User
Pass
2FA
 
 

Mists of Pandaria on Freakz Discutii
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Show only staff posts
Author Message23749
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 30-03-2015, 17:56:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

tudor1297 wrote:
Ti se pare ca trebuie sa fii programator ca sa testezi questuri?

Banuiesc ca un programator trebuie sa le repare.
Chiar e urgenta acum acel achievement?
Te astepti ca macar 1 jucator de pe planeta asta sa se apuce sa faca q din netherstorm sau alte zone din wotlk pt acel achievement?
Tu iti poti inchipui sa existe pe lumea asta macar un jucator care sa intre pt prima oara pe un server privat de MOP si prima lui prioritate sa fie acel achievment.?
Cum naiba sa iti propui sa lanzezi un server privat de MOP si sa ai ca prioritate achievementul Loremaster care implica si un efort fantastic pt ca trebuie sa ai functionale o groaza de q.

Ce horror ar mai fi sa nu mearga bine arenele sau anumite bg si sa raportezi asta la un GM si sa primesti in schimb replica: Ce nevoie sa mai ai frate de arene cand ai Loremaster!!!!

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 30-03-2015, 18:06:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
tudor1297

[shefu' la luptatori]



Status: Offline
(since 01-02-2020 14:06)
Joined: 11 Sep 2012
Posts: 2565, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 363.9
Votes: 250

         
Post Posted: 30-03-2015, 18:07:25 | Translate post to: ... (Click for more languages)

N-am zis ca e prioritar altor bug-uri, am vrut doar sa intelegeti ca este important sa functioneze si acest achievement.

marius_xy wrote:
Te astepti ca macar 1 jucator de pe planeta asta sa se apuce sa faca q din netherstorm sau alte zone din wotlk pt acel achievement?

Take a look here: https://www.wow-freakz.com/stats.php?ladder=achievements
Toti playerii din acest top, si nu numai, au achieve-ul de Loremaster facut, deci da.


marius_xy wrote:
Ce horror ar mai fi sa nu mearga bine arenele sau anumite bg si sa raportezi asta la un GM si sa primesti in schimb replica: Ce nevoie sa mai ai frate de arene cand ai Loremaster!!!!

Gmii care se ocupa de questuri se ocupa strict de quest-uri, iar gmii care repara "arene" se ocupa de "arene" sau ma rog, de alte chestiuni importante.

In orice caz, tu nu te-ai legat de niciun gm, te-ai legat de un biet tester ca nu testeaza el ce-ti convine tie.


Anyway, hai sa nu mai continuam discutia asta ca nu are niciun rost.




[RO]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

[EN]Warrior Fury PvE Guide 5.4.8

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-03-2015, 18:16:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

unrelenting wrote:

Depinde fie care ce intelege fie care prin server serios mihai25:"mergem mereu inainte si oferim calitate pe fiecare expansion"
Calitate = Nr pe playeri online.....1k users =calitate made in china ---- 5k k users cum alti inseamna calitate mai buna fara doar si poate


Vorbesti de 1k players acu cand se apropie mop, lumea asteapta noul expansion. Calitatea nu se ia dupa numarul de playeri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bayern
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2015 13:19)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 338, Topics: 38
Location: Ploiesti

Reputation: 99.9
Votes: 19

Post Posted: 30-03-2015, 18:40:40 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mihai25 wrote:
unrelenting wrote:

Depinde fie care ce intelege fie care prin server serios mihai25:"mergem mereu inainte si oferim calitate pe fiecare expansion"
Calitate = Nr pe playeri online.....1k users =calitate made in china ---- 5k k users cum alti inseamna calitate mai buna fara doar si poate


Vorbesti de 1k players acu cand se apropie mop, lumea asteapta noul expansion. Calitatea nu se ia dupa numarul de playeri.


Corect, calitatea se ia dupa fixuri, astept sa se foxeze pe freakz pets pathing de 3 ani. De 3 ani de zile gargoyl'ul meu sta in perete daca unu face los, de 3 ani de zile ghoul'ul nu poate da gnaw pt ca e blocat in textura, de 3 ani de zile blind'ul de la maimuta este inutil penteu ca pet'ul sta in pillar. DE 3 ANI DE ZILE DAU STRANGULATE/HOJ/FEAR si oroce altceva iau cu dark sim in textura. Astea sunt buguri game breaking, sa nu mai spun ca o buna perioada de timp anumite clase aveau decat 1 spec functional. Su t buguri care zac la confirmed de la inceput de 4.3 si nu au fost reparate. Cand intrebi pe cineva de ce nu se repara se raspunde clasic, ca la romani: "nu e un bug prioritar" sau "pets pathing produce lag imens pe server" nu inteleg de ce blamati developerii altor servere din moment ce voi nu va vedeti lungul nasului. De ce pe alte servere se poate si la noi nu? Va las pe voi sa trageti o concluzoe de aici. Si chestia cu cc'urile in textura o pot confirma @geanu @boboc @trylu @fair @bossutai si multi alti. Cheers!



