User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message499915
Given

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-06-2019 12:45)
Joined: 31 Oct 2010
Posts: 46, Topics: 27
Location: QQ

Reputation: 59.3
Votes: 9

     
Post Posted: 13-10-2011, 15:38:45 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Cristi

2. Varsta:
16...feb 17

3. Localitate:
Timis

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
De cand vin de la scoala (14:30) pana seara pe la 22-00 depinde de la zi la zi.

4. Clasa:
Rogue

5. Main Spec/OFF spec:
Combat/Subtelity

6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Given

7. Screenshot cu Interfata**:
http://i.imgur.com/PGWlS.jpg

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Combat deoarece pot da dps si aoe (Blade Furry) si single target ; savage combat buff
Subtelity e pvp

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
http://i.imgur.com/1M8O2.jpg Quickening(survival)...in loc de ruthless(dps) daca mor pt ca nu am primit acel 10% degeaba am dat dps unpic mai mare...
rotatia...spam sinister 4-5 combo sa dai SnD(care se tine pe toata durata encounterului) apoi dac nu ai energy dai KS(inainte de asta dak am 1-2 combo points se poate da si expose armor) si dupa KS avand energy fac 4combo+revealing strike si dau energy rush..apoi eviscerate...si spam sinister+revealing(5combo) apoi evis....finishing move scazand durata de cd la KS si Energy rush...........sprint/evasion/cloack/combat readiness/smoke/raciala/kick/dismantle/distract/sap/blind/vanish depidne de la situatie la situatie(la trash...etc)+recuperate daca doarme healeru sau nu are mana..etc, si ToT la cd

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
WOTLK...Icc 10 full...la 25 a fost fail la lk, Rs full, Os, kara, zul'aman'drak, ony, pe cata .hoo, tot, bot, bwd, bh n/hc-10-25

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
...(nu mai stiu)...am fost in Awaken pe wotlk, am iesit pt ca s-a desfiintat si plaiery s-au imprastiat, pe cata iar a fost o incercate sa ne reunim si a fost de 2 ori fail, asta e...am intrat in ENS pt ca stiam cativa, dar se pare ca si acestia au iesit, asa ca...nu prea mai are rost sa stau in ea desi am facut cu ei raids pe cata si au iesit bine -

12. Detalii PC***.
AMD Sempron(tm) Processor 2600+, 1.61 GHz, 2.00 GB of RAM

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Cunosc cativa din guilda; am vazut ca sunteti activi in tilight odata si am inteles ca va ajutati si ca faceti raids/dungeons.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
La scoala, clasa a 10-a, profil economic, timpul liber pe afara, pe role/patinaj/ski, inot, filme...ca toata lumea.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Ench/Engi-rogue, herb/alch-dudu(81), skin/lw-shamy resto, dk tank(o sa fac profesiile...mining-jwc ma gandesc)

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://i.imgur.com/gkr7k.jpg

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 13-10-2011, 16:09:07 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Given - respins sorry, stiu ca mi-ai zis de varsta, ma gandeam la alte aspecte. La noi la ora 22:00 abia se incep raidurile...iar tu la ora aia mergi la somn din pacate.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
allexandeer

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-11-2012 07:29)
Joined: 27 Jul 2011
Posts: 28, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 62
Votes: 4

 
Post Posted: 13-10-2011, 17:48:21 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Alin

2. Varsta:22

3. Localitate:Zimnicea
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? am destul timp liber in care joc wow k am un program foarte liber la munca

4. Clasa:Death Knight ( nick : Allexandeer )

5. Main Spec/OFF spec: Blood/unholy (pot schimba in functie de cererile guildei)

6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Allexandeer

7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/26/wowscrnshot101311181705.jpg/

8. De ce ai ales specul pe care joci acum? momentan joc blood pt pvp k inca nu am gasit o guilda capabila de pve (cea ce inca caut)

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). momentan nu am inca spec pve dar daca ar fi as juca frost pve deoarece joc de knd a aparut wotlk si este un spec pe care il stiu cel mai bn rotatie.talente

