User
Pass
2FA
 
 

Recrutari PVE
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 130, 131, 132  Next    
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash
Show only staff posts
Author Message504003
ikkaa

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 04-05-2018 17:00)
Joined: 22 Dec 2011
Posts: 62, Topics: 14
Location: Romania

Reputation: 205.1
Votes: 12

 
Post Posted: 26-01-2012, 14:00:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Silviu
2. Varsta: 21
3. Localitate: Galati
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) 4-5 ore pe zi,in weekend am timp si cate 10 ore...
4. Clasa: Paladin
5. Main Spec/OFF spec: Protection/holy sau retri in curand
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Myrostus
7. Screenshot cu Interfata**: http://postimage.org/image/vf55qhw9v/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Am ales sa joc Protection pentru ca imi place foarte mult sa tankez, de cand am inceput sa joc world of warcraft am ales sa joc tank,iar unu din motivele pentru care am continuat a fost acela ca nu erau oameni capabili pentru a tanka...
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Specul pe care joc a fost facut de mine singur,am incercat mai multe builduri,iar in cele din urma am ramas asa cum sunt acum( http://postimage.org/image/5u24i4ntv/ ).Ca rotatie folosesc Exorcism,Crusader Strike,Judgement,Avenger's Shield,Concecration...iar la 3xHoly Power dau Shield Of The Righteous.Gemm-urile folosite sunt cele de stamina,parry,mastrery.Stats la paladin...Mastery 19-20% ,Parry 15-16% , Dodge 13-14%,Hit Rating 8%, Expertise 26.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).Am inceput sa joc de pe TBC cu niste prieteni din cartier pe un Fun Server Private,aici facandu-se doar pvp,iar eu voiam sa fac si pve dar oamenii nu puteau sa ma ajute cu nimic din cauza ca nu stiau scripturi.
Nu am jucat mult timp pe TBC ca la scurt timp a aparut WOTLK si am inceput o experienta noua.Am inceput cu Naxx, Ulduar, HC's, iar dupa ICC.Pe serverul care am jucat, LK nu era scriptat 100% si il faceam foarte usor.Cu toate acestea am facut 6300 Gear Score pe un Shaman Restoration.Dupa care am inceput sa joc pe Freakz pe un Paladin Protection si Shaman Restoration.Nu am facut LK niciodata pe Freakz.
Cataclysm joc pe Freakz de cand s-a trecut la noua expasiune... .Am facut toti bosii bosibili pana in prezent...mai putin Valiona pe 25hc pentru ca nu am destui oameni capabili pentru aceasta dificultate.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Am fost in Wanted Assassin Guilda pe care am crescut-o cu prietenii si am incercat sa fac o guilda buna din toate punctele de vedere.Am plecat pe Evolution odata cu transferul,iar dupa ce am ajuns acolo la scurt timp ne-am certat intre noi in guild si multi oamenii au decis sa vina inapoi pe genesis.In Wanted Assassin la inceput a fost totul ok faceam raiduri, doungeons, guild level.Cu toate ca guilda s-a refacut nu putem face progres, oamenii nu sunt intelegatori si capabili.
12. Detalii PC***. Procesor AMD Athlon 2.21Ghz, 1GB RAM, Placa Video 256 MB
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? In mai multe randuri am vrut sa incerc HKP,dar nu eram capabil sa intru in aceasta guild.De accea am jucat si acumulat experienta in Cataclysm.Doresc sa fac proges pve si sa invat de la cei care sunt in guild cat mai multe lucruri.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Am absolvit un an la Facultatea de Mecanica din Galati iar in anul 2 am decis ca nu e pentru mine facultatea si am lasat-o.Deocamdata nu lucrez nicaieri dar sunt in continua cautare.Timpul liber il petrec in oras la o bere,plimbari,Biliard,Ping-Pong.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu am de mentionat nimic.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Killars

