User
Pass
2FA
 
 

WOTLK vs. MOP
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian
Author Message8941
david33
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 03-08-2017 14:46)
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 1352, Topics: 203
Location: Barlad

Reputation: -368.4
Votes: 62

            Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 03-01-2017, 02:02:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kindredz wrote:
david33 wrote:
Kindredz wrote:
marius_xy wrote:
Intelegeti si voi ca nu va exista niciodata un server PVP pe freakz ori ca nr. de jucatori care sa faca PVP pe MOP nu va creste niciodata atata timp cat Shockeru nu va pune la punct un sistem in asa fel incat jucatorii de ilvl mic sa nu intalneasca jucatorii de ilvl mare.
Pe mine nu ma incalzeste cu nimic ca jucatorii de ilvl mare nu primesc puncte multe la victorie impotriva unor jucatori de ilvl mic. Ce sanse sa aiba acum cineva sa faca pvp cand toti sunt full iteme pvp? Trebuie sa stea capra la zeci de meciuri pana are ocazia sa intalneasca pe cineva de acelasi ilvl.
Probabil Shockeru nu are nici un interes ca sa schimbe sistemul existent din arene sau BG pt ca altfel jucatorii nu vor mai avea nici o motivatie sa doneze pt iteme. Care sa mai fie satisfactia pt donatori daca in BG si arene intalnesc jucatori de acelasi ilvl?

Am ramas surprins cand am vazut ca doar pe un singur server sunt peste 20 k jucatori online care joaca WOTLK SI CATACLYSM iar pe MOP erau online sub 1500.


exista mmr system in care poti sa ai 1500 rating pentru ca nu sti sa joci si sa fi full gear doar ca faci cap in fiecare saptamana

si un realm fun insta 90 ajuta cu populatia doar legat de arene(2v2 3v3) sunt multi playeri care au renuntat la server pentru ca nu au vs ce juca si alte motive legate de expansion + ca daca vrei sa iti faci un off char dureaza foarte mult pana faci gear din bg (150 honor win si 40 lose)

La ce playeri se joaca acuma pvp si sunt in top imi e si rusine sa intru pe server si sa joc competitiv, n-ai cu cine.


Nu stiu de ce iti dai cu parerea despre playerii care joaca acum daca nu ai mai intrat pe server de 10 ani

Pentru ca o ajuns in top panaramele de isi luau farm la 1,5k mmr in top

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Kindredz

[lf 3v3]



Status: Offline
(since 30-05-2022 19:24)
Joined: 01 Jul 2016
Posts: 196, Topics: 44
Location: Buftea

Reputation: 114
Votes: 25

     
Post Posted: 03-01-2017, 13:50:49 | Translate post to: ... (Click for more languages)

mihai25 wrote:
Daca prin absurd maine s-ar deschide un server de Wotlk ar fi un semi-fail din primele minute. De ce? Ganditi-va ca pe acel core nu s-a mai facut nici un fix cam de 5-6 ani, automat nu o sa ai parte de players noi, doar de cativa nostalgici de pe freakz, nu o sa vina cam nimeni altcineva. Ca sa faci fata cu un realm de Wotlk in momentul de fata, trebuiesc cateva luni bune de munca, scripting class/quest/dungeons/raids cat mai aproape de blizzlike, pentru ca concurenta ofera aceste lucruri. Si tot nu o sa ai un succes garantat, pentru ca sunt destul alternative, pe cand la MoP nu putem vorbi de asta.

De ce MoP (sau alt viitor xpac) o sa aiba mai multi players decat oricare alt old xpac (cata/wotlk etc) pe freakz, e simplu pentru ca concurenta da fail in a scripta mecanici foarte complexe prezente pe noua categorie de expansiuni (MoP/WoD/Legion) si se axeaza in continuare pe expansiuni vechi care relativ sunt mai usor de reparat.
Freakz e considerat cel mai bun server de MoP, pentru ca ofera cea mai completa experienta "pandariana" si majoritatea mecanicilor noi sunt functionale. Dupa cum vedeti mai este putin si se fac 2 ani de MoP si populatia a ramas constanta (chiar a crescut in privinta strainilor) pe cand in Cataclysm oscila destul de mult.