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). joc wow inca din tbc( aproximativ 4 ani) insa pe dk joc de 2 ani in cea ce priveste experienta in raidurieste foarte larg deschisa incepand cu tbc pana la cataclysm

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) am fost in Crushers insa cand sa bagat cataclysm guilda sa destramat si de at nu am mai gasit guilda pe placul meu. Crushers in general a fost o guilda bazata only pve cu playeri uniti care nu se certau la raids etc, ne ajutam intre noi si multe altele (eventuri pvp / h&s)

12. Detalii PC***. RAM 2GB , Placa video 512 / windows xp sp2 / procesor AMD 3600+

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Pentru o guilda capabila de pve in care sper sa ma integrez foarte bine si sa imi fac noi prieteni

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Sunt student in anul 3 . lucrez .imi petrec timpul cu prietena mea iar knd nu sunt cu prietena la o bere cu prieteni sau la pc jucnd wow , sunt un baiat glumet care nu se supara din cauza la toate prostiile , am hobby-uri muzica si fotbalul

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). alte mentiuni nu am sper sa ma integrez foarte bn in guilda si restu vine de la sine

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 13-10-2011, 19:12:01 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Allexandeer - Respins


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Skidrow

[Cel mai frumos!]



Status: Offline
(since 17-07-2018 15:59)
Joined: 05 May 2010
Posts: 325, Topics: 14
Location: Bucuresti

Reputation: 89.7
Votes: 19

   
Post Posted: 13-10-2011, 20:30:22 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Laurentiu
2. Varsta:
18 ani
3. Localitate:
Valenii de Munte
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Pe zi in general aproximativ 8 ore.
4. Clasa:
Priest
5. Main Spec/OFF spec:
Holy/Shadow
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Chloe
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/f/571/wowscrnshot101311210155.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Am antecedente pe holy desi am jucat o buna perioada shadow.Mi se pare un spec destul de complex,poate fi folosit atat aoe cat si single target.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
La capitolul talente priestul este destul de complex contand in primul rand stilul de joc al fiecaruia.Personal am ales varianta simpla fara complicatii cu archangel care mi se pare o pierdere de timp.Ca gemmuri am ales sa stackez spiritul,pentru gearul meu de inceput fiind dupa parerea mea cel mai important.Cu timpul probabil o sa vina si Mastery pentru echo of light dar asta ramane de vazut.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Practic am inceput pe tbc dar nu a durat mult pentru ca am nimerit perioada de tranzitie dintre expansionuri.Ce tine de raiduri de wotlk am facut cam tot inclusiv lich king ul pe 25hc.Pe cataclysm inca nu am reusit sa fac vreun raid dar invat foarte repede plus ca o pot face si pe cont propriu @google
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Aici nu stiu daca,conteaza si guildele de pe wotlk unde practic am fost cam in toata guildele cu renume tinand cont ca am o perioada destul de lunga de jucat pe server.
12. Detalii PC***.Intel core 2 duo E7200 @2,53ghz 4gb memorie ram,placa nvidia 9800 gt.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Din dorinta de profesionalitate si de pve acesta fiind un viciu care echivaleaza cu tutunul.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Momentan sunt elev in clasa a 12-a,fumator cum am precizat si mai sus.Timpul liber in general iesiri seara,bine asta se intampla pe timpul verii.Nu sunt fan al gradelor cu - deci probabil iarna o sa mi-o petrec in casa in fata calculatorului.Ca hobby cantatul la chitara.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu stiu ce ar mai fi de scris.Ma consider o persoana destul de matura pentru varsta mea,tratez cu seriozitate si respect persoanele care ma inconjoara chiar daca de multe ori nu primesc acelasi lucru inapoi.Restul calitatilor eventual defecte,impresii o sa le las spre a fi descoperite de voi daca mi se va da ocazia.Multumesc si o seara buna in continuare!