3 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Magicqtz

[Do Nothing and Win]



Status: Offline
(since 10-04-2020 14:57)
Joined: 26 May 2012
Posts: 1361, Topics: 94
Location: Romania

Reputation: 111.9
Votes: 50

 
Post Posted: 30-03-2015, 19:02:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

marius_xy wrote:
tudor1297 wrote:
Ti se pare ca trebuie sa fii programator ca sa testezi questuri?

Banuiesc ca un programator trebuie sa le repare.
Chiar e urgenta acum acel achievement?
Te astepti ca macar 1 jucator de pe planeta asta sa se apuce sa faca q din netherstorm sau alte zone din wotlk pt acel achievement?
Tu iti poti inchipui sa existe pe lumea asta macar un jucator care sa intre pt prima oara pe un server privat de MOP si prima lui prioritate sa fie acel achievment.?
Cum naiba sa iti propui sa lanzezi un server privat de MOP si sa ai ca prioritate achievementul Loremaster care implica si un efort fantastic pt ca trebuie sa ai functionale o groaza de q.

Ce horror ar mai fi sa nu mearga bine arenele sau anumite bg si sa raportezi asta la un GM si sa primesti in schimb replica: Ce nevoie sa mai ai frate de arene cand ai Loremaster!!!!


Tu esti enervant rau, habar nu ai(nu ai cunostinte si nici macar nu gandesti de ce omul ala repara doar aia, PT ca doar aia stie sa faca, te-ai gandit si la asta??? sau trebuie sa-ti stimuleze unul mintea ca sa-ti dai seama) dar tu arunci cu vorbe in vant in stanga si-n dreapta.


https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/sylvanas/mostfckedup
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 30-03-2015, 19:08:29 | Translate post to: ... (Click for more languages)

^Exact din cauza acelor bug-uri de la pets nu am mai jucat unholy , mi-am bagat picioarele in el de dk , chiar daca frost-ul era mult mai slab , preferam sa joc frost si sa nu mai turbez cand mi se bloca garg sau ghoulul intr-un pilliar sau cand dadeam leap si gnaw si imi ramanea pe loc fara sa mai atace - Sunt bug-uri care iti strica tot cheful de joc , same story si cu lock-ul ...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bayern
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 06-04-2015 13:19)
Joined: 27 Dec 2012
Posts: 338, Topics: 38
Location: Ploiesti

Reputation: 99.9
Votes: 19

Post Posted: 30-03-2015, 19:10:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

darkworld81 wrote:
^Exact din cauza acelor bug-uri de la pets nu am mai jucat unholy , mi-am bagat picioarele in el de dk , chiar daca frost-ul era mult mai slab , preferam sa joc frost si sa nu mai turbez cand mi se bloca garg sau ghoulul intr-un pilliar sau cand dadeam leap si gnaw si imi ramanea pe loc fara sa mai atace - Sunt bug-uri care iti strica tot cheful de joc , same story si cu lock-ul ...

Totate clasele cu pet au problema asta.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 30-03-2015, 19:24:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Stiu asta , dar asta ma face sa ma intreb si eu de ce nu au facut ceva in privinta asta, totusi sunt 3-4 ani.
Acum sa nu inteleaga cineva altceva , nu sunt anti-gms sau vreun hater , dar asta mi se pare unul dintre bugurile cu cea mai mare prioritate si totusi nu s-a facut nimic in privinta asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 30-03-2015, 19:30:02 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Avem toate motivele sa ii luam la 11 metri, insa in 2 oameni Shockeru si nextflame care pana anu trecut avea bacu parca si nu a putut, si sa nu uitam ca au si ei viata sociala:) in 2 oameni nu faci asa de mult:)
Am vãzut ca angajeaza insa din câte stiu toti care au aplicat nu stiau mare lucru, acum va întreb pentru ca unu sau doi de aici le stiu pe toate:) cati devs are molten? (Înainte de unire) si asta fara sa iau in considerare faptul ca e un server internațional , e ca si cum ai merge pe un server rusesc, sa joci, eu personal nu as putea sa vad cu 80% vorbesc intr-o limba ce nu o înțeleg, asa si strãini, dacã ei vad doar limba romana, am scris intr-un post acum 2 pagini ca s-a început sa se vorbeasca mai mult engleza, nu sufient as spune

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bossutai

[Freakazoid]



