User
Pass
2FA
 
 

[DISCUTII] Restoration Shaman
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Author Message44404
gamer4life

[Creep]



Status: Offline
(since 24-06-2014 12:50)
Joined: 29 Apr 2013
Posts: 516, Topics: 63
Location: Romania

Reputation: 103
Votes: 9

Post Posted: 04-06-2013, 14:09:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Roshkatul wrote:
Mana gained din telluric la Hagara 10h:



Mi se pare unul dintre cei mai avantajosi bossi.. e fun sa iei 12k mana pe lightning bolt in main phase - + dps pe ice tomb si dps in ice phase pe toteme... Nu am coborat sub 90k mana tot combatul, si nici nu am avut nevoie de mana tide..


Mana tide totem nu mai e ce a fost odata. Acuma si o potiune de Mysterious potion este mult mai utila in raid. Pe shaman resto, la bossi astia noi Yor'sahj si Hagara, cam 60 % din timp, stai sa dai dps si dai cate un greater healing wave pe cei low hp, sau healing rain cand sunt stacati si tot iesi primu in recount.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Calarasu

[Roaga'te la toteme]



Status: Offline
(since 23-06-2016 16:49)
Joined: 13 Jun 2012
Posts: 226, Topics: 26
Location: Colosseum

Reputation: 82.3
Votes: 30

   
Post Posted: 23-06-2013, 19:04:50 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa va spun eu cum sta treaba la toti.

In primul rand aici este Freakz, unde per reset faci 4 CD'uri > deci ai gear incat sa mananci o gramada de seminte si sa bei si niste bere intre faze la Boss.
Eu unu am facut bossi astia pe retail si prenerf si nerf, si stiu cum e sa ai 3k spirit sa bagi tot in spirit cand faci Yor HC cu 385 ilvl sau heroice de FL. Bine acolo mecanica merge altfel.
Oricum am sa pun o intrebare retorica , si nu o luati ca instigare la flame , chiar va rog mult.

Voi ce ati alege?
1. Un resto sham cu 3k spirit care intre faze sta pt regen mana , care este ok isi face treaba bine rupe healu si recounturile in 10.
2. Un resto sham fara spirit cum is eu ( 1700 spirit, nu am proc nu am nimic) , dar care intre faze overal mai scoate si 3-4 mil dmg la Yor doar, la restu mai putin), si care da la fel de bine heal ca cel cu spirit.

Eu am ales var 2, nu am ramas niciodata fara mana , am dat si dps, ies si primu, imi ajut si raidu la Ooze, la Stun la Hagara, si credeti'ma ca este timp destul pt a casta LB .....
Jocul meu e si mai ciudat gen Searing totem , sau Magma totem la Yor cand is adduri , flame skock la CD si LB , am timp sa le fac pe toate si niciodata nu am ramas fara mana la 1700 spirit. Joc la 30%haste self buffed, 21 mastery in balanta cu critul (22-23 buffed) cast la LB e sub 1.5 , deci imposibil in 6-7 min cat tine un encounter sa nu am cel putin 30 sec numa pt cast de LB , ma duc undeva in cel mult 60-80 de LBuri la Yor ...asta inseamna undeva la 200k mana reg.

Why all of this?
Pentru ca suntem overgeared. Si de aici incolo e vb cat de eficient esti, si ce faci pt raidul tau.
Farmam Morch cu 400+ ilvl , cand ilvl-ul asta e deajuns sa faci end game pe HC , si nu cred ca gresesc.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 23-06-2013, 19:55:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ilvl-ul in sine nu reprezinta nimic la noi pe server atata timp cat nu avem acces la bonusurile de 4 piese t13, nu suntem deloc overgeard, decat cei donati, in rest orice random player cu 400 ilvl facut din iteme inutile luate pe valor si trinkete care sunt bis doar in pvp este echivalentul unui player cu MAXIM 390 ilvl pe retail, pentru ca este foarte cunoscut faptul ca bonusurile de 4 piese pe 4.3 au fost cele mai bune bonusuri de 4 piese de cand a aparut jocul asta incoace, si au avut un impact foarte mare asupra raidurilor
in principiu noi acum pe server nu avem disponibile nici un trinket bis pentru healeri, nici un bis trinket pentru clasele bazate pe strenght, nici un bis trinket pentru clasele bazate pe agility, si cate un singur bis trinket pentru clasele bazate pe spell power, nu avem acces la arme bis pentru absolut nici un spec, si dupa cum am spus si mai sus, nu avem acces la bonus de 4 piese, deci cum ajungi tu la concluzia ca suntem overgeard ma depaseste complet