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 13-10-2011, 20:45:47 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Chloe - da-mi /w in joc.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
maxstill

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-12-2012 21:05)
Joined: 14 Jan 2011
Posts: 62, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 83.5
Votes: 5

 
Post Posted: 13-10-2011, 21:07:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Ionut

2. Varsta:
18

3. Localitate:
Constanta

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
De la 2 cand ajung acasa pana...la orice ora

4. Clasa:
Death Knight

5. Main Spec/OFF spec:
Frost/Blood

6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Ragnnarok

7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/f/14/wowscrnshot101211160312.jpg/

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Frost functioneaza momentan cel mai bine,in afara de asta scot dps bun pe frost
Blood am ales pentru specul de tank


9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
hmmm...incep cu buffele Horn of winter apoi Pillar of Frost si Blood Tap pentru a nu strica rotatia+trinket,apoi dau Outbrake pentru a pune diseas-uri pe target,dupa asta deschid cu Obliterate,Howling Blast la proc si Frost Strike(tin procul de Killing Machine prntru Obliterate)dupa asta rince and repeat,ocazional mai dau si cate un Plague Strike pentru a pune disease pe target

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
am inceput cu TBC,mi sa parut amuzant jocul si am continuat,am inceput sa joc pe Eternal WOW initial,apoi am continuat cu WOTLK pe Molten WOW,acum 1 an am venit pe Freakz si mia placut comunitatea,am avut progres complet pe toate dificultatile

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
am fost in All Stars, a fost intersant apoi guilda sa spart datorita gm-ului,am continuat in guilde precum Dystopia,The Life is Pve,Mad Dogs unde am avut cele mai bune momente,din pacate Mad Dogs sa desfintat inca dinainte de cataclysm,de atunci am fost ViceGM in guilda Specii

12. Detalii PC***.
AMD Phenom X6 1001T,2 placi video Nvidia GForce Gts 250 de 2gb memorie video GDDR3 in SLI, 4gb RAM DDR3

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Imi place seriozitatea cu care tratati lucrurile,am vazut cativa dintre voi,dar sunt mai ales impresionat de progresele voastre si simt ca as putea face parte din acesta guilda

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Liceean momentan,imi petrec timpul liber alaturi de prieteni,de obicei acasa sau prin oras,in cluburi noaptea,ca hobby wow ar fii unul -,este singurul joc care ma captivat profund,atat in materie de gameplay cat si storyline si lore

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Blacksmithing/Jewelcrafting pe Warr(off-char),Mining pe DK,altele sunt in dezvoltare

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
http://imageshack.us/photo/my-images/192/wowscrnshot101311215317.jpg/



MENTALLY STABLE....Hmmm...not sure about that...
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
shinigami04

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 26-03-2012 15:10)
Joined: 21 Sep 2011
Posts: 10, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 3

 
Post Posted: 14-10-2011, 06:34:31 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Catalepsia http://www.picz.ro/show-image.php?id=88ba1ded4c3f013b30aabce05e1224b9 screen cu 3 mil dmg done 21,7k dps -
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 14-10-2011, 08:29:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@SKywrath - cauta-ma in joc.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Lxr

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-11-2011 12:47)
Joined: 27 Sep 2011
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 60.5
Votes: 2

Post Posted: 14-10-2011, 19:16:32 | Translate post to: ... (Click for more languages)

.


Last edited by Lxr on 15-10-2011, 14:45:40; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Iulyart

[Gospodar Consumator]



Status: Offline
(since 31-12-2021 22:30)
Joined: 30 Mar 2011
Posts: 1115, Topics: 92
Location: Romania

Reputation: 151.7
Votes: 25

   
Post Posted: 15-10-2011, 02:52:10 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Iulian

2. Varsta:
20

3. Localitate:
Deva

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
Cam de cand ma trezesc adica de pe la ora 12 pana dimineata adica pe la ora 6. Dar in timpul saptamanii am sa mai fiu plecat la facultate, luni-joi, luni-miercuri sau cate doua zile pe sapt marti si miercuri, depinde cum am chef sa merg si cum am orele.

4. Clasa:
Death Knight

5. Main Spec/OFF spec:
Blood/Frost

6. Link Armory*:
http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Necomercial

7. Screenshot cu Interfata**:
http://imageshack.us/photo/my-images/88/wowscrnshot100711023924.jpg/

8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
In primul rand imi place sa tankez de aceea am ales blood plus ca-i singurul spec de tank care se poate folosi. Ca si offspec folosesc frost pentru dps pe one hand weap, scot dps destul de bun.

