User
Pass
2FA
 
 

O simplã opinie despre comunitatea și serverul de wow
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message24480
dezibil

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-05-2019 09:12)
Joined: 17 Dec 2013
Posts: 152, Topics: 15
Location: Romania

Reputation: 45.6
Votes: 5

 
Post Posted: 23-09-2014, 18:15:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mai de mult un membru din staff si anume Zohl daca mai tin bine minte, a spus ca wow freakz nu o sa fie pentru totdeauna, poate cine stie deja a trecut vremea lui. Dar eu sper sa nu se intample asta.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 23-09-2014, 18:19:05 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Asta nu inseamna ca a zis ca se-nchide freakzu. Nimic nu e pentru totdeauna, nu o sa joci wow/cs toata viata. Nici Casa Poporului nu o sa fie pentru totdeauna, asta nu inseamna ca maine vin talibanii s-o darame. MoP prindem sigur pe Freakz, poate si WoD, totul depinde de joc, si de ce jocuri mai apar. Adica, de cand s-a lansat LoL, au scazut numarul playerilor de wow.

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Al3xS3x

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2016 17:59)
Joined: 11 Jul 2013
Posts: 188, Topics: 38
Location: Romania

Reputation: 119.5
Votes: 5

Post Posted: 23-09-2014, 19:40:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Un ptr de MoP ar fi cea mai corecta metoda. Va inchide gura playerilor.


6 4
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 23-09-2014, 20:39:37 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nu stiu, de la mine ai dislike, ca am buton.


2 4
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 23-09-2014, 20:52:28 | Translate post to: ... (Click for more languages)

dezibil wrote:
Mai de mult un membru din staff si anume Zohl daca mai tin bine minte, a spus ca wow freakz nu o sa fie pentru totdeauna, poate cine stie deja a trecut vremea lui. Dar eu sper sa nu se intample asta.
Nu e chiar asa,ideea este dupa mine urmatoarea,staff-ul trebuie sa ieie (daca nu a luat pana acuma) Incotro de acuma? Cati playeri se doreste? 4k? 10.000? Serverul sa fie international sau nu?

Pentru acest lucru trebuie $$,trebuie investitie mare.

La fel ca si presupusul realm de WolTk care trebuie "intretinut" ,GM`s,event`s you got the point.

Si asa va plangeti de atitudinea staff-ului in legatura cu mute,ce o sa fie pe WOLTK?


Dupa parerea mea ,tin sa subliniez ca un realm de WOLTK ar fi benefic,Promovare mare,instant 85(pe o perioada de 1 saptamana),bine chestia asta e discutabila...
Ideea e sa se doreasca acest lucru,Numai bine.



Cel mai bine ar fi un pool ,pe main site.. sa vedem ce si cum,cum voteaza lumea(NU PE FORUM)

3 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Bigblackjoe

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-03-2019 19:54)
Joined: 11 Nov 2013
Posts: 378, Topics: 27
Location: Romania

Reputation: 112.4
Votes: 13

          Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 23-09-2014, 22:04:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Am citit doar pe sarite din wall of textul lui Snoopy , abia acum am venit de la munca si nu am timp sa citesc comentariile dar am de facut doar o observatie.
@Snoopy , inteleg ce zici tu si serverul a progresat dar tu faci observatie doar in materie de PVE. Incearca si de PVP , doar ca nu prea exista asa ceva.

Singurul lucru care ma enerveaza este cum vine x sau y si comenteaza "Ce vrei ba frate , e Cataclysm".

2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
trixjmeq
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 24-09-2014 05:30)
Joined: 22 Sep 2014
Posts: 1, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 31
Votes: 1

Post Posted: 23-09-2014, 23:27:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

poti sa faci cate topicuri vrei cand ai un staff pe serveru asta ce-s mai incuiati la cap decat kim jong il , nu dau nume sa-i fac reclama lu zohl, mai da-mi un ban fratioare ca doar cam la asta te pricepi fgt
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
nenead
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 08-12-2014 23:06)
Joined: 25 Nov 2010
Posts: 1957, Topics: 148
Location: Bucuresti

Reputation: -179.1
Votes: 43

   
Post Posted: 24-09-2014, 00:54:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Puccasita : Nu s-a mai facut o investitie (anuntata) in server de la cumpararea acelui calculator pentru Evolution. Nici nu cred ca se va mai face pentru ca WoW e pe duca nu numai aici, ci si pe blizz.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
odes
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-06-2016 19:30)
Joined: 11 Jan 2012
Posts: 1302, Topics: 98
Location: Romania

Reputation: 152.9
Votes: 79

 
Post Posted: 24-09-2014, 08:33:49 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Cea mai mare greseala: faptul ca ati sarit peste content.