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 01-11-2015 08:17)
Joined: 02 Jul 2011
Posts: 120, Topics: 2
Location: Romania

Reputation: 231.5
Votes: 11

 
Post Posted: 26-01-2012, 14:59:53 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@ Ikkaa - Low gear, imi pare rau - cautam ceva mai avansat.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
spoky3k

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 24-06-2014 06:51)
Joined: 02 Jun 2010
Posts: 7, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 73
Votes: 3

 
Post Posted: 26-01-2012, 21:19:36 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Razvan
2. Varsta: 18
3. Localitate: Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?: In fiecare zi pana la 11 jumate in weekend pana la 1 jumate noaptea
4. Clasa: Shaman
5. Main Spec/OFF spec: Resto/Elemental
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Scor
7. Screenshot cu Interfata**: http://i44.tinypic.com/14xgoqr.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Imi place sa joc ca healer ca la asta ma pricep cel mai bine
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Talente: http://www.wowhead.com/talent#hhZbhZcGsMsdfocd
Rotatie: Riptide Greater Healing Wave Healing Rain(mai mult la melee cand se ia dmg aoe) Earth Shield(pe tank de obicei) Healing Surge(cand un membru al raidului este sub 30% hp) Water Shield Earthliving Weapon Riptide(la cd) Nature's Swiftness (activez Nature's Swiftness cand un membru al raidului este low hp)
Gemming,importanta unor stat in fata altora: Shammy clar mastery haste si intellect , mastery pe deep healing si elemental overload . Intellect SP . Gemuri sa ti un balans intre haste si mastery dar nu trebuie ignorat nici hit-ul ( elemental spec ) si nici intellect !
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). TBC,WOTLK-LK down pe toate dificultatile,Cataclysm joc de 1 luna dar m-am obisnuit, iar legat de bosii actuali , invat repede orice tactica.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) GMs and Donors, RANDOMS, Realness, Mad Dogs. Am iesit din majoritatea din cauza ca nu aveau progres PVE, iar din GMs and Donors & Randoms pentru ca s-a dat disband cand s-a trecut pe cataclysm.
12. Detalii PC***. Pc relativ nou, cumparat anul trecut. Ma tine lejer cu toate detaliile la ultra . Nu am probleme cu FPS sau mai stiu eu ce. Deci problemele legate de performanta se exclud. Am internet de la RDS.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Sunt bun prieten cu Kos, el mi-a recomandat sa aplic la voi. Din ce am auzit si am vazut, sunteti guilda cu cei mai capabili oameni. Iar eu imi doresc sa fac parte din ea, sa particip la meeting-uri , sa merg la laserTag sau mai stiu eu ce -
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt elev in liceul Ion Barbu, clasa a 11-a, timpul liber mi-l petrec facand lucruri care imi plac , imi plac oamenii cu simtul umorului etc.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
Gearul actual nu este cine stie ce, dar daca imi dati o sansa o sa va dovedesc ca nu vorbesc prostii.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cobrel

[Uitatul]



Status: Offline
(since 10-05-2019 21:41)
Joined: 06 Apr 2010
Posts: 3551, Topics: 214
Location: Romania

Reputation: 279
Votes: 54

 
Post Posted: 27-01-2012, 08:58:11 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:
Cornel
2. Varsta:
22
3. Localitate:
Bucuresti
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.):
1-2-3 ore pe zi
4. Clasa:
Druid
5. Main Spec/OFF spec:
Resto/Balance
6. Link Armory*:
Moofire
7. Screenshot cu Interfata**: balance, resto
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
Pentru ca asta a fost mereu primul spec pe toti druizii pe care i-am avut, mi se pare un healer foarte bun si pe Cataclysm si ajuta foarte mult raidul.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
Talente: Restoration, Balance
Rotatie: Pe resto nu exista rotatie, depinde de situatie. Pe balance Insect Swarm, Moonfire, Wrath/Starfire, Starsurge la cooldown. Stiu rotatia, n-am un gear incredibil
Importanta gearului: 0, nu exista clasa care sa aibe nevoie de gear sa se descurce
Gemming: rosu - 40 intellect, galben - 20 intellect 20 haste, albastru - 20 intellect 20 spirit
Reforgeuri: cand se va repara hasteul pe druizi voi socketa/reforge la crit/mastery in haste pana la 2000, apoi mastery. (extra tickuri pe hoturi)