9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Nu prea ar fi o rotatie pe specu de tank ca depinde mult de treath si defence cd. Dar de obicei incep cu Horn of Winter dupa outbreak care il am in macro cu blood tap si spamez death strike la cd, cand mai am blood rune mai bag cate un hearstrike, death coil de fiecare data cand se poate, desi de multe ori mai pastrez din runic sa scot dancing rune weapon plus empower pt dps maxim ca si tank.
Ca si dps: Rotatia la dps e tipica oricarui dk pe frost se incepe cu horn, macro blood tap outbrake, cu pillar of frost plus trinkete activate, cam 2xobliterate, frost strike empower weapon pt rune cd procu de killing machine se foloseste pt obliterate iar howling blast doar la proc plus plague strike cand dispare desease restu se tot repeta.
Ca si sockete folosesc pe tank stamina si joc la socket bonus doar unde is statsuri mai mari gen 20 stam sau 30 parry ca si meta socket voi folosi 81 stam si 2% spell reduction acu n-am material de el. Am dat la toate itemele reforged cu parry pt avoidance mai mare si bine inteles am scos ce era over caped hit, expertise.
Pe dps ca si sockete folosesc strength daca am hit caped si expertise…plus meta cu str si 3%crit dmg increased. Reforged am dat cu haste pentru cd redus la rune.
Pe orice spec:
Strength > Hit to cap > Haste > Mastery > Expertise to cap

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput pe TBC versiunea 1.2.1 atunci am invatat pentru prima data sa joc, era chiar fain full buffed sa ai in jur de 12k HP ca si tank. Am facut mai multe pauze de joc, m-am apucat iar de wow tot pe tbc pe un srv care am jucat destul demult. Care din pacate s-a desfintat plecase adminu la munca in spania. Pentru prima data am aflat ce inseamna un raid in joc pe TBC, faceam in fiecare sapt HYJAL, BT, SSC, TK inca mi-i dor de acele vremuri.
Dupa am trecut pe wotlk beta primul char care l-am facut era dk evident, il puteai face fara sa ai char de 55 era buguit no cd la rune si de atunci joc cu dku. Servere pe care am jucat au fost destule nu dau nume sa nu fac reclama… Dupa ce am ajuns pe freakz, mi-am facut dk. Pe freakz am facut lk 10n si 25n am avut destule tentative de naxx pt immortal si undying dar fara success. Lk 25hc cam 20% inca mai am ss  Ar fi mult mai mult de povestit dar nu cred ca intereseaza pe cineva chiar toate detaliile.

11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Prima guilda in care am fost pe server a fost BOA ne-am strans in ea cativa de pe un alt server toti veniti pe freakz. Dupa ceva timp s-a dat disband la guilda si am stat fara guilda pana am intrat in Twilight Elite sau ceva de genu nu-I mai stiu numele exact aveau progress lk25hc, cu ei am facut icc full pe25n dar am fost la un rs 25hc cu guilda si la halion mai aveam obiceiul sa dau mark of blood sa mai ajut healerii… si in loc sa dea heal la tank si-a dat bosu vreo 40 mil heal si din cauza unu bug mi-am luat kick si din raid si din guilda si ban pe ts  Dupa aceea am intrat in All Stars acolo nu prea am facut raiduri ca nu aveam internet dupa ce am revenit si eu in joc, observasem ca numai aveam guilda si dupa cate am aflat s-a dat disband. Chiar dupa am primit invitatie in Specii unde am facut si lk10n dar cam greu dupa multe wipeuri din cauza lipsei de comunicare in raiduri si professionalism am iesit din ea, fiind si injurat pe forum din cauza ca “mi-am facut gear la ei in guilda” si ca am iesit, pacat ca era cu dkp si cand iesisem aveam dkp intact. Dupa aceea am facut o cerere pe forum la PVE Undercover aveau si eu lk25hc down dar cu guilda aceea am facut numai un rs 25hc ca dupa s-a bagat cataclismul. Acum pe cataclism am fost in multe guilde dar dupa ce am primit inv in wanted assassin am aflat ca s-a spart contu la guildmaster sau ceva de genu si am dat leave la guild si dupa o zi rezolvase gmu  si aseara am primit inv in The QQ givers. Am mai fost second gm in Brootherhood guilda facuta cu un prieten dar am ramas numai cu priest acolo…