in alta ordine de idei, damageul ala pe care il dai tu la morchok folosind telluric currents poate sa il dea orice shaman resto indiferent daca joaca cu sau fara puncte in talentul ala, ca si daca joaca fara puncte in talent nu il opreste nimeni sa casteze lightning bolturi pe ooze sau sa puna magma totem jos cand apar adds, mana voidul buguit iti permite sa joci cu absolut orice stats-uri doresti si sa irosesti oricata mana vrei la bossu ala pana se va repara, si faptul ca regenerezi 200k mana la un encounter la care efectiv nu ai nevoie sa regenerezi mana respectiva nu are nici o relevanta

ca sa intelegi TU cum sta treaba my friend, telluric currents la yor sahj va ramane un talent in care irosesti 2 puncte pana nu se va repara mana voidul, e o problema simpla de logica umana, de ce as avea nevoie sa regenerez 200k mana la un boss la care nu exista nici cea mai mica problema cu mana, doar de placerea de a regenera? no thx, eu prefer sa raman sanatos mintal



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-06-2013, 20:00:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Am avut combinatii in care am folosit 70-80k mana, am avut si raiduri in care nu am avut mana void 3 ture de ooze la rand.. dar nu asta e important, sa zicem.
2. DPS-ul costa ceva mana (flame shock, lava burst, LB), si da, orice shaman il poate da, dar de ce sa nu primesti si mana in + in timp ce o faci?
3. @Calarasu daca vrei sa scoti 10k dps la yorsahj, foloseste fire nova <3



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 23-06-2013, 20:09:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

-sigur ca exista si posibilitatea sa consumi 70-80k mana la o faza, nu e nici o problema, cel mai probabil in urmatoarea combinatie va fi mana void si oricum o sa iti ia toata mana pe care o regenerezi intre timp
-se intampla sa prinzi si 3 combinatii la rand fara mana void, intr-adevar in momentul ala fara telluric currents sau fara spirit stackat iti va fi foarte greu, dar cu niste cd-uri de mana cel mai probabil o sa poti trece peste

-de ce sa nu regenerez mana in timp ce dau dps? PENTRU CA NU AM NEVOIE FFS, atata timp cat am mana void in urmatoarea faza si stiu ca atunci cand il sparg pe cel precedent imi va da 100% mana indiferent de cata mana mi-a absorbit, regenul dinainte de mana void este absolut inutil pana nu se va repara mana voidul



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 23-06-2013, 20:23:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hai sa mutam discutia in alta directie -

Considerand asta ca spec de baza (opinie proprie daca aveti alt punct de vedere be my guest ) unde ati baga acele doua puncte ramase ?


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Maskquick
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-10-2013 21:03)
Joined: 17 Jun 2013
Posts: 297, Topics: 10
Location: Romania

Reputation: -99
Votes: 9

 
Post Posted: 18-07-2013, 14:23:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^ Cleanse, probabil
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 21-07-2013, 16:18:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt curios voi care aveti bonusu de 2 piese de shaman resto cand anume preferati sa puneti manatide ?(in special in raidurile de 25//fara situatie evidenta la yor'shaj-primu manvoid)

1)Sa pui manatide intr'un moment de low healing si irosesti astfel bonusul de 25% manacost reduce dar in schimb ai healing stream up pt cand raidu ia dmg masiv .

2)Pui manatide cand e dmg masiv si folosesti bonusu dar in schimb pierzi healing stream cat e activ .


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 21-07-2013, 17:03:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sincer nu prea am probleme niciodata cu mana, prefer sa dau heal masiv, foarte tare in perioada in care se ia dmg IMENS si sa ajung de exemplu de la 100k mana la 20k mana, si dupa sa imi umplu iarasi mana cu mana tide + lightning bolt, decat sa pierd 4.5k HPS (cat da healing streamul)..

