User
Pass
2FA
 
 

World PVP on / off
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 30, 31, 32  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts

World PVP?
On
43%
 43%  [ 728 ]
Off
56%
 56%  [ 929 ]
Total Votes : 1657

Author Message100499
Milkbone

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 22-05-2015 23:54)
Joined: 16 May 2015
Posts: 2, Topics: 1
Location: TX, USA

Reputation: 31.1
Votes: 1

Post Posted: 18-05-2015, 21:28:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

All I hear is "QQQ I can't gank carebears QQQ"
2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lorne

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 10-03-2017 02:37)
Joined: 08 May 2015
Posts: 80, Topics: 19
Location: Netherlands

Reputation: 211
Votes: 17

Post Posted: 18-05-2015, 22:57:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Off (for now). Fix class mechanics first imo. Secondly, a better option would be better to change it to a PvP-realm (i.e. contested zones, not killing afk people in cities etc.).
2 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
Falkee

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 02-12-2015 21:09)
Joined: 19 May 2015
Posts: 2, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 33.1
Votes: 1

Post Posted: 19-05-2015, 07:31:30 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ma freakz si asa ca merge prost vreti sa mai si scoateti pvp
sunt foarte multi playeri care se distreaza facand pvp cu prieteni lor. Cei care au votat sa nu facem pvp sunt playeri care fac doar pve ca disperati si sunt farmati de playeri ful pvp eu personal nu sunt de acord sa scoateti pvp si daca il scoateti nu am motive sa ma mai distrez pe acest servar si ma mut depe el.

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Symaro

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-07-2015 05:21)
Joined: 17 May 2015
Posts: 27, Topics: 4
Location: Nowhere

Reputation: 33.9
Votes: 1

   
Post Posted: 19-05-2015, 08:57:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

More carebears, less assholes. Thx.

I'm not the one who's too small and fragile, you're the one who's too big and clumsy.
2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
unknown123

[Tranquility]



Status: Offline
(since 27-10-2019 17:31)
Joined: 02 Jan 2011
Posts: 2668, Topics: 51
Location: Westfall

Reputation: 14558.6
Votes: 1060

 
Post Posted: 19-05-2015, 09:18:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Aliziea wrote:
Mai multe argumente pro decat contra...waiting for world pvp then


Rafyx,tu joci pe retail,ce iti pasa daca aici este on sau off? hatere -

on topic,offf

1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-05-2015, 09:47:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Falkee wrote:
Ma freakz si asa ca merge prost vreti sa mai si scoateti pvp
sunt foarte multi playeri care se distreaza facand pvp cu prieteni lor. Cei care au votat sa nu facem pvp sunt playeri care fac doar pve ca disperati si sunt farmati de playeri ful pvp eu personal nu sunt de acord sa scoateti pvp si daca il scoateti nu am motive sa ma mai distrez pe acest servar si ma mut depe el.


Dute cu domnu , astepta decizia inainte sa scuipi



1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Rofly

[why me ?]



Status: Offline
(since 04-12-2021 22:00)
Joined: 30 Jan 2010
Posts: 1501, Topics: 193
Location: Bucuresti

Reputation: 205.3
Votes: 106

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 19-05-2015, 10:07:20 | Translate post to: ... (Click for more languages)

PvP On !
Why ? You can use raid finder to teleport at any instance and dont forget that you can fly in pandaria and avoid 99% of other players .
Some zones should be made sanctuary like the 2 faction hubs to avoid the killing of some "important " npcs or just make those npc's neutral .
We have 5 continents where you can stay afk and still has the same "benefits" like the one who stays afk in Shrine .
Mists of Pandaria as a expansion is focused on the war between horde and alliance .
Stop saying that A will crush H if world pvp will be enabled , you have no idea what you're talking about , in world pvp the scenario is unpredictable and now you're in a fight 3vs1 and in the next seccond you're outnumbered by other faction .


Use this and you will see the statistics @ Horde and Alliance players .