10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Am jucat pe Echonet prima oara warrior, nu am inteles nimic din ce am jucat atunci. Nu intelegeam de ce nu pot sa tankez in gear Merciless, nu stiam de ce imi luam bucati in Black Temple la mobi. Dup'aia am jucat pe Bliț un an, tot warrior, dar de data asta protection. Am tankat cam tot ce se putea prin Naxxramas, am fost de multe ori main tank. A aparut Ulduarul, a aparut DK-ul si s-au ***** pe mine warrior atunci, DK-ul avea mult mai mult hp, rezista mult mai mult. Atunci m-am lasat si m-am apucat iar pe freakz dupa un an, un an si ceva. Pe freakz am jucat doar druid resto, o tentativa de warlock pe care dadeam penibil. Am facut cam toti bosii, nu stiu daca mi-a scapat vreunul.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
Realness, Onyxia Gave us Head, Divide and Conquer (am fost la inceput cand juca Mortalstrike), Razer, EliteNightStalkers. Pe Evolution am avut guilda cu inca 3 daramati Are 3 Sclavi in Africa (nu, nu ma consider daramat). Am castigat si cateva eventuri, cu Realness/Onyxia Gave us Head (fara gm power)
12. Detalii PC***.
laptop 1366/768, i3 2.27 GHz, 3GB Ram
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Pentru ca sunteti un colectiv in care se munceste, faceti treaba buna, printre cele mai bune guilde la momentul asta.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Student, anul 4 la Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei la Politehnica Bucuresti, nu lucrez, timpul liber il petrec cu prietenii, pe afara/prin jocuri, imi place inotul pe care l-am si practicat, datul cu sacul iarna si bautul de bere
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante).
O sa mut caracterul in caz ca voi fi acceptat, gearul de PVE l-am pus pe caracter, trebuie doar sa se updateze armoryul.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 27-01-2012, 11:05:35 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Cobrel - Punctul 16, link cu recount. Si grija cum dai sa nu spargi alte dummy-uri. Dai la ala din orgrimmar, e unu pe cutii , iar tu poti sta sus pe zid, ca sa nu atingi altele. Also, trebuie sa vorbim de program(ca vad ca ai scris 1-3 ore la disponibilitate), dar asta dupa ce vad ss cu recount.


@spoky/razvan/scor - nu ti se potriveste programul cu al nostru, imi pare rau.



Cautam:

Paladini - Protection / Retri / Holy
Druizi - Feral Tank / Resto / Balance / Feral Dps




0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
milkasucks

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 23-02-2013 20:52)
Joined: 27 Jan 2012
Posts: 42, Topics: 6
Location: Romania

Reputation: -55.8
Votes: 6

Post Posted: 27-01-2012, 13:42:34 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: Catalin
2. Varsta:19
3. Localitate:Baia Mare
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? 4-5 ore in timpul saptamanii si +7h in weekend
4. Clasa:Druid
5. Main Spec/OFF spec:Resto/Moonkin
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&&cn=Milkasucks
7. Screenshot cu Interfata**:http://imageshack.us/photo/my-images/813/asdke.png/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: Ca sa healuiesc, desigur
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
as putea sa iau fiecare spell de pe wow head cu link, dar consider ca e prea multa treaba pentru o aplicatie(sa nu fiu inteles gresit, sper)
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
Joc de la patchu 3.3.5 doar pe private, am jucat mai multe clase si in fiecare din ele am excelat foarte bine, cat despre raiduri am facut ToC/ICC/Onyxia/Naxx; in cataclysm ca sa fiu sincer nu am facut prea multe decat: Bh10/25, BwD chimaeron, BoT 10/25 doar hallfus si 10 hc tot Hallfus.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)
am mai fost prin cateva guilds nu prea "high profile", motiv pt. care le-am parasit a fost ca s-au destramat...
12. Detalii PC***.AMD Sempron 2800+/1gB RaM/ placa video Nvidia Fx 5500/ 80 Gb memory(stiu ca e slabut dar joc la grafica low incat sa pot face si raiduri de 25)

