: 121
Location: Moon

Reputation: 222.4
Votes: 105

   
Post Posted: 16-08-2012, 23:03:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Kentlol - Respins
@ Hipopotaur - Respisn


Mistweaver Monk Guide PvE

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ikolol

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-02-2014 12:14)
Joined: 29 Jan 2011
Posts: 34, Topics: 5
Location: Romania

Reputation: 91.9
Votes: 2

 
Post Posted: 19-08-2012, 14:59:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Radu

2. Varsta: 18

3. Localitate: Brasov

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Daca este necesar tot timpul, fara intreruperi.

4. Clasa: Warrior

5. Main Spec/OFF spec: Tank/arms

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Ikolol

7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/521/wowshot1.jpg/

8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Prima oara cand am jucat pe warr am jucat tank si pe asta am ramas.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Prime Glyphs:Shield slam/revenge/devastate Major
glyphs: Resonating Power/Thunder/Cleave Minor Glyphs: intimidating/command/demoralizing-----Defensive stats Stamina > Mastery > Parry > Dodge si stats pentru Agro: 26 expertise 8% hit Deobicei e bine sa faci reforge dodge> mastery sau ce e prea mult hit in expertise sau alt stat. [[AOE TANK]] -> charge/rend/thunderclap/shockwave/revenge/slam/spam cleave la cd( cu mare atentie la RAGE)
[[BOSS TANK]] atunci cand il tragi trebuie sa te muti cat mai repede cu el pe pozitia cea mai favorabila. Shout(pentru rage) -> heroic throw -> charge -> slam -> priority sistem (revenge/slam/devastate/rend) Heroic strike spam( cu mare atentie la rage 60+) Thunderclap/demo shout up all the time. In momentul in care te invarti pe la 70 rage poti activa Inner rage (! cu mare atentie pentru ca risti sa ramai fara rage)

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).Am inceput sa joc pe TBC pe la sfarsit pe care nu am avut timp sa fac mare lucru dar pe wotlk am reusit sa fac realm first Lich king pe freakz + multi alti bossi. Am iesit pe locul 3 la eventul de ICC.(la toate raidurile specificate am fost main tank)

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Gravity care a fost o guilda PVE exceptionala, pe langa treaba ne si distram cateodata si aveam un anturaj placut si cred ca asta a reusit sa ne tina uniti. O guilda in care toata lumea isi facea treaba si din care nu am avut nici cea mai mica intentie sa ies.

12. Detalii PC***. DirextX 9.0c / 2038MB RAM/ Dual-Core @2.70GHz

13.De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pana acuma nu am gasit un motiv sa fac PVE deoarece nu erau scripturi. dar vad ca Shokeru a inceput sa se ocupe de ele si sa bage bossi noi.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Inca sunt la liceu, si prefer sa nu postez aici cum imi petrec eu timpul liber
etc.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).Sunt meticulos.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 29-04-2024, 15:59:33
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x