12. Detalii PC***.
Intel Celeron 2.4GHZ core duo, 3GB DDR2, Radeon X1550 64 bit 512Mb, net: RDS 100mb lan, ingame latency: 10

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Din cauza lipsei de activitate si as vrea o guilda in care sa se ajunga sa se faca cam orice de la instante de pe vanilla pana la cataclism plus raiduri prin sw si premadeuri.

14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt student la CIG anul 2, imi place biliardul foarte mult, sa ies cu prietenii prin oras, cluburi. Mai sunt pasionat de grafica. Timpul liber de obicei il petrec in wow.

15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Blacksmithing/Jewelcrafting pe DK, Echanting/Tailoring pe Palac, Mining pe hunter, Alchemy, herb, inscr pe alte chare dar inca nu le am full skill. Din pacate stiu ca as avea un minus datorita timpului petrecut in wow in timpul saptamanii dar totusi sper sa fiu acceptat. Scripturile le stiu in mare parte, zic in mare parte deoarece am uitat multe din restul versiunilor dar le stiu pe cele actuale din cataclysm (la bosii si heroicele care merg)

16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls.
OFFSpec
http://imageshack.us/photo/my-images/810/wowscrnshot101411175852.jpg/


"The world has come to a point where nobody is an asshole. Because everyone is."

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
bluegnimi

[Freakz Artist]



Status: Offline
(since 26-11-2012 15:44)
Joined: 10 Jun 2010
Posts: 35, Topics: 9
Location: Romania

Reputation: 80.1
Votes: 2

 
Post Posted: 15-10-2011, 10:48:44 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Vlad

2. Varsta: 16 ani

3. Localitate: Bucuresti

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.): 6-7 ore pe zi ( nu am ora de culcare , pot fi on la raiduri - )

5. Clasa: Shaman

6. Main Spec/OFF spec: Restoration/Elemental

7. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Drinky

8. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/23/wowscrnshot101511111002.jpg/

9. De ce ai ales specul pe care joci acum: Pt ca imi place foarte mult heal am mai avut si pala holy si druid resto si e blana -

10. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc) :Pai talentele eu le am 3/7/31 cred ca este ok,rotatie nu cred ca e la resto eu tin intotdeauna pe tank earth shieldu si fac span de chain heal si tin pe mine mana shiel si earthliving weapon, la gear e importatnt sa ai mult spirit si haste ca sa nu ramai fara mana si sa castezi rapid, la gemuri eu pun red cu intelect yellow cu masteri/haste blue cu spirit si meta ala cu 54 intelect si + 2% din total mana. Eu zic spirit>intelect>mastery>haste>crit

11. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm): Pai joc wow de pe wotlk si am fct icc pe toate dificultatile cam tot mai putin lk pt ca nu aveam guild calumea si cu globalu stiti cum este, n-ai nici o sansa si pe cata am fct bh 10/25 si halful doar pe 10 -

12. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.): Am fost in pride dar nush nu imi plac oameni , spre exemplu la raiduri nici nu cereau inv pe gc dadea gm inv la cine vroia el, era nasol, voi pareti oameni mai educati -

13. Detalii PC*** : http://imageshack.us/photo/my-images/580/mypc.png/

14. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre :V-am mai vazut si pe tlk si mi-a placut de voi sunteti niste oameni ok si educati de nota 10 -

15. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.): Pai student clasa a 10, imi place foarte mult skateboardingu , in timpu liber stau prin skatepark tineretului , herastrau si prin skatepark fabrica -

16. Alte mentiuni(pe care le consideri importante): Nu am nimic altceva de spus . Multumesc !


Daca nevasta-ta stramba din bot stramba-il de tot !