Eu nu consider mana o problema, decat atunci cand se termina.. moment in care pot sa imi dau pots/mana tide.. Dar pana acum nu mi s-a intamplat sa mi se termine mana intr-o perioada de high damage (nici macar la zon ozz pe 25n)



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hexxycutie

[Sociopath Δ]



Status: Offline
(since 08-07-2017 09:15)
Joined: 04 Jun 2013
Posts: 175, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 84.8
Votes: 16

         
Post Posted: 31-08-2013, 13:05:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

De obicei encounterele tin 5-6 minute. Un exemplu: La zon'ozz 10h eu folosesc mana tide-ul dupa prima faza. Motiv: deoarece il voi avea dinou inainte de last phase, pana atunci ma descurc cu TC jucand la 2.3k spirit si avand un gear destul de bun prefer low spirit cu TC, nu am avut probleme niciodata cu mana.
La yor, same shit. Il folosesti dupa prima faza daca a fost una Germany sau un Purple yellow black, combinatii care seaca mult mana.
@ Roshkatul sa stii ca acel hps pe care tu crezi ca este useless uneori este un situation changer. Nu stii niciodata pe cine salveaza totemul ala !


Bipolar teenager.




Tumblr

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 31-08-2013, 13:10:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Hexxycutie wrote:

@ Roshkatul sa stii ca acel hps pe care tu crezi ca este useless uneori este un situation changer. Nu stii niciodata pe cine salveaza totemul ala !


Probabil ca nu m-am exprimat cum trebuie, vroiam sa zic ca nu are rost sa pun Mana Tide Totem in timpul unei faze in care se ia damage mare, deoarece healing streamul pe acest patch, este foarte puternic (in jur de 4.5k hps), acel healing de 2k/s chiar conteaza in fazele in care se ia damage mare..



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Hexxycutie

[Sociopath Δ]



Status: Offline
(since 08-07-2017 09:15)
Joined: 04 Jun 2013
Posts: 175, Topics: 18
Location: Bucuresti

Reputation: 84.8
Votes: 16

         
Post Posted: 31-08-2013, 15:18:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

La asta ma referam si eu, oricum tot nu inteleg de ce Hrn crede ca TC este un talent useless/ pt noobi. Sincer eu unul prefer sa primesc mai multe stats imp ca haste si mastery din spirit forges decat sa stau cu 4k spirit si sa am stats injumatatite.

Bipolar teenager.




Tumblr

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
HrN

[mayhem]



Status: Offline
(since 04-08-2014 20:54)
Joined: 31 Jan 2010
Posts: 768, Topics: 94
Location: trag in piept aerul jegos de bucuresti...

Reputation: 78.4
Votes: 17

 
Post Posted: 19-09-2013, 03:46:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mama de cand n-am mai postat pe aici a murit sectiunea -

@roshkatul "nu consider mana o problema decat atunci cand se termina" e o atitudine gresita din start, este recomandat sa folosesti orice use de mana cu cd mic, cum ar fi mana tide, use la trinkets, etc, cat mai devreme posibil, evident mana tideul intr-o parte a encounterului in care nu ai nevoie de healing stream. faci asta ca sa incerci sa beneficiezi de acele cd's macar de 2 ori in encounter, chiar daca tu sti ca in situatii normale nu vei ramane fara mana, niciodata nu sti ce se intampla si e recomandat sa iti folosesti toate resursele la timp, pentru a beneficia de ele la maxim.

@hexxycutie, nu stiu daca am zis vreundeva ca acel talent este useless sau pentru noobi, efectiv nu mai tin minte daca am folosit exact aceste cuvinte, totusi, ca sa ma exprim cat mai bine, parerea mea este ca acel talent poate fi foarte folositor in anumite circumstante, dar sunt diferite probleme cu el:
1: exista encountere care nu iti permit sa te folosesti de el la potential maxim, si in conditiile in care ai reforgeul facut pentru acest spec, esti nevoit sa pierzi timp facand reforge si eventual respec, daca nu faci asta probabil vei avea destul de multe probleme cu mana