Mereu inainte, nu inapoi!
Spoiler:


wod chiar e un expansion mai bun fata de mop in materie de pvp si nu cred ca ar fi bine sa sara peste el





2 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
Amnezx

[Best in Slot]



Status: Offline
(since 11-11-2022 17:06)
Joined: 13 Apr 2015
Posts: 1255, Topics: 167
Location: Romania

Reputation: 186.2
Votes: 59

 
Post Posted: 04-01-2017, 14:36:08 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Kindredz wrote:

wod chiar e un expansion mai bun fata de mop in materie de pvp si nu cred ca ar fi bine sa sara peste el


wod e way balanced decat mop/legion la pvp, dar nu noi decidem daca se va implementa wod sau nu



1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kindredz

[lf 3v3]



Status: Offline
(since 30-05-2022 19:24)
Joined: 01 Jul 2016
Posts: 196, Topics: 44
Location: Buftea

Reputation: 114
Votes: 25

     
Post Posted: 06-01-2017, 03:01:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

oricum daca vreti populatie mare cea mai buna solutie este wotlk
toate serverele de lk au populatie imensa





0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo! Messenger ID
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 06-01-2017, 11:44:46 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In afara de BG si raiduri exclusiviste cu inv. pt. minim ilvl 560 nu se mai face si altceva pe server. Rdf nu mai face nimeni, acum rar mai mai vezi invitatii pe global pt ordos si celestial si e pierdere de timp pt ca se cere minim ilvl O si e wipe, acum in timeless isle e pustiu si in afara de 2-3 rataciti nu mai face nimeni q.
Planul de development a ramas doar un vis , o iluzie din partea unor naivi.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lightftw

[God of Light]



Status: Offline
(since 13-11-2022 20:04)
Joined: 23 Oct 2010
Posts: 184, Topics: 34
Location: Romania

Reputation: 429.3
Votes: 16

       
Post Posted: 09-01-2017, 01:10:14 | Translate post to: ... (Click for more languages)

sper sa avem WOD prin martie 2018
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
marius_xy
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 18-12-2019 09:13)
Joined: 15 Apr 2014
Posts: 253, Topics: 21
Location: Romania

Reputation: -288.8
Votes: 19

 
Post Posted: 09-01-2017, 09:56:42 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Ieri pe global cele mai multe invitatii se faceau pt minim ilvl 570 !!!!!!!
Cum naiba sa ajung la ilvl 570 daca nu mai face nimeni hc ca sa updatez itemele de la 553 la 569?
Mda toti adminii striga in gura mare sa nu cerem wod pt ca inca nu s-au bagat toti bosii din raidul lui peste prajit. Ce se intampla acum pe MOP e aceeasi situatie ca pe cataclysm la final de exp. : raiduri disponibile doar pt donatori. Poti sa omori bosii doar daca ai itemele de la bosii respectivi. Deci nu se trece la alt exp. pt ca sunt o mana de donatori care e musai sa treaca prin tot contentul pve.
Ieri dupa 3 ore de asteptare am reusit pana la urma sa intru intr-un hc si primii 2 bossi omorati in 10 sec iar la bossul 3 wipe si au iesit toti. Bine ca toti aveam minim ilvl 530. Cica freakz e blizzlike insa pe blizz poti face dungeonuri cu iteme verzi insa aici chiar daca e hc de lvl 86 nu il poti face decat daca toti din grup avem lvl 90 si toti cu minim iteme albastre. Acelasi lucru se intampla si in raiduri.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-01-2017, 12:51:26 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Vorbesti sa te afli in treaba? Poti face hc-uri cu green gear, dar sa respecti scriptul. Tu mereu esti ala nemultumit. Daca o sa bage Wod o sa te vad cu aceleasi nemultumiri ca nu merge aia si aia, ca se cere ilvl mare etc. Si pe blizz se cere ilvl mare, in special pe cea mai hard dificultate Heroic in mop.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 09-01-2017, 16:09:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

In mare parte aici se discuta de PVP , da si eu mai fac PVP dar nu extraordinar si mai rar . In materie de PVE pana sa ajungem la WOD daca ar face asa cum trebuie (blizzlike) dupa full content PVE HC ( Garrosh last boss ) urmeaza inca un patch numit MYTHIC MODE ca dificultate . Totusi ... trebuie sa va ganditi ca nu are cine sa scripteze ,iar cine o face in prezent ... o face dupa cum se poate , totusi in comparatie cu alte servere freakz are scripturi ce functioneaza 70-80% cel mult . Problema cea mai mare este ... stabilitatea serverului , lag , deleay .. cel putin cand serverul atinge 2000+ playeri ( la 2500 deja poti sa inchizi jocul de cele mai multe ori ) .


Eu am jucat pe blizz pe WOD ( ultimul patch hell fire citatel ) chiar cu full progres mythic si nu mi se pare un patch rau in materie de PVE sunt trei raiduri interesante cu scripturi foarte tari ( HM - BRF ) bine asta cel putin pe blizz pe privat idk iar PVP chiar e mult mai ok decat MOP .