13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?
Sunteti o guilda dedicata PVE-ului si progresului, astfel incat doresc sa ma alatur voua:)
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.)
Sunt o persoana deschisa, imi place sa glumesc si sa fac sport.Sunt clasa a 12-a, profil vocational.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Have a nice day -

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 27-01-2012, 13:50:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Milkasucks - gearul e slabut, nu e structurat cum trebuie, multe iteme cloth, multe de dps, etc. also, pc-ul e foarte slab.


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
minimexs

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 30-06-2012 23:08)
Joined: 10 Dec 2011
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 2

Post Posted: 27-01-2012, 15:10:39 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL:Ovidiu
2. Varsta:19
3. Localitate:Lugoj
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? : 2-4pe zi depinde de ce ma tine in joc
4. Clasa:druid
5. Main Spec/OFF spec:feral/resto
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Minimex
7. Screenshot cu Interfata**:http://i41.tinypic.com/fvwges.jpg http://i44.tinypic.com/4ikmkg.jpg
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?: mia placut druidul de la inceput si feral mi sa parut cel mai complex spec
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).: talente (0/30/6) , rotatie( rake, mangle,shred pana al 5 combo .... rip .... apoi roarr , tii bleeds up ) pt dmg pur agility , pt bleeds mastery , hit pt no miss
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).: am inceput in tbc , in woltk am jucat 1x deci stiu cam toate instantele de acolo ... cataclism joc de 2 luni exp la bossi cam tot ce se poate face global (inveti multe din wipe - )
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) : majoritatea guildelor care dau inv pe global , am iesit in urmatoarele ore motivul fiind haos .... cel ami mult am stat in <is a killer> guilda pvp " i'm addicted to pvp "' am iesit pt ca vreau pve pe scurt ceva sa imi umple timpul ...
12. Detalii PC*** Laptop<procesor dual 2.3 placa video integrata de 1.7>
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? : motivul principal <selectia membrilor> , desigur reusita in instante si cred ca sunteti cel mai aproape de ce ar trebui o g sa insemne .
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) : Student anu II , nu lucrez
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). pe timpul sesiuni nu pot fi on tot timpul ...
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only) - Normal Training Dummy din Orgrimmar(nu cel heroic) own buffs, no food, no flasks, no scrolls. nu imi pot baga recount imi da ceva conflict la addons , dar daca cineva are timp pot da un test (mentionez ca sunt pvp in majoritate , dar daca e sa ma dedic pve o sa fie cateva schmbari)[/img][/list]

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
cobrel

[Uitatul]



Status: Offline
(since 10-05-2019 21:41)
Joined: 06 Apr 2010
Posts: 3551, Topics: 214
Location: Romania

Reputation: 279
Votes: 54

 
Post Posted: 27-01-2012, 18:08:05 | Translate post to: ... (Click for more languages)

*continuare
16. Screenshot Recount 3 Mil. DMG Done(pt dps only)

screenshot
Mentionez ca nu am gear de PVE incredibil, am dat dpsul ala cu 1200 resilience pe mine fiind offspec. Imi cer scuze ca nu am dat in dummyul Heroic, dar nu am gasit unul care sa fie separat de celelalte. Am hit cap, deci sper sa nu fie nicio problema.
Si inca ceva, nu stiu de unde ne cunoastem Prozacel si ce ti-am facut tie sau vrunui prieten de-al tau (banez multa lume, cu asta ma ocup), dar nu o sa iau in considerare parerea ta dat fiind faptul ca esti rank 4 in guilda HKP. Am butonul de ignore care rezolva orice problema de genul asta.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
LoRd_DaRK

[Once a Legend!]