2: chiar si in encounterele care teoretic iti permit sa te folosesti de el exista posibilitatea sa se iveasca situatii in care acel talent si implicit reforgeul o sa te dezavantajeze, situatiile de genul pot fi cand ai un raid mai slab gearat sau mai prost organizat care pot duce la mai mult damage luat pe raid sau dps mai slab, situatii in care vei fi nevoit sa pompezi mai mult heal pe raid decat in general, asta iti va manca mai multa mana si tot odata vei avea mai putin timp sa iti refaci mana castand LB, pentru ca iti va lua mai mult timp sa umplii raidul dupa un phase cu damage mult primit

Chestiile astea fac talentul in sine si faptul ca vei face reforge-ul ca atare unreliable, pe cand pe specul clasic, sau chiar si cu telluric curents in el, dar fara sa schimbi reforgeul de la 4k+ spirit la 1.5k-1.8k te poti baza oricand, in orice situatie data.

In definitiv gandirea mea e simpla, de ce sa ma folosesc de un spec mai pretentios, care poate sa dea fail in anumite situatii, atata timp cat pot sa ma folosesc de specul clasic si sa dau exact acelasi randament in raid.

-astea este gandirea principala, in conditii optime, ca sa iti explic si mai precis de ce nu vad, sau nu vedeam atunci cand inca jucam wow, talentul ala deloc folositor pe freakz:

-morchok- bossul e atat de usor incat iti dau heal fara telluric currents cu reforgeul full haste/mastery pentru elemental si nu raman fara mana.

-yor'sahj- datorita bugului de la mana void (daca inca mai exista), care atunci cand se sparge iti da 100% din maximum mana in loc sa iti dea 100% din mana care ti-a luat-o, niciodata nu vei avea probleme cu mana la bossul asta, indiferent ce spec folosesti, pentru ca tu cand se spawneaza oozele o sa dai light bolturi ca sa iti faci mana inapoi, dar oricum cand a inghitit oozele mana voidul se va sparge si toata lumea va avea full mana

Hagara: singurul moment in care poti casta lightning bolt este perioada in care isi ia stun, dupa fiecare faza completata, care pe heroic daca tin bine minte apare doar de 2 ori (a 3-a oara trebuie sa moara bossu, nu mai conteaza ce mana regenerezi atunci), dupa parerea mea perioada respectiva este foarte scurta ca sa ai timp sa regenerezi prea multa mana, mai ales ca pana sa te apuci sa castezi lightning bolturi trebuie sa healezi si raidul care este destul de low dupa faza dabea incheiata, deci consider ca din punct de vedere al mana-managementului este mai folositor reforge-ul full spirit, dar avand in vedere burstul imens de heal care trebuie dat in lightning phase se poate sa beneficiezi mai bine de stats ca haste/mastery in encounteru asta.

cam astea erau encounterele live cand jucam eu, si in principiu in fiecare dintre ele, ca healer, aveai probleme mai mari cu mana la trashu dinainte de morchok si yor sahj decat la bossi in sine, si chiar si acolo specul cu mana regen pasiv este mai bun decat cel activ, ca tre sa healezi masiv, nu ai timp de bolturi.

cam asta este parerea mea principala despre telluric currents, stiu ca e un talent care iti da foarte multa mana, dar atata timp cat nu am nevoie de cantiatea foarte mare de mana pe care mi-o da, n-am de ce sa ma bazez pe el



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Roshkatul

[Visul oricarui GM]



Status: Offline
(since 13-10-2019 16:42)
Joined: 24 Jun 2012
Posts: 2783, Topics: 120
Location: Romania

Reputation: 533.2
Votes: 118

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-09-2013, 13:25:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@HrN, la morchok intr-adevar, bossul este foarte usor, iti tii grupa doar cu riptide/unleash elements, eventual cate un greater din cand in cand.

la yorsahj, inca exista acel bug, si intra-devar poti tine mana fara telluric currents, dar mi s-a mai intamplat ca 3-4 faze la rand sa nu am blue ooze deloc, si in acele momente, telluric currentul m-a salvat (am prins 2-3 faze la rand de gren,yellow,red,black)

La hagara, tin sa te contrazic. Exista mai multe momente in care il poti folosi.