Ca tot ati adus vorba de LEGION , mai asteptati ... aici totul se schimba total . Am jucat aproape tot primul patch ( primu raid full progres myth ) , insa cum ziceam... mai asteptati lucrurile nu mai sunt atat de simple si aici ma refer la mecanici atat pvp/pve cat si clase .


Spor !

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mihai25

[Winter is here!]



Status: Offline
(since 13-11-2022 10:56)
Joined: 03 Jun 2011
Posts: 4113, Topics: 328
Location: The North

Reputation: 1728.9
Votes: 153

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 09-01-2017, 18:30:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Visan15 wrote:
In materie de PVE pana sa ajungem la WOD daca ar face asa cum trebuie (blizzlike) dupa full content PVE HC ( Garrosh last boss ) urmeaza inca un patch numit MYTHIC MODE ca dificultate.

Mythic SOO, a fost adaugat un prepatch-ul WoD 7.0.2, NU este mop content. A fost facut ca playerii sa se adapteze/incerce noua dificultate.


Visan15 wrote:

Eu am jucat pe blizz pe WOD ( ultimul patch hell fire citatel ) chiar cu full progres mythic si nu mi se pare un patch rau in materie de PVE sunt trei raiduri interesante cu scripturi foarte tari ( HM - BRF ) bine asta cel putin pe blizz pe privat idk iar PVP chiar e mult mai ok decat MOP.


Pve-ul a fost foarte bun in WoD si cam atat. Overall tot expansionul din pacate se invarte in jurul Garrison. (vorbim de game content after lvl 100, leveling 90-100 a fost de asemenea bun).

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Visan15

[Ambassador]



Status: Offline
(since 09-12-2019 20:20)
Joined: 18 Mar 2012
Posts: 988, Topics: 111
Location: United Kingdom

Reputation: -167.4
Votes: 67

Post Posted: 09-01-2017, 19:46:18 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Da posibil , nu stiu de ce am avut impresia ca a fost last patch MOP mythic , una peste alta WOD mie mi-a placut -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Kinook

[Pastor Penticostal]



Status: Offline
(since 12-03-2021 12:11)
Joined: 28 Jan 2011
Posts: 3333, Topics: 175
Location: Los Vitangeles

Reputation: 168.6
Votes: 66

   
Post Posted: 11-01-2017, 21:57:04 | Translate post to: ... (Click for more languages)

ar fi o idee geniala sa se bage vechiul server de LK, daca mai exista. Gasesc doar argumente pro. Ar revitaliza freakz-ul.

୧༼ಠ益ಠ༽୨ WE ARE CYCLONE ୧༼ಠ益ಠ༽୨
1 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-01-2017, 08:45:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Pe WOTLK mi-ar place si mie..pacat ca nu am salvat Heartpierce de pe rogue -


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Mr.Faith

[Observer]



Status: Offline
(since 18-06-2023 13:22)
Joined: 09 Nov 2010
Posts: 750, Topics: 123
Location: Romania

Reputation: 751.4
Votes: 62

  Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-01-2017, 14:53:56 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Lk-u e asa "popular" pentru ca sunt oameni care nu vor sa renunte sa traiasca in trecut, carora le-a placut asa mult clasa pe care o jucau atunci ca isi amintesc cu drag vremurile si le este urat sa joace cu caricaturile de acum.

Plus de asta, nu ca as lua apararea cuiva...dar sa intretii 2 servere este mai dificil, trebuie developeri si pentru lk si pt mop...care implicit nu sunt sau daca sunt trebuie sa se imparta, deci va avea de suferit si MoP-u si LK-u, iar dupa aia incep ca de obicei "inteligentii" sa se vaiete ca nu merge cutare chestie, si iar iti vine sa dai cu ei de pamant.

Ce vroiam sa intreb....de ce nu jucati acolo daca va place lk ? playeri sunt, guilde sunt.


“No greater love hath a man than he lay down his life for his brother.”
Not for millions…not for glory…not for fame. For one person, in the dark, where no one will ever know or see.
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
ryangg

[Advisor]



Status: Offline
(since 09-11-2022 09:46)
Joined: 26 Nov 2010
Posts: 5852, Topics: 190
Location: Iasi

Reputation: 654
Votes: 134

    Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 12-01-2017, 15:01:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Daca nu e pe freakz ,atunci nu mai joc - am altceva mai bun de facut


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message

  Topic locked


Topic is closed, you cannot post any messages in it anymore

Locked by Denim, 20 January 2017 20:19



 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> WOW -> Romanian  
Go to page Previous  1, 2, 3  Next    


The time now is 20-04-2024, 10:19:35
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x