Status: Offline
(since 12-09-2023 06:58)
Joined: 19 Jul 2010
Posts: 1012, Topics: 46
Location: Everywhere!

Reputation: 88.5
Votes: 29

        Battletag: postrow.ID_BATTLE_NET} 
Post Posted: 27-01-2012, 18:51:57 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Recrutati si pala holy ?


0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Catalepsia

[Account disabled]



Status: Offline
(since 14-02-2016 02:31)
Joined: 12 Feb 2011
Posts: 2630, Topics: 230
Location: HKP

Reputation: 8.6
Votes: 95

 
Post Posted: 28-01-2012, 02:20:16 | Translate post to: ... (Click for more languages)

@Andreyutzu - retri/tank cu offspec holy, sorry

@Cobrel - ti-am dat pm, cauta-ma in joc pe un char la hoarda sa vorbim.



0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
Cazzy

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 09-04-2012 10:37)
Joined: 28 Jan 2012
Posts: 3, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 2

Post Posted: 28-01-2012, 13:51:58 | Translate post to: ... (Click for more languages)

1. Nume IRL: George
2. Varsta: 18
3. Localitate: Bucuresti/Caracal(Olt)
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ? Saptamana:aprox. 5 ore/Weekend:5-8 ore
4. Clasa: Druid
5. Main Spec/OFF spec: Resto/Balance
6. Link Armory*: http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Convinced (POATE FI PVP,ne vedem ingame daca e asa)
7. Screenshot cu Interfata**: http://imageshack.us/photo/my-images/713/wowscrnshot012812135022.jpg/ Am key bind-hide.
Iar in unele cazuri poate arata asa:http://imageshack.us/photo/my-images/19/mbxtremeui343.jpg/
8. De ce ai ales specul pe care joci acum? Am ales Druid resto,din cauza faptului ca am jucat toate classes/specs ingame iar acesta m-a atras cel mai mult dintre Heal.De asemenea,Balance&Feral DPS sunt unele din preferatele mele.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc). Talente...
7/3/31.O sa incep cu talentele din 'balance'.Nature's grace este foarte important pentru regrowth cast,regrowth combinat cu Omen of Clarity si acest talent,iti poate umple 20% HP in aprox. 1 sec ceea ce este foarte bine si rapid in acelasi timp,desigur,combinat cu efflorescense,iti poate aduce pana la 5 OoC,ceea ce ar rezulta cu 100% HP in 5 sec.Nature's Majesty,acest talent nu iti da un avantaj direct,dar este clar mai bun decat Starlight wrath,eu fiind resto.De asemenea acest talent imi deschide Moonglow care ajuta heal-ul la Mana regen,mai ales la druid resto,care de obicei se joaca la spirit/haste in principiu PVE.Trecem la talentul de la feral:Furor.Acest talent iti da un avantaj direct si anume 15% mana care conteaza atat in PVE cat si PVP.Iar acum,partea cea mai complicata,talentele de 'resto'.Blessing of the grove,acest talent ma ajuta atat la rujuvenation,cat si la nourish,unde am 30% cast increase daca am pe 3 targets min. rujuvenation.Natural shapeshifter,acest talent imi da 6 sec increase time la ToF si imi deschide Master Shapeshiter,care imi da 4% heal increase,ceea ce conteaza.Heart of the wild,il folosesc desigur pentru 6% intelect increase,iar combinat cu 15% mana increase de la feral,ajuta foarte mult.Improved Rujuvenation,nu cred ca exista druid care sa nu-l foloseasca,deoarece imbunatateste efectivitatea de la Ruj. &Swiftmend cu 15%.Revitalize,acest talent ajuta de asemenea mana regen,nu cred ca e nevoie de explicatie.Living Seed,acest talent ajuta oarecum