Last edited by Rofly on 19-05-2015, 11:47:52; edited 1 time in total
4 5
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
weibeengel

[The legend]



Status: Offline
(since 24-12-2022 18:30)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 794, Topics: 294
Location: Area 51

Reputation: 310.1
Votes: 103

           
Post Posted: 19-05-2015, 11:16:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Nici vorba de pvp on , atata timp cat exista un dezechilibru intre cele doua fictiuni , doar ganditi-va ca playeri de la Horda isi fac iteme foarte greu si in mare parte cu ajutoru' acelor quest-uri din tol barad , pentru ce on sa fim alergati de rogue si hunteri prin tol barad ?, eu zic sa mai asteptam totusi o luna sau doua pana se mai echilibreaza situatia.

"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana iar de cea din urma sunt foarte sigur."

2 2
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Tiger0809

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 06-07-2018 16:07)
Joined: 18 Jul 2012
Posts: 21, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 88.8
Votes: 2

Post Posted: 19-05-2015, 11:38:48 | Translate post to: ... (Click for more languages)

World PVP ON...desi nu joc pvp intens, mi se pare o totala plictiseala ca world pvp sa fie off...care mai e farmecul jocului? Te bate unu, vii cu un alt caracter si il bati si tu pe el sau vorbesti pe cineva sa te ajute + ca nu cred ca ar afecta playerii pve care oricum sunt mai mult in instante, raiduri sau in orasele mari unde ai putine sanse sa fii atacat. Ar fi bine daca s-ar stabiliza serverul mai intai, sa nu fie lag sau sa cada serverul atunci cand faci un raid for the allience/horde, dar in rest e ok.
1 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
Drain

[fan nrultimate]



Status: Offline
(since 30-04-2020 22:31)
Joined: 04 Feb 2010
Posts: 635, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 55.4
Votes: 32

 
Post Posted: 19-05-2015, 12:16:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

weibeengel wrote:
Nici vorba de pvp on , atata timp cat exista un dezechilibru intre cele doua fictiuni , doar ganditi-va ca playeri de la Horda isi fac iteme foarte greu si in mare parte cu ajutoru' acelor quest-uri din tol barad , pentru ce on sa fim alergati de rogue si hunteri prin tol barad ?, eu zic sa mai asteptam totusi o luna sau doua pana se mai echilibreaza situatia.

Tocmai ti'a pus Rofly mai sus un link cu raportul populatiei. Cat despre iteme pvp, creca majoritatea de la H sunt echipati destul de bine, si v'am mai zis, nush pe ce planeta traiti, ca in ultima vreme hoarta castiga BGs in prostie, eu de vreo saptamana nu mai am ce sa fac cu honoru inafara de upgrade la dreadful, si cred ca sunt destui in situatia asta. Ca probabil o sa fi campat de ally e alta treaba, fa'ti guild pvp, si cheama guildu' sa te ajute, dar nu o sa vezi DOAR chestia asta in world pvp. Nici eu nu zic sa il bage direct, au timp sa rezolve probleme ce ar putea fi cu lagul, class bugs, etc, dar sa nu fie deloc world pvp mi se pare o porcarie.

1 3
  
Back to top
View user's profile Send private message
diuss

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 13-09-2022 13:16)
Joined: 21 Jun 2013
Posts: 147, Topics: 12
Location: Romania

Reputation: 182.2
Votes: 14

Post Posted: 19-05-2015, 13:05:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pvp on daca putem injura pe wisper cross faction.
0 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
weibeengel

[The legend]



Status: Offline
(since 24-12-2022 18:30)
Joined: 24 Nov 2013
Posts: 794, Topics: 294
Location: Area 51

Reputation: 310.1
Votes: 103

           
Post Posted: 19-05-2015, 13:08:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Drain wrote:
weibeengel wrote:
Nici vorba de pvp on , atata timp cat exista un dezechilibru intre cele doua fictiuni , doar ganditi-va ca playeri de la Horda isi fac iteme foarte greu si in mare parte cu ajutoru' acelor quest-uri din tol barad , pentru ce on sa fim alergati de rogue si hunteri prin tol barad ?, eu zic sa mai asteptam totusi o luna sau doua pana se mai echilibreaza situatia.