E cea mai scurta explicatie posibila....mai adaugi la asta si faptul ca:

-A durat 2 ani de zile ca sa terminati un singur raid
-Lipsa enorma de content atat in PvE cat si PvP (foarte proeminenta in PvE)
-Atitudinea unor GM-i care ar lasa orice player nou venit pe server perplex.
-Rate mari, probabil ar fi fost mai acceptabil daca nu se sarea peste content.
-Multe alte chestii marunte care afecteaza longevitatea in the long run.
-Lipsa questurilor de legendare, desi in contradictie mare cu ideea de a dona, ar fi tinut foarte multi playeri pe server incercand sa le achizitioneze prind hardcore grind-ul necesar.

Mai tineti minte cand radeati de molten ca aia erau pe 4.2 cand voi faceati DS bosses si ca nu mai era nimeni ca voi? Cred ca aia stiau mai bine ce fac, sau cel putin au avut o strategie de marketing si longevitate pe server.
Sincer este pacat, pentru ca avem (parerea mea) cele mai functionale clase din toate serverele de cata (corectati-ma daca gresesc), inclusiv molten.

In orice caz este mult prea tarziu, cred eu, sa mai faceti ceva legat de x-pack asta. Poate doar daca reusiti peste noapte (sau intr-o perioada de timp foarte mica) sa bagati toate cata dungeons, full BoT, BWD, FL, bg-urile lipsa etc lista continua.
Efectiv nu ai ce face pe server...stadiul de grind se termina extrem de repede datorita ratelor marite, odata ce ai facut DS heroic ai terminat tot ce e legat de PvE, stupid rofl. PvP....no comment. Offchare....pana la urma te saturi, faci toate clasele si dupa aia? Oricum cunosc oameni care au cate 2 offchare din toate clasele.

Adica vorba aia, si cei de pe oficial au trecut prin ceva asemanator cu Dragon Soul, l-au farmat aproape 9 luni de zile de le era si lor greata de el, da la noi deja s-a dublat perioada, e un miracol ca mai am vointa sa intru la raiduri -


Pentru restu care se plang ca sunt foarte multi donati, voi sunteti...limitati, ca sa fiu politicos. Cred ca donatiile alea au fost singuru lucru care a motivat orice fel de progres si fixuri in expansionu asta...



Spoiler:

7 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-09-2014, 09:19:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

odes wrote:
Cea mai mare greseala: faptul ca ati sarit peste content.

-Atitudinea unor GM-i care ar lasa orice player nou venit pe server perplex.



Bai nu stiu ce sa zic despre asta, nu il mai vad pe Zohl cum era inainte.

0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
odes
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 19-06-2016 19:30)
Joined: 11 Jan 2012
Posts: 1302, Topics: 98
Location: Romania

Reputation: 152.9
Votes: 79

 
Post Posted: 24-09-2014, 09:29:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

david33 wrote:
odes wrote:
Cea mai mare greseala: faptul ca ati sarit peste content.

-Atitudinea unor GM-i care ar lasa orice player nou venit pe server perplex.



Bai nu stiu ce sa zic despre asta, nu il mai vad pe Zohl cum era inainte.



Nu la el ma gandeam cand am subliniat acea problema. In mintea mea, si cu ce am vazut pe oficial, un in-game GM trebuie sa fie o persoana unbiased, extrem de disciplinata si diplomata care raspunde la tickets si ofera asistenta legata de problema ta, atat. Avem cativa membri din staff care urmeaza acest protocol relativ bine si ii admir, tinand cont cata prostie e pe serveru asta. Dar sunt cativa care n-au nicio treaba cu pozitia de GM, cel putin cand vine vorba de protocol si ce trebuie sa faci cu pozitia aia, si asta face rau imaginii serverului (daca mai intereseaza pe cineva de chestia asta).

Nu zic sa fiti roboti cei din staff, doamne fereste, cei pe oficial mai interactionau cu playerii ocazional facand aoe polymorph/knockups/etc si catchy one liners pe /say prin main cities sau cu vizite random prin raiduri, asta e OK, e de fun, dar in niciun caz nu faceau tiganie pe General/LFG/Trade, acolo nu exista global.


Cand esti pe play char faci ce vrei, cand esti pe GM char urmezi protocol...
Poate ca pe Freakz GM are cu totul alta definitie si sunt eu prost, nu stiu.

5 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-09-2014, 19:37:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

odes wrote:
.