Last edited by bluegnimi on 15-10-2011, 12:00:48; edited 1 time in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Flamer93

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 12-02-2012 14:08)
Joined: 14 Oct 2011
Posts: 7, Topics: None
Location: Dej, Romania

Reputation: 54.1
Votes: 2

Post Posted: 15-10-2011, 11:05:52 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1.Nume IRL: Șerban
2.Varsta: 18
3.Localitate: Dej
4.Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?
In timpul saptamanii joc cam 5-6 ore pe zi, iar in weekenduri de la amiaza si pana seara pe la 12 - 1
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Restoration(PVE) / Elemental(PVP)
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Flamer
7. Screenshot cu Interfata**http://tinypic.com/r/14o0luc/7
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Pai de cand joc wow, niciodata nu am excelat in a fi dps, asa ca am incercat healer(shaman resto) mi-a placut si am invatat clasa foarte bine, imi place shamanul resto fiindca exceleaza atat in raid healing cat si in tank healing, in plus este si un dispeller foarte bun(al doilea cel mai bun dupa priest in opinia mea), am ales elemental pentru pvp fiinca, dupa cum am scris mai sus, nu scoteam dps foarte mare, comparativ cu alte clase(in pve) asa ca am invatat sa fac pvp ca elemental unde dpsul nu prea conteaza ci skillul.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
O sa explic doar pentru specul de resto, fiinca la urma urmei este o guilda de pve, iar specul de pvp prestupun ca nu prea intereseaza.
Deci specul este http://tinypic.com/r/epkk2c/7 (3/7/31)
Rotatia: Earth Shield pe tank; Riptide + 2 healing wave pe tank, Riptide + cateva Healing Surge in caz ca tankul ia prea mult damage, Nature Swiftness + Healing Surge instant dupa care unleash elements + Healing Surge in stuatii de urgenta, si Healing Rain in fighturile in care partyul/raidul ia mult aoe damage, mai folosesc si Spiritwalker s Grace in mobile fights
Importanta Gear: folosesc in general iteme cu spirit crit si haste, itemele fara spirit le dau reforge si pun spirit sau crit pe ele
Gemming: Intelect si Intelect+Spirit in general
Importanta unor stats in fata altora: Intelect > Crit > Spirit > Haste am ales intellect pe primul loc deoarece acesta ne da spellpower crit si mana care sunt foarte importante ca healer, crit pe locul 2 deoarece critul e foarte important la shamanul resto, spiritul deoarece 2000 combat regen este indispensabil pe cata,
hasteul ultimul deoarece daca ai mult haste ramai repede fara mana, 900 haste este de ajuns
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am inceput sa joc wow acum doi ani pe molten wow ca si elemental shaman( am trecut ulterior pe resto) am curatat cam tot PVE contentul de pe wotlk mai putin Ruby Sanctum deoarece nu era scriptat. Am facut o pauza de cateva luni de la wotlk si am jucat pe un server de vanilla (fenix wow 1.12.1), am curatat zul gurub si molten core acolo, si toate dungeonurile de level 50-60. Am venit pe freakz de o luna pentru a juca cataclysm.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Pe molten eram (si inca sunt) in cea mai tare guilda de pve de pe realmul neltharion http://armory.molten-wow.com/character-profile/Shagras/Neltharion/
si anume The Ascendants. De cand am venit pe freakz am fost cam doua saptamani in THE LIFE IS PVE, dar nu am fost satisfacut de guilda, deoarece nu corespundea standardelor mele asa ca i-am parasit, dupa care am fost invitat in The Betrayers guilda in care sunt de ieri.
12. Detalii PC***. Intel Dual Core 2.2 Ghz , 3 GB DDR 3 , Gainward GeForce 8400GS 512MB DDR3 32bit LP
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Fiindca inca nu am gasit o guilda care sa se ridice la standardele mele si consider ca HKP ar fi guilda care mi se potriveste. In ziua de azi toate guildele au sute de membrii dintre care multi nu au de a face cu wowul, pentru mine calitatea>cantitatea.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt elev in clasa a12a la colegiul national andrei muresanu dej, imi place sa joc fotbal sau sa ies cu prietenii in timpul liber.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Leatherworking 525 / Skinning 516
PS: In privinta intervalului 22 - 01, in general nu stau decat pana pe la 23 sau 00 da stau si mai mult daca e nevoie, deci nu e o problema.