Status: Offline
(since 24-12-2020 23:35)
Joined: 14 Feb 2012
Posts: 2044, Topics: 90
Location: Romania

Reputation: -61.1
Votes: 55

 
Post Posted: 30-03-2015, 19:38:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

E concurs de plans aici? Pot sa intru si eu ? Raised eyebrow


1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 30-03-2015, 19:39:15 | Translate post to: ... (Click for more languages)

comparati un server care se axa 100% pe pvp (AT) si singura prioritate era pvp-ul, cu serveru nostru care incearca sa acopere cat mai multe. Aici la noi a fost o prioritate exploiturile din toate domeniile, au fost playeri de pe molten din top bracket care au venit aici sa joace si vazand ca nu le merge cu exploiturile care erau pe molten, la noi fiind reparate au plecat cu coada intre picioare. Fiecare server incearca sa-si fixeze prioritatile.


Last edited by mihai25 on 30-03-2015, 19:41:21; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
darkworld81
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 23-06-2017 09:31)
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 792, Topics: 49
Location: Romania

Reputation: 164.4
Votes: 32

 
Post Posted: 30-03-2015, 19:39:19 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Mie mi-ar place sa devina serverul full international, sa se vorbeasca doar engleza, asa ar aduce mai multi playeri . Vorba ta , e ca si cum am merge noi pe un server in care se vorbeste rusa , ce dracu ai intelege? Normal ca si strainii se gandesc la treaba asta si nu le surade treaba, cum ar putea ei sa joace aici cand nu inteleg o iota. Sa se vorbeasca limba ce o vrei tu pe guilda ta, /w , party cu prietenii, dar nu pe global , nu in raiduri/bg-uri etc.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Puccasita

[Puccalicious]



Status: Offline
(since 21-09-2017 10:04)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 1560, Topics: 50
Location: Din tara unde nici apocalipsa nu vine

Reputation: 4.3
Votes: 37

 
Post Posted: 30-03-2015, 19:49:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

darkworld81 wrote:
Mie mi-ar place sa devina serverul full international, sa se vorbeasca doar engleza, asa ar aduce mai multi playeri . Vorba ta , e ca si cum am merge noi pe un server in care se vorbeste rusa , ce dracu ai intelege? Normal ca si strainii se gandesc la treaba asta si nu le surade treaba, cum ar putea ei sa joace aici cand nu inteleg o iota. Sa se vorbeasca limba ce o vrei tu pe guilda ta, /w , party cu prietenii, dar nu pe global , nu in raiduri/bg-uri etc.
Cum am zis,mai sus,aceasta ar fi singura varianta pentru a atrage un numar mai mare de jucatori,nu stiu cum sunteti voi,insa eu am intrat pe un server de panda rus,nu o sa ii dau numele,putea sa fie full script si sa imi ofere caracter full gear,ca nu stateam pe server,de ce? 1-Nu am inteles nimic din ce se vorbea,rar mai dadeai de un roman,sau de limba engleza,si am zis nu are rost.

Eh,asa si aici,de aceea strainu nu sta,e ok faza cu global_en,insa la ce infecti sunt cativa,asta e adevarul,2-5-10-100 ,strica imaginea la tot serverul,si spun ca e pacat:)

Solutia ar fi,freakz sa devina server international,acesta ar fi un pas important:) ,un pas inainte.



Last edited by Puccasita on 30-03-2015, 19:52:39; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
pms

[Power overwhelming]



Status: Offline
(since 26-11-2020 19:13)
Joined: 07 Sep 2011
Posts: 6857, Topics: 477
Location: Bucuresti

Reputation: 1519
Votes: 217

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET}  Sebasto231295 
Post Posted: 30-03-2015, 19:51:41 | Translate post to: ... (Click for more languages)

darkworld81 wrote:
Mie mi-ar place sa devina serverul full international, sa se vorbeasca doar engleza, asa ar aduce mai multi playeri . Vorba ta , e ca si cum am merge noi pe un server in care se vorbeste rusa , ce dracu ai intelege? Normal ca si strainii se gandesc la treaba asta si nu le surade treaba, cum ar putea ei sa joace aici cand nu inteleg o iota. Sa se vorbeasca limba ce o vrei tu pe guilda ta, /w , party cu prietenii, dar nu pe global , nu in raiduri/bg-uri etc.


Global_ro / Global_en de luni bune. Welcome to Freakz!
Ar fi o idee sa se omogenizeze, dar or sa planga multi dupa ca "e server romanesc", "ca nu stiam ca e international", ca "bla bla bla suntem numai romani" ... E cam greu.
Legat de BGs, te adaptezi cand vezi un strain. Idem pentru raids.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next    


The time now is 15-05-2024, 03:40:48
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password