1. In ice phase, deobicei te misti o data cu dpsii, si daca raidul stie ce sa faca nu ia damage deloc, eventual cate 20-30k din dispell care se acopera usor cu un riptide. De aceea, in ice phase, eu castez lightning bolts pe toteme.. prind in jur de 20 de casturi pe faza, ceea ce ma ajuta sa termin faza cu full mana.
2. Cand hagara da tomburile, decat cei din tomburi iau damage. In acea perioada, dupa ce pun un healing rain jos, ajut cu dps-ul pe tomburi, facandu-mi mana in acelas timp
3. Chiar daca sunt doar 15 secunde, si dupa ce pui un healing rain.. sa zicem ca prinzi 5 casturi de lightning bolt (fara bloodlust.. cu bl prinzi 7-8), tot regenerezi o cantitate semnificativa de mana. 100% increase dmg=> 100% more mana, regenerezi cam 9k pe Lightning bolt, chiar mai mult daca e crit

Pana si la zon'ozz (probabil nu esti familiarizat cu bossul), unde este un fight de movement si in care healerii trebuie sa faca cam tot, tot gasesc usor momente in care sa strecor 2-3 lightning bolturi, fara sa imi scada deloc healing doneul (pe 25n, am terminat cu maxim 47k hps)



*****Hearthstone Arena Coaching*****

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
soulkreep
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 17-07-2015 17:46)
Joined: 11 Nov 2010
Posts: 734, Topics: 66
Location: Romania

Reputation: -0.4
Votes: 57

 
Post Posted: 20-09-2013, 08:50:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ca de cand nu ne'am vazut multa vreme a trecut

Mentalitatea mea in privinta manei este ma gearez pt cel mai greu encounter care momentan este zon'ozz.

Talentul este folositor in toate encounterele (unele mai mult decat altele) iar faptul ca nu poate fi folosit peste tot la potential maxim nu este un argument valid. Nici mastery nu il folosesti la potential maxim asta nu inseamna ca nu e bun .

-- morchok este un encounter usor insa pt un shaman cu gear mai slab care abia intra in ds mana in plus e folositoare si are timp destul de lb in faza cu mucii p jos

-- la yor din cauza voidului nu ar trebui sa ai probleme insa daca se intampla sa ai mai multe faze fara albastru sa vezi c t bucuri ca ai talentul

--hagaraa deja nu mai am c zice ai destul timp pt lb mai ales cu increasul de dmg cand primesti mai mult de 100% mana deoarece desi dmg'ul se dubleaza manacostul unui lb ramane acelasi

--la zon poti sa spui ca e incredibil talentul .Dupa a 2'a faza de black cand toti healerii incep sa se planga de mana tu nu ai nici un fel d problema din cauza lb'urilor cu dmg marit


Din cate observ problema ta nu e cu talentul in sine pt ca nu renunti la nimic important ca sa il iei ci cu modul in care dam reforge .

Posturi unite automat, 20-09-2013, 09:50:05

Ca de cand nu ne'am vazut multa vreme a trecut

Mentalitatea mea in privinta manei este ma gearez pt cel mai greu encounter care momentan este zon'ozz.

Talentul este folositor in toate encounterele (unele mai mult decat altele) iar faptul ca nu poate fi folosit peste tot la potential maxim nu este un argument valid. Nici mastery nu il folosesti la potential maxim asta nu inseamna ca nu e bun .

-- morchok este un encounter usor insa pt un shaman cu gear mai slab care abia intra in ds mana in plus e folositoare si are timp destul de lb in faza cu mucii p jos

-- la yor din cauza voidului nu ar trebui sa ai probleme insa daca se intampla sa ai mai multe faze fara albastru sa vezi c t bucuri ca ai talentul

--hagaraa deja nu mai am c zice ai destul timp pt lb mai ales cu increasul de dmg cand primesti mai mult de 100% mana deoarece desi dmg'ul se dubleaza manacostul unui lb ramane acelasi

--la zon poti sa spui ca e incredibil talentul .Dupa a 2'a faza de black cand toti healerii incep sa se planga de mana tu nu ai nici un fel d problema din cauza lb'urilor cu dmg marit


Din cate observ problema ta nu e cu talentul in sine pt ca nu renunti la nimic important ca sa il iei ci cu modul in care dam reforge .


Resto shaman PVE
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Burebysta, 01 February 2016 00:41



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Next    


The time now is 29-04-2024, 11:03:28
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x