Last edited by Flamer93 on 15-10-2011, 11:23:59; edited 2 times in total
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Deenman
[Banned user]


Banned


Status: Offline
(since 11-12-2011 01:44)
Joined: 26 Jul 2011
Posts: 28, Topics: 7
Location: Cluj

Reputation: 46.4
Votes: 2

Post Posted: 15-10-2011, 11:14:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Dragi pretendenti , VA ROG FRUMOS! frumos frumos frumos! daca nu puteti juca in intervalul 22- 01.00 NU MAI FACETI POSTURI , e greu de inteles ca guilda are raidurile de la ora 22? ( si ca daca nu poti fi online in orice zi a saptamanii la ora aia atunci nu are sens sa aplici?)




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
savin_florin

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 29-03-2016 22:12)
Joined: 20 Jun 2011
Posts: 32, Topics: 8
Location: Romania

Reputation: 83
Votes: 2

 
Post Posted: 15-10-2011, 12:50:06 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Florin

2. Varsta: 20

3. Localitate: Piatra Neamt

4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? de pe la 8-9 seara pana la 4-5 dimineata fara discutie...dar pot fi on si in alte intervale dak mi se cere

4. Clasa: Mage


5. Main Spec/OFF spec: Arcane/Frot


6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Hellgate


7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/853/wowscrnshot101011112032.jpg/


8. De ce ai ales specul pe care joci acum? din cate am inteles arcane se joaca pe 4.0.6....pana acum p wotlk fire rullz era ..acum sper sa se revina in fire...in versiunea ce urmeaza...
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
dupa cum spun si altii e o clasa de 3 butoane arcane.....abx4 +AM....si Ab cateodata.... se stie ca arcane e mana burn...dar cu glyph of evocation si cu mana gem....te descurci ..asta dak te duce capul..


10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
am inceput pe wotlk ...de p 3.1.2...am vreun an jumate de cand joc...dar am inceput cu o singura clasa...mage...si doar cu ala am jucat dak ma pui sa joc pe pala sunt bata ....ca si restul claselor...in shimb pe mage.......vca da ti seama......experienta am toate raidurile facute 10/25 n/hc full....icc rs...lk down ...tot...


11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)

the life is pve ,acum champions of the horde........pt ce am parasit life is pve [pt ca acolo prietenii aveau prioritate la raiduri...ceea ce nu cred ca e corect.........acum sunt in champions of the horde....si e ca multe alte guilda ...o guilda monotona....nu se discuta nu se ajuta nu se vb nu se fac raiduri..etc...stai in guilda sa zici ca ai guilda....in fine ...



12. Detalii PC***.
dual core 3000.....3g ram...1 gb video ..net tzava

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
1..respect reciproc intre playeri
2.se fac raiduri...deci ai pt ce sa joci/lupti....nu sa stai toata ziua in ogg ....citing mailuri
3.dupa guild lvl se cunoaste...cat e de buna guilda....
si multe altele...





14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)

am terminat liceul anul asta ...momentan fac scoala de soferi...dupa o sa mi caut un servici ....la facultate nu am mers pt ca nu am luat bacul e clar....si nu mie rusine sa o spun...decat sa mint ca altii care zic ca nu au vrut sa se duca etc.....hobby-uri...1.fotbalul....e mai mult decat un hooby...2.pc ul ....asta e un hobby....cluburile de asemenea .....si statul la taclale cu prietenii.bancuri...etc



15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). . Ma simt in stare sa ajut guilda...la cel mia inalt mod posibil....am si 2 meserii engineering si tailoring full
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls........nu iumi merge nuici un recount...dar dau proba de dps ...la un oiffiter..sa ma verifice ...


va multumesc mult...si chiar dak nu voi fi acceptat bafta incontinuare......


http://wow.freakz.ro/sig/Hellgate-Genesis.png
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 12-08-2024, 12:47:32
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x