User
Pass
2FA
 
 

O simplã opinie despre comunitatea și serverul de wow
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message24499
Zohlomg

[DEFIANCE]



Status: Offline
(online 2 weeks ago)
Joined: 11 Feb 2010
Posts: 20869, Topics: 690
Location: ~Romania

Reputation: 8983.8
Votes: 770

Post Posted: 25-09-2014, 14:38:52 [Valuable post] | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pentru inceput trebuie sa mentionez ca intr-un fel sau altul chiar mi-a facut placere sa citesc acest topic (desi din pacate, mai mult de 50% din posturi au fost facute de copii limitati (folosing expresia prea-respectabilului odes)).

Snoppy a reusit intr-un topic sa trezeasca asa-zisa voce a playerilor Freakzului (pe care am fost mandru sa o aud si in topicul din "Cross-Faction Battlegrounds"). Este minunat sa vezi ca playeri de acum 25 ani gen Xh3lar, Drain, Allecs (de pe prima pagina, in caz ca esti allecs pe care il stiu eu) si multi altii au venit sa-si dea cu parerea despre starea viitoare a Freakzului. Chiar daca unii au facut-o mai frumos (Snoppy), altii mai golaneste (Drain), altii undeva la mijloc (odes), este placut sa stii ca unor oameni chiar le pasa de acest server probabil mai mult decat le pasa anumitor GM (fapt ce o sa-l schimb in curand, curatenie numaru 100 incoming).

Acest topic a tratat mai multe aspecte si o sa incerc si eu o sa acopar cat mai multe din ele pe cat posibil (nici nu stiu cu ce sa incep, o sa iau random cum imi vin in minte).

1. Armory & Site
Design-ul noului site este facut. Din punctul meu de vedere este superb. Tot ce trebuie mutat acum sunt toate scripturile si prostiile, chestie care dureaza si pana la o saptamana pentru Shocker. Posibil (si sper) sa vina cu alte schimbari majore pe Freakz.

Armory - Nu s-a inceput nimic inca si nici nu este in plan. Se va discuta aceasta optiune la introducerea noului site, unde decizia (foarte posibil) va fi de a-l face.

2. Realm WoTLK
Momentan nu vom face. Poate dupa introducerea unui realm de MoP stabil vom reveni asupra deciziei, eventual doar cu un realm strict PvP de Lich King.
a) Man-Powerul de Scripting pe Freakz este destul de limitat (Shocker si Nexflame) si momentan cel mai important este sa ne concentram pe o trecere la MoP (vedeti punctul 3.)
Nu este angajat doar un developer pentru ca vrem noi sa fie doar unul, avem si topic cu angajari developeri. Nexflame este posibil singurul developer capabil de Trinity din Romania. Restul de developeri sunt straini si sunt ori incredibil de incapabili, ori cer pe un boss cat facem noi donatii pe 3 luni. Am cautat destui (si am fost contactati de multi), toti au fost ori incapabili, ori ziceau "fac fac fac" si nu mai raspundeau dupa ce le dadeam un server pe care sa testeze (ca nici asta nu aveau), ori cereau incredibil de multi bani.
b) "Apare WoD si noi ne batem cu Marrowgar si Flame Leviathan"
c) Posibil altele care nu-mi sar acum in minte si nici nu trebuie neaparat mentionate.

3. MoP Realm / MoP PTR Realm
Se va intampla. Tocmai am lansat Madness pe Normal, terminam de fixuit tot ce se poate, lansam Heroic (vinerea asta sau vinerea viitoare), mai baga Shocker niste PvP Fixes ca sa pot tine turneul de PvP din Decembrie (sper sa repare bugul care te arata altundeva cand dai sit si bugul care scoate random CC's din arena, si poate altele care fac un impact major in PvP).

Posibil undeva in Octombrie vom deschide un realm de MoP PTR (GM & VIP Players only, pentru ca vor fi buguri foarte mari/evident/care nu tin neaparat de clase cat de cum merge jocul in principiu si evident nu vom avea nevoie de sute de playeri care sa ne raporteze aceleasi chestii, intrucat vor fi fixuri generale care vor repara zeci/sute de spelluri) ca apoi prin Decembrie sa il facem OPEN PUBLIC TEST REALM.

Vom incepe cu Patch 5.4.x (x-ul este evident, irelevant). Vom face asta deoarece sa treci de la 5.1 la 5.2 (exemplu) este o munca imensa, asemanatoare cu cea a trecerii de la un expansion la altul.

Ritmul de PvE scripting (atat durata dintre bossi cati si CE bossi scriptam) nu este inca decis (posibil sa facem o sedinta TS cu GMs & Very VIP Players pentru a decide astfel de lucruri).

La nivel de PvP vom face in acelasi ritm turnee pe Tournament Realm cu Gear (PvP & PvE progresiv).
In cazul in care nivelul de script al PvE-ul va trece peste cel de progres al PvP-ul, vom limita anumite iteme PvE la intrarea in Arena / Battlegrounds.

Inca nu am decis daca vom ramane cu ambele realms, unul de MoP si unul de Cataclysm.

4. Voting Sites
Vor fi schimbate descrierile la trecerea pe MoP, nu mai are rost de acum.

5. Tutoriale & Class Moderators
Odata cu deschiderea publica a PTR-ului de MoP, voi deschide concurs de tutoriale si voi si selecta class moderators (nu neaparat pe baza tutorialelor)

6. Legendary Daggers
Da. O sa fie scriptat dupa o saptamana de la Heroic Madness release.

10 6
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Zohlomg, 25 September 2014 12:38



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9    


The time now is 28-04-2024, 15:22:26
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x