Tocmai ti'a pus Rofly mai sus un link cu raportul populatiei. Cat despre iteme pvp, creca majoritatea de la H sunt echipati destul de bine, si v'am mai zis, nush pe ce planeta traiti, ca in ultima vreme hoarta castiga BGs in prostie, eu de vreo saptamana nu mai am ce sa fac cu honoru inafara de upgrade la dreadful, si cred ca sunt destui in situatia asta. Ca probabil o sa fi campat de ally e alta treaba, fa'ti guild pvp, si cheama guildu' sa te ajute, dar nu o sa vezi DOAR chestia asta in world pvp. Nici eu nu zic sa il bage direct, au timp sa rezolve probleme ce ar putea fi cu lagul, class bugs, etc, dar sa nu fie deloc world pvp mi se pare o porcarie.
Cel care nu stie pe ce planeta traieste esti tu , ba-i robocop azi am facut 15 bg-uri din care am castigat doua nu mai zic ca restu' au fost 5 sau 6 playeri de la horda vs 15 playeri de la alianta , daca ai nevoi de ochelari sa imi zici ca iti cumpar eu , au oferta Chinezi si iti mai zic ceva du-te si tu la alianta ca celelarte t***e care au parasit horda.


"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana iar de cea din urma sunt foarte sigur."

2 1
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Drain

[fan nrultimate]



Status: Offline
(since 30-04-2020 22:31)
Joined: 04 Feb 2010
Posts: 635, Topics: 29
Location: Romania

Reputation: 55.4
Votes: 32

 
Post Posted: 19-05-2015, 13:22:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

weibeengel wrote:
Drain wrote:
weibeengel wrote:
Nici vorba de pvp on , atata timp cat exista un dezechilibru intre cele doua fictiuni , doar ganditi-va ca playeri de la Horda isi fac iteme foarte greu si in mare parte cu ajutoru' acelor quest-uri din tol barad , pentru ce on sa fim alergati de rogue si hunteri prin tol barad ?, eu zic sa mai asteptam totusi o luna sau doua pana se mai echilibreaza situatia.

Tocmai ti'a pus Rofly mai sus un link cu raportul populatiei. Cat despre iteme pvp, creca majoritatea de la H sunt echipati destul de bine, si v'am mai zis, nush pe ce planeta traiti, ca in ultima vreme hoarta castiga BGs in prostie, eu de vreo saptamana nu mai am ce sa fac cu honoru inafara de upgrade la dreadful, si cred ca sunt destui in situatia asta. Ca probabil o sa fi campat de ally e alta treaba, fa'ti guild pvp, si cheama guildu' sa te ajute, dar nu o sa vezi DOAR chestia asta in world pvp. Nici eu nu zic sa il bage direct, au timp sa rezolve probleme ce ar putea fi cu lagul, class bugs, etc, dar sa nu fie deloc world pvp mi se pare o porcarie.
Cel care nu stie pe ce planeta traieste esti tu , ba-i robocop azi am facut 15 bg-uri din care am castigat doua nu mai zic ca restu' au fost 5 sau 6 playeri de la horda vs 15 playeri de la alianta , daca ai nevoi de ochelari sa imi zici ca iti cumpar eu , au oferta Chinezi si iti mai zic ceva du-te si tu la alianta ca celelarte t***e care au parasit horda.

si eu ieri din 8 BGuri am castigat 7, si nu doar ieri, in multe alte zile. Mie imi convine la H, tot timpu mi'a convenit, n'am mai jucat la alianta de cand mi'am mutat warlockul pe LK acolo, asa ca nu vad rostul ultimei remarci, cred ca are mai multa logica sa te muti tu daca esti asa frustrat.

1 2
  
Back to top
View user's profile Send private message
unknown123

[Tranquility]



Status: Offline
(since 27-10-2019 17:31)
Joined: 02 Jan 2011
Posts: 2668, Topics: 51
Location: Westfall

Reputation: 14558.6
Votes: 1060

 
Post Posted: 19-05-2015, 14:48:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Off,cel mult optiunea de a activa sau dezactiva pvp.


3 1
  
Back to top
View user's profile Send private message
adytzone

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:41)
Joined: 07 Dec 2011
Posts: 12, Topics: 3
Location: bucharest

Reputation: 60.4
Votes: 3

   
Post Posted: 19-05-2015, 14:48:24 | Translate post to: ... (Click for more languages)

stabilitatea serverului pe primul loc si pe stil democrat voting-ul sa decida !



0 2
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Shocker, 24 June 2015 21:39



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 30, 31, 32  Next    


The time now is 25-09-2024, 05:17:51
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x