Am jucat ceva pe retail pe vremea cand plateai, nu ca acum vi cu 5k gold sa iti iei luna.
Anyway voiam sa te intreb, oare cum ar reactiona un GM de blizz daca ar fi luat peste picior cum sunt luati gms de pe freakz in posturi/ingame/ts.
Oare ce protocol ar respecta un gm pe retail cand vine un mascarici pe global(trade local ma rog) si spune "gmul asta are nume de tampon". Nu zic ca gms pe freakz sunt niste scumpi, in opinia mea gmii pe freakz sunt cei mai ipocriti si marsavi playeri( pt ca stim cu toti cate magarii fac baietii veseli ), dar sa nu deviez de la subiect, cand jucam pe retail nu am vazut pe nimeni sa se ia de un gm(pentru ca atunci cand instalezi jocul, apare un licence agreement cat casa pe care nimeni nu il citeste...dar in rahatul asta scrie undeva clar " iti putem suspenda contul fara a avea un motiv intemeiat"). Cu alte cuvinte un gm pe blizz fata de gms de aici are o anumita statura...ah *** my life...gms pe blizz sunt platiti, au salariu normal ca urmeaza un protocol....ce protocol vrei sa urmeze unu care isi bate capul cu toti narozii la tickete sau bug reports si primeste gm points drept raspalata la nu stiu cate luni. (parca?)
As vrea sa vad cum ar urma protocolul ala de care spui un gm pe blizz daca nu ar mai primi salariu, dar i-ar da blizzard un gurtalak la 6 luni pentru munca depusa.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Barnie
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 26-04-2020 01:36)
Joined: 04 Feb 2012
Posts: 1822, Topics: 68
Location: Erebor

Reputation: 250.4
Votes: 32

 
Post Posted: 24-09-2014, 20:47:23 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Tu ori mergi impotriva firului timpului ori ti-ai luat teapa pe un server privat pe care plateai bani/gold crezand ca esti pe blizz.
Inainte plateai 5k la chinezi sa le dai raf si sa-ti dea gametime d ela raf, in schimb acuma e gametime-ul de la 60k in sus, si-a luat un amic acum cateva zile cateva GC cu 90k pe Silvermoon. Iar gmii de pe blizz sunt baieti de treaba, ii poti troluii cum vrei sau vorbi cu ei cum vrei, ei doar te ajuta daca pot si iti baga o duma la cerere.



Twitch
Vand wow gametime
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Radical

[Madness forever]



Status: Offline
(since 13-04-2023 12:11)
Joined: 08 Sep 2011
Posts: 7438, Topics: 366
Location: Neverland

Reputation: 3074.2
Votes: 461

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 24-09-2014, 21:35:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Barnie wrote:
Tu ori mergi impotriva firului timpului ori ti-ai luat teapa pe un server privat pe care plateai bani/gold crezand ca esti pe blizz.
Inainte plateai 5k la chinezi sa le dai raf si sa-ti dea gametime d ela raf, in schimb acuma e gametime-ul de la 60k in sus, si-a luat un amic acum cateva zile cateva GC cu 90k pe Silvermoon. Iar gmii de pe blizz sunt baieti de treaba, ii poti troluii cum vrei sau vorbi cu ei cum vrei, ei doar te ajuta daca pot si iti baga o duma la cerere.

Nu gigele, am jucat pe tbc 2.3.3 parca, cand inca spell reflectul la warr dadea 6 sec reflect la tot ce prindea si era cea mai op clasa in pvp(stormscale in guilda lui Scafandru -you go first) apoi pe lk am poposit putin pe sylvanas ca deh era adunatura de romani la tot pasul, iar la inceput de cata pe blizz luna se cumpara cu 5k-10k gold, insa era aiurea ca prindeai suspend la account daca bagai mai mult de 3 4 luni asa. Acum poate e cum spui tu 60k deoarece 5k e un kkt pe mop/wod, anyway normal ca pe blizz gms sunt baieti de treaba...si eu stii ce de treaba sunt daca m-ar plati cineva? nu ai idee.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Wingz
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 15-06-2017 12:39)
Joined: 31 Mar 2012
Posts: 2149, Topics: 235
Location: Italy

Reputation: -180.3
Votes: 192

 
Post Posted: 25-09-2014, 01:17:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Sunt asa plictisit de contentul actual incat am ajuns sa farmez achievments -

Cat despre wotlk, tragic, nu l-as mai juca. Progresam si noi, nu?



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 25 September 2014 12:38



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next    


The time now is 25-04-2024, 14:39:34
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x