la healing pe targets in combat,dar mai ales imi deschide Efflorescense.Fara Efflorescense healing-ul AOE al unu druid in PVE ar fi scazut cu 50% cred eu.Empowered Touch,ajuta atat la direct heal cat si la Lifebloom pe target,eu de obicei tin LB pe tank/heal,depinde de boss/script,iar combinat cu Regrowth ajuta foarte mult,mai ales cand ai gear de set 2&4.Wild Growth,de asemenea acesta ajuta la healingul AOE,nu cred ca exista explicatie,este bine sa fie mereu activ pe raid.Gift of the Earthmother,acest talent ajuta cat de cat lifebloom si ruj. dar mai important imi deschide Tree Of Life,care poate salva un raid de la wipe.Cam astea ar fi talentele pe care le folosesc de obicei.Despre rotatie am precizat cateva lurcruri anterior,cred ca se vede mai bine la un raid-test.Importanta gear:Ca orice clasa,gear-ul are o importanta foarte mare.Se spune ca skill>gear.Dar gear+skill e de 2 ori mai bine.Gemming:Ma bazez in principal pe spirit/intelect.Artful ember topaz(20int+20 mastery)pe yellow,purified demonseye(20 int+20 spirit)pe blue,folosesc de asemenea pe yellow Reckless ember(20int+20 haste)dar dupa cateva teste,am ajuns la concluzia ca haste nu merge in medie de 50% deci este cam useless.Importanta unor stats in fata altora:Cum spuneam,haste fiind useless,spirit are importanta la Rdruid.O clasificare dupa parerea mea :Spirit>intelect>mastery>haste.Desigur,poti juca la full intelect,dar cred ca spirit e mai promitator.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm). Joc wow de aprox 3 ani si am experienta de 1 an pe Wotlk si 3 luni de Cataclysm pe Retail.Am apucat si TBC dar nu m-a atras ca pe altii.WOTLK,experienta in toate reiadurile de la Naxx-Ulduar-Toc-Icecrown Cit.
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.) Prefer sa discut asta cu un offiter ingame.Daca nu se poate insa,o sa postez aici.
12. Detalii PC***. Momentan joc pe laptop,dar am tot ce imi trebuie pentru un astfel de joc(microfon incorporat,casti,castatura foarte buna etc.)Doresc insa sa-mi achizitionez pe viitor un PC,cu 8 GR+.Pe laptop am decat 2,se cred ca un PC ar face diferenta.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre? Deoarece,am auzit lucruri bune despre voi,cum ca sunteti o guilda serioasa,cu vechime pe server,membri skilled etc.Insa m-a atras si faptul ca puteti face un Boss nou pe server fara sa fie nevoie sa explicati de 20 de ori script-ul membrilor din raid,pana sa-l inteleaga.
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) Nu sunt inca studenz,nu lucrez ci sunt la liceu.Timpul liber,ca si multi dintre jucatorii de 'wow' in petrec in-game alatur de cativa prieteni IRL dar si multi prieteni pe care ii cunosc doar din fata monitorului.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). Nu prea am ce mentiune sa fac care sa fie 'importanta'.Pot fi online la raid-uri dupa ora 18 si in weekend la orice ora.In cazul in care conteaza,cateva informatii despre caracter:361 ilvl PVE,364 PVP.In cazul in care este nevoie sa trec DPS(balance/feral,ce doriti)tin sa precizez ca nu o sa scad sub 17-18 k DPS la boss-fight-end.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mallboro

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-04-2012 22:50)
Joined: 28 Jan 2012
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 2

Post Posted: 28-01-2012, 14:22:59 | Translate post to: ... (Click for more languages)

. Nume IRL:raul
2. Varsta: 17 ani
3. Localitate: oradea
4. Cat timp ai la dispozitie pentru WOW (pe zi, pe saptamana, aproximativ.) ?in timpul saptamanii am cam vro 3 ore ,in weekend pot sta si 8 ore .
4. Clasa:paladin
5. Main Spec/OFF spec:prot/si lucrez la specu de holy
6. Link Armory*:http://armory.freakz.ro/character-sheet.xml?r=Genesis&cn=Marsal
7. Screenshot cu Interfata**:
8. De ce ai ales specul pe care joci acum?
pentru ca imi place sa fiu tank si consider ca ai o mare responsabilitate fata de raid ca tank.
9. Spune-ne cum crezi tu ca trebuie sa joci pe acest spec(talente, rotatie, importanta gear, gemming, importanta unor stats in fata altora, etc).
acest spec trebe jucat cu grija ,sa iti calculezi bine CD altfel daca healu ramane fara mana sa nu se duca tot raidu de rapa.
10. Povesteste-ne despre experienta ta in raiduri de cand ai inceput sa joci WOW si pana acum(Vanilla, TBC, WOTLK, Cataclysm).
am inceput pe woltlk ca si dk.acuma de cand sa bagat cataclysm miam facut un mage si acest paladin .
11. Foste Guilde(prin ce guilde ai mai fost, cum au fost ele, de ce ai decis sa le parasesti, etc.)brotherwood nu prindeam raiduri ,din cauza ca nu aveam gear.acuma lam mai lucrat putin si sunt mai bun.
12. Detalii PC***.momentan am un dual core de 1,8 ,o nvidea de 256 ,si 2g ddr 3.la sf lunii il inlocuiesc cu un dual core de 3,3 .4g ddr3 .si o ATI de 1g sau o nvidea de 526 8600 gtx pe 256 bit.
13. De ce doresti sa te alaturi guildei noastre?mi se pare buna si cu ganduri marete
14. Spune-ne cate ceva despre tine, ca si persoana(daca esti student, lucrezi, cum iti petreci timpul liber, hobby-uri, etc.) sunt la liceu ,imi place foarte mult sportul ,de obicei practic porturi de contact (lupte libere,box )timpul liber il petrec pe wow sau ma plimb cu ATV prin padure.
15. Alte mentiuni(pe care le consideri importante). nimic ,astept un raspuns.

0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
k0s

[Freakz Admin | Dev]



Status: Offline
(since 24-09-2022 11:04)
Joined: 29 Jan 2010
Posts: 6071, Topics: 354
Location: Romania

Reputation: 103251
Votes: 222

Post Posted: 28-01-2012, 15:15:33 | Translate post to: ... (Click for more languages)

Esti cumva pe specul prot pvp ? Ca asta apare acum pe armory
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
mallboro

[Mentally Stable]



Status: Offline
(since 19-04-2012 22:50)
Joined: 28 Jan 2012
Posts: 4, Topics: None
Location: Romania

Reputation: 46.1
Votes: 2

Post Posted: 28-01-2012, 15:49:27 | Translate post to: ... (Click for more languages)

nu .dc spui asta ca am headu vicious ? si relic ? am si headu de 346 ala din TW si relicu ala care il face inscription .dar mi sau parut putin mai bune astea de pvp pana iau cv mai bun deoarece imi dau stamina mai multa .cand o sa pot sa imi iau relic ala cu 700 valor il schimb ,tot ce e pvp va vi inlocuit doar sa am cu ce.pana atunci raman astea sau celalte .cum vreti voi
0 0
  
Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Freakz Forum Index -> Trash Bin -> Trash  
Go to page Previous  1, 2, 3 ... 28, 29, 30 ... 130, 131, 132  Next    


The time now is 17-09-2024, 23:37:40
Copyright info

Based on phpBB ro/com
B

 
 
 







I forgot my password


This message appears only once, so
like us now until it's